Bebu muči stomačić

odgovora

Objavljeno

Normalno je da dojena beba kaki po 7,8 puta dnevno kao sto je normalno i da ne kaki po 10 dana. Probavni sistem se formira i sve je to sasvim u redu ukoliko je zlatno zute boje. Ukoliko je stolica sluzava, moze da se desi samo da beba guta sekret iz nosica koji joj se skuplja prilikom sisanja ili zbog formiranja desni. To je isto sasvim normalno.

Pre svakog podoja isperi bebi nosic fizoloskim rastvorom i neka sisa kad god pozeli.

Vodu joj obavezno nudi u toku dana i bice sve OK. ;)

Drugim recima, doji dete i pevaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prethodnim postovima je možda rešenje za tebe Doorsy - možda joj jednostavno nije prijalo nešto što si pojela (skontah da dojiš).

A i devojke su dale par saveta kako da proveriš da li je beba dehidrirana.

Osim toga ja nemam nikakav pametan savet da dam. Prati situaciju i ako misliš da je alarmantno (mani halo bebu) dete vodi kod lekara, ili makar pozovi svog lekara pa pitaj.

A čitam šta pišete i mislim se kad bi moja Ana kenjala svaki dan lepo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha al smo joj sad pomogle......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Došla sam na ovu temu da vidím kad sam napisala prethodnu poruku,vidim sad da naš problem traje skoro mesec dana.Znači prvo je imala proliv sa sluzi,vremenom je boja stolice prešla u tamnozelenu,i dalje sa sluzi.A od pre 10ak dana pojavili su se i končići krvi.Delovala mi je jedan dan malaksalo,bilo je malo više krvi u stolici i mi je odvedemo u dečju bolnicu(da ne ispadne da smo sedeli i gledali šta se dešava konsultovali smo bar 5lekara,svi su govorili da nije ništa).U bolnicu su nas odmah primili,prikačili je na infuziju(mada je ona lepo piškila,nije dehidrirala-moje mišljenje).Za 5dana u bolnici su joj ispitivali krv-sve ok,crp dobar 2,gledao je orl-malo crveno grlo,UZ-creva puna vode-to je taj proliv.Jedno veče je dobila i t,prošla od eferalgana.3nalaza stolice-dobra.Dr joj daje longacef,i stolica počinje kao da se formira,postaje svetlo zelena.Tad su posumnjali da nemam mleka-pisah na temi dojenje-ne znam samo od čega je dobila 1700g u drugom mesecu.Otpuštene smo kući u nedelju,primila je još 2 longacefa(5ukupno),a ne znam tačno zašto,kad su joj dobri nalazi.Stolica je postala žuta,al i dalje tečna,jutros opet končići krvi,više ne znam šta da radim,gde da je vodim,dal da je i dalje buše,načisto je istraumirana.:-(Danas smo privatno dali krv za alergiju na kravlje mleko i stolicu na rota adeno virus,urin i urino kulturu.Ako se neko razume,mnogo bi mi značio savet,pošto više ne znamo na koju ćemo stranu.Nisam znala gde da izložím problem,pa neka administrator premesti post na odgovarajuće mesto.Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srce malo :(

Nemam nikakav savet da ti dam posto mi krv u stolici nismo imali a protiv proliva sam joj dala sirup Enterofuryl i pomogao nam je odmah posle prve doze. Moze da se pije posle prvog meseca. Mada ne znam dal da joj das, sacekaj jos neko nesto da napise, mozda zna vise o tome.

Nadam se da ce brzo to proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy..evo ti ovaj link..iščitaj, ali vrlo moguće da je to reakcija na proteine kravljeg mleka.Krvava stolica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati,svi su ok.U kategoriji je nula za alergiju na kravlje mleko.Šta je sad,ne znamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati,svi su ok.U kategoriji je nula za alergiju na kravlje mleko.Šta je sad,ne znamo!

Pa dobro, bar znate da nije to...nadam se da će uskoro sve da bude ok! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da mu ne dajes previse mleka ? Ja sam na kraju morala da ukinem mleko, tj. svedem na minimum mlecne proizvode. Kakio je bas cest i stolica mu je bila vise tecna.

