Bebin urin

odgovora

Objavljeno

Fora kod kesica je da nema kreme nigde, jer se onda nece zalepiti; da pampers bude [/b]blago samo zatvoren, ne jako zategnut a najbolje bi bilo staviti bebu da leskari na musemi i zabavljati je bez pampersa, a zalepiti kesicu i cekati.

I onaj ostri deo rupice na kesi treba da se zalepi na deo koze izmedju cmara i ribice, da ne bi curilo, tu je poenta, da tu bas lepo legne kesica!

I puno strpljenja....... ;)

Kamilice hvala ti do neba na ovom postu....posle 11 kesica ja sam uspela...i da kako šećer reče da treba da se menja na 20 min....valaj baš,treba strpljenja dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice hvala ti do neba na ovom postu....posle 11 kesica ja sam uspela...i da kako šećer reče da treba da se menja na 20 min....valaj baš,treba strpljenja dosta...

Nema na cemu, drago mi je da sam pomogla. :wub:

Inace, ovo su me sve naucile pedijatrijske sestre na Institutu za majku i dete.

A sto se skupljali urin? Jel bila Andja bolesna ili samo kontrola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, drago mi je da sam pomogla. :wub:

Inace, ovo su me sve naucile pedijatrijske sestre na Institutu za majku i dete.

A sto se skupljali urin? Jel bila Andja bolesna ili samo kontrola?

Pisaću kasnije... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tih kesica tice kad god sam morala mojoj deci da uzimam urin u uzrastu bebe,uvek bih menjala ne znam koliko kesica ,jer bas tada oni NECE da piske i posle 2 flasice caja,jedne mleka,jedne vode i ne znam cega sve :lol: Sad mi je smesno,ali kad potrosim sve kupljene kesice i moram sve da odlozim za sutradan vise sam se puta nervirala....Ali i to prodje!

p.s.jednom mi se desilo i da mi je beba kesicu napunila kakom :lol: ,bas tada joj se prikakilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, drago mi je da sam pomogla. :wub:

Inace, ovo su me sve naucile pedijatrijske sestre na Institutu za majku i dete.

A sto se skupljali urin? Jel bila Andja bolesna ili samo kontrola?

Pre 15-tak dana je imala vis temp 3 dana,svi nalazi ok,tada nisam uspela da uhvatim urin,temp se vtarila u normalu,sve normalno do preksinoć kada opet bz drugih simptoma skače temp i ide do 39,6....leukociti su u normali,pregled ok,e sada čekam urino-kulturu,možda je urinarna infekcija,mada njoj urin ne 'smrdi' nema nikakve druge simptome :( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna ,ne verujem da je urinarna infekcija,bili bi joj le povecani.a urin zamucen.Ali nije na odmet proveriti.Mada,i moja Mina je pre jednomesec dana imala tako T 4 dana i posle toga nista.Sad pre neki dan,na nekoj bzv kontroli se ispostavi da ima infekciju.Siznucu vise kako me je krenulo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej Viki i nije :rolleyes: ..evo sada sam zvala lab....kažu sve 'čisto....dakle,da ponovim,pre malo više od 2 nedelje je imala visoku temp i do 39,3 ravno 3 dana (puna9,radila sam analize a urin nisam uspela da uzmem...evo u proteklih 3 dana ista situacija,puna 3 dana visoka temp koja je išla do 39,6 :( ...uspela sam da uzmem čak 2 puta urin-urino-kulturu,bris grla,krvnu sliku....sve 'čisto'...ja sam bila ubeđena da se ta napast od urinarne infekcije 'šunja' <_< ,ali eto pogrešila sam :rolleyes: ...bila je viroza u kombinaciji sa 'peticama' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ide Andja u vrtic? Mozda je odatle neki virus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ide Andja u vrtic? Mozda je odatle neki virus...

Ide...ali tamo je njih 6-7...i svi ostaju po 2 sata najviše....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi se vec dva dana oseti urin kao na aceton?! Inace je na humani,pije vode i caja.. da li da radimo urin i urinokulturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi se vec dva dana oseti urin kao na aceton?! Inace je na humani,pije vode i caja.. da li da radimo urin i urinokulturu?

