Pileće meso

odgovora

Objavljeno

Batak,karabatak,krilca(kolicina po zelji)

2vece glavice luka

3sargarepe

Udinstati luk na ulju,dodati sargarepu isecenu na kockice,kad omeksa dodati piletinu,naliti vodom da ogrezne i dinstati,dok ne osten onaj lep sosic,oko sat-sat i po.Prokuvati testeninu kao prilog.

MM obozava ovo,nisam mu odavno pravila,a mogla bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Batak,karabatak,krilca(kolicina po zelji)

2vece glavice luka

3sargarepe

Udinstati luk na ulju,dodati sargarepu isecenu na kockice,kad omeksa dodati piletinu,naliti vodom da ogrezne i dinstati,dok ne osten onaj lep sosic,oko sat-sat i po.Prokuvati testeninu kao prilog.

MM obozava ovo,nisam mu odavno pravila,a mogla bih.

Meni je ovo jako često na jelovniku..stim što ja stavim malo ljute paprike i obavezno sa pireom, a kada sos zalijepi prste...auuuu...

kdaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo jako često na jelovniku..stim što ja stavim malo ljute paprike i obavezno sa pireom, a kada sos zalijepi prste...auuuu...

da,da...pravim i ja sa pireom,ali mm vise voli testeninu..pa,onda njemu ugadjam,meni je svejedno sta je prilog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina sa bademima

Iseckati belo meso na štapiće i propržiti na malo ulja u tiganju, dodati luk i šargarepu isečene na kolutove, 1 kašičicu gustina ili brašna i vode po potrebi, posle 15-20min krčkanja dodati soja sos, 100g krupno seckanih badema i svežeg kupusa iseckanog na štapiće. Sve zajedno krčkati još nekih 20-30 min uz dolivanje vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo danas spremam:

Piletina sa čičokom

Sastojci:

1kom pilećih prsa

3 kom čičoke

7dl mleka

2 kašičice brašna

so, biber

parmezan

Priprema: čičoku oprati i oljuštiti (ja je ne ljuštim već uzmem pa dobro operem sa četkom ili žicom-šta već imate). Naseći na kolutove i kuvati u malo slanoj vodi 5-10min. Kada bude gotovo procediti.

Piletinu narezati na trakice i proprižiti.

Istopiti maslac i ubaciti malo brašna da se proprži, zaliti mlekom i dodati začine za bešamel sos (so, biber i ostali začini po ukusu).

U vatrosalnu posudu staviti piletinu, skuvanu čičoku i preliti sa bešamel sosom. Preko izrendati parmezan. Staviti u rernu i peći na 250 dok ne porumeni.

Izvor: www.coolinarka.com

Ovo ću danas da spremam ali sa korekcijom, umesto čičoka neke makarone koje su poput mlinaca. Nisam našla čičoke :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rolat od pilećeg belog mesa

500 gr pilećeg belog mesa iseći na šnicle i malo ih čekićem istanjiti, posoliti i pobiberiti. Izdinstati 500 gr šampinjona na malo ulja i začiniti po ukusu. Gotove kore ređati list po list i svaki premazat kašikicom pavlake dok se sve ne potroše. Na polovinu (po dužini) poređati pileće meso a na drugu polovinu staviti šampinjone. Urolati tako što se kreće od šampinjona da bi oni bili u sredini a meso okolo. Staviti u pleh, prematati 1 žumancetom i posuti susamom. Peći u zagrejanoj rerni 15 minuta na 200 stepeni, a potom još pola sata na 180. Ostaviti da se malo ohladi i onda seći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rolat od pilećeg belog mesa

500 gr pilećeg belog mesa iseći na šnicle i malo ih čekićem istanjiti, posoliti i pobiberiti. Izdinstati 500 gr šampinjona na malo ulja i začiniti po ukusu. Gotove kore ređati list po list i svaki premazat kašikicom pavlake dok se sve ne potroše. Na polovinu (po dužini) poređati pileće meso a na drugu polovinu staviti šampinjone. Urolati tako što se kreće od šampinjona da bi oni bili u sredini a meso okolo. Staviti u pleh, prematati 1 žumancetom i posuti susamom. Peći u zagrejanoj rerni 15 minuta na 200 stepeni, a potom još pola sata na 180. Ostaviti da se malo ohladi i onda seći.

Uuuuu.... Deluje da pojedeš i pleh :) Susam - obožavam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuu.... Deluje da pojedeš i pleh :) Susam - obožavam. :)

Pazi da ne preteraš :lol: :lol: :lol:

Ja dobila 12 parčadi rolata debljine oko 2.5-3 cm... od dva sam se prejela + pire krompir i zelena salata :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smislila sam ručak za danas, i to će definitivno biti pileći fileti pohovani u prezlama, susamu i corn fleksu....mmm...njami...

Filete belog mesa začinim (so, biber, ruzmarin, bosiljak, peršun...po izboru, ne koristim vegete) pa svako parče premažem kiselom pavlakom i ostavim bar 30 minuta u frižideru. Meso upije pavlaku, pa bude sočno i mekano čak i sledeći dan (ako ostane).

