šminkanje djece

odgovora

Objavljeno

Jedna mala rasprava ovde na bebacu mi je dala ideju.

Koliko vidim u zadnje vrijeme roditelji dosta pretjeruju sa curicama tako da me ne bi cudilo kada bi vidjela bebu sa kreonom oko ociju!

Djevojcicama na rodjendanskim proslavama je "glavna" zanimacija sminkanje (ako uzmete neke student-animatore" pa djecu nasminkaju onim "otrovnom" kineskom sminkom koju ni razredjivac ne moze da skine sa lica)

Skoro je moja rodica (inace pametna djevojka - iznenadila me je), na proslavi rodjendana od njene mladje sestrice - 9. rodjendan, zabavila djevojcice tako sto je sve i jednu nasminkala i roditelji su to naravno dozvolili, tete u vrticu gdje je moja cerka isla su za svaku priredbu sminkale djevojcice. Cini se kao da je to postalo trend ili normalna pojava da vec sa 6-7 godina imaju nalakirane nokte i sjaj na usnama.

Ja nisam dozvolila da IKO mojoj cerci pridje sa sminkom u rukama. Objasnila sam joj da ce od toga da izgleda kao stara baka kada bude godina kao mama.

Sta mislite o tome, dopustate li vasoj djeci da se sminkaju za posebne prilike ili sam ja STAROMODNA BUDALA pa pretjerujem ako to NIKAKO ne dozvoljavam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno nisi staromodna budala.

Po toj logici ja cu da svom detetu stavim pirsing na arkadu. Eto, meni se to svidja i bas su medeni.... Pazi molim te...

t9409.gif

Dobro sad sam bas iskarikirala ali ima jedna pesmica i mislim da je svi znaju

DETE - Ljubivoje Rsumovic

Dete nije dete

Igracka za strine i tete

Dete je dete

Da ga volite i razumete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno ne podržavam lickanje, mickanje i ostalo...

Ježim se kada vidim nećakinju od mm-a...ide 6 razred a ima nadogradnju noktiju...strašnooooooo...

Nemam žensko dijete, zasad...ali to je moj stav.

Filipa volim lijepo da obučem, jedino mi je OK napraviti neku frizuricu povodom proslavica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam za sminkanje beba,devojcica ...kao ni za lakiranje noktiju...kao ni za stiklice...

Par puta sam dosla kod jedne i videla njenu 3-godisnu cerku nasminkanu,jos se hvali kako se sve sama nasminkala...ja joj kazem kako to ipak nije dobro za njenu kozu(a ni za nasu :P )..a ona "pa sama je uzela" Ehej ?!? Pa nema dete 2metra...skloni tamo gde ne moze da dohvati...

A kada bi na nekom rodj. sminkali decu...u cilju pravljenja maske...tigar,macka,brkovi itd. tu se ne bih bunila i dozvolila bi...ipak je to jako retko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada bi na nekom rodj. sminkali decu...u cilju pravljenja maske...tigar,macka,brkovi itd. tu se ne bih bunila i dozvolila bi...ipak je to jako retko

t mi je OK :) slatkisi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidi sta je to strasno,ako je u retkim prilikama.ja sam kao mala volela da oblacim velike haljine i cipele na stiklu,maznem neki ruz i parfem i igram se da sam ,,velika``.

naravno da ne bih to pustala svom detetu svaki dan,ali s vremena na vreme kao neku igru-zasto da ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da stavi sjaj na usta i napravi malo svečaniju frizuricu-DA, sve ostalo ne dolazi u obzir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to odvratno! Kad vidim devojcicu od 2god.sa lakom na noktima,rumenilom,plavim na kapcima,bljaaaak!Sve nesto mislim-aha,buduca sponzorusa ili nesto gore ... Mozda samo ja umisljam,ali mi je bas ruzno... Ajde maznuti mami ruz i stikle,ok,MAZNUTI!Ali ne da mama sminka dete pa jos da bude ponosna... Imace za to vremena ihaj... Ja sam par puta takodje maznula mamin crveni ruz,stikle,haljine,kad sam bila bas mala,ali mi je ona to uvek branila-da nije verovatno bi uvek tako izgledala... :lol: A sad ni r od ruza... :lol: A pogotovo one stikle,juuuu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je odvratno da vidim da mama sminka dete malo dete ili da joj stavlja stiklice i ko zna sta jos .. maze nokte ma uzas ! Ako ti je do toga kupi lutku plasticnu i radi joj sta hoces a ne malom detetu da upropascavas kozu .. Ne mogu da zamislim da tek malom detu farbaju pramenove ,pa to je bre uzas !!