Ne znam šta bi to značilo :unsure: , ali ništa ne košta da proveriš. :)

Tako ćeš biti mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tih kesica tice kad god sam morala mojoj deci da uzimam urin u uzrastu bebe,uvek bih menjala ne znam koliko kesica ,jer bas tada oni NECE da piske i posle 2 flasice caja,jedne mleka,jedne vode i ne znam cega sve :lol: Sad mi je smesno,ali kad potrosim sve kupljene kesice i moram sve da odlozim za sutradan vise sam se puta nervirala....Ali i to prodje!

p.s.jednom mi se desilo i da mi je beba kesicu napunila kakom :lol: ,bas tada joj se prikakilo!

GRRRRRRRRRRR! Jutros sam trebala,a li nisam uspela uzeti!.Od pola 6 pokusaji,4 kesice istrosili i nista.A dr je rekla da se potrudimo jer jos danas radi pa je odsutna :(

Ej Viki i nije :rolleyes: ..evo sada sam zvala lab....kažu sve 'čisto....dakle,da ponovim,pre malo više od 2 nedelje je imala visoku temp i do 39,3 ravno 3 dana (puna9,radila sam analize a urin nisam uspela da uzmem...evo u proteklih 3 dana ista situacija,puna 3 dana visoka temp koja je išla do 39,6 :( ...uspela sam da uzmem čak 2 puta urin-urino-kulturu,bris grla,krvnu sliku....sve 'čisto'...ja sam bila ubeđena da se ta napast od urinarne infekcije 'šunja' <_< ,ali eto pogrešila sam :rolleyes: ...bila je viroza u kombinaciji sa 'peticama' :rolleyes:

I meni Magi tako visoka tem. a nista nije ovako.Posto nisam uspela urin da uzmem,vadili smo samo krv pa ce valjda pokazati da je virus,da nas ne teraju da po svaku cenu uradimo urin .

Kako devojcicama uzeti,prvo nece da piski,a kad piski sigurno ne udje u glupu kesicu,a zalepljena je da pokrije sve rupe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, samo imaj strpljenja. Polako, bez nervoze i navaljivanja i uspecete, uci ce urin u kesicu! Ne znam da li si procitala ovu temu, ima jako dobrih saveta mama kako da uspe skupljanje urina, mozda ti nesto i upali! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, samo imaj strpljenja. Polako, bez nervoze i navaljivanja i uspecete, uci ce urin u kesicu! Ne znam da li si procitala ovu temu, ima jako dobrih saveta mama kako da uspe skupljanje urina, mozda ti nesto i upali! ;)

Ja dizem ruke dok ne pocne da piski na nosu,a doktorka neka postavlja dijagnozu kako hoce samo nemoj uz pomoc urina :lol: Ja sam zivce odavno izgubila,sad vec gubim zdravlje

p.s. i pila i bila gola i sssssssssistala sam kao da ide voda i lepila tako kako si objasnila ali nista.Popiskila se verovatno odmah kad smo krenuli za laboratoriju.

inace najvise mi se svidja metod kod milice*.sestra sve uradi.Zato idem u Sloveniju da zivim,pa nek puknu dusmani!

Nadam se da ce krvna slika pokazati,to je lakse,Magi pruzi ruku,gleda kako je bodu i ni glas ne pusti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dizem ruke dok ne pocne da piski na nosu,a doktorka neka postavlja dijagnozu kako hoce samo nemoj uz pomoc urina :lol: Ja sam zivce odavno izgubila,sad vec gubim zdravlje

p.s. i pila i bila gola i sssssssssistala sam kao da ide voda i lepila tako kako si objasnila ali nista.Popiskila se verovatno odmah kad smo krenuli za laboratoriju.

inace najvise mi se svidja metod kod milice*.sestra sve uradi.Zato idem u Sloveniju da zivim,pa nek puknu dusmani!

Nadam se da ce krvna slika pokazati,to je lakse,Magi pruzi ruku,gleda kako je bodu i ni glas ne pusti!

Joko, sad onda niste imali srece... Nema veze, samo da princezici bude bolje.

