Grudi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Meni su poceli da se pojavljuju fleke na tamnijim brushalterima, i da mi se skuplja nesto zuckasto po bradavicama, ali nista mi ne ide iz bradavica kad ih stisnem. Nekako ne zelim da ih stiskam ili da na bilo koji nacin stimulisem curenje mleka, jer sam cula da je kolostrum nesto najbolje sto dete moze da dobije, pa bi sto vise da ga ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to desava od 16. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista neobicno ni strasno, meni nije ni prestajalo da curka izmedju dve trudnoce i duuugo posle prestanka dojenja na stisak je islo.

Budi pazljivija prilikom kupanja i brisanja peskirom, nemoj masirati grudi da mleko ne potece jos vise.

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros primetila da mi je potkosulja mokra i da mi je krenulo mleko.Zasto se to sad desava?Jel to ima veze sa porodjajem,da je mozda blizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros primetila da mi je potkosulja mokra i da mi je krenulo mleko.Zasto se to sad desava?Jel to ima veze sa porodjajem,da je mozda blizu?

Nema veze...meni je kolostrum krenuo u 7 mjesecu trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje treba mi vasa pomoc, ovo mi je prva trudnoca pre toga sam imala jedan

spontani. Sada je sve ok 7 sam nedelja, nemam neke veliki mucnine, uglavnom ujutru i to ne svaki dan, grudi su mi otecene i bolne medjutim pre par dana desilo mi se da su malo splasnule, ali su posle ponovo nabujale, sada su mi ponovo vec dva dana tako splasnute, ali me jos uvek bole. Da li je to normalno? imam li razloga za brigu? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su bolele skoro do kraja cetvrtog meseca i to jako. I na dodir, ma i na pogled :lol: . Posebno tesko mi je bilo kad spavam, nikako se namestiti. I porasle su za 2 broja, sad je ok, vise ne bole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grudi su me uzasno bolele do cetvrtog meseca, a onda su imam utisak preko noci ispucale oko bradavica, pojavile se strije, a bol kao rukom odnesen.. I pored redovne nege i silnog mackanja kremicama, uljima i mlekom, ipak su se pojavile strije oko bradavica.. Sto se tice porasta, za 1 broj grudnjake vece nosim nego i pre trudnoce, a trenutno sam 26-a nedelja..

Pre 10-ak dana sam spazila po budjenju na majici da mi je kolostrum pocelo curiti, ali samo iz jedne dojkei tako se desava s vremena na vreme.. Bolova vise nema, niti su mi grudi teske..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grudi su me uzasno bolele do cetvrtog meseca, a onda su imam utisak preko noci ispucale oko bradavica, pojavile se strije, a bol kao rukom odnesen.. I pored redovne nege i silnog mackanja kremicama, uljima i mlekom, ipak su se pojavile strije oko bradavica.. Sto se tice porasta, za 1 broj grudnjake vece nosim nego i pre trudnoce, a trenutno sam 26-a nedelja..

Pre 10-ak dana sam spazila po budjenju na majici da mi je kolostrum pocelo curiti, ali samo iz jedne dojkei tako se desava s vremena na vreme.. Bolova vise nema, niti su mi grudi teske..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje nisu porasle jos uvek,i ne bole,samo bradavice na dodir.Nisu ni potamnele..Jedino su vene postale izrazenije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela smampitati kakva iskustva imaju zene sa pojavom kolostruma u trudnoci , kada se desilo prvi put I kako su prosle sa  dojenjem. Moj najveci strah jeste dojenje, mada kolostrum se pojavio  u petom mesecu, da bi pre neko vece iz leve dojke narocito krenuo. Desna bradavica mi se uvlaci kada je stisnem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel se desavalo nekom da kasnije pocnu da ga bole bradavice bas. Ja sam sad 34 nedelja i od prekjuce me desna boli. Ali ne na dodir,nego kao nekako iznutra ne umem da objasnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene tek sad nekad,nekad zabole,ili kad slucajno zakacim majcom illi peskirom...i grudi me ponekad bole,ponekad ne...jos nije poceo kolostrum,ne znam kad trba,vidim da je kod svih razlicito...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene kao kod Merime, nekad malo boluckaju, nekada nista. Jos nemam kolostrum, a nisu ni potamnile bradavice. Po nekad leva bude malo tamnija, ali nista primetno. Nije mi se pojavila ni linea negra, ne znam kada bi to trebalo. Doduse, ja sam prilicno bespigmentna, posle 10 dana na moru, budem kao normalna osoba posle 2 dana na bazenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos nemam linea negru. Tj ne vidi se. Sto je tamniji ten to je vidljivija. A ja sam providna,ne bela. Za bol sam shvatila sta je. Kolostrum je cureo i sasusio se na jednoj dojci i time je zapusio. Nije bilo vidljivo dok se nisam dobro zablenula. Polako sam istrljala vlaznom vaticom i proslo . Bradavicd su mi potamnele tamo u sedmom mesecu tek, a grudi sad u devetom dupli broj u odnosu na pre trudnoce. Ne boli vise nista, ali su jakonteske i pritiskaju mi stomak. Jako minto smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon dojenja prvog deteta ostao mi cvor u dojci. Isla sam na sva ispitivanja i nista konkretno mi nisu rekli. Neko je da se to vadi, neko da se prati. Medjutim ostala sam trudna. Da li je neka imala slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.