Kompleksi i mi

odgovora

Objavljeno

Zene moje imate li nekih kompleksa??? Kako zivite sa njima? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam, i to veliki...

U pubertetu sam sa stidjela grudi...tako da mi je to dan danas ostalo...a uz to i fizički poremećaj...pogrbljenost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fizicki kompleks?! Pa, cinjenica je da nisam zadovoljna svojim izgledom ali da li bi ga menjala kada bi mi to neko omogucio (operacija) ne... Naucila sam da zivim sa tim. Prisutni su i cine deo moje licnosti.

Konkretno: bokovi (kukovi) a sad posle trudnoce i stomak (a nekada je bio tako ravan, ah -_- )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena da te citiram, Imam,i to veliki...

Pitam se ko nema????

Moj problem su kilogrami....katastofa...

Uvek sam bila punija, ne debela. 2008 sam smrsala tako da sa izgledala extra, sama sebi. Pa dosla trudnoca.... :blink: Pa opet katastrofa.... Sad sam debela a ne punija..... Zacaran krug... Sebi sada izgledam odvratno.. Toliki mi je kompleks da nemam volje ni na ulicu izaci :(

Nadam se da ce uskoro doci to jutro kada cu da kazem sebi DOSTA!!!! i napokon poceti sa dijetom. Uvek se nade neki izgovor. Sad je dojenje u prvom planu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih,imam ih i ja po dosta... Imam male grudi(osim sad u trudnoci),posle prve trudnoce su izgledale jos gore,imam velik nos,debele ruke,... Ali nekako kako lete godine tako prihvatam sebe i ucim da volim sebe... Taman sam se zavolela kad je dosla 1.trudnoca,jako sam se ugojila i posle sam se osecala isto kao i ti Szilvia... Grozno... Svaki dan kad sam se pogledala u ogledalo videla sam jednu babu,debelu. Nisam imala volje nigde da idem,da ne pricam kako sam svaki put padala u depresiju kad sam isla da kupim sebi nesto od garderobe-a morala sam jer ni u sta nisam stala... Tada mi farmerke devojacke bile uske valjda vec kod zglobova.I ja sam dojila i koliko god ruzno se osecala,prioritet mi je zdravlje deteta,tako da sam 13i nesto meseci jela sve normalno,nikakva dijeta.U medjuvremenu kako sam bila aktivnija sa njim,isli u parkic,ucio da hoda,tako su kg.polako poceli da se tope,i taman kad sam ostala ponovo trudna ostalo mi je jos samo 1,5kg do stare kilaze.Tako da moj savet ti je:nista se ne brini! Posto ne volis sebe ovakvu kakva si sigurno ces smrati,pitanje je samo vremena.prvo ti lepo doji malog slatkisa,neka bude zdrav i prav,a posle se baci na sport i zdravu hranu(da ne kazem dijetu,meni nikad nije islo da drzim dijete,samo manje kolicine i izbacivanje slatkisa,sto mislim da ce i tebi biti sasvim dovoljno).Sada je najbitnije da oboje budete zdravi,a ostalo ce sve doci na svoje... ;) Evo,ja sam se i sad dosta ugojila,dosad 13kg(znaci ako se ukupno budem ugojila samo 15 do kraja bicu zadovojna),tako da kontam da cu opet izgledati isto,ali sad znam da ce sve to "sici" cim dodje vreme za to.A i ti si smrsala 2008.tako da znas da nije nemoguce... Nemoj se previse opterecivati,uzivaj sad sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam kompleks sto se fizickog izgleda tice jer prosto ne smatram da je iko savrsen. Svakako ima dana kada bih pozelela da budem mrsavija, sitnija,ali ti dani se svode na par dana u PMSu. Srecna sam sto sam zdrava i tu se prica oko kompleksa zavrsava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kompleksi koliko hoces kod mene ,i to sve posle trudnocce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Cila, nemas pojma koliko mi prijaju tvoje reci. Svega sam ovog i ja svesna ali,... mali djavo nikad ne spava i stalno me spominje na to negde u podsvesti. :(:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ih,ali sam naucila da zivim sa njima,tako mora.inace sto se tice fizickog izgleda-najvise me nerviraju prosirene vene na nozi,imam ih ceo zivot i ogromne su,ali dok ne bole-SVE JE O.K.Butine su mi velike,tu se prvo i gojim,malo klempave usi,ali zaista nije to nista strasno,ne bih nikada preduzela neke drasticne mere,sve je to deo mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,znam,ali samo polako... Videces da ces ponovo biti slang! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puna sam kompleksa :) ... ali ih volim, oni me uvijek vode da se trudim da budem bolja. Pri tome ne mislim samo na fizičke komlekse, kojih imam tonu - kao i svi nego i na one psihičke.

