Prostirke za igru

odgovora

Objavljeno

Moja bebana ima 4 meseca , i vise ne smem nigde da je ostavim samu sem u ljulju i to vezanu...

Prevrce se okrece... ma svuda je ima...

Htela bih neki deciji tepih da nadjem ili one puzle moda ( al neki kazu da se krune pa neznam da slucajno ne proguta delic)

Koje vi koristite i kako se snalazite???

beach.jpg

Ova je ok , al samo za par meseci ..znaci nisma za to!

Ovako nesto ...ali neznam gde bih to nasla... i bar da je 3x3

jivotni.jpg

ili ova..prelepa je

3212v.jpg

I ako neko zna gde bih tako nesto mogla da nadjem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislimda sam videl;a slicnu ,kao msto je ova druga u decijoj kuci ALF,u INDJIJI,imaju i radnju u RUMI,ne znam gde zivis i koliko ti je blizu,ali ti mogu dati br tel da ih nazoves,ako bi se tamo uputila.

i mene interesuje ta bebi gimnastika(slika 1),ali ne znam koliko je korisna i koliko dugo bi je koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam nesto slicno kao ovu poslednju sto si stavila, samo su drugi motivi kao livada u sredini potocic a okolo cvece sunce pecelica medved ribica itd, dobila sam na poklon ali sam videla da ih ima u aksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam nesto slicno kao ovu poslednju sto si stavila, samo su drugi motivi kao livada u sredini potocic a okolo cvece sunce pecelica medved ribica itd, dobila sam na poklon ali sam videla da ih ima u aksi.

koliko je to bebi interesantno i sigurno? interesuje me da znam da li da kupujem ili ne,jer bih ja za pocetak uzela onu malu sa visecim igrackama.HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pokupovala sundjer kocke sa njenih 7 mes....(cini mi se da imamo preko 10 kvadrata)...odlican su izolator...nema bojazni od padova...jos uvek su joj u sobi umesto tepiha.E jedino ako su deca sklona grizenju onda su vrlo opasne...dosuse kao i sve.Ova nasa za pravo cudo posle par opomena nije ih grizla,sisala...kopala prstima...

baby gym smo dobili,slican kao na ovoj slici...opet je morao da bude na krevetu,brzo ga je prerasla...i ipak je to mali prostor...po meni je on za do 6 mes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je to bebi interesantno i sigurno? interesuje me da znam da li da kupujem ili ne,jer bih ja za pocetak uzela onu malu sa visecim igrackama.HVALA

Mojoj devojcici je na pocetku bilo 'ludacki' interesantno ona muzicka igrackica sto se stavi na krevetac pa se okrece, svetli. A ova prostirka tek kada je pocela da se prevrce bila joj je interesantna, a dosadio joj posle 15 minuta pa ja na to stavim neku drugu igracku pa je opet mirna par minuta, i sad voli da sedi tu, stim sto sada ona sama stisne medu pa on ispusta neki zvuk itd, da ne duzim mislim da je korisna stvarcica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali slican onoj na 1.slici,sa visecim igrackama i slaufom na rubu.Bila je jako interesantna,pogotovo zato sto smo mi sve i svasta kacili,ne samo ono sto smo uz prostirku dobili.Bilo ke i igracaka,i onog papira kao ogledalo,ma sve,bas se voleo tako zabavljati.Ali nije to dugo trajalo,do nekih 7meseci.A od tad imamo na tepihu cebe(da se guzica ne prehladi),i tu se igramo-trenutno smo doktori za bolesna kola,traktore,... pa kome treba da se menja ulje,guma,... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili ili na krevetu ili na tepihu tj na cebetu...imali mo posebno cebe za igru, mada kad pocnu da puze ne vredi ni cebe ni posebni tepih oni odose svojim putem...

Inace moja mala nije volela onu muzicku igracku sto se stavlja na krevetic..plakala je kad god bi je ukljucila ( a bila je bas lepoa melodija )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana ima 4 meseca , i vise ne smem nigde da je ostavim samu sem u ljulju i to vezanu...

