Klinike za VTO u Srbiji

odgovora

Objavljeno

Da li ste cule za ovu privatnu kliniku, bas se ovih dana vrti na vestima, na dobrom je glasu, radi dr koji je specijalizirao negde u inostranstvu i tamo radio izvesno vreme... a na vestima je zato sto prosiruju kapacitete pa kao grad daje donaciju itd pa da se malo izreklamira.

ali imaju i dosta pacijenata iz inostranstva, samo do sada im je kapacitet bio 450 parova godisnje, tako da su npr. za sledecu godinu vec puni!

eto informacija onima kojima je potrebna VTO! treba pozvati i videti mozda tamo mogu ne vencani parovi, posto vidim da je to uslov u drzavnim ustanovama!

jel neko radio VTO u Leskovcu? I sta mislite o takvim ustanovama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate danas u deset na rts1 emisiju trag,gost je dr iz leskovca,vlasnik klinike za VTO pa pogledajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vantelesna oplodnja i u privatnim klinikama

Program vantelesne oplodnje o trošku zdravstvenog osiguranja, prema kriterijumuma koje je definisala Republička stručna komisija Ministarstva zdravlja za vantelesnu oplodnju i asistiranu reprodukciju, do sada se sprovodio u:

- Institutu za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije,

- Ginekološko-akušerskoj klinici Narodni front, Beograd,

- Ginekološko-akušerskoj klinici Kliničkog centra Vojvodine.

U toku realizacije programa, uočeno je da se, zbog velikog broja zainteresovanih bračnih parova koji ispunjavaju propisane kriterijume i kapaciteta kojima navedene zdravstvene ustanove raspolažu, stvaraju duge liste čekanja.

Kako bi se vreme čekanja na sam postupak vantelesne oplodnje smanjilo, odlukom Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, program vantelesne oplodnje sprovodiće se i u šest privatnih zdravstvenih ustanova, koje su se kvalifikovale na tenderu RZZO. Sve tehničke i kadrovske uslove ispunile su sledeće zdravstvene ustanove:

- Specijalna ginekološka bolnica, Beograd, Ul. Gospodar Jovanova br. 54,

- Specijalna ginekološka bolnica „Ivanović“, Beograd, Ul. Grčića Milenka br. 51,

- Specijalna bolnica za ginekologiju „Jevremova“, Beograd, Ul. Gospodar Jovanova br. 51,

- Specijalna bolnica ѕa lečenje steriliteta „INTERMEDICUS BIS“, Beograd, Bulevar Zorana Đinđića br. 45,

- Opšta bolnica „ MEDICAL CENTAR“, Beograd, Ul. M. Kovačevića br. 10,

- Specijalna ginekološka bolnica „GENESIS“, Novi Sad , Ul. Uroša Predića br. 4.

Odlukom Republičkog zavoda da se program vantelesne oplodnje sprovodi i u privatnim zdravstvenim ustanovama, taj program će se od sada sprovoditi u ukupno devet ustanova.

Izvor Republicki zavod za zdravstveno osiguranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam prosla komisiju za VTO napisala sam da bi volela da radim VTO u Jevremovoj. Da li je neka od vas radila tamo i kakva su vam iskustva.Pozdrav.c0603.gifZanima me da li sam dobro izabrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam prosla komisiju za VTO napisala sam da bi volela da radim VTO u Jevremovoj. Da li je neka od vas radila tamo i kakva su vam iskustva.Pozdrav.c0603.gifZanima me da li sam dobro izabrala.

I MENE ...I MENE...I MENE ....JEVREMOVA DA ILI NE ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I MENE ...I MENE...I MENE ....JEVREMOVA DA ILI NE ???

Znala sam da si tu t4870.gif

Jos da nam bude da smo zajedno i u Bg.t1326.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gak Niš- dr. Jasmina Popović= toplo preporučujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jevremova-Beograd najbolji su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moje iskustvo:

U Višegraskoj, 2009. godine, prošla sam kroz pakao i završila dva puta u bolnici: prvo zbog hiperstimulacije, a posle i zbog vanmaterične... A sve od VTO postupka...

U klinici Ivanović sam iz prvog pokušaja ostala trudna, a plus su zamrzli 4 (četiri) blastocyste. Izuzetno su profesionalni, maksimalno posvećeni, uvek spremni za savet i vredi svake pare koju smo dali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"BLIC" SAZNAJE:

Vantelesna oplodnja samo na državnim klinikama

S. Todorović | 29. 07. 2011. - 02:02h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 33

BEOGRAD - Parovi koji idu na vantelesnu oplodnju o trošku države ubuduće ovu proceduru više neće moći da obavljaju u privatnim ustanovama, saznaje „Blic”. Ugovor koji su šest privatnih klinika imale sa Republičkim zavodom za zdravstveno osiguranje istekao je, a novi se za sada neće potpisivati, jer nadležni smatraju da u ovom trenutku „ima dovoljno kapaciteta za obavljanje ovih procedura u državnim klinikama”.

