Problemi sa stopalima kod beba

odgovora

Objavljeno

Da li ti je beba spavala na stomaku? Moje obe cerke su spavale kao male na stomaku i zbog toga su ima stopala isla u stranu, tj prstici (ako je to isto i sto spolja?) ali cim su krenula da se uspravljaju, puze i pomalo kao hodaju to se samo ispravilo! Sad nema problema...

Nadam se da ce i kod vas to brzo da se ispravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti je beba spavala na stomaku? Moje obe cerke su spavale kao male na stomaku i zbog toga su ima stopala isla u stranu, tj prstici (ako je to isto i sto spolja?) ali cim su krenula da se uspravljaju, puze i pomalo kao hodaju to se samo ispravilo! Sad nema problema...

Nadam se da ce i kod vas to brzo da se ispravi!

Jeste,drugacije nije hteo da spava ... sada kada je veci sam se prevrce dok spava,pa je uglavnom na ledjima ili na strani ...

Sada mi je malo laknulo :)

A jesi li ti radila neke vezbice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,drugacije nije hteo da spava ... sada kada je veci sam se prevrce dok spava,pa je uglavnom na ledjima ili na strani ...

Sada mi je malo laknulo :)

A jesi li ti radila neke vezbice ?

Kada dođeš u Srbiju, poseti ipak fizijatra. Moja ćerkica je imala suprotan problem - stopalca su joj išla na unutra (tako je rođena, sa stopalima u varus položaju). Mi smo išli kod fizijatra i radili vežbice. Moj mali komšija je imao probleme kao tvoj sin i isto su mu radili vežbice na fizijatriji neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada dođeš u Srbiju, poseti ipak fizijatra. Moja ćerkica je imala suprotan problem - stopalca su joj išla na unutra (tako je rođena, sa stopalima u varus položaju). Mi smo išli kod fizijatra i radili vežbice. Moj mali komšija je imao probleme kao tvoj sin i isto su mu radili vežbice na fizijatriji neko vreme.

Znas kako,posto sam prvih par meseci od kada se mali rodio bila u Beogradu,vodila sam ga naravno na kontrole ... imao je od pocetka mali problem sa stopalima i radili smo vezbice kako su nam u domu zdravlja rekli ... i sve se poboljsalo.

Kada smo se preselili ovde,ja sam bebu odvela ovde kod lekara,ocekujuci nove vezbe,jer mi je doktor u Beogradu rekao da se menjaju kako dete raste i da ce mi doktori u Rimu dati instrukcije. Kada smo dosli,lekarka je rekla da je to glupost jer je sa njegovim stopalima sve u redu i da je to normalno,pa da ce se sve promeniti kada pocne da hoda ...

Nazalost,jos nisam bila u situaciji da dodjem u BG,ali cim dodjem,vodim ga,jer uopste nemam poverenja u ove ovde ... skroz mi se cini da su nezainteresovani ...

Oticicemo sledece nedelje privatno,da vidimo sta oni kazu ...

Stopala se jesu popravila,ali ja mislim da je to od vezbica sa pocetka ... ja jos uvek radim te iste,ne znam koliko pomazu,ali se trudim ....

Inace,ovde lekari pricaju sve suprotno od onoga sto pricaju u Beogradu,tj Srbiji ...

Od ishrane,preko lecenja,....

Ja udavih malo :)

Preporuci mi nekog fizijatra,molim te,ako znas ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, možda su i u pravu :) . Kada smo mi otišli drugi put kod fizijatra, prvi put je bila kada je imala mesec dana, on je bio u fazonu: "Ima 15 mesec?! Pa, tu se ništa i ne vidi! Stopalo se formira do treće godine"... Uputio nas je na vežbice, kao ništa neće da joj škodi, a može da pomogne :D . One žene fizioterapeuti (sa srednjom školom) digoše frku . Znači, dr je bio u fazonu da do 3. godine nije ništa strašno, a ove sa srednjom školom su nas plašile i dizale histeriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, možda su i u pravu :) . Kada smo mi otišli drugi put kod fizijatra, prvi put je bila kada je imala mesec dana, on je bio u fazonu: "Ima 15 mesec?! Pa, tu se ništa i ne vidi! Stopalo se formira do treće godine"... Uputio nas je na vežbice, kao ništa neće da joj škodi, a može da pomogne :D . One žene fizioterapeuti (sa srednjom školom) digoše frku . Znači, dr je bio u fazonu da do 3. godine nije ništa strašno, a ove sa srednjom školom su nas plašile i dizale histeriju.

