Problemi sa stopalima kod beba

odgovora

Objavljeno

Izvini što pitam - šta znači kad noge idu "upolje"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini što pitam - šta znači kad noge idu "upolje"?

Ja sam namerno stavila to "upolje" jer je i mene zacudio termin. Cak su tako i u nalazu napisali. To znaci da idu blago na spolja (stopala) i da mora da se vezba da ne bi ostalo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E u ovom slučaju su cipelice dobro došle. Od mog brata ćerka i sin su imali isti problem ali je to kod njih "uočeno" još dok su bili manji pa im je preporučeno da oblače cipelice "obrnuto" odnosno u levu nogu desnu cipelicu i u desnu nogu levu cipelicu. I naravno blage vežbice stopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam na Anin post, cipelice koje ortoped odredi, a ne cipele iz radnje sa anatomskim uloškom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica (ima 12,5 meseci) tek treba da prohoda, vec mi izvlaci ruku sama da bi nacinila korake, ali, naravno, padne na guzu, ali hoda kad je drzim za rukice, medjutim lekari su rekli da joj nogice idu upolje i da moram sto vise da je stavljam da puzi a manje da hoda, i dali nam neke vezbe koje ja nikako ne umem sada sa njom da radim pa razmisljam da ih zamolim da idemo cesce na vezbe. Zanima me jel neko imao slicno iskustvo i kakve savete biste mi dali? jel to opasno?

Hvala

Imala sam prilike da vidim puno dece sa tim problemom u Sokobanjskoj gde smo mi isli na vezbe po drugom pitanju. Sve se resava vezbama, a vazna je vezba da kad puzi joj guras stopala na unutra.

To se u narodu zove 'patkast' hod, kada dete prohoda sa stoplima na napolje. I inije dobro za ravnotezu, ni za kicmu a nije ni estetski.

Ako mislis da ne mozes sama da joj radis vezbe, obrati se terapeutu i idite na vezbe. Nemoj nista da cekas. Sto pre pocneks sa aktivnim vezbama, pre cete da resite problem.

Ja se samo pitam kako niko to nije primetio ranije?

Da li si ti bebu stavljala da spava na stomak kada je bila mala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam na Anin post, cipelice koje ortoped odredi, a ne cipele iz radnje sa anatomskim uloškom!

NARAVNO ovo pod obavezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam. I ja sam ih pitala kako nisu primetili ranije, s obzirom na to da idemo vec neko vreme na kontrole jer smo u pocetku imali blagi tortikolis lako ispravljen vezbicama. I lepo sam im rekla da sam i sama primetila da su bebi nogice malo na unutra, a oni kazu ma ne to je normalno, da bi sad kad je pocela da stoji rekli da mora da vezba. Lekari. <_< Da odlepis, nista sdrugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam. I ja sam ih pitala kako nisu primetili ranije, s obzirom na to da idemo vec neko vreme na kontrole jer smo u pocetku imali blagi tortikolis lako ispravljen vezbicama. I lepo sam im rekla da sam i sama primetila da su bebi nogice malo na unutra, a oni kazu ma ne to je normalno, da bi sad kad je pocela da stoji rekli da mora da vezba. Lekari. <_< Da odlepis, nista sdrugo....

Zato ih koristi neka sada rade svoj posao kako treba, a ne ti da radis njihov posao. Insistiraj na vezbama sa terapeutom. Tvoje dete jos malo pa prohodalo, nemoj nista da cekas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ih koristi neka sada rade svoj posao kako treba, a ne ti da radis njihov posao. Insistiraj na vezbama sa terapeutom. Tvoje dete jos malo pa prohodalo, nemoj nista da cekas.

Hvala, hocu. Odmah u ponedeljak ih zovem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde ides kod fizizjatra? Cisto informativno... da znamo kakvis u gde doktori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde ides kod fizizjatra? Cisto informativno... da znamo kakvis u gde doktori.

U sokobanjsku. Dobri su lekari tamo, samo u nekim stvarima preteruju i preplase roditelje, a za neke druge ne daju ni pet para u ranijoj fazi, pa kad primete, opet neka panika. Sve im je "posmatracemo, ne znamo jos, ali mora da se prati, mora da se radi" i sve se, hvala bogu, ispravi, ali dok dodjes do toga - odlepis od briga i sumnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sokobanjsku. Dobri su lekari tamo, samo u nekim stvarima preteruju i preplase roditelje, a za neke druge ne daju ni pet para u ranijoj fazi, pa kad primete, opet neka panika. Sve im je "posmatracemo, ne znamo jos, ali mora da se prati, mora da se radi" i sve se, hvala bogu, ispravi, ali dok dodjes do toga - odlepis od briga i sumnji.

Joj,znam. Mi smo bili te srece da budemo u sokobanjskoj da drugom spratu i po recima mojih drugarica koje su prolazile kroz prijemno i zavrsavale u prizemlju, delovalo je kao nebo i zemlja!