1, krupnija sam. Taman kada sam smrsala 10 kg ostala sam trudna i sada - "jovo na novo"

2. uvijek sam imala velike grudi i sada kada sam trudna OGROMNE SU - sta ce tek da bude kada se napune mlijeka

3. Puna sam strija iz prve trudnoce ...

... ali sve je to cijena moga uspjeha - moje cerke i ovog "fubalera" u stomaku ....

A sto se psihickih komleksa tice :D e tu vec ni psihijatar ne bi mogoa da se snadje :D U tom haosu samo se ja snalazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi tako ce i biti, uz vasu podrsku sve je lakse, stvarno. Bas mi je drago sto sam vas nasla. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto nosim naocare...

Pocela sam da ih nosim pred kraj osnovne skole, i od tada ih mrzim (ma kakav oblik imale)...

Mnogi me pitaju zasto onda ne nosim sociva... Ne mrzim ja naocare kao takve, nego to sto JA MORAM da ih nosim! Isto bi mrzila i sociva, tako da tu pomoci nema... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto nosim naocare...

... naocale nekada znaju biti sexy :) ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani i ja sam isto tako prosla, cim sam smrsala tu dvadeset koju kilicu(sitno) :blink: , ostala trudna??????

A sad opet sve jovo nanovo. Mogu opet da skidam dvadeset koju kilicu....Pre vega hocu sebi da se svidjam a tek posle muzu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi tako ce i biti, uz vasu podrsku sve je lakse, stvarno. Bas mi je drago sto sam vas nasla. :rolleyes:

I ja se gtako osecam... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto nosim naocare...

Pocela sam da ih nosim pred kraj osnovne skole, i od tada ih mrzim (ma kakav oblik imale)...

Mnogi me pitaju zasto onda ne nosim sociva... Ne mrzim ja naocare kao takve, nego to sto JA MORAM da ih nosim! Isto bi mrzila i sociva, tako da tu pomoci nema... :(

I ja nosim naocare,meni su se svidele mnogo kada sam pocela da nosim,kao ma to je super....e,to je bilo pre 12 godina,sada vec.......drugacije mi se sve to cini,ali NOSIM,ne volim sociva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto nosim naocare...

Pocela sam da ih nosim pred kraj osnovne skole, i od tada ih mrzim (ma kakav oblik imale)...

Mnogi me pitaju zasto onda ne nosim sociva... Ne mrzim ja naocare kao takve, nego to sto JA MORAM da ih nosim! Isto bi mrzila i sociva, tako da tu pomoci nema... :(

Ja sam nosila naocare od 8-15 godine, a od tada nosim sociva. Ni meni ne smetaju sociva kao sociva, nego bas to ZASTO JA MORAM?! Jedina u porodici... Moram da pazim kad duva vetar (da mi ne udje prasina), moram da ih skidam pred spavanje, ne mogu da zaspem uz tv, ujutru prvo stavljam njih pa radim sve ostalo, moram da vodim racuna kad putujem, kad se kupam na moru (plivam kao bakica, nikad ne kvasim glavu da mi ne ispadnu), ma... :( A nemam hrabrosti da odem i odradim laser kao sav normalan svet.

Imala sam kompleks jer mi zubi nisu bili lepi, a imam bas velika usta i stalno se kezim :lol: Kad sam skontala da vec nesvesno u 25toj drzim ruku preko usta kad se smejem, bilo mi je dosta. Stisnula sam i odradila porculanske navlake.

Ima tu i drugih manica, ali neopterecuju me previse...

Jos uvek radim na sebi da budem bolja kao "covek", razumnija, tolerantnija, mudrija... a to valjda ide sa godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam kako Jellennna, Anchi, i ostale kuvaju, odmah dobijem komleks.

Uvek me progoni debljina...Pre 6god sam smrsala i bila zadovoljna, ostala trudna, dobila malo kg, izasla iz porodilista sa 2kg viska, dok sam dojila smrsam jos 5kg, i onda mi zelja bila da se udebljam bar 2kg, i konacno kada sam se udebljala sada sam sebi debela :wacko: A kada naidju dani i budem realna, onda je samo stomak mali visak (ta 2kg kao u inat otisla u stomak :) )To je fizicki, onaj glavni.