Svaki filet uvaljam u brašno, pa u jaje, a zatim u smesu sačinjenu od prezli, izdrobljenog cornfleksa (ne previše sitno) i susama i propržim na vrelom ulju nekoliko minuta sa obe strane. Ukusno, hrskavo i sočno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-----------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Tila ovo je super,pravim i ja samo sto nisam znala za tu foru sa pavlakom, mmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smislila sam ručak za danas, i to će definitivno biti pileći fileti pohovani u prezlama, susamu i corn fleksu....mmm...njami...

Filete belog mesa začinim (so, biber, ruzmarin, bosiljak, peršun...po izboru, ne koristim vegete) pa svako parče premažem kiselom pavlakom i ostavim bar 30 minuta u frižideru. Meso upije pavlaku, pa bude sočno i mekano čak i sledeći dan (ako ostane).

Svaki filet uvaljam u brašno, pa u jaje, a zatim u smesu sačinjenu od prezli, izdrobljenog cornfleksa (ne previše sitno) i susama i propržim na vrelom ulju nekoliko minuta sa obe strane. Ukusno, hrskavo i sočno! :D

Njami,njami...

kdaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smislila sam ručak za danas, i to će definitivno biti pileći fileti pohovani u prezlama, susamu i corn fleksu....mmm...njami...

Filete belog mesa začinim (so, biber, ruzmarin, bosiljak, peršun...po izboru, ne koristim vegete) pa svako parče premažem kiselom pavlakom i ostavim bar 30 minuta u frižideru. Meso upije pavlaku, pa bude sočno i mekano čak i sledeći dan (ako ostane).

Svaki filet uvaljam u brašno, pa u jaje, a zatim u smesu sačinjenu od prezli, izdrobljenog cornfleksa (ne previše sitno) i susama i propržim na vrelom ulju nekoliko minuta sa obe strane. Ukusno, hrskavo i sočno! :D

Zene drage,moze li neko da mi kaze kako se ovo przi.Hocu sad da spremim,ali bojim se da ce mi ostati piletina ziva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

piletina se bas lahko i brzo przi,tako bi ti tesko ostala ziva,,,ali ipak da bi bila sigurna stanji filete na debljinu jednog prsta...ili svaki file razrezi na 2 dijela...pohuj po receptu i na vrelo ulje przi da porumeni...to mozda sa svake strane uzme oko 4minute...znaci max 10 minuta i gotova jedna tura... :rolleyes:

i opet...

i jos jedan...

i ti nasla da trazis pomoc kad forum zestoko puca... :lol:

Hvala,mama mazo.Znala sam da si ti strucnjak za kuvanje.

I drugi put samo jednom klikni na Dodaj odgovor. :P

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, samo jako zagrej ulje ili mast i isprzice se jako brzo i u potpunosti, bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,ovo ce za mene biti experiment :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to u rernu i bude super, manje masnoce.

A eno se krcka u rerni sledece

Otopiti malo maslaca, dodati 2 -3 kasike susama, 2 -3 cena izgnjecenog belog luka, zacine po ukusu i tri kasike pavlake. Iseckati belo meso na kockice i umesati u ovaj sos, staviti u vatrostalnu i u rernu.

Meni je kari obavezan sa piletinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to u rernu i bude super, manje masnoce.

A eno se krcka u rerni sledece

Otopiti malo maslaca, dodati 2 -3 kasike susama, 2 -3 cena izgnjecenog belog luka, zacine po ukusu i tri kasike pavlake. Iseckati belo meso na kockice i umesati u ovaj sos, staviti u vatrostalnu i u rernu.

Meni je kari obavezan sa piletinom.

Sto ovo dobro zvuciii...

Moram probati...

Baco, moze li i neko drugo meso?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma najverovatnije moze, sto da ne.

Nego sad sam poludela. Pukla mi je vec treca vatrostalna u rerni, strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma najverovatnije moze, sto da ne.

Nego sad sam poludela. Pukla mi je vec treca vatrostalna u rerni, strasno.

hahahah, meni su skoro dve pukle i od tad ih izbegavam u rerni, a i ostala mi je jedna mala i jedna jako velika.. uglavnom u keramickim pekacima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina je ispala odlicno,bas kako je Tila opisala.Unutra mekano socno,okolo hrskavo.

I hvala na savetima,nije ostala ziva.

Baco ovo cu drugi put probati,deluje lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako puca vatrostalna? Jel hladnu u hladnu rernu stavljate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina je ispala odlicno,bas kako je Tila opisala.Unutra mekano socno,okolo hrskavo.

I hvala na savetima,nije ostala ziva.

Baco ovo cu drugi put probati,deluje lako.

Drago mi je da si počela da eksperimentišeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako puca vatrostalna? Jel hladnu u hladnu rernu stavljate?

ja sam prvi put kad je pukla stavila u zagrejanu rernu a posle sam stavila u hladnu- Stefanu da pecem jabuke i opet pukla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju...nisam znala da može da pukne...ja moju koristim već 6 godina...uvek stavljam u zagrejanu rernu...ali tako radim i sa ostalim posuđem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.