Zakazivanje kod lekara

odgovora

Objavljeno

I kad napokon uspete da zakazete posle nekoliko sati opet cekate da dodjete na red!Cemu onda sve to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno da bi pokazali da su jekooo uposleni..a zapravo imaju 100 kade.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to sasvim normalno jer nam se svuda desava da sacekamo i sa i bez zakazanog. Cekamo i ovde u klinici i u Srbiji smoj jednom kod privatnog lekara. E sad nije u pitanju cekanje po sat-dva, vec po 10-20min sto je meni sasvim prhvatljivo. Cinjenica je da ostave dovoljno vremena za ljude koji su zakazali, svako ima po 15min ili po potrebi duze, ali primaju i hitnih zakazivanja (znam jer smo mi sa malom tako otisli jednom) tako da stvarno ne mogu da zamerim. Ne mogu oni to predvideti i dovoljno je da od jutra svaki termin potraje po 1min duze pa da do rucka sve bude pomereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregled u savetovalistu zakazujem telefonom.Cekali smo par minuta,knjizicu ne predajemo jer je karton u ordinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kad napokon uspete da zakazete posle nekoliko sati opet cekate da dodjete na red!Cemu onda sve to?

Ja sam prošle godine u Tiršovoj na zakazanu kontrolu za malog - čekala 2 sata.

On je imao 5 meseci a ja sam svisla u sred jula sa njim na hodniku. Sve vreme je bio budan, pio je čajić i vodu, i vreme za jelo i spavanje mu je davno bilo prošlo... Kad sam sela u taksi do Autokomande je zaspao, i prespavao još jedan obrok! Ništa mu nije falilo, naravno, al sam ja tamo poludela...

Došla žena se bebom od 10 dana, povredili bebi rame na rođenju pa došli za vežbe - čekaju više od pola sata, a niko ne da preko reda... Strašno... :angry:

Sa Banjicom imam baš okej iskustvo - čekali smo 10-15 minuta zakazane kontrole za Pavlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna na kakvo se ovde zakazivanje misli...ali mi u DZ nemamo tu mogućnost, dakle pedijatar-opšta praksa...dođeš i čekaš u zavisnosti od gužve, jedino ako je nešto hitno. Na sve ostale zakazane preglede (UZ kukova, stomatolog, oftalmolog, logoped...) smo bili primljeni u zakazano vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas kod pedijatra, uvedeno pravilo da se knjižice predaju tačno u 13h i naravno ljudi počeli da dolaze još od deset ujutro (neki i ranije) ne bi li stigli na red. I onda u 13:00:01 prema medicinskoj sestri za šalterom poletelo 20tak roditelja sa knjižicama! Ja došla 5 ili 6ta ali nisam mogla da se guram i lepo priđem i stavim knjižicu poslednja. ''ali gospođo ja sam videla da ste vi došli ranije'' rekoh... da... i eto to samo dokazuje neefikasnost vašeg novouvedenog sistema, te bi vas molila da pokušate nešto drugo...neće uvek biti tolerantnih roditelja! ''ja ću vas staviti 4tu 5tu ostali se neće ljutiti'' reko'... ali i to vam nije rešenje. Isti taj problem ćete imati i sutra. Pogleda me ona preko naočara i stavi moju knjižicu napred. I ko je sad tu pametan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas kod pedijatra, uvedeno pravilo da se knjižice predaju tačno u 13h i naravno ljudi počeli da dolaze još od deset ujutro (neki i ranije) ne bi li stigli na red. I onda u 13:00:01 prema medicinskoj sestri za šalterom poletelo 20tak roditelja sa knjižicama! Ja došla 5 ili 6ta ali nisam mogla da se guram i lepo priđem i stavim knjižicu poslednja. ''ali gospođo ja sam videla da ste vi došli ranije'' rekoh... da... i eto to samo dokazuje neefikasnost vašeg novouvedenog sistema, te bi vas molila da pokušate nešto drugo...neće uvek biti tolerantnih roditelja! ''ja ću vas staviti 4tu 5tu ostali se neće ljutiti'' reko'... ali i to vam nije rešenje. Isti taj problem ćete imati i sutra. Pogleda me ona preko naočara i stavi moju knjižicu napred. I ko je sad tu pametan?

Pitanje je kad će da smisle nešto drugo, jer ovo def. ne može da funkcioniše :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Tiršovoj na UZ srca smo čekali 45min od zakazanog termina. Inače, kod nas se u DZ knjižice predaju za popodnevnu smenu u 12:30h...a smena počinje u 13h. Ja obično idem poslepodne oko 17h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da nema efikasnog načina za rešavanje prolema oko predaje knjižica i ''prelaska'' kod lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.