Cmicak

odgovora

Objavljeno

Mali Sergej, samo neka je to dobro prošlo i svaka čast vama kao roditeljima...Divim se...

Svaka čast i na izboru lječilišta...pretpostavljam da je teško, sa finansijske strane gledano...ali dijete je dobilo najbolju moguću njegu i pažnju.

Mene samo zanima, na kom jeziku slovenci razgovaraju sa vama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Sergej, važno da je sve prošlo kako treba. Verujem da nije lako finansijski, al bolje da ide u Sloveniju tamo si sigurna za njega.

Ljubi sina, pa nas obaveštavaj i dalje o pregledima. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Sergej, samo neka je to dobro prošlo i svaka čast vama kao roditeljima...Divim se...

Svaka čast i na izboru lječilišta...pretpostavljam da je teško, sa finansijske strane gledano...ali dijete je dobilo najbolju moguću njegu i pažnju.

Mene samo zanima, na kom jeziku slovenci razgovaraju sa vama?

hahaah.... no kom jeziku? .... ja pricam srpski... a oni se snalaze jer ja slovenacki nista ne razumem.... zavisi sa kim pricam... ja pricam polako na srpkom ... primetila sam na naglasak promenim kad sa njima pricam ali to je srpski.... sestre pricaju slovenacki ... stariji znaju srpskohrvatski malo koliko se secaju.... doktori se uglavnom snalaze sa srpskohrvatskim.... trude se ... ima jedna sestra sto se brate mili ni ne trudi... nju nista ne razumem.... mladja doktorica jedna prica slovenacki ali kao da i ona promeni naglasak malo pa nju kontam sta prica.... ima tamo dsta nasih ljudi.... a osoblje je bas primetilo da dosta ljudi dovode decu sto iz srbije sto iz makedonije bosne i hrvatske.... neverovatno koliko slicni jezici mogu biti razliciti... masu nekih sinonima koji meni ne bi pali na pamet da tako kazem a kod njih se tako kaze ... pa posle par pokusaja se skontamo.... meni njihov jezik izgleda kao da svo vreme tepaju... sve im se nesto zavrsava na "cki" .... musicki busicki lubusucki... sad ja se nalupetala ali sve nesto na to čki ... šučki ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaah.... no kom jeziku?

Ovo te pitam jer znam da im, kao naciji, nije milo pričati neki od naših jezika, bilo hrvatski bilo srpski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a finansijski.... sreca pa muz na poslu moze da trazi pomoc.... da moji eto koliko toliko mogu pomoci... ali bome smo se do sad dobrano istrosili sad vec skripimo.... na sve do sad sa malim smo potroslil sa ovim sad putem u sloveniju preko 7000 eur .... no cuti ... dobro je dok jos plivamo .... cesto se zapitam sta je sa roditeljima koji ne mogu nikako .... a treba im za dete.... strasno.... a na zalost mnogo dece ima kojekakvih problema.... cula sm podatak da 8% rodjene dece ima neki problem.... ljudi to je previse....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo te pitam jer znam da im, kao naciji, nije milo pričati neki od naših jezika, bilo hrvatski bilo srpski.

veruj mi to ja nisam primetila... trude se... sto u bolnici eto sem te jedne sestre.. sto u hostelu... i mladji ovi sto su studenti pa zive u tom hostelu pa se susrecemo .. hoce da se potrude.... i uglavnom i razumeju.... nisam naisla na taj problem... ja samo o njima imam reci hvale... pristojnost.... uljudnost.... kultura.... pozitivnost (iako i oni kazu ni kod njih nije bas najbajnije).... ali to e jedna koliko toliko sredjena zemlja i to ti je to.... kako smo presli granicu ... i usli u srbiju... brate mili rupa do rupe.... truckanje... tama.... fuj... gadi mi se ova drzava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Sergej, puno mi je drago da je sve prošlo u najboljem redu. Bitno je da ste dobro i da ste prezadovoljni kako je sve urađeno.

A o "standardu" i poređenju zdravstva Srbije sa bilo kojom drugom zemljom u sklopu EU neću ni da govorim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.