Pileće meso

odgovora

Objavljeno

Пилеће месо запечено у рерни

Спремити маринаду:

3 кашике маслиновог уља

5-6 кашика сунцокретовог уља

сецканог першуновог листа

2-3 чена белог лука (изгњечити), ја користим и онај у праху

сок од 1 лимуна

1 кашичица алеве паприке

мало бибера

суви зачин, со

То све добро промешати и у ову масу ставити пилеће месо (било који делови пилета) да одстоји 2-3 сата, уз повремено окретање.

Батаке и карабатаке мало засећи.

Месо сложити у ватросталну посуду и прелити маринадом. Пећи око 90 минута на 150-180 степени ( у зависности од рерне и величине комада меса).

Прилог:

Када је готово извадити месо и од сока који је остао од печења одвадити неколико кашика и на томе продинстати шампињоне, додати киселу павлаку помешану са кашиком брашна, бибер, оригано и крчкати још мало.

Такође, на течности која је остала од пилетине може се у рерни испећи кромпир који је претходно обарен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sastojci za 4 osobe

po ukusu soli

600 g belog mesa

po ukusu vegete

4 glavice crnog luka

2 kom šargarepe

4 šnite pančete

150 g edamera

4 kom krompira

malo ulja

4 čena belog luka

Pre nego što počnete sa pripremom recepta, uključite rernu na 200°C.

Priprema

Očistite crni luk i nasecite na režnjeve.

Isecite šargarepu na kolutiće.

Očistite krompir pa ga isecite na kockice.

Isecite sir ili ga narendajte.

Posolite belo meso sa obe strane.

Pakovanje paketića

Pripremite četiri lista aluminijumske folije dužine oko 50 cm, s tim što ćete sve sastojke slagati na jednu polovinu lista, a drugu ćete koristiti za preklapanje.

Polovinu folije na kojoj ćete slagati sastojke premažite uljem u veličini mesa.

Na premazan deo folije stavite, prvo, kolutove luka, preko njega šargarepu, a zatim krompir.

Slaganje povrća ovim redosledom će obezbediti ravnomerno puštanje sokova.

Kada ste poslagali povrće, stavite parče belog mesa, a zatim začinite vegetom.

Na ovako pripremljeno meso stavite tanak režanj slanine koji će poboljšati aromu.

Preko slanine poređajte listove edamera.

Čen belog luka možete staviti ili na povrće ili na kraju pripreme paketića.

Umotavanje paketića

Kada ste sve sastojke poređali prikazanim redosledom, preklopite ih slobodnom polovinom folije.

Slobodne krajeve folije višestruko umotajte ka unutrašnjosti.

Još jednom proverite da li su svi krajevi dobro zatvoreni kako ne bi došlo do izlivanja sokova.

Na isti način napravite preostala tri paketića.

Pripremljene paketiće poslažite u pleh i stavite da se peku u prethodno zagrejanoj rerni oko 45min.

Posluženje

Poslužite toplo.

97b-vikend.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sastojci za 4 osobe

po ukusu soli

600 g belog mesa

po ukusu vegete

4 glavice crnog luka

2 kom šargarepe

4 šnite pančete

150 g edamera

4 kom krompira

malo ulja

4 čena belog luka

Pre nego što počnete sa pripremom recepta, uključite rernu na 200°C.

Priprema

Očistite crni luk i nasecite na režnjeve.

Isecite šargarepu na kolutiće.

Očistite krompir pa ga isecite na kockice.

Isecite sir ili ga narendajte.

Posolite belo meso sa obe strane.

Pakovanje paketića

Pripremite četiri lista aluminijumske folije dužine oko 50 cm, s tim što ćete sve sastojke slagati na jednu polovinu lista, a drugu ćete koristiti za preklapanje.

Polovinu folije na kojoj ćete slagati sastojke premažite uljem u veličini mesa.

Na premazan deo folije stavite, prvo, kolutove luka, preko njega šargarepu, a zatim krompir.

Slaganje povrća ovim redosledom će obezbediti ravnomerno puštanje sokova.

Kada ste poslagali povrće, stavite parče belog mesa, a zatim začinite vegetom.

Na ovako pripremljeno meso stavite tanak režanj slanine koji će poboljšati aromu.

Preko slanine poređajte listove edamera.

Čen belog luka možete staviti ili na povrće ili na kraju pripreme paketića.

Umotavanje paketića

Kada ste sve sastojke poređali prikazanim redosledom, preklopite ih slobodnom polovinom folije.

Slobodne krajeve folije višestruko umotajte ka unutrašnjosti.