Inace, ovde isto sestre stavljaju kesice, od njih sam i ja naucila kako i sta, ali to rade na Institutu i u Tirsovoj, a tamo ides kad je detetu bas lose (mi smo bili i hospitalizovani) a to nikom ne bih pozelela, bolje se i sama pomuciti nego ici kod njih! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dizem ruke dok ne pocne da piski na nosu,a doktorka neka postavlja dijagnozu kako hoce samo nemoj uz pomoc urina :lol: Ja sam zivce odavno izgubila,sad vec gubim zdravlje

p.s. i pila i bila gola i sssssssssistala sam kao da ide voda i lepila tako kako si objasnila ali nista.Popiskila se verovatno odmah kad smo krenuli za laboratoriju.

inace najvise mi se svidja metod kod milice*.sestra sve uradi.Zato idem u Sloveniju da zivim,pa nek puknu dusmani!

Nadam se da ce krvna slika pokazati,to je lakse,Magi pruzi ruku,gleda kako je bodu i ni glas ne pusti!

Joko, a jesi probala da je odvedeš u kupatilo i pustiš vodu?

To čim je probudiš, pustiš vodu i mislim da bi to najpre upalilo...

Nego sad kad si rešila da ideš u Sloveniju.... :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, a jesi probala da je odvedeš u kupatilo i pustiš vodu?

To čim je probudiš, pustiš vodu i mislim da bi to najpre upalilo...

Nego sad kad si rešila da ideš u Sloveniju.... :(;)

Pa ako budem morala raditi i dalje ja cu pokusavati opet jedno jutro ce upaliti.

Ali sta kada ti treba za odredjeni dan kao sto je meni trebalo,pa celu noc sanjam kesice i ne uspe mi...

A ne vise...Slovenijo cekaj me stizem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako budem morala raditi i dalje ja cu pokusavati opet jedno jutro ce upaliti.

Ali sta kada ti treba za odredjeni dan kao sto je meni trebalo,pa celu noc sanjam kesice i ne uspe mi...

A ne vise...Slovenijo cekaj me stizem :lol:

Joko, ja sam Stefiju uspela tako za manje od 3 minuta, on se sanjiv onako zagledo u vodu i žvrrrć... :)

Al meni je onaj retard od žene isti urin vratila jer nije bio zaokružen na papiru za nalaze!!! :angry:

Slovenija... Hm... Joka i Ivančica komšinice, i idu kod mice (milice*) na kafu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta bi to značilo :unsure: , ali ništa ne košta da proveriš. :)

Tako ćeš biti mirna.

Uradili,sutra ce biti urinokultura.. Leukociti su 500!! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradili,sutra ce biti urinokultura.. Leukociti su 500!! :blink:

Eto... :( :( :( :( Javi molim te šta vam je lekar rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto... :( :( :( :( Javi molim te šta vam je lekar rekao...

Ima eserihiju :( Idemo popodne pa cemo videti sta kaze pedijatar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta pokazuje antibiogram, na sta je sensitivna, od lekova,

nemoj da se sekiras mnogo kod decaka se ona lako istera,

moj sin je imao samo u brisu kitice u urinu nije, vrlo brzo smo je isterali,

na zalost injekcijama, jer je taj soj bio samo na amikacin sensitivan ,

ali na srecu samo 5 kom je bilo dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Norfloxacin i Tetraciclin . I ja se nadam da ce biti sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pls treba mi odg brz ako neko zna jutros sam Tari iz prve uzela urin spakovala sam kesu u casicu koji su mi dali u DZ sve uredno koliko to sad moze tako da stoji ja nju cekam da se probudi pa da nosimo..ali ona ce bar 3 sata da odvali..a bice oko 5 sati od kad je to tako u spakovano..ili da novi hvatam..??

Ajde neko ko je duže od 3 sata držao urin nek se javi da li je prošlo kako treba ili su u DZ vratili?

Jel nisi mogla da pošalješ nekoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma koga ja imam ovde..mm i ja sami, a on na nekom sastanku... :angry: sad cu nazvati DZ.

Najbolje, ja mislim da moež, pa i njima tamo stoji dok ne počnu da rade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.