Meni je to licno zlostavljanje deteta..

Bas pricamo ja i mm sinoc.. Gledamo ove klinke ,one vec od sedam godina pocnu da se sminkaju sa tonu sminke ,oblace minice ,sise na izvoleta (ako ih nemaju stavljaju carape) ,ja gledala jedna mladja od mene 16god i otisla da stavi SILIKONE , uzas !!

Gledamo im slike po fb ,pa to da ti se zgadi zivot kako se one ponasaju ,kako se oblace ,ali za to su i roditeji krivi jer nemaju autoritet nad njima.. Nasa cerka se do 18god nebi tako oblacila i sminkala .. Prvo bi je uplasila kakve sve posledice ima sminkanje,KAKVA ce joj biti koza kad bude imala nesto vise od 20god ako se mnogo sminka.. Moja sestra starija od mene godinu dana ,sminka se ko nenormalna ,koza joj kao da ima 50g a moja nana pa ima meksu i lepsu kozu nego ona. !!!

Slazem se za sjaj za usta ,ali samo to !!

A ovo ako dete mazne od mame karmin i mamine stiklice i sve se onako umaze i "dotera" meni je to slatko ... Ali da joj mama to radi e to je vec nesto drugo ..

¨

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svojstveno je to djevojcicama,ali ipak sam protiv toga,ipak je to hemija,zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove stikle nije kupila beba, nego njena mama! Atina, beba Jelene Karleuse

cipele-za-bebe.jpg

I sada neka mi neko kaze, bez obzira sto ona ne hoda u ovim stiklama da to ne skodi razvoju njenih stopala.

Jedno su lakirane cipelice sa velikom kockastom petom od 1-2 cm a nesto sasvim drugo je ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove stikle nije kupila beba, nego njena mama! Atina, beba Jelene Karleuse

cipele-za-bebe.jpg

I sada neka mi neko kaze, bez obzira sto ona ne hoda u ovim stiklama da to ne skodi razvoju njenih stopala.

Jedno su lakirane cipelice sa velikom kockastom petom od 1-2 cm a nesto sasvim drugo je ovo.

Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na stranu cinjenica da je ovo strasno videti i da je ovo bebica Jelene Karleuse, ali beba je preslatka i bas mi je krivo sto je bog dao ovakvog andjelcica nekoj takvoj osobi kao sto je ona. Mislim da ima mnogo drugih osoba koji je zasluzuju vise nego ona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo nadam da su u kuci normalniji. Kada vidim ovako nesto, drago mi je da sam rodila decaka.

Sto se tice sminkanja, stvarno ne znam, nisam za to, eventualno sjaj za usne. Sto se tice "maznjavanja'', ipak sam to radila sa 9 i vise godina, tada mi to i nije toliko strasno. Kod nas u skoli (prvi razred) kada je bila priredba, uciteljica je dozovolila sminkanje. Verovatno nije mislila onoliko koliko su to roditelji uradili....strasno, samo je jos puder falio. Zalosno, deca su i bez toga lepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na stranu cinjenica da je ovo strasno videti i da je ovo bebica Jelene Karleuse, ali beba je preslatka i bas mi je krivo sto je bog dao ovakvog andjelcica nekoj takvoj osobi kao sto je ona. Mislim da ima mnogo drugih osoba koji je zasluzuju vise nego ona

Prepisujem !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidi sta je to strasno,ako je u retkim prilikama.ja sam kao mala volela da oblacim velike haljine i cipele na stiklu,maznem neki ruz i parfem i igram se da sam ,,velika``.

naravno da ne bih to pustala svom detetu svaki dan,ali s vremena na vreme kao neku igru-zasto da ne?

i ja mislim da je to ok. Vecina devojcica jedva ceka da poraste da bi mogla to da radi... zashto ne ipak je to deo zenske prirode i naravno kada su male ok je ponekad ako to one zele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno!

