Ciscenje bebinog nosica

odgovora

Objavljeno

Zene pomagajte!!!Vratili smo se proslog vikenda sa mora i od pre dva dana bebi krenuo nosic da se cisti,ali od sinoc je to puno,nije mogla da spava koliko joj se spustalo u grlo a jutros joj je procurio nosic i strasno je svrbi,iritira je pa kaslja i kija,sta da radim jel imao neko slicna iskustva???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze ( o nick-a :P ) , mislim da je to od promene klime...a kolika je bebica? Moj savet je da svakako odes da je dr.pregleda...mada je verovatno samo mala prehlada koja brzo prolazi...Lei je trajalo 2-3 dana a meni koji dan duze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nemoj da brines, nije nista strasno...da li je od promene klime ili ste pred nekim virusom pokazace se ovih dana...u svakom slucaju, nije nista strasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mom sinu se to desilo, trajalo je nekih 7 dana, davala sam mu sirup za iskašljavanje i Marisol kapi u nos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sest meseci,vodila sam je kod dr,nije nista strasno,rekla mi da joj stavljam marisol i da ne dozvolim da joj bude dugo zapusen nosic da ne bi doslo do upale uva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, samo rokaj fizioloski rastvor da se to sve izcisti i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, samo rokaj fizioloski rastvor da se to sve izcisti i bice sve ok.

rokam

rekla mi da joj vadim slinu onim neznam kako se zvase,ali ja nemogu da je savladam ni kad je budna ni dok spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moras da joj vadis slinu nicacim, nema potrebe...vec je stavis na stranu i rokas fozioloski u gornju nozdrvu da bi kroz donju sve ispalo...pa onda okrenes na drugu stranu i isto tako....tako se najbolje ciste sline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pod uslovom da hoce da lezi na odgovarajucoj strani...(Lea je uvek imala suprotne ideje od nasih)

Takodje se otimala pa smo joj na silu izvlacili sa pumpicom...krace traje ;)

A sada ne mogu ni kada je u najdubljem snu da joj samo sipam fizioloski...a za pumpicu se ne buni...ali dzaba kada nema sta da izadje ako ne sipam fizioloski...

Jadranka<3Lazar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ROKANJE :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ROKANJE :lol: :lol: :lol: :lol:

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pod uslovom da hoce da lezi na odgovarajucoj strani...(Lea je uvek imala suprotne ideje od nasih)

Takodje se otimala pa smo joj na silu izvlacili sa pumpicom...krace traje ;)

A sada ne mogu ni kada je u najdubljem snu da joj samo sipam fizioloski...a za pumpicu se ne buni...ali dzaba kada nema sta da izadje ako ne sipam fizioloski...

uf luka obozava fizioloski.....uvek kaze "stavi jos" ili " a sad malo u uca (usta)" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf luka obozava fizioloski.....uvek kaze "stavi jos" ili " a sad malo u uca (usta)" :)

Pa tako je i ona :lol: do sada...a sad nema sanse ni da joj pridjem nosu ni sa kakvom tecnoscu...uspem u toku noci(kada je u bas dubokom snu) da joj prsnem pola "prsa'...a onda je istraumiram...pa mi zao...joj...(jos joj je malo zapusen nosic kada spava)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako je i ona :lol: do sada...a sad nema sanse ni da joj pridjem nosu ni sa kakvom tecnoscu...uspem u toku noci(kada je u bas dubokom snu) da joj prsnem pola "prsa'...a onda je istraumiram...pa mi zao...joj...(jos joj je malo zapusen nosic kada spava)

e a mi tako za sirup...borbu vodimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel sirup u spric sipas?

samo nek su zdravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel sirup u spric sipas?

samo nek su zdravi!

pa da u spric. jos ga mm drzi, noge, ruke, glavu, a ja mu zacepim nos i grunem sa strane u vilicu sirup, e pa tako bi svako morao da proguta...ali ne i moj luka...on to drzi u istima, davi se, i onda samo pljune kad mu pustim nos...ma ne mozes da verujes koje su to muke...jarac mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sorry ali moram...

d050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sorry ali moram...

d050.gif

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego "bezveze" , jer ste ozdravili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo moram da se prijavim da je kod nas ovo "čišćenje" počelo još na moru (peti dan).

Nisam apsolutno ništa koristila osim pumpice koju sam čak nosila na plažu i odmah po izlasku iz vode sam joj izvlačila sve što sam mogla.

Čišćenje je trajalo nekih 3-4 dana. Kad se samo setim... "zlo" je izlazilo iz nosa. Što kažu "gde je stajalo..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavljam mu s vremena na vreme onaj fiziološki u ampulicama ( po potrebi ) i izvučem sa onom malom chicco ručnom pumpicom, a ako sa njom ne uspem a vidim da teško diše koristim onu pumpicu za usisivač.

Bila sam jako skeptična kada sam čula za tu pumpicu na usisivač ( da ne pominjem mm koji je rekao "Ne dam da mi sinu mozak usisas sa tom glupošću!" ) ali zaista dobro funkcioniše. Naravno, nema potrebe da jadnička "usisavam" svaki dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odavno nije bilo priče na ovoj temi.

Elem, zanima me do kada se bebi čisti nosić fiz. rastvorom? Do 1.godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cistim i sada. Kada vidim da ima potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dilemu uvek oko fizioloskog rastvora.Realno,to jeste jedini

nacin da se ocisti bebi nosic,sa onom pumpicom nikad nista nisam uspela,ali citala sam bas dosta komentara od raznih pedijatara da ne valja bas ni taj rastvor stalno koristiti,kao steti sluznici ili kako vec,ali ja ne znam kako drugacije ocistiti nos...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.