Odluka RZZO izaziva strah od ponovnog stvaranja lista čekanja

- Sada nismo u mogućnosti da raspišemo novi tender, jer se ispostavilo da državne bolnice mogu da urade sve potrebne vantelesne oplodnje. Nedavno smo im poslali dopise da se izjasne koliko intervencija mogu da urade. Godišnje u njima može da se obavi 1.320 vantelesnih oplodnji, što u potpunosti zadovoljava trenutne potrebe. Zbog toga nemamo pravo da ponovo šaljemo pacijente kod privatnika. S druge strane, napravićemo i uštede, jer je cena vantelesnih oplodnji koje smo plaćali privatnicima malo veća u odnosu na državne bolnice - kaže za „Blic” dr Zoran Jovanović iz RZZO.

U RZZO ipak ne odbacuju mogućnost da se ugovor sa privatnicima nikada više neće obnoviti.

Vantelesna oplodnja mogla je da se radi u šest privatnih klinika još od 2008. Za kratko vreme liste čekanja su smanjene, da bi na kraju one potpuno nestale. Bračnim parovima ponuđena je i šansa za dve besplatne oplodnje, a ženama do 40. godine starosti da uđu u proceduru.

Ova izmena sada rađa strah da će se ponovo stvoriti liste čekanja. Jedan od motiva za ukidanje može ležati i u sukobu interesa, jer su svi lekari koji obavljaju vantelesnu oplodnju u državnim ustanovama paralelno to radili i u privatnim koje su imale ugovor sa Fondom. Tako je na primer, dr Aleksandar Ljubić iz GAK „Višegradska” radio i u ginekološkoj bolnici „Jevremova”.

Vlasnik Specijalističke bolnice „Intermedikus bis” je supruga dr Nebojše Radunovića, nekadašnjeg direktora GAK „Višegradska”, dok je dr Vesna Kopitović iz Instituta za ginekologiju Novi Sad radila u privatnoj bolnici „Genesis”. I dr Elijana Garalejić iz GAK “Narodni front” vantelesne oplodnje je obavljala i u privatnom „OB Medical centru”. Jedino specijalne bolnice „Beograd” u Jovanovoj i „Ivanović” nisu imale nikakvih dodirnih tačaka sa državnim bolnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me zna li neko da li se VTO radi u Nisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy07 radi se u Nisu,ali u klinickom centru,privatno jos nijedna klinika iz Nisa nije pocela sa radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informacijama, devojke, zamolila me prijateljica da joj se raspitam, moracu da procackam po netu.

Vidim da je neko pomenuo neku dr iz Nisa, videcu sta mogu da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima nekog ko je radio VTO u Novom Sadu? Znate li nekog dobrog doktora, specijalizovanog za VTO? Potrebno mi je što više informacija, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima nekog ko je radio VTO u Novom Sadu? Znate li nekog dobrog doktora, specijalizovanog za VTO? Potrebno mi je što više informacija, hvala!

Naša Jelena777 je radila VTO u NS i rodila nedavno trojke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima nekog ko je radio VTO u Novom Sadu? Znate li nekog dobrog doktora, specijalizovanog za VTO? Potrebno mi je što više informacija, hvala!

Moja koleginica je radila VTO u Genesis-u, i dobila trojke.

Uspelo iz prve. A problem su imali i ona i on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veoma tužno... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci zlo i naopako!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, dobro bi mi dosao info brzo, molim vas...blago sam poludela od analiza i seckanja poslednjih godina i obicno se salim da nema ko me nije dole pogledao :) Punim 40.god sad 23.10.a jedva sam nagovorila muza da prodjemo sve analize i sledece nedelje treba da nosim na I komisiju u Nemanjinu...KAD ONO...tek juce mi ginekolog u domu zdravlja kaze da je i Muz trebao da uradi Bris na Ureaplazmu, a na spisku na RZZO nije to naznaceno. Pusta li I komisija i bez toga ili MM mora da ima i Bris na Ureaplazmu vec za Nemanjinu ???

hvala vam puno ! na RZZO pise: za oba partner: Mikrobioloske analize: bakterioloske, chlamydia, mycoplasma (nema nigde Ureaplazma) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kakva su pravila sto se tice VTO, ali uz hlamidiju i mikoplazmu obavezno ide i ureoplazma, te tri analize se uglavnom rade zajedno. Ali dok ne pitas to izgleda niko nece da ti kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti Anchy...ziva se pojedoh a vec 7-8 god pokusavamo i stalno sam na nekim operacijama...imala vanmatericnu i sad se svelo na ovo preko fonda, a moj dragi muz je i malo iscrpljen od cimanja godinama...ja u cajtnotu zbog roka pre 40.moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.