JOJ zivote! Ovo je uzasno! Sta je bre ovo? Javni poziv za pedofile???? :angry: Mislim na Karleusinu bebu.... grozno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste gledale na Travel&Living kanalu.... Ovde je prevedeno "Devojcice i dijademe"... Toliko je strashno da je zapravo tuzno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno je ta tv emisija a drugo je šminkanje...ja nikda nisam videla da neko našminkano dete šeta gradom,sem ako nije došlo sa nekog rođendana ili eto, neke prilike gde je sve stvar šale. Iako nesimpatišem dotičnu gospođu Karleušu,moram da kažem da su te bebi štiklice nehodajuće,napravljene od sunđera i nemaju nikakvu ulogu,sem estetsku. Braniti devojčicama da ponekad od mame uzmu karmin i sjaj po meni je glupo,pa ko nije od svojih mama oblačio cipele,haljine i koristio karmin...mislim da ste to ovde preozbiljno shvatile.

A ta TV emisija o devojčicama na Travel-u je horor,pozdravčić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidi sta je to strasno,ako je u retkim prilikama.ja sam kao mala volela da oblacim velike haljine i cipele na stiklu,maznem neki ruz i parfem i igram se da sam ,,velika``.

naravno da ne bih to pustala svom detetu svaki dan,ali s vremena na vreme kao neku igru-zasto da ne?

Slažem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da niko bebu nece nasminakati od glave do pete ali dosta roditelja dozvoli npr lak za nokte, blagi karmin, neprimjerenu gardarobu i sl gluposti.

PS. i ja sam obozavala da DRPIM maminu gardarobu kada sam bila mala i kao da se nasminkam "vise sam licila na indijanca" i mami sam vjerovatno bila simpaticna - to je nesto sasvim drugo.

Meni je jako ruzno bilo kada su tete u vrticu za priredbu nasminkale djevojcice od glave do pete, digle im pundje kao da imaju 20-30 godina i sl tome.

A od JK beba je preslatka :) , slazem se, nije ona sama sebe ovako obukla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove stikle nije kupila beba, nego njena mama! Atina, beba Jelene Karleuse

cipele-za-bebe.jpg

I sada neka mi neko kaze, bez obzira sto ona ne hoda u ovim stiklama da to ne skodi razvoju njenih stopala.

Jedno su lakirane cipelice sa velikom kockastom petom od 1-2 cm a nesto sasvim drugo je ovo.

smatram da je ovo EXTREMNI PRIMER..a ne pravilo,naravno da NORMALNE MAME ne rade ovo...a doticna ,,mama`` je ionako pokazala i dokazala na kom je stepenu inteligencije,morala i svega ostalog...

ne treba se meriti po ovakvim,ne znam ni kako da ih nazovem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS a ona emisija na travel& living me sokirala,ghledala sam je jedanput ili dva puta i zgadilo mi se....sta rade od dece,da ne spominjem NA STA MAME LICE,ocigledno je da tu debelo pucaju kompleksi mama koje su vecinom stokilasice i nemaju nikakvu ambiciju za sebe u zivotu pa po cenu svega guraju i iskoristavaju svoje cerke.(nemam nista protiv korpulentnijih dama,da me ne razumete pogresno io sama sam krupna,samo kazem da se vidi da su tu jasno vidljivi kompleksi i neizivljene ambicije mama ).PROTIV TAKVIH STVARI SAM 100%,ali ako je u pitanju igra kod kuce to malo mackanja mi je krajnje benigno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem sve sto je BM rekla za jezivu emisiju!

Izgleda da sam ja jedina "devojcica" koja mami nije maznjavala sminku i cipele :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem sve sto je BM rekla za jezivu emisiju!

Izgleda da sam ja jedina "devojcica" koja mami nije maznjavala sminku i cipele :P

nisi jedina. ni ja nikad nisam maznjavala nista mamino...mozda nisam normalna ??!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.