Bebu muči stomačić

odgovora

Objavljeno

Kako mogu znati da li bebu muči stomačić?

Filipu je noćas "krčao" želudac, kao i jutros...kao da je gladan...znate na šta mislim?

Ne znam da li je to neki poremećaj!

Molim pomoć... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidi da li je tvrd stomacic, ako je tvrd moguce je da ga nesto muci. Takodje pogledaj da li reaguje ako mu savijes nogu u preponama prema stomacicu. Ako odreaguje (grimasa, plac i sl tome) znaci da ga vjerovatno nesto muci. Bebe obicno daju signale neumornim plakanjem. U svakom slucaju ako se ne pogorsa stanje pitaj pedijatra na sljedecem mjesecnom pregledu. Ako nastavi tako najbolje bi bilo da se ipak posavjetujes sa nekim ko je strucniji od nas.

U svakom slucaju ja vjerujem da bi tvoje bepce tebi signaliziralo plakanjem da nesto nije OK na sta bi ti, ne sumnjam, odreagovala pravilno.

pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, tako se cuje kod Alekse, ali najcesce kada malo ''nahladi'' stomacic. Dok puze u stanu, najvise voli da se popne na sto, koji je od drveta, i hladan je, i odmah uvece ''krci'' stomak, tj creva. Bar je to kod Alekse slucaj.

Mislim da nemas razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel daješ nešto Aleksi da pije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno mu daj probiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja mama obicno to objasnjava kao i Legenda, i samo da se "ugreje" stomacic sa nekim cajem ili bilo kojim drugim toplim napitkom (kako ona obicno kaze). Mada je ona nama cesto pored toga umotavala stomak ili "isparavala" noge i uvek nas protera u wc i posle toga bude nam sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savjetima, jedva čekam da dođem kući da vidim stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problema sa stomacicem,muci nas vec par dana!Nismo imali stolicu 3-4 dana,pa smo jutros nesto malo kakili i pedijatar nam je rekao da mu dam kasicu od sljive ili nesto od kupusa!Imate vi neki prijedlog,drage moje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, moze jabuka, ako ne jabuka moze i sljiva a za kupus, stvarno prvi put cujem. Takodje cesto mu masiraj stomacic u pravcu kretanja kazaljkne na satu 10ak puta i sto cesece u toku dana (npr kada ga presvlacis) kao i masazu tabana (vrhovima jagodice palca sitnim malim pritiscima od pete ka korenu prsta, i sve tako, kroz sredinu tabana). Taj savet nam je jednom dala doktorka sa Halo Beba i nama je bas super doprineo regulisanju stolice. Prvo probaj sa ovim masazama dva dana a ako se nista ne promeni e onda tek primeni jabuku ili sljivu ili kupus.

Takodje je doktotrka napomenula da treba prepustiti da se bebin organizam tj.creva izbore sa tim jer tako polako se i ona razvijaju. A najbolji nacin da im pomognemo jeste ta masaza dok ne savetuje uzimanje sljive a posebno i strikno ne cepice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam kupus te nadima ,pa nisam bas sigurno da je dobro da mu das kupus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije spavao cijelu noć...juče je imao 4 puta proljev. Ne znam šta je reći???

Da mu možda ne raste zub? Uglavnom nema temperaturu...slabo jede...krči mu stomak i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA TIGRICU

PITANJE JEDNE MAJKE

Malena mi ima 4 mj i 10 dana. Doji! Sa 4 sam joj počela davat malo bananice (2 dana) pa malo mrkvice (2 dana) nakon čega je imala normalnu stolicu svaki dan. Kad sam dala jabuku nije imala stolicu 2 dana i nisam joj više davala jabuku nego sam nastavila s bananom i mrkvom,a sad već 4 dana nije imala stolicu. Znam da je kod dojene djece to normalno i do 10 dana al nju to baš jako muči,jadna tiska,tiska već 3 dana a ništa! Baš mi ju je žao! I cendrava je više! Šta da radim? Da dam neki čepić za kakanje,prestanem davat krutu hranu(na pominjem da sam davala 1 dnevno po niti pola banane i isto tako mrkvu)? Šta bi joj dala za otvaranje i dali smijem prestat s dohranom i pričekat ipak još koji mjesec?