U svakom slucaju, dobro je imati fizijatra, pa nek preuzvelicavaju, a ne da posle bude kasno. Samo vi idite na vezbice, to je njihov posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekada kod nekih beba stopala malo krive ka unutra ili ka spolja pa to prodje kad pocnu da puze,verovatno su ti tada rekli da je to normalno jer su smatrali da ce proci!!! ali posto ste vec isli na vezbice za tortikolis onda ne opravdavam te terapeute je su trebali da vide da stvari ne idu na bolje!!! u svakom slucaju to se da srediti za mesec -dva ako odmah krenete na vezbice,insistiraj da ti terapeuti pokazu sta kuci da radis!!!

imam par kolega u sokobanjskoj pa cu ih kontaktirati da vidim ko je od njih na decijem ,pa cu ti poslati pp da se nekome javis!!!

samo mi reci jesi li bebeu stavljala da spava na stomak ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa uskoro puni godinu dana, puzi vec neko vreme, kada se popne npr. uz krevet stoji normalno ali kada pokusam da ga drzim da napravi par koraka, on odmah sedne a i kada pocne da seta stopala su mu nekako mekana, krivi ih na unutra i ponekad gazi sam sebe. Ne znam da li treba da se obratim lekaru ili ce se to samo "ispraviti". Mene brine to sto ima godinu dana, trebalo bi uskoro da prohoda :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa uskoro puni godinu dana, puzi vec neko vreme, kada se popne npr. uz krevet stoji normalno ali kada pokusam da ga drzim da napravi par koraka, on odmah sedne a i kada pocne da seta stopala su mu nekako mekana, krivi ih na unutra i ponekad gazi sam sebe. Ne znam da li treba da se obratim lekaru ili ce se to samo "ispraviti". Mene brine to sto ima godinu dana, trebalo bi uskoro da prohoda :unsure:

bilo bi dobro da odes kod fizijatra da malo pogleda o cemu se tacno radi...moze da bude da je prolazno,ali mozda mu treba terapija!! ako mene pitas idi sto pre do fizijatra da vidis sta je tacno u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas da cu morati. Nisam toliko brinula, oduvek je bio lenj. Jedva je poceo da puzi. Sad kad sam procitala sve ove komentare, zabrinula sam se. A mozda i nije nikakav problem. Bolje proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas da cu morati. Nisam toliko brinula, oduvek je bio lenj. Jedva je poceo da puzi. Sad kad sam procitala sve ove komentare, zabrinula sam se. A mozda i nije nikakav problem. Bolje proveriti.

istina je da kod neke dece to ustajanje,to jest ispravljanje i oslanjanje na noge ide malo teze!! ili zaplice nogicama,ili krivi stopala u jednu stranu,ili malo kleckaju kolena...pa moze da bude i to,ali ipak je bolje da proveris cisto da ti budes mirna.trazi pedijatru uput za fizijatra,pa kad odes javi sta je bilo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi. Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je do skoro ima nogice u O vodila sam ga kod ortopeda i rekao mi je da to normalno do 3 godine,ako hocu da ubrzam ispravljanje da narucimo sinice koje se nose nocu dok dete spava. Sada kada je izrastao noge su mu se ispravile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da neka od vas moze da mi pomogne oko ovoga.

Mojoj bebi stopala idu na spolja,tj vrh stopala ide na spolja (kada stoji sa skupljenim nogicama,pete su spojene,a gornji deo stopala ide na spolja)-nadam se da ste me razumele :)

Nasa lekarka je rekla da je to normalno,da ce se samo ispraviti kada krene da hoda .

On je sada u fazi prohodavanja,ali me brine da zbog toga ne pocne lose da hoda,tj da moze nesto da se izdeformise. Razmisljam da li da ga vodim kod specijaliste ....

Molim vas za savete :(

Hvala unapred,ljubim vas i vase bebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da neka od vas moze da mi pomogne oko ovoga.

Mojoj bebi stopala idu na spolja,tj vrh stopala ide na spolja (kada stoji sa skupljenim nogicama,pete su spojene,a gornji deo stopala ide na spolja)-nadam se da ste me razumele :)

Nasa lekarka je rekla da je to normalno,da ce se samo ispraviti kada krene da hoda .

On je sada u fazi prohodavanja,ali me brine da zbog toga ne pocne lose da hoda,tj da moze nesto da se izdeformise. Razmisljam da li da ga vodim kod specijaliste ....

Molim vas za savete :(

Hvala unapred,ljubim vas i vase bebe :)

A da tražiš uput za ortopeda ili fizijatra? Možda će te dobiti preporuku da počnete da nosite cipelice i to obratno obučene i par vežbica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam tu temu,ali nisam mogla da shvatim da li je isti problem,zato sam otvorila novu temu. Ne shvatam sta su to stopala upolje ...

U svakom slucaju,trazicu uput,pa da vidimo ...

Vodicu ga i ovde i kada dodjem u Beograd,za svaki slucaj ...

Svi mi kazu da ne brinem,ali se ja bas sekiram ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmina, ja mislim da to nije ništa alarmantno, jer on ipak uči koristiti svoja stopala za veoma bitnu životnu funkciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmina, ja mislim da to nije ništa alarmantno, jer on ipak uči koristiti svoja stopala za veoma bitnu životnu funkciju...

Ja se nadam,ali me uzasno nervira sto doktorka ovde na svako moje pitanje o tome kao da me ignorise i kaze ma nije nista i odmah krene na drugu temu ...

I da,jel ima neko da mi preporuci dobrog ortopeda u Beogradu ?

Hvala vam puno svima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.