Ovo mi je vrlo korisna informacija, pošto se nešto lomim da li da idemo kod fizijatra, čini mi se da joj malo desno stopalo ide unutra, mada nisam sigurna da li umišljam. A pedijatar nam do sada nikada nije gledao stopala niti ih nešto posebno komentarisao. Ne znam da li da insistiram na sledećem pregledu (maj) ili da je vodim na svoju ruku sada, ili da sačekam još neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi je vrlo korisna informacija, pošto se nešto lomim da li da idemo kod fizijatra, čini mi se da joj malo desno stopalo ide unutra, mada nisam sigurna da li umišljam. A pedijatar nam do sada nikada nije gledao stopala niti ih nešto posebno komentarisao. Ne znam da li da insistiram na sledećem pregledu (maj) ili da je vodim na svoju ruku sada, ili da sačekam još neko vreme.

Jedna matora fizioterapeutkinja mi je rekla da se taj problem rešava tako što se leva cipela obuče na desnu nogu, a desna na levu. Inače, za decu koja krivo hodaju cipelice su obavezne stalno! Znači, ne patofnice, nego tvrde, duboke cipelice ceo dan. U maju reci na šta sumnjaš, pustiće je da se prošeta, pa će ti reći da li je stanje za fizijatra. Mada, njihova stopala su meka, u razvoju, i cipelice do maja mogu da reše problem :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna matora fizioterapeutkinja mi je rekla da se taj problem rešava tako što se leva cipela obuče na desnu nogu, a desna na levu. Inače, za decu koja krivo hodaju cipelice su obavezne stalno! Znači, ne patofnice, nego tvrde, duboke cipelice ceo dan. U maju reci na šta sumnjaš, pustiće je da se prošeta, pa će ti reći da li je stanje za fizijatra. Mada, njihova stopala su meka, u razvoju, i cipelice do maja mogu da reše problem :) .

Hvala ti draga, uvek si tu u pravo vreme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga, uvek si tu u pravo vreme :rolleyes:

Drago mi je :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, možda su i u pravu :) . Kada smo mi otišli drugi put kod fizijatra, prvi put je bila kada je imala mesec dana, on je bio u fazonu: "Ima 15 mesec?! Pa, tu se ništa i ne vidi! Stopalo se formira do treće godine"... Uputio nas je na vežbice, kao ništa neće da joj škodi, a može da pomogne :D . One žene fizioterapeuti (sa srednjom školom) digoše frku . Znači, dr je bio u fazonu da do 3. godine nije ništa strašno, a ove sa srednjom školom su nas plašile i dizale histeriju.

Srece si,hvala ti puno na detaljnim odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srece si,hvala ti puno na detaljnim odgovorima :)

Mislila sam,SRCE si :) ne umem ni da pisem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam,SRCE si :) ne umem ni da pisem :blink:

Ako mogu da pomognem, tu sam :) !!! Drago mi je da ti je nešto značilo ovo što sam napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek sam sad videla ovu temu....neka deca se rode sa iskrivljenim nogicama i uzrok je polazaj u stomaku,nekima se krive citave noge pa i stopala zbog blagog krivljenja kukova,kod neke dece i to jnajcesce kod one koja spavaju na stomaku stopala idu malo upolje i blago oticu!!! doktori pogledaju pa vide u kom stepenu je krivljenje i onda odrede ili ne odrede vezbe....kao sto je Kristal rekla kosti stopala se formiraju oko 3god zivota,a rast i razvoj zavvrsavaju dosta kasnije!!! kod neke dece se stanje potuno ispravi izmedju prelaska sa puzanja u hodanje,a kod nekih se oblace naopako cipelice kao sto je Kristal obijasnila!!!Jasmin ako ti dete spava jos uvek na stomaku onda savi jedan peskir u tanku rolnu i stavljaj ispod nogu tako da blago budu podignute u vazduhu-ovo ce pomoci da ne dodje do daljeg krivljenja!!!ako odes do fizijatra javi sta ti je tacno rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek sam sad videla ovu temu....neka deca se rode sa iskrivljenim nogicama i uzrok je polazaj u stomaku,nekima se krive citave noge pa i stopala zbog blagog krivljenja kukova,kod neke dece i to jnajcesce kod one koja spavaju na stomaku stopala idu malo upolje i blago oticu!!! doktori pogledaju pa vide u kom stepenu je krivljenje i onda odrede ili ne odrede vezbe....kao sto je Kristal rekla kosti stopala se formiraju oko 3god zivota,a rast i razvoj zavvrsavaju dosta kasnije!!! kod neke dece se stanje potuno ispravi izmedju prelaska sa puzanja u hodanje,a kod nekih se oblace naopako cipelice kao sto je Kristal obijasnila!!!Jasmin ako ti dete spava jos uvek na stomaku onda savi jedan peskir u tanku rolnu i stavljaj ispod nogu tako da blago budu podignute u vazduhu-ovo ce pomoci da ne dodje do daljeg krivljenja!!!ako odes do fizijatra javi sta ti je tacno rekao

Luki pete idu napolje. pravimo cipele po semi ortopeda i vec sam odlepila jer nema nikakvog napretka. dete se kuva u toj obuci a nista se ne desava. sad sam mu kupila grubin sandale jer ne mogu da ga mucim da nosi po ovoj vrucini duboku cipelu. nama nisu rekli za vezbe nista..