Uradili smo koprokulturu , sve je uredno , nema gljivica niti bilo sta drugo .... Danas je opet potrosio 10ak pelena , do guse se umazao :/ NE znam sta cu vise sa njim , poceli smo da koristimo probiotik.....

Sanja, kako ste vi regulisali stolicu?

Moj sinak imao do pre par dana 5,6 dana redju stolicu (dr rece da nije strasno) a ja pomislila od zubica koji se, uzgred, "spremaju". Inace, oduvek ima 2 do 4 stolice dnevno ma kakve konzistencije bile, i kad je jeo kao "razvaljen" nije se puno gojio :o:angry: . Evo sad dve redje od jutros, opet. <_< Ne znam sta da mislim. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati,svi su ok.U kategoriji je nula za alergiju na kravlje mleko.Šta je sad,ne znamo!

Da li ste imali grceve? Jeste prevazili to? Da li su videli na UZ da ima vazduha u crevima? dajes li joj espumisan ili neke cajeve pored dojenja? Koju joj vodu dajes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Došla sam na ovu temu da vidím kad sam napisala prethodnu poruku,vidim sad da naš problem traje skoro mesec dana.Znači prvo je imala proliv sa sluzi,vremenom je boja stolice prešla u tamnozelenu,i dalje sa sluzi.A od pre 10ak dana pojavili su se i končići krvi.Delovala mi je jedan dan malaksalo,bilo je malo više krvi u stolici i mi je odvedemo u dečju bolnicu(da ne ispadne da smo sedeli i gledali šta se dešava konsultovali smo bar 5lekara,svi su govorili da nije ništa).U bolnicu su nas odmah primili,prikačili je na infuziju(mada je ona lepo piškila,nije dehidrirala-moje mišljenje).Za 5dana u bolnici su joj ispitivali krv-sve ok,crp dobar 2,gledao je orl-malo crveno grlo,UZ-creva puna vode-to je taj proliv.Jedno veče je dobila i t,prošla od eferalgana.3nalaza stolice-dobra.Dr joj daje longacef,i stolica počinje kao da se formira,postaje svetlo zelena.Tad su posumnjali da nemam mleka-pisah na temi dojenje-ne znam samo od čega je dobila 1700g u drugom mesecu.Otpuštene smo kući u nedelju,primila je još 2 longacefa(5ukupno),a ne znam tačno zašto,kad su joj dobri nalazi.Stolica je postala žuta,al i dalje tečna,jutros opet končići krvi,više ne znam šta da radim,gde da je vodim,dal da je i dalje buše,načisto je istraumirana.:-(Danas smo privatno dali krv za alergiju na kravlje mleko i stolicu na rota adeno virus,urin i urino kulturu.Ako se neko razume,mnogo bi mi značio savet,pošto više ne znamo na koju ćemo stranu.Nisam znala gde da izložím problem,pa neka administrator premesti post na odgovarajuće mesto.Hvala unapred!

Moje misljenje je da je alergicna na nesto sto ti jedes ili na laktozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste imali grceve? Jeste prevazili to? Da li su videli na UZ da ima vazduha u crevima? dajes li joj espumisan ili neke cajeve pored dojenja? Koju joj vodu dajes?

Grčeve nije imala prave,malo je više podrigivala,al to je prošlo.Espumisan ne koristim vise,otkako su nas primili u bolnicu,dr kaže da zaboravim na njega kao lek.Čajeve ne pije,a vodu rosu prokuvanu pije po malo.Koristila bio gaju,po preporuci dr prešli od juče na probio kid.Na uz voda u crevima.Nikako da joj prođe proliv,to me najviše brine,predugo traje:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grčeve nije imala prave,malo je više podrigivala,al to je prošlo.Espumisan ne koristim vise,otkako su nas primili u bolnicu,dr kaže da zaboravim na njega kao lek.Čajeve ne pije,a vodu rosu prokuvanu pije po malo.Koristila bio gaju,po preporuci dr prešli od juče na probio kid.Na uz voda u crevima.Nikako da joj prođe proliv,to me najviše brine,predugo traje:-(

ovde dr tvrde da deca koja piju iskuljicovo majcino mleko ne mogu imati fgrceve jer majcino mleko odmah "izlazi" kroz stolicu, tako da cisto sumljam da ti je nesto tog tipa. kojim testom su utvrdili da nema alergiju na mleko?