SAVJET dr. RICHTERA

22.04.2010. 09:36

Možete joj dati Portalak 1 žličicu (5 ml) 2-3 puta dnevno, par dana (tj. dok ne dobije normalnu stolicu). Piše da se daje jedna žličica dnevno, no obično treba malo više da se dobije efekt. Ne treba niti previše, pa se Portalak ne preporučuje stalno, već do pojave mekše stolice, ili par dana najduže. Iza toga ipak vidjeti s gastroenterologom.

Izvor: cybermed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena,Portalak je probiotik ili?Jutros je Nikola kakio,ali jedva,bas ima tvrdu stolicu!! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PORTALAK je osmotski laksativ koji potiče rad crijeva, dovodi do povećanja obujma stolice, čime omogućava lakše pražnjenje crijeva.

portalakv.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PORTALAK je osmotski laksativ koji potiče rad crijeva, dovodi do povećanja obujma stolice, čime omogućava lakše pražnjenje crijeva.

portalakv.gif

Pa,da mu dam?!Bas sam u nedoumici,a zao mi ga,mukica,bas se napreze :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe za ultrazvučnim pregledom. Portalak sirup je potpuno neškodljiv i možete ga koristiti po potrebi. U hranu dodajte i maslinovo ulje, a također pokušajte smanjiti unos masnoće u mliječnim proizvodima (mast i kalcij u mlijeku stvaraju sapune u probavi koji značajno doprinose zgušnjavanju stolice).

Prim. mr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar

izvor: PLIVA zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije spavao cijelu noć...juče je imao 4 puta proljev. Ne znam šta je reći???

Da mu možda ne raste zub? Uglavnom nema temperaturu...slabo jede...krči mu stomak i tako...

Ja sam nesto ubedjena da se on "naladio". Isto tako mislim da ce mu u toku dana biti bolje. Samo neka pije sto toplije napitke i da se ''zgreje". Ako i danas bude imao cesto proliv, cicika, onda mislim da je bolje da se posavetujes sa pedijatrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Jellenna, ti si u centru BL, to ti je viroza, samo nece da je objave. Nisi bila navela da ima proliv. I vrlo moguce da je od zubica. Super sto nema T. Regulisi ishranom, to ti najbolje i znas. Evo ja sad od pedijatra (pisem u Jadanju) milion dece u cekaonici, masovno imaju proliv, a i stariji. Samo dosta vode.

Sto AN kaze, i prehlada stomacica ima takve simtome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takođe mislim da se prehladio...

Vidjećemo danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto, ono sto ti osecas, to uglavnom bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije spavao cijelu noć...juče je imao 4 puta proljev. Ne znam šta je reći???

Da mu možda ne raste zub? Uglavnom nema temperaturu...slabo jede...krči mu stomak i tako...

Moj savet da odes do pedijatra, mi smo imali isto tako proliv prvi dan 4-5 puta drugi 7-8 i nazalost imali smo bakteriju. Nije bilo temperature, samo krcenje creva i nespavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe za ultrazvučnim pregledom. Portalak sirup je potpuno neškodljiv i možete ga koristiti po potrebi. U hranu dodajte i maslinovo ulje, a također pokušajte smanjiti unos masnoće u mliječnim proizvodima (mast i kalcij u mlijeku stvaraju sapune u probavi koji značajno doprinose zgušnjavanju stolice).

Prim. mr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar

izvor: PLIVA zdravlje

Kupili smo sirup i dala sam mu,pa sad cekamo reakciju!Trebalo bi biti bolje! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li ja vas ovde pitati(da ne otvaram novu temu)...moja beba jedno 3-4 dana često podriguje,primetila sam nekih 5-6 puta,i nije bitno šta jede....ima li šta neko da kaže na ovo...pozdravčić....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li ja vas ovde pitati(da ne otvaram novu temu)...moja beba jedno 3-4 dana često podriguje,primetila sam nekih 5-6 puta,i nije bitno šta jede....ima li šta neko da kaže na ovo...pozdravčić....

Da li joj je malo zatvoren nosic? Ako jeste, malo se naguta vazduha pa zbog toga. Moj Aleksa sto puta podrigne, ali tako je odavno.

Nekad bebe ako malo nahlade stomacic znaju da podriguju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li joj je malo zatvoren nosic? Ako jeste, malo se naguta vazduha pa zbog toga. Moj Aleksa sto puta podrigne, ali tako je odavno.

Nekad bebe ako malo nahlade stomacic znaju da podriguju.

Legendo.nije joj zapušen nosić...ne znam,ne mogu da povežem zašto to radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.