Prijatelji

odgovora

Objavljeno

Odavno sam shvatila da je zivot kratak da bih trosila energiju na nekog ko ne zna da uzvrati. Verujem svom instiktu najvise. Nisam od onih koji se trude da zadrzavaju prijateljstva jer se znamo 20,30 godina. Brzo se zivi i nema se vremena za gubljenje. Najvise volim prijateljstva gde ne postoje obaveze, samo emocije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da je to kod mene komplikovano...Imam najbolju drugaricu od pocetka srednje skole,tj kumu,cujemo se redovno,vidimo kad koja moze,jedna drugoj smo prva pomoc,osoba na koju racunas 24 sata.Lepo mi je s njom provoditi vreme,volim je kao sestru.Ali...postoje nesto,npr skroz smo razlicite,razlicite ciljeve imamo u zivotu,ja ne podrzavam njen nacin zivota,smatram da bi trebalo da ima visi cilj,da vise se bori da ostvari neku vezu,zasnuje porodicu,malo je luftikasta,postojale su situacije kad me je povredila al da to nije ni primetila..a npr moj nacin zivota je njoj dosadan,ne razume toleraciju u braku,posvecenost muzu,porodici...

i moj drugi veliki prijatelj je moja jetrva,deverova zena,cesto smo u kontaktu,jako otvorene sto e tice brakova,muzeva,razumemo se skroz.Al i tu je problem,jer ja iako znam neke stvari,informacije npr o njemom muzu,cak i kad imam najbolje zelje,ne mogu joj reci da ne bi stala izmadju dva brata.ponekad se osecam kao izdajica,lazov.

i tako se ucim da plivam u tim prijateljstima,koja mozda nisu savrsena,al ne zelim da se odreknem tih osoba.

Apsolutno Te shvatam!Sinoc sam bas razgovarala sa suprugom o ovoj temi i jos uvijek ne mogu da shvatim sta je to potrebno da bi imali osobu koja nam moze "parirati" na intelektualnom,drustvenom,emotivnom ili bilo kom drugom polju zivota,a da je imamo za prijatelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ovako, kad sve saberem mm mi je najbolji prijatelj, njemu sve, ama baš sve pričam...imam 2 drugarice, koje su ujedno i moje kume, ali što neko reče nemamo iste životne stavove, i počele smo se sve više razilaziti...Veoma dobro procenjujem ljude i nisam se u ni u koga razočarala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno Te shvatam!Sinoc sam bas razgovarala sa suprugom o ovoj temi i jos uvijek ne mogu da shvatim sta je to potrebno da bi imali osobu koja nam moze "parirati" na intelektualnom,drustvenom,emotivnom ili bilo kom drugom polju zivota,a da je imamo za prijatelja!

Ja sam nasla takvu priljateljicu pre 2god.-u skoli za trudnice. :) Jako mi je drago sto smo se upoznale,polako zbilizle.Ne uspemo uvek da razgovaramo o ozbiljnijim temama zbog dece,ali svaki susret sa njom me totalno opusti,raspolozi.Inace,jako mi je drago i zbog toga sto je i njen muz skroz ok,tako da nam se i muzevi poceli druziti,a deca su best friends... Moze se naci samo se treba traziti(ja sam bukvalno trazila)...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasla takvu priljateljicu pre 2god.-u skoli za trudnice. :) Jako mi je drago sto smo se upoznale,polako zbilizle.Ne uspemo uvek da razgovaramo o ozbiljnijim temama zbog dece,ali svaki susret sa njom me totalno opusti,raspolozi.Inace,jako mi je drago i zbog toga sto je i njen muz skroz ok,tako da nam se i muzevi poceli druziti,a deca su best friends... Moze se naci samo se treba traziti(ja sam bukvalno trazila)...;)

ChiMama,lijepo je cuti da se moze naci takav prijatelj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jednu prijateljicu za koju sam bila spremna da ucinim sve i da sve dam, ali eto pokazalo se da sam jako pogresila jer kada sam pocela da se zabavljam sa sadasnjim muzem ona je bila jako ljubomorna i svasta mi je pricala u nadi da cu ga ostaviti ( u fazonu da on nije za mene ), cak je i mene u vise navrata veoma uvredila sa nekim komentarima .... ne znam nekako sam se kroz zivot razocarala u zenska prijateljstva.... imam drugarice, poznanice, komsinice ali zenskog prijatelja trenutno ne.