da li ima negde po telu ekcem?

da li su ti savetovali da joj das neko mleko dodatno da vidis kako ce se ponasati stolica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde dr tvrde da deca koja piju iskuljicovo majcino mleko ne mogu imati fgrceve jer majcino mleko odmah "izlazi" kroz stolicu, tako da cisto sumljam da ti je nesto tog tipa. kojim testom su utvrdili da nema alergiju na mleko?

da li ima negde po telu ekcem?

da li su ti savetovali da joj das neko mleko dodatno da vidis kako ce se ponasati stolica?

Seceru, mislim da grese. Evo, npr. moje dete je bilo samo na mom mleku pa je do 5 meseci imao najstrasnije grceve a strogo sam pazila sta jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da grese. Evo, npr. moje dete je bilo samo na mom mleku pa je do 5 meseci imao najstrasnije grceve..

ne znam. meni je dr rekla kad sma jedan dan posumnjala da je luka imao grceve rekla da je u pitanju bilo nesto drugo bas zbog toga. jer kao grveci se javljaju samo kod vestacke hrene, majcino mleko se ne zadrzava vec odmah izlazi. e sad ne znam, nismo imali grceve, hvala Bogu.

U svakom slucaju , ja verujem dakod Doorsy grcevi nemaju veze sa prolivom, sve mi nekako mirise na neku alergiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Doorsy nemam pojma..mozda neka alergija, ali da ne lupetam.

Stvarno me zanima zasto mi dete toliko kaki. :blink: U medjuvremenu, dok mi neko ne odgovori, ja sam stigla do celijaklije :o:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Doorsy nemam pojma..mozda neka alergija, ali da ne lupetam.

Stvarno me zanima zasto mi dete toliko kaki. :blink: U medjuvremenu, dok mi neko ne odgovori, ja sam stigla do celijaklije :o:D

pa na koje pitanje ti cekas odgovor, ili sam ja corava? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Moj sinak imao do pre par dana 5,6 dana redju stolicu (dr rece da nije strasno) a ja pomislila od zubica koji se, uzgred, "spremaju". Inace, oduvek ima 2 do 4 stolice dnevno ma kakve konzistencije bile, i kad je jeo kao "razvaljen" nije se puno gojio ! :o:angry: . Evo sad dve redje od jutros, opet. <_< Ne znam sta da mislim. :unsure:

U medjuvremenu jos 1 stolica. Ne kapiram, jel' moguce da je to OK, mislim i kad nisu redje? Nije dijareja (:D) ali redje su. Covek sve sto pojede izbaci, pitam se i koju kolicinu treba da pojede da bi se recimo ugojio vise od 300, 400g npr? Kad je znao da jede bas, baaas puno i opet isto? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

U medjuvremenu jos 1 stolica. Ne kapiram, jel' moguce da je to OK, mislim i kad nisu redje? Nije dijareja ( :D ) ali redje su. Covek sve sto pojede izbaci, pitam se i koju kolicinu treba da pojede da bi se recimo ugojio vise od 300, 400g npr? Kad je znao da jede bas, baaas puno i opet isto? :unsure:

pa i nama su nekad redje stolice danima pa onda bude tvrda itd. Mislim to je normalno zavisno od toga sta jedemo. mom luki se to desvallo tako da se ja ne bih brinula. ako kazes da nije proliv , vec su samo stolice redje. a to za gojenje te nisam najbolje skontala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i nama su nekad redje stolice danima pa onda bude tvrda itd. Mislim to je normalno zavisno od toga sta jedemo. mom luki se to desvallo tako da se ja ne bih brinula. ako kazes da nije proliv , vec su samo stolice redje. a to za gojenje te nisam najbolje skontala.