Još jednom proverite da li su svi krajevi dobro zatvoreni kako ne bi došlo do izlivanja sokova.

Na isti način napravite preostala tri paketića.

Pripremljene paketiće poslažite u pleh i stavite da se peku u prethodno zagrejanoj rerni oko 45min.

Posluženje

Poslužite toplo.

97b-vikend.jpg

Jao,MIKI,otvorila si mi apetit.....mmmmmmmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i meni !! Ovo moram da spremim bas je lako i brzo .. :D i slatkoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bajadera od belog mesa

potrebno je:

1 pilece belo meso, 2 cena belog luka, 150g kackavalja, 150g suvog vrata, 1 kisela pavlaka, 2 jaja, so, biber...

belo mesao iseci na snicle, pa dobro izlupati, zatim ga poredjati u podmazanu vatrostalnu ciniju. Preko mesa posuti sitno secen beli luk, rendani kackavalj, suvi vrat secen na parcice, pa to premazati senfom i odozgo staviti na listove secen kackavalj. Dva jaja, pavlaku, malo vode, so i biber umutiti pa preliti preko toga.Peci na 200'C oko pola sata. pecenu bajaderu ohladiti i seci na kocke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripremite celo pile za pecenje, posoliti i pile napuniti limunom koji je isecen na pola i zatvoriti cackalicama. Staviti u rernu da se pece. Kad ja peceno iseci i posluziti. Limun nacediti u sok od pecenja i moze se koristiti kao preliv. Evo sad mi pade napamet da bi u sok mogla da se ukuva pavlaka za kuvanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bajadera od belog mesa

potrebno je:

1 pilece belo meso, 2 cena belog luka, 150g kackavalja, 150g suvog vrata, 1 kisela pavlaka, 2 jaja, so, biber...

belo mesao iseci na snicle, pa dobro izlupati, zatim ga poredjati u podmazanu vatrostalnu ciniju. Preko mesa posuti sitno secen beli luk, rendani kackavalj, suvi vrat secen na parcice, pa to premazati senfom i odozgo staviti na listove secen kackavalj. Dva jaja, pavlaku, malo vode, so i biber umutiti pa preliti preko toga.Peci na 200'C oko pola sata. pecenu bajaderu ohladiti i seci na kocke.

Ovo sam davno pravila i odlicnog je ukusa samo sto se ne sece bas lepo tj,nemogu se iseci bas pravilni parcici,raspada se,bar meni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina sa kikirikijem

Skuvati rižu bez dodavanja soli!

Iseckati pileće meso ( batak i karabatak ili belo meso) na sitne kockice, dinstati ih u vol tiganju sa malo masti/ulja, kad se meso zapeče dodati sitno secjane šampinjone. Kad se sve to ispeče skloniti sa vatre, dodati skuvanu rižu, soja sos i slani kikiriki. Sve dobro izmešati. Uz to služiti kineski kupus za salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima raznih recepata ... svasta se moze iskombinovati... neke odavde cu sigurno probati.... a sa piletinom generalno jako jepo ide ruzmarin.... a sa kombinacijom ananasa je odlicno..... kao sto spinovana svinjetina sa susenim kajsijama i zapecene u rerni pa sa sosom od badema.... uffff.... nisam nikad kupila one marinirane batakove ili krilca sto ima u ovim maxijima i rodicima i ostalim radnjama.... neko kupovao? kako onda to pripremate... isto u rerni? kakvi su uopste... vredi ili ne kuptiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sam te marinirane kupovala za roštilj, meni su dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grilovanu piletinu obozavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte ono sto reklamiraju magi - socno iz rerne za piletinu ima kesa za pecenje i neki zacini super je ja sam probala sa belim lukom mnogo je lepo ima zacinsko bilje i mislim nesto sa paprikom samo mora malo da se doda ulja ili masti da bude socnije iako pise da ne treba ja sam ubacivala i krompire pa su bili malo suvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bas cesto pravim, brzo je lako i iznad svega ukusno:

na snicle iseci belo meso, nema potrebe lupati ga,posoliti (ja samo vegetom). malo ga proprziti- ja na teflonskom proprzim sa vrlo malo, par kapi ulja, tek da porumeni (ne puno da ne bi bilo suvo)

proprziti sampinjone

napraviti besamel

u vatrostalnu posudu (pekac) na dno poredjati meso, preko njega smpinjone (ja ih samo vegetom solim i dodajem origano), preliti besamelom (u besamel takodje stavljam vegetu i bosiljak-volim miris bosiljka u hrani, i kad je gotov dodam i pavlaku ali da vise ne vri) i narendati kackavalj pa posuti malo origanom..

