Teta ili privatne jaslice

odgovora

Objavljeno

E drage moje,moje misljenje je sledece uklopiti radno vreme,meni licno je u smenama,prva i druga,uklopiti finansije koje nisu bas na zavidnom nivou,i doneti odluku.Odlucila sam da mi dodje mama na bar tri meseca da prodje zima,da Vuk malo poraste,prohoda ,ojaca a posle toga cu ga upisati u privatni vrtic.Drzavni mi ne odgovara samo zbog vremena jer mm radi od 8 do 16h pa nema ko da ga pokupi oko pola dva dokle radi drzavni.I jos da dodam da je razlika izmedju 11 mesecne bebe i bebe od 16 meseci ipak velika,bio bi najmladji i on jos ne hoda.I jos kad pomislim ako se razboli,pokupi neki virus,boginje ili sta vec ja ne mogu izostati sa posla posto radim kod privatnika gde bukvalno ne smes ni da se razbolis a kamoli da nesto drugo.Sto se tice socijalizacije,mislim da beba treba da se postepeno navikava na drugu decu,recimo od mog drata klinac je krenuo u vrtic sa 3,5 god i ponasa se kao divljak pa su ga izpisali.Drugo sve zavisi i kakvo vam je dete po prirodi,tj.sve je to individualno.Hvala vam u svakom slucaju!

Znaš kako - verujem da se dete tvog brata ne ponaša kao divljak zato što je tako kasno krenuo u vrtić, već zbog nečega što je prethodilo u te 3.5 godine.

Moje dete je isto krenulo posle treće, pa se nikad nije ponašao kao divljak. Bojim se da je to kombinacija tri stvari: vaspitanja, discipline i karaktera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, džaba je dete držati tri godine u kući pored sebe izbegavajući ga dati u vrtić, a sve to vreme biti prisutan samo fizički ;) Nije dovoljno samo da je dete s roditeljima, s njim treba i raditi, na tome danas nažalost padaju mnogi roditelji.

Phoenix voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, džaba je dete držati tri godine u kući pored sebe izbegavajući ga dati u vrtić, a sve to vreme biti prisutan samo fizički ;) Nije dovoljno samo da je dete s roditeljima, s njim treba i raditi, na tome danas nažalost padaju mnogi roditelji.

Apsolutno se slažem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš kako - verujem da se dete tvog brata ne ponaša kao divljak zato što je tako kasno krenuo u vrtić, već zbog nečega što je prethodilo u te 3.5 godine.

Moje dete je isto krenulo posle treće, pa se nikad nije ponašao kao divljak. Bojim se da je to kombinacija tri stvari: vaspitanja, discipline i karaktera.

Slazem se sa tobom on je malo i nevaspitan,pa se nije uklopio.Ja jednostavno moram upisati ranije tj.pre trece godine jer nemam izbora,posto mi je mama privremeno resenje jer moji zive 80km od Ns.A javile su mi se neke tete koje za moj budzet traze previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, džaba je dete držati tri godine u kući pored sebe izbegavajući ga dati u vrtić, a sve to vreme biti prisutan samo fizički ;) Nije dovoljno samo da je dete s roditeljima, s njim treba i raditi, na tome danas nažalost padaju mnogi roditelji.

Potpuno se slažem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa tobom on je malo i nevaspitan,pa se nije uklopio.Ja jednostavno moram upisati ranije tj.pre trece godine jer nemam izbora,posto mi je mama privremeno resenje jer moji zive 80km od Ns.A javile su mi se neke tete koje za moj budzet traze previse.

Pa dobro, imaš makar vremena do proleća, možda se ipak ukaže neka prilika. U kom delu grada si? Mogu da se raspitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, imaš makar vremena do proleća, možda se ipak ukaže neka prilika. U kom delu grada si? Mogu da se raspitam.

Na Limanu 3 zivim.Procitala sam i tvoj posst za Speak up,pa sam ih obisla.Puno je bilo u grupi jaslenoj,pa mi je vlasnica cak preporucila da sacekam da malo poraste,pa sam onda upala u dilemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, stvari stoje ovako :), u jaslenoj grupi u kojoj je beba moje drugarice nema ni desetoro djece (na pocetku ih je bilo na desetine, pa su naknadno roditelji odustajali zbog guzve, placa i sl).

Sto se tice socijalizacije, ako strucnjaci smatraju da prije trece godine ona nije potrebna, to ne znaci da dijete do tada treba da bude samo sa svojim roditeljima! Samo ja, svaki dan i samo ja :) Ja o tome pricah :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, stvari stoje ovako :), u jaslenoj grupi u kojoj je beba moje drugarice nema ni desetoro djece (na pocetku ih je bilo na desetine, pa su naknadno roditelji odustajali zbog guzve, placa i sl).

Sto se tice socijalizacije, ako strucnjaci smatraju da prije trece godine ona nije potrebna, to ne znaci da dijete do tada treba da bude samo sa svojim roditeljima! Samo ja, svaki dan i samo ja :) Ja o tome pricah :)

Mislim da niko nije ni tvrdio da dete treba da bude samo sa svojim roditeljima u tom periodu, već da ne treba da nema potrebe da bude u kolektivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, stvari stoje ovako :), u jaslenoj grupi u kojoj je beba moje drugarice nema ni desetoro djece (na pocetku ih je bilo na desetine, pa su naknadno roditelji odustajali zbog guzve, placa i sl).

Sto se tice socijalizacije, ako strucnjaci smatraju da prije trece godine ona nije potrebna, to ne znaci da dijete do tada treba da bude samo sa svojim roditeljima! Samo ja, svaki dan i samo ja :) Ja o tome pricah :)

Pa ona ni sad nije samo ja i ja ;) Vodim je na igralište,među druge ljude,idemo zajedno u kupovine,ih da vidiš kako ona u svemu učestvuje.Meni je ipak bitnije da dok malo ne poraste i ojača,ima pažnju JEDNE osobe,čak mi ni ta grupa od 10 ne bi odgovarala.Ja jedva stignem jednoj bebi da udovoljim,ne bih zamjerila da neka vaspitačica ne stigne svima 10 da se posveti.Ako su roditelji iole u mogućnosti ja glas dajem za tetu čuvalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.