Tv ili ne ??

odgovora

Objavljeno

To je ta faza... Prvo reklame, pa crtaći...

Nama je Stefan gledao samo reklame, onu za duel sa babom i unukom je obožavao!

Posle je na red došao Nodi, i to samo jedna epizoda, pa sad oće i druge da pogleda...

Reklame su zanimljive svakom detetu - brzo prolaze, slike se brzo menjaju i njih to zanima... Crtani je priča, malo je sporije i ne drži pažnju...

Faze, faze, faze... slično kod sve dece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete obozava reklame, nista je drugo ne interesuje, ni crtaci, ali zato reklame ne trepce :lol: :lol:

Ne znam da li postoji dete koje ne obožava reklame :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka obozava crtace i dokumentarce o zivotinja i ja mu dozvoljavam da gleda ali u granici normale....

agresivne crtace ne gleda ali voli miki mausa, handy mannny, sve sto je u vezi sa dinosaurusima, majstor bob i slicno.

ne smatram da tv moze da skodi ako je sve to sa nekom merom.

a i ja nemam mamu tatu babu dedu ovde i 5 sluskinja da mogu da ukinem tv totalno i posaljem luku sa njima na 1001 sekciju dok npr spremim rucak, istusiram se itd.....

Apsolutno se slazem sa svakom recenicom!I ja sam za dozirano gledanje tv-a,a hvala Bogu mi smo tu da kontrolisemo sta dete gleda,pa tako i moj Sergej gleda Mikija,Majstor Manija,Timmy Time...mislim da su to jako lepi i poucni crtaci,a i meni nekad dobro dodje kad moram nesto da obavim,i nemam ni baka servis ni dadilje da ga non-stop animiraju i izvode napolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da deca treba da gledaju tv, ali u odredjenoj meri i odredjene sadrzaje, a roditelj je tu da vodi racuna o tome. Pa ne rastu u dzungli a i postoje pametne stvari i vrlo poucne emisije i crtaci koje dete moze pogledati. Nije sve ni crno ni belo, uvek je neka siva nijansa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da deca treba da gledaju tv, ali u odredjenoj meri i odredjene sadrzaje, a roditelj je tu da vodi racuna o tome. Pa ne rastu u dzungli a i postoje pametne stvari i vrlo poucne emisije i crtaci koje dete moze pogledati. Nije sve ni crno ni belo, uvek je neka siva nijansa...

Ovo prepisujem od reci do reci. Ja sam za TV i za kompjuter ali naravno sve dozirano i sa merom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da deca treba da gledaju tv, ali u odredjenoj meri i odredjene sadrzaje, a roditelj je tu da vodi racuna o tome. Pa ne rastu u dzungli a i postoje pametne stvari i vrlo poucne emisije i crtaci koje dete moze pogledati. Nije sve ni crno ni belo, uvek je neka siva nijansa...

I ja se potpuno slažem sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana Aleksa malo više gleda TV, nego obično i danas mu dam neku slagalicu (tipa puzle) i mislim se sada će ga to okupirati...kada on složio "brzinom svetlosti" i pita da li sada kao nagradu što je brzo složio može da gleda TV...a ja kažem da će kao nagradu da dobije jedan kivi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana Aleksa malo više gleda TV, nego obično i danas mu dam neku slagalicu (tipa puzle) i mislim se sada će ga to okupirati...kada on složio "brzinom svetlosti" i pita da li sada kao nagradu što je brzo složio može da gleda TV...a ja kažem da će kao nagradu da dobije jedan kivi... :D

Mudro, a šta ćeš kad to smaže? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mudro, a šta ćeš kad to smaže? ;)

Daću mu težu slagalicu... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od pre jedno 2 sedmice ne gleda tv uopšte. Apsolutno ga ne zanima. Pokušala sam da mu nudim nekoliko puta hoće li crtani, pa mu nabrajala sve koje voli, ali odgovor je uvek NE!

Čak i kad mi gledamo nešto, buni se i želi da ugasi tv.

Naravno da mi nije žao što ne gleda tv, ali ne bih imala ništa protiv ni kad bi hteo malo da gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od pre jedno 2 sedmice ne gleda tv uopšte. Apsolutno ga ne zanima. Pokušala sam da mu nudim nekoliko puta hoće li crtani, pa mu nabrajala sve koje voli, ali odgovor je uvek NE!