Uglavnom se pokazalo da kada mi trebaju, okrenu ledja ili kada sam jako srecna ne dele samnom tu radost jer su ljubomorne.... NPR jedna me je otkacila kada sam otala trudna a inace nisam bila od onih koji stalno pricaju o svojoj trudnoci.

Imam jos par drugarica ali za nih ne mogu da kazem jos uvek da su mi prijatelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste se puta razocarali u svoje prijatelje i ako jeste, zbog cega?

Meni je najbolji prijatelj moj muz... Njemu mogu uvek i sve da kazem, a nemam obicaj da se jadam drugaricama, moji problemi su samo moji... U skoro svaku drugaricu sam se razocarala pre ili kasnije... Sve su to dvolicne alapace... <_<

"Oni uvek traže previše, nikad ne daju ništa zauzvrat, crpe vam energiju, misle da su najvažniji… To su otrovni prijatelji, koje pod hitno morate da izbacite iz svog života" - izbacila zauvek... Na fin i kulturan nacin :)

Da li umete dobro da procenite ljude ?
Ne procenjujem nikog jer me niko ne interesuje... Sa svima sam na distanci... Skoro sam bila do drugarice iz osnovne posle ko zna koliko i odmah je pokusala sa nekim zlonamernim izjavama da mi puni glavu protiv mm i samo sam je iskulirala... Ljubomorne su i to me strasno nervira... a mmuzica ne volim da iko komentarise jer mislim da ga ja znam najbolje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ja sam se x puta do sad razocarala u prijatelje...vecinu prijateljstva sam sama prekinula najcesce zbog "sitnica" (meni su bitne...jako)...Vec 4 godine nemam "najboljeg prijatelja" u pravom smislu te reci...tu je velika gomila drugara,poznanika... ali niko cije negativne osobine mogu da prihvatim i tolerisem i da stavim ruku u vatru za tu osobu...

U pravom prijateljstvu dajem sebe 100%...a onda su i ocekivanja veca...Kao i uvek problem je u meni :P

Mm mi je definitivno najbolji prijatelj!!!

Ovakvog prijatelja treba čuvati...pažljivo!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Lako je biti prijatelj u veselju,parama....ajd' ti budi pravi u nedaćama,krizama...i naravno sitnice....jaaaaaaako bitne....od sitnica se gradi jedna kvalitetna CELINA!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakvog prijatelja treba čuvati...pažljivo!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Lako je biti prijatelj u veselju,parama....ajd' ti budi pravi u nedaćama,krizama...i naravno sitnice....jaaaaaaako bitne....od sitnica se gradi jedna kvalitetna CELINA!!!!!!!!!!!!!!!!

pa naravno, zato kad ti je najteze pravis cistku sa prijateljima :lol:

ali definitivno u prijateljstvo se ulaze kao i u brak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno, zato kad ti je najteze pravis cistku sa prijateljima :lol:

ali definitivno u prijateljstvo se ulaze kao i u brak!

Slažem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakvog prijatelja treba čuvati...pažljivo!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Lako je biti prijatelj u veselju,parama....ajd' ti budi pravi u nedaćama,krizama...i naravno sitnice....jaaaaaaako bitne....od sitnica se gradi jedna kvalitetna CELINA!!!!!!!!!!!!!!!!

Mna hvala ti !!! :wub: sve se slazem :)

t4614.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne umem da procenim dobro ljude. Razočarala sam se ko zna koliko puta, ali ne u ljude, već u svoju predstavu o njima, u svoju lošu procenu. Inače "čistke prijatelja" nisam pravila kad mi je bilo loše. Kad ti je loše, okupiće se oko tebe gomila njih ako im dozvoliš i svi će te tešiti. Ali zato kad si srećan, osobe koje ti nisu pravi prijatelji će te izbegavati, neće biti raspoloženi da dele tvoju radost, ili još gore, uputiće ti zlobne i zajedljive komentare. Tako je bar bilo kod mene.

Pored mm, imam dve osobe za koje mogu da kažem da su mi pravi prijatelji, stavila bih za njih ruku u vatru, a znam da bi i oni to uradili za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored mm, imam dve osobe za koje mogu da kažem da su mi pravi prijatelji, stavila bih za njih ruku u vatru, a znam da bi i oni to uradili za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne umem da procenim dobro ljude. Razočarala sam se ko zna koliko puta, ali ne u ljude, već u svoju predstavu o njima, u svoju lošu procenu. Inače "čistke prijatelja" nisam pravila kad mi je bilo loše. Kad ti je loše, okupiće se oko tebe gomila njih ako im dozvoliš i svi će te tešiti. Ali zato kad si srećan, osobe koje ti nisu pravi prijatelji će te izbegavati, neće biti raspoloženi da dele tvoju radost, ili još gore, uputiće ti zlobne i zajedljive komentare. Tako je bar bilo kod mene.