staviti u rernu na 200 stepeni , smanjiti po zelji na 175.. brzo bude gotovo..

prijatno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

njam, njam zamisljam vec kako je ukusno, al steta mm ne podnosi sampinjone pa me mrzi da spremam samo za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filete pilećeg mesa posoliti sa obe strane i uvaljati u susam, peći na teflonu sa nekoliko kapi ulja sa obe strane da porumeni...uz to kao prilog servirati krompir isečen na kockice, prethodno skuvan i malkice propržen na puteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filete pilećeg mesa iseći na trake (štapiće) i malo propržiti u tiganju...staviti u činiju, posuti susamom, dodati zelenu salatu i preliti maslinovim uljem i sokom od limuna...začini po ukusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filete pilećeg mesa iseći na trake (štapiće) i malo propržiti u tiganju...staviti u činiju, posuti susamom, dodati zelenu salatu i preliti maslinovim uljem i sokom od limuna...začini po ukusu...

mmmmmmmmmmmmm...lagano,a ukusno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

600g piletine iseckane na kocke

300g sampinjona

1 glavica crnog luka

1-2dl pilece supe

1-2dl pavlake

sok od pola limuna

2 jelovne kasike ulja

so, biber i paprika

Sampinjone iseckati i dinstati sa limunovim sokom,posoliti i pobiberiti. Ostaviti sa strane. Luk iseckati, proprziti,dodati meso,nakon par minuta pilecu supu i pavlaku. Dodajte so,biber i papriku, a zatim sampinjone.

U originalnom receptu se umesto pavlake ubacuje saucenrham ili obican rahm (ovde se od toga pravi slag). To je u tecnom stanju, ali i sa pavlakom je ukusno.

Mozete posluziti jelo sa testeninom ili krompirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PILETINA SA ORASIMA

POTREBNO JE:

6 pilećih šnicli, mešavina zamrznutog povrća, 100 g oraha, 200 g mladog sira, biljni začin, malo crnog mlevenog bibera, kašičica bosiljka, senf, ulje

PRIPREMA:

Šnicle izlupajte, premažite ih senfom, pa svaku pospite začinom i pobiberite. Orahe sitno iseckajte, propržite ih na malo ulja, pa ih izvadite i na istom ulju ispržite začinjene šnicle sa obe strane. Mladi sir pomešajte s orasima i bosiljkom. Povrće obarite i stavite u pleh podmazan uljem. Pospite začinom, a preko poređajte pržene šnicle. Premažite mešavinom sira i oraha, pa zapecite 15 minuta na 200 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo danas spremam:

Piletina sa čičokom

Sastojci:

1kom pilećih prsa

3 kom čičoke

7dl mleka

2 kašičice brašna

so, biber

parmezan

Priprema: čičoku oprati i oljuštiti (ja je ne ljuštim već uzmem pa dobro operem sa četkom ili žicom-šta već imate). Naseći na kolutove i kuvati u malo slanoj vodi 5-10min. Kada bude gotovo procediti.

Piletinu narezati na trakice i proprižiti.

Istopiti maslac i ubaciti malo brašna da se proprži, zaliti mlekom i dodati začine za bešamel sos (so, biber i ostali začini po ukusu).

U vatrosalnu posudu staviti piletinu, skuvanu čičoku i preliti sa bešamel sosom. Preko izrendati parmezan. Staviti u rernu i peći na 250 dok ne porumeni.

Izvor: www.coolinarka.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, pa ja da svratim kod tebe na ručak :rolleyes: ...ti se usavršavaš u kulinarstvu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, pa ja da svratim kod tebe na ručak :rolleyes: ...ti se usavršavaš u kulinarstvu. :)

t1810.gif

Čekam te... I ovako sumnjam da možemo sve pojesti same :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina sa senfom

Staviti da se dinsta:

piletina secena na kockice

beli luk(moze i u prahu)

sargarepa

persun

Kada se izdinsta dodati senfa,i vode po zelji koliko zelimo sosa.Skinuti poklopac i prziti dok malo ne porumeni,ali paziti da senf ne zagori.

U ovo po zelji mogu se dodati i sitno seckane barene pecurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najčešće ga spremam pohovano sa prezlama.

A najbrže ga spremim rolovano.

Iseeče se na manje komade belo meseo, stavi se parče slaninice, kačkavalja, i odozgo list šunke, uroluje se, zatvori čačkalicom i prži.

Ja ga uglavnom pečem, ne pržim.

U pleh pa u rernu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.