Grudi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Inteersuje me da li ima neko kome se u toku trudnoce pojavljivajlo mlijeko (u jako malim kolicinama) i da li je to normalno?

... Inace ovo mi je druga trudnoca u prvoj sam imala jako mal mlijeka medjutim primjetila sam da su mi bradavice stalno vlazne i kada pritisnem dio oko bradavica iz njih izadje par kapljica "mlijeka". Da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej nani, mi smo u priblizno isto periodu trudnoce. Meni grudi jesu velike, areole su ogromne i tamne ali nemam takve simptome kako ti. Citala sam o curenju kolostruma ali u trecem trimestru trudnoce. Probaj da izguglas nesto...

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posavjetovacu se sutra sa doktoricom posto imam pregled .... jos "interesantnije" je to sto u prvoj trudnoci nisam mogla da dojim ni 20-ak dana jer nisam imala mlijeka.

Maloprije sam gledala, nisu bile vlazne medjutim kada sam pritisnulaizaslo je par kapi, nista strasno, vodenasto je i dosa blijedo.

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posavjetovacu se sutra sa doktoricom posto imam pregled .... jos "interesantnije" je to sto u prvoj trudnoci nisam mogla da dojim ni 20-ak dana jer nisam imala mlijeka.

Maloprije sam gledala, nisu bile vlazne medjutim kada sam pritisnulaizaslo je par kapi, nista strasno, vodenasto je i dosa blijedo.

i meni se to desavalo i u prvoj i sada cak sam naterala muza da proba i odusevio se :lol: :lol: i da to je normalno ne brini :rolleyes:

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo u 7. mjesecu. Na spavacici bih ujutro vidjela dvije skorene zute mrljice... To mi se desilo par puta, ali svaki put nocu, tako da nisam vidjela da mlijeko curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u prvoj trudnoći curkalo po malo, ali sada ništa..suvo sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se to desavalo i u prvoj i sada cak sam naterala muza da proba i odusevio se :lol: :lol: i da to je normalno ne brini :rolleyes:

hahahahahahahahahah

Ja sam svome htjela da izmazem "cmicak" na oku ali nije mi dao ..... ganjala sam ga po kuci :) ali uspjeo je da smugne ..... a bas me interesuje kakvog je okusa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala takvo iskustvo...mlijeko, odnosno kolostrum mi je stalno izlazio. Spavaćica mi je redovno bila mokra.

Ništa strašno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se to desavalo i u prvoj i sada cak sam naterala muza da proba i odusevio se :lol: :lol: i da to je normalno ne brini :rolleyes:

:lol: Ja ga nisam uspela naterati,a probala sam na svaki nacin,cak sam jednom zamenila solju imlekovog sa soljom domace mlekare...hihihi... ali je skontao po boji... :rolleyes::D

Inace nani-ima sladak ukus,kao da ima plazma keks unutra... :D:P

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nani-ima sladak ukus,kao da ima plazma keks unutra... :D:P

mmmmm :D mljac hahahaha :D ... obozavam plazmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmm :D mljac hahahaha :D ... obozavam plazmu

I ja! :lol: :lol: :lol: :lol: ali sam samo probala,kunem se.... :unsure::lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja! :lol: :lol: :lol: ali sam samo probala,kunem se.... :unsure::lol: :lol:

hahahahaah doooooobro, ako ti tako kazes :lol: ... i ja cu samo da probam ....

... sada mi otvori apetit :D ocuuu plazmuuuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke , vi ste skroz lude!!! :lol: :lol: :lol: Mm je rekao da jedva čeka da proba kakvog je to ukusa, a ja sam bila u fazonu JESI LI TI NORMALAN!!! Ali sad vidim da on jeste normalan :D :D :D Tako da hvala vam što ste me ubedile da je mm normalan čovek :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

recite mi cure, kada se to moze ocekivati, postoji li pravilo kada pocinje da curka?