jedna dr mi je rekla da je to najverovatnije zbog spavanja na stomaku, on je to bas voleo. kaze da ne bi bio problem da sam mu nesto savila-peskiric i stavila ispod stopala da stoje ravno.. e da sam znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, interesantno je da te nisu ipak uputili na vezbe. Ja sam bila svedok u specijalnoj bolini gde su deca tamo isla na vezbe bas iz tog razloga sto su ih roditelji stavljali na stomak da spavaju. Mogli su bar da ti pokazu vezbe, pa da sama radis kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, interesantno je da te nisu ipak uputili na vezbe. Ja sam bila svedok u specijalnoj bolini gde su deca tamo isla na vezbe bas iz tog razloga sto su ih roditelji stavljali na stomak da spavaju. Mogli su bar da ti pokazu vezbe, pa da sama radis kod kuce.

nista niko nije spomenuo. napravili semu zaobucu i da pravimo i to je to. i pravimo vec skoro dve god i nista..

u julu kad budemo isli u savetovaliste trazicu uput da idemo kod fizijatra, bolje nego kod ortopeda kad on ni do sad nije nista rekao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista niko nije spomenuo. napravili semu zaobucu i da pravimo i to je to. i pravimo vec skoro dve god i nista..

u julu kad budemo isli u savetovaliste trazicu uput da idemo kod fizijatra, bolje nego kod ortopeda kad on ni do sad nije nista rekao..

da,idite kod fizijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skroz se s;lazem sa Yelenom pravac kod fizijatra ili nekog terapeuta da baci pogled i odredi vezbe,sve se to da popraviti samo idi sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li ste primetile da vam dete ima ravna stopala, da hoda zabacujuci stopala ka unutra ili spolja, da li ste i kada ga vodile kod lekara na kontrole, da li ste dobile neke savete, da li imate bilo kakvog iskustva sa tim. Podelite sa nama.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li ste primetile da vam dete ima ravna stopala, da hoda zabacujuci stopala ka unutra ili spolja, da li ste i kada ga vodile kod lekara na kontrole, da li ste dobile neke savete, da li imate bilo kakvog iskustva sa tim. Podelite sa nama.

Pozdrav

Ja sam pitala našeg ortopeda kad smo pre par meseci bili na kontroli za Pavlika, da li Stefan lepo hoda, kakva su mu stopala. Rekla nam je da su ok, i da treba da još poraste da bi se stopalo fromiralo i evetnualno lečili nedostaci.

On inače lepo hoda, i već ima malo udubljenje, tako da mu stopala nisu ravna, ravna... Čini mi se da jednom nogicom blago gazi na unutra, ali nam je dr. rekla da za sad ne radimo nikakve vežbe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bii smo na trecoj kontroli i Vuk ima malo natecen bregic ispod palca na desnoj nozi.Doktorica je rekla da nije strasno ,da vise ne spava na stomaku i da mu masiram stopalo,od pete ka prstima.Vuk vec mesec dana spava na stomaku,nece drugacije.Preko dana je na ledjima,dremka,igramo se s njim.Sinoc sam probala da ga stavim na ledja(na bok nema sanse,odmah pocne da place)spava malo pa se probudi,tako da sam ga u pola noci stavila na stomak sa peskirom ispod clanka i spavao je 7 sati.

Ne znam sta da radim,da li da ga stavljam na stomak ali sa peskirom ispod nogu ili moram da ga odvikavam od spavanja na stomaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom detetu stopala idu na unutra,ponekad,kad je bosa,hoda kao patka. Kad gazi kao da se vise oslanja na unutrasnji deo stopala.To mi deluje malo cudno. Da li ima neko neki savet,da li odmah da je vodim kod doktora ili da sacekam sistematski u avgustu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tek sada vidim ovu temu. Nama su pri izlasku iz bolnice rekli da vezbamo kod kuce. I vezbamo - kad on to dozvoli <_< Stopala mu idu na unutra. Pokazali su nam vezva da mu "guramo" stopala ka spolja. Ali on ukoci stopala i krene da kenjka, retko kada mi dozvoli vezbe i bas se plasim da zbog toga ne zakasni sa prohodavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi privatni fizijatar, mrzi me da cekam zakzivanje, red, zvanje itd..

nista nam ne fali, idemo preventivno na pregled. Tako da ako imate nekog, posaljite poruku ili tako nesto.

jeste off topic, ali nema teme fizijatar xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

primetila sam da mi dete cesto skuplja nozne prstice. najbolje sto mogu da opisem je da to izgleda kao kad se skupljaju rucni prsti u pesnicu. je li to uobicajeno? idemo za nedelju dana na kontrolu, pa cu videti i s lekarkom, ali me zanima je li jos neko to primetio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.