Prevrce se okrece... ma svuda je ima...

Htela bih neki deciji tepih da nadjem ili one puzle moda ( al neki kazu da se krune pa neznam da slucajno ne proguta delic)

Koje vi koristite i kako se snalazite???

beach.jpg

Ova je ok , al samo za par meseci ..znaci nisma za to!

Vama je vreme za babygym! Koliko god 'kratko trajao' (rec "kratko" u tako malom zivotu zvuci tupavo, zar ne?) jako je vazna spravica za jacanje misica i pripremu za puzanje. Mi smo isli na vezbice u Sokobanjsku i sve tzv. radne vezbice su bile sa tim babygym podlogama. Ima ih raznih. Po meni su najbolje one plasticne pod koje stavis cebence dok lezi na ledjima da hvata visece igracke, dok je sa druge strane-odozgore je drugi vid igracaka za veci uzrast, kada pocne da stoji. Podloga je na bitna.Sto rece neko, kad pocne da puzi, bice je svuda ;)

U svakom slucaju, sigurna sam da je ovo idealna stvar za razvoj i po meni neophodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno sam za kupovinu ovih prostirki, ali u varijanti gym-a, znaci sa lukovima i visecim igrackama.

Mi smo imali par komada (sve pokloni, cisto da nemam gde da ih sve smestim od kad se ne koriste :rolleyes: ).

Ova nam je bila prva:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http...tx=84&ty=90

i bila nam je super iskoristena (mozda malo mala ali ok za premestanje i uzrast u kom smo je koristili).

Pa smo onda dobili ovaj tunel:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http...tx=72&ty=88

i ovu za puzanje:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http...=1t:429,r:3,s:0

koja kad se zatvori rajsfeslusom bude:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http...=1t:429,r:2,s:0

E bez njih smo definitivno mogli, slabo smo ih koristili i bacene su pare (al poklonu se u zube ne gleda :P ).

Za kraj smo i ovo dobili:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http...=1t:429,r:4,s:0

i za to mogu da kazem: fenomenalno! Mala je umela u njemu da provede jako puno vremena- okretala se, trazila nove igracke, vukla se za lukove, a nije mogla pobeci i uvaliti se u nevolju :lol: Najveci plus sto je na naduvavanje i moze se svuda poneti!

Jos smo bili dobili i Ikeinu neku prostirku za poneti (ko ova na tvojoj poslednjoj slici Njanjice) i ona nam je najvise sluzila za bastu i travu jer se lako prala. Jos je imamo i nosimo na izlete.

Ja za kocke licno nisam jer predstavljaju opasnost za male bebe, ali jesu prakticne mozda za kasnije, za vece klince...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali ta 2-3 gyma i bas smo ih iskoristili...super stvar za bebe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali jedan beby gym, a prostirku sam sasila sama, kao navlaku za jorgan i unutra uvukla sundjer debljine 3cm, nabacala joj par jastuka, igracke.. te joj je bilo vrlo zabavno a i sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siveluke, svaka cast na ideji. Mi to nismo imali. Vec smo za to koristili jedan prelepi poveci deciji jorgancic (koji ima lepe sare sa medicama) i na njega stavljali igrackice. A za foru "iznad" smo koristili sedalicu za auto (koja se koristi i kao nosiljka) pa rucku podignemo i na nju nakacimo igrackice i dzidza bidzice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksi je sve kupljeno sto sam videla ili cula, jednostavno radoznalo dete i nista ga ne drzi dugo. Do 5 meseca je bilo super, sta god mu ponudis bude miran, od kako je poceo da sedi, i da puze.... nista... interesuju ga samo vrata, brave, flase....nijedna igracka. Prostirka? Uvek ce sesti pored nje, nikako na nju :wacko:

Tako da kod nas se i nije ispatilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siveluke, svaka cast na ideji. Mi to nismo imali. Vec smo za to koristili jedan prelepi poveci deciji jorgancic (koji ima lepe sare sa medicama) i na njega stavljali igrackice. A za foru "iznad" smo koristili sedalicu za auto (koja se koristi i kao nosiljka) pa rucku podignemo i na nju nakacimo igrackice i dzidza bidzice

Hvala, hvala, volim kad me pohvale :D A i mi smo imali jednu prirucnu didza-bidzu, od stolice za sedenje, koja je imala onaj skidajuci luk sa nekim sarenim muvama iznad deteta ..e taj luk smo skidali i kacili na autosedalicu dok se vozala ili sedela sa nama u kafani :)

Legendo, sto se tice radoznalosti, nista mi ne pricaj, Jana ima i igracke a i orman, kupatilo, ves masinu, terasu, saksije i sve sto ne treba :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, sto se tice radoznalosti, nista mi ne pricaj, Jana ima i igracke a i orman, kupatilo, ves masinu, terasu, saksije i sve sto ne treba :))))

Kad ugleda da radi, sav se od uzbudjenja ukoci, samo vice auuuu, auuuuuuuuuuuu :)

A da, i orman... Sve udara rukicama u vrata, i vristi od srece :), bar stignem sobu da sredim tok on svira po ormanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ugleda da radi, sav se od uzbudjenja ukoci, samo vice auuuu, auuuuuuuuuuuu :)

A da, i orman... Sve udara rukicama u vrata, i vristi od srece :), bar stignem sobu da sredim tok on svira po ormanu

Hahaha..mogu misliti, ova moja kad je prohodala ulazila je sa one, u nekoj temi pomenute podne prostirke, u orman i "sredjivala" stvari... To sam pustala jer sam zato vreme peglala (na primer), a posle sve sredjivala ..mislim ono sredjeno od nje :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da posaljem dve slikice, ali mi nije "dozvolio".. idem na pomoc prijatelja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Infantino gimnastiku sa slicice, a kupili smo je u Aksi. Super je jer ima igrackice koje vise i ogledalce sto je super za razvijanje motornih sposobnosti i koordinacije.

post-27795-1288183920_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Infantino gimnastiku sa slicice, a kupili smo je u Aksi. Super je jer ima igrackice koje vise i ogledalce sto je super za razvijanje motornih sposobnosti i koordinacije.

Bas je slatka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristili smo prostirke sa zivotinjicama koje vise u prvih par meseci, sada je ili u ogradici, kupili smo nesto vecu i tu se igra, ili u svojoj sobi na podu gde smo stavili jorgan koji ne koristimo, mada je ne drzi mesto, dama puzi svuda, neprestano je pratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Celu sobu njenu sam oblozila sundjerastim puzlama i tu se igra, dok je bila manja na cebetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nije prohodao bio je na prekrivaču za odrasle na podu, ili na travi... Nisam mu kupovala prostirke... Taj prekrivač niko ne koristi, pa se na tome igrao, a i mi sa nijm smo znali da sedimo na istom...

Kad je prohodao, sve to je izgubilo "dejstvo" jer je tražio da sklonimo da mož' da prođe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nije prohodao bio je na prekrivaču za odrasle na podu, ili na travi... Nisam mu kupovala prostirke... Taj prekrivač niko ne koristi, pa se na tome igrao, a i mi sa nijm smo znali da sedimo na istom...

Kad je prohodao, sve to je izgubilo "dejstvo" jer je tražio da sklonimo da mož' da prođe... :)

:D Mali Ru :D <3

Ja sam bas bila zagrejana za baby gym , kupila sam ga i prijateljici za rodjenje bebe ali sam na kraju za Marka odustala , jer njega ne drzi mesto , imamo veliki jorgan za bracni krevet sa kojeg za cas smugne tako da na beby gym-u nebi ostao ni sekunde ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pre par dana cebence na sred sobe i tu se prevrcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.