Znas kako, fali mu jos jedno kilce :D I mi kontamo, i kad jede "k'o co'ek" :lol: on to nikako da nabaci nego sve po nesto malo, osrednje dodaje. Sva hrana, ajd' napolje da se nesto slucajno ne zalepi! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, fali mu jos jedno kilce :D I mi kontamo, i kad jede "k'o co'ek" :lol: on to nikako da nabaci nego sve po nesto malo, osrednje dodaje. Sva hrana, ajd' napolje da se nesto slucajno ne zalepi! <_<

Pa dobro, sad je on veliki decko, ne dobijaju puno na kilazi u tom uzrastu. a ti mislis da to ima veze sa stolicom?:)

ako nije neuhranjen, opusti se sto se kilaze tice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, sad je on veliki decko, ne dobijaju puno na kilazi u tom uzrastu. a ti mislis da to ima veze sa stolicom?:)

ako nije neuhranjen, opusti se sto se kilaze tice. :rolleyes:

Nije, ali je mrsavko <_< Ma da, tako on i ranije i dr jednom izjavi da je verov.takvog metabolizma :lol::wacko:

Mada, mudro zboris Sugaru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde dr tvrde da deca koja piju iskuljicovo majcino mleko ne mogu imati fgrceve jer majcino mleko odmah "izlazi" kroz stolicu, tako da cisto sumljam da ti je nesto tog tipa. kojim testom su utvrdili da nema alergiju na mleko?

da li ima negde po telu ekcem?

da li su ti savetovali da joj das neko mleko dodatno da vidis kako ce se ponasati stolica?

Pa ona ih nije ni imala,samo je mucio vazduh jer je halapljivo sisala,al to se sredilo,nema veze sa ovim"zbivanjima".Radili su joj neki specifični IgE,baš na kravlje mleko,krv iz petice su joj vadili.I pokazao je da je u kategoriji nula.Zato te i pitah za rast test,mislila sam da on možda otkriva alergiju i na druge namirnice.Ne znam da li postoji takav test?

Malo joj je grublji ponekad obraz na dodir,kao da ima sitne bubuljičice,ne znam je li to ekcem?!Ad mleko nisu pominjali.Danas ćemo verovatno do još jednog dr,nadam se da će on imati rešenje.Juče se ukakila kad joj skinuh pelenu,to je bukvalno ízleteo mlaz vode iz nje,kao vodoravni gejzir!:-D Al to se odmah upije i ostanu tragovi kao da je samo kakila,da nisam videla ne bih ni znala za tu vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce udjoh na ovu temu jer i lena kaki od uvek 4~5 puta dnevno. Setamo svaki dan sa jednom bebom koloja ima idntican problem kao beba od doorsy. Njima su posle silnog jurcanja ustanovili alergiju na laktozu.Doorsy pitaj dr sta misli o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grčeve nije imala prave,malo je više podrigivala,al to je prošlo.Espumisan ne koristim vise,otkako su nas primili u bolnicu,dr kaže da zaboravim na njega kao lek.Čajeve ne pije,a vodu rosu prokuvanu pije po malo.Koristila bio gaju,po preporuci dr prešli od juče na probio kid.Na uz voda u crevima.Nikako da joj prođe proliv,to me najviše brine,predugo traje:-(

Zato sam i pitala za Espumisan jer on hoce da izaziva proliv ponekad. Iskljuci ti mleko i mlecne proizvode na 2 nedelje.

:lol:

U medjuvremenu jos 1 stolica. Ne kapiram, jel' moguce da je to OK, mislim i kad nisu redje? Nije dijareja (:D) ali redje su. Covek sve sto pojede izbaci, pitam se i koju kolicinu treba da pojede da bi se recimo ugojio vise od 300, 400g npr? Kad je znao da jede bas, baaas puno i opet isto? :unsure:

Jel pijete probiotic? 7 dana probiotika, pa vidi sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.