Pored mm, imam dve osobe za koje mogu da kažem da su mi pravi prijatelji, stavila bih za njih ruku u vatru, a znam da bi i oni to uradili za mene.

LEPO RECENO, SLAZEM SE U POTPUNOSTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...sve manje je prijatelja...t2313.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne umem da procenim dobro ljude. Razočarala sam se ko zna koliko puta, ali ne u ljude, već u svoju predstavu o njima, u svoju lošu procenu. Inače "čistke prijatelja" nisam pravila kad mi je bilo loše. Kad ti je loše, okupiće se oko tebe gomila njih ako im dozvoliš i svi će te tešiti. Ali zato kad si srećan, osobe koje ti nisu pravi prijatelji će te izbegavati, neće biti raspoloženi da dele tvoju radost, ili još gore, uputiće ti zlobne i zajedljive komentare. Tako je bar bilo kod mene.

Pored mm, imam dve osobe za koje mogu da kažem da su mi pravi prijatelji, stavila bih za njih ruku u vatru, a znam da bi i oni to uradili za mene.

I ja :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored mm, imam dve osobe za koje mogu da kažem da su mi pravi prijatelji, stavila bih za njih ruku u vatru, a znam da bi i oni to uradili za mene.

Takodje! Tu ne racunam bracu i sestru, jer su mi oni rod rodjeni! :rolleyes:

Imam dve dobre drugarice tj. kume. Jedna me je venčala a druga ce krstiti klince.

Prvu znam iz srednje a drugu iz osnovne. Znam da na njih mogu računati a i one na mene. Bile smo tu jedna za drugu uvek. I kad je lepo i kad je ružno. Srećna sam što ih imam i jako ih volim obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijateljstvo...

Sta je prijateljstvo?

Tesko pitanje i jos tezi odgovor.

Tesko je naci pravog prijatelja, i da se iskreno prijateljstvo odrzi. Tesko je nekome verovati i otvoriti svoju dusu i srce, ali kada imas nekoga ko zeli da te saslusa i kome verujes onda je to najlepse prijateljstvo koje moze biti.

Svako ima svoja zivotna iskustva, dobra i losa, i preko njih procenjuje zivot i ljude oko sebe. Tesko je naci srodnu dusu ali kad je nadjes, ne treba je pustiti.

Ruku prijateljstva treba prihvatiti!

Ako sam ikada nekoga uvredila zao mi je...

Ponekad je tesko videti svetlo kroz probleme i prepreke na putu ali mora jednom svanuti sunce....

i-love-my-friends-wallpaper.jpg

"Prijateljstvo = korist...

Svako se od nas trudi sakupiti što više prijatelja. Trudiš se pomoći im. Kad su u teškoj situaciji dati im podoban savjet. Ali ljudi su po prirodi sebični. Vole da ih slušaš, a ne vole slušati. U trenutcima kad slušaš nečije probleme osjećaš se dobro, kao osoba od povjerenja, ali ni ne računaš na to da će te osoba kojoj pokušavaš pomoći ostaviti čim neki problem iskrsne. Zato mislim da se prijateljstva sastoje od koristi, čim nestane koristi prijateljstva se prekidaju. Ali ta će se osoba prije ili

poslije vratiti, ali pitanje je hoćeš li ti biti ponovo toliko glup i primiti tu osobu natrag. Možda je to moj trenutačni pesimizam ili trenutačno stanje, ali to je jednostavno što mislim u ovom trenutku. Kažu da su ljudi na svijet poslani u paru i da je taj par tvoj doživotni prijatelj. Možda ćeš ga tražiti cijeli život ali jednom ćeš ga naći, bar se nadam…"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm,prijatelji...Ja sam imala najbolju drugaricu 20 god,pocele smo da se druzimo kad smo krenule u prvi/drugi/razred osnovne.Mnogo sam je volela i mnogo smo vremena provodile zajedno.Kad sam resila da se udam,logicno je bilo da uzmem nju za kumu,pristala je.Medjutim 10 dana pred svadbu,devojka me 'ladno zove da otkaze kumstvo zbog bla bla razloga, posle sam saznala da su bili lazni.To me je dotuklo jer posle toliko godina da me tako slaze zbog gluposti i ostavi na cedilu pred svadbu...no comment! A pravi razlog? Nije imala novca za svadbu,i to sam cula od drugih,naravno da joj ne bih nista zamerila,Boze svasta,ali nije bila iskrena,i to se ne prasta,od tada smo prekinule svaki kontakt.Zalosno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam najbolju prijateljicu i bila mi je kuma na vjencanju. "Zajedno" smo od prvog razreda osnovne. Vec 7 godina ne zivimo u istom gradu, ali se redovno cujemo i tracarimo kao dvije tinejdzerke. :lol:

Sto se tice procjenjivanja osoba, sa mnom prvi susret nije nimalo ugodan. Jako sam cutljiva ili jako brbljiva, sve zavisi od osobe, ali ako mi ne legne na prvi pogled, tesko da cu promjeniti misljenje o njoj..Tu mi intuicija igra glavnu ulogu i nikad nisam pogrjesila. Cak i kada sam nesto pokusala da promjenim misljenje o tim osobama, nasle su nacina da mi zabiju noz u ledja.

Kod mene je prvi pogled presudan. Ili ces mi se svidjeti, ili neces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebamo pokušati točno reći ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših riječi. Umjesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo provjeriti jesmo li ih pravilno shvatili.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRIJATELJ

Prijatelj je zvijezda na nebu

koja svaku večer silazi

i pada na naš dlan

da nam poželi laku noć.

Prijatelj je svjetlo na kraju tunela

što svijetli i dan i noć,

nikada se ne gasi

a rasvjetljuje svaku tamu.

Prijatelj je ruža bez trnja

koja privlači najljepše leptire

a svaki korov na srcu

pretvara u najmirisnije cvijeće.

Prijatelj je suza na jastuku,

utjeha za tužnih dana,

molitva na usnama

i nada u bolje sutra.

Prijatelj daje snagu i mir,

pun je ljubavi i nježnosti,

hoda tiho na prstima

da ne prekine najljepše snove.

Prijatelj nas čuva i štiti

od svih neprijatelja i zala.

Zato se sad manje bojim

jer, znam, ti si moj prijatelj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo ih je puno, od kad su se poudavale ili poženili prepolovili se. :)

Imam jednu najbolju drugaricu, sa njom se družim od svog osom razreda.

Nikad nismo bile super samo kad je jednoj bilo dobro, nego smo znale da delimo i poslednju cigaru, i da brojimo pare da odemo na kaficu, dok ne primimo plate...

Kad smo završile školie, i dalje smo jedna drugoj bile tu, jedno vreme smo i stanovale zajedno i nikad nismo merile koliko koja plaća.

Nikad se nismo posvađale, a opet se milion puta nismo složile za neke stvari.

Ma ona je moja starija sestra :).

<3<3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne da ne znam da procenim ljude nego je to strasno...naivna sam..imala sam drugaricu,iz osnovne skole, i razocarala sam se jer je jednu porodicu raturila i od tad je vise ni ne pogledam kad prodje pored mene,eto skoro ce dve godine od kad ne pricamo..prvo nije dosla da vidi mog sina,a posle je i to uradila i resila sam da mi takva osoba ne treba za prijatelja.imam drugarica,ali samo za kumu i sestru od tetke mogu da garantujem da ce uvek biti tu kad mi zatreba,kao i ja za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam puno pravih prijatelja. dve prijateljice za koje mogu da garantujem sa kojima se druzim vise godina ali smo u razlicitim mestima a obaveze, deca.. sve je to ucinilo da se ne vidjamo cesto- mada se prijateljstvo nije pokvarilo.

ovde u gradu imam prijateljicu koja mi je pravi oslonac za sve sto mi treba, a is to tako i ja njoj. upoznale smo se u skoli za trudnice i evo tri godine se druzimo i postale smo pravi prijatelji. i muzevi nam se druze, deca isto..

moja kumaza koju sam ja svojevremeno cinila sve-dok sam bila devojka, pa i dok nismo dobili prvo dete obilazili smo ih skoro svaki vikend. kako je vreme odmicalo prestala je i da me zove a da ne kazem da ju bila jednom da vidi Luku i drugi put za krstenje a dete ima 3 god. Stefana naravno jos nije bila da vidi, a ni ne zove.

imam drugaricu jos iz osnovne, cesto se cujemo sad se ne vidjamo bas cesto ali generalno tu smo, na istim talasnim duzinama i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.