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je počelo hžkrajem 8 mjeseca...posebno kada se nagnem....npr da vežem patike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni tek u 9 mesecu i to posle tuširanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni i u prvoj i u drugoj trudnoci oko 6.meseca je kretao da curi kolostrum....zlezde rade i pripremaju se da bebiron kad izadje rucka....:)

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je normalno,meni je tako bilo u trudnoci od 8. meseca,kada se probudim na spavacici mi se nacrtaju 2 zuta kruga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam sada u sestom mesecu i to se josh nije desilo, medjutim, kada bude shta raditi? ne dirati nishta ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne dirati...to je normalna pojava i biće ti jako zanimljivo. Ja sam nešto u tom trenutku bila jaaaako ponosna. Osim što ćeš promijeniti spavaćicu... ;)

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam sada u sestom mesecu i to se josh nije desilo, medjutim, kada bude shta raditi? ne dirati nishta ili...?

Apsolutno ništa. Nikako ne "iritirati" bradavice i istiskati. Ako ti baš puno bude išlo možeš koristiti tufere. Ali iskreno nemaš potrebe da se toliko opterećuješ sa tim.

Što kaže Filipa i ja sam isto imala osećaj ponosa kada sam primetila kolostrum i sva srećna izlećem i kupatila i obaveštavam muža a tlfom zovem mamu da i njoj javim :rolleyes:

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja pridruzim :rolleyes: I meni se vec unazad nedelju dana pojavljuje ta providna tecnost. Iskreno,mislila sam da je malo rano, i na pocetku sam bila i malcice zabrinuta.. Medjutim, u knjigama koje imam kazu da je sve to normalno i da se zlezde prirpemaju za dojenje,tako da me ova "pojava" negde ohrabruje da ce moj imati sta da rucka :rolleyes:

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li neka od vas zna da li je stvarno potrebno mazati bradavice pavlovicevom mascu i one ciculjke za sisanje vuci inace neces moci da dojis :huh:

jedna novopecena mama mi je to rekla..mada ja to prvi put cujem..inace sam usla u peti mesec i nista ne curi..verovatno je jos rano za bilo sta :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li neka od vas zna da li je stvarno potrebno mazati bradavice pavlovicevom mascu i one ciculjke za sisanje vuci inace neces moci da dojis :huh:

jedna novopecena mama mi je to rekla..mada ja to prvi put cujem..inace sam usla u peti mesec i nista ne curi..verovatno je jos rano za bilo sta :blink:

Za to nisam cula,sve drugarice koje su vec mame,a dojile su svoju decu,su mi rekle da je najbitnije da tih prvih dana posto se beba rodi beba bude na dojci,iako mleko jos nije krenulo,jer svojim sisanjem stimulise kretanje mleka..I da se u bolnicu ponesu,dobra krema za bradavice i pumpica,jer obicno zbog toga sto bradavice u ispucaju na pocetku,zenama bude neprijatno i bolno da stave bebu na dojku,a ako bebu redovno ne nudite,ne moze ni mleko da nadodje.

Evo i jako korisnog linka o dojenju i problemima na samom pocetku,pa mozda i tu nadjes neki odgovor

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=111

:)

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to nisam cula,sve drugarice koje su vec mame,a dojile su svoju decu,su mi rekle da je najbitnije da tih prvih dana posto se beba rodi beba bude na dojci,iako mleko jos nije krenulo,jer svojim sisanjem stimulise kretanje mleka..I da se u bolnicu ponesu,dobra krema za bradavice i pumpica,jer obicno zbog toga sto bradavice u ispucaju na pocetku,zenama bude neprijatno i bolno da stave bebu na dojku,a ako bebu redovno ne nudite,ne moze ni mleko da nadodje.

Evo i jako korisnog linka o dojenju i problemima na samom pocetku,pa mozda i tu nadjes neki odgovor

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=111

:)

hvala puno..i ja mislim da je besmisleno mazati i vuci ih bezveze..poseticu ovaj sajt :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.