Psihicki? Volela bih da sam manje popustljivija na poslu, ili bar kad popustim tj precutim, onda da znam sa tim i da se nosim, a ne da dodjem kuci i placem pred MM. :(

I da sam manje lajava:) tj otvorena (da ne pricam svoje planove pa to neko drugi iskoristi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam se, da li postoji jedna zena koja nema neki kompleks. Naravno, to je obicno bez razloga.

Evo, ja na primer, prvo sam, jos u nizim razredima osnovne skole, nabacila sebi kompleks da imam klempave usi. :) do pre neku godinu niko nije moga da me vidi sa vezanom kosom.

Jedno vreme sam imala 55kg i, nije da se hvalim :D, mnogo sam bila zadovoljna svojim izgledom. e, onda su me pojedini ljudi napadali kako sam premrsava i kako moram da se ugojim. naravno, ja sam u svoju glavu utuvila kako moram da se ugojim bar 5 kila jer su ti ljudi, kao, u pravu. Nabacih ja tih 5 kila, e onda sam kukala so sam se ugojila.

I tako... Ove srije i ovi kilogrami koji su mi osali od trudnoce mie ne nerviraju toliko. Oni su mi, koliko toliko opravdani. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj kompleks je uvek bio visak kilograma nije to neki visak nekih 4/5 kg ali od pre dve tri godine sam ga tako lepo ,,iskulirala,,kad sam videla mnogo mladje devojke od mene na plazi na sta lice i u sta se sve uvlace....tad sam rekla sebi ,,sise van,stomak uvuci,dupe istrci..i glavu gore :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika... :lol:

Moj fizicki kompleks su siroki bokovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vecita kompleksasica! :D Najvise su me mucile kile! I kada sam bila najmrsavija u zivotu bilo me sramota da se skinem na plazi! Sad kad se samo setim... Ceo zivot se gojim i mrsavim, nikada nisam imala neku odredjenu tezinu, ali ove kile od porodjaja nikako da skinem! Primecujem da polako nestaju ali jaaaaaako polako, i opet za njima ostaju strije i koza koja visi :/ Drugi kompleks koji imam ceo zivot je maljavost! Sada znam da se izborim sa tim (treba mi dosta vremena ali uspem) ali kada sam bila mladja jako mi je smetalo sto imam dlakave ruke.

I ja nosim naocare ali mi uopste ne smetaju, cak mislim da mi dobro stoje! Neko je vec napisao da mogu da budu i sexy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam kompleks sto se fizickog izgleda tice jer prosto ne smatram da je iko savrsen. Svakako ima dana kada bih pozelela da budem mrsavija, sitnija,ali ti dani se svode na par dana u PMSu. Srecna sam sto sam zdrava i tu se prica oko kompleksa zavrsava.

Marinak obozavam ljude (posebno zene jer se kod "nas" to jako retko srece) sa ovakvim stavom! Svaka cast, samo sa takvim stavom se moze biti srecan sa sobom i u sebi! ;)

Ja kad su fizicki kompleksi u pitanju mogu da pricam u proslom vremenu- uglavnom :lol:

Recimo pre mm-a sam imala kompleks malih grudi- hvala njemu, trudnoci i fenomenalnom izboru bruseva taj je optisao u nepovrat ;)

Pre sam oduvek zelela smrsati (pa i kad sam sa svojih 174 nosila velicinu 36-38)- sad sam zadovoljna sobom i cinjenicom da radim na sebi sto se odrazava u pozitivnom stavu u svakom smislu, a izgled sa par kila dole ili gore apsolutno me ne tangira. :lol:

Smetale su mi suncane pege na nosu- sad pojma nemam da ih imam i ne gubim vise vreme pred ogledalom u zelji da ih prikrijem, vec ga utrosim na isticanje atributa...

Sto se psihickih kompleksa tice potpisacu samo Nanny:

Jos uvek radim na sebi da budem bolja kao "covek", razumnija, tolerantnija, mudrija... a to valjda ide sa godinama.
]

Jesam samokriticna i svesna sam kad mi nesto fali (najcesce :P ), ali da ispravljam to ili necu jer me cini svojstvenom i drugacijom, ili se svojski trudim (a necu da priznam) a vreme ce pokazati svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,sise van,stomak uvuci,dupe istrci..i glavu gore :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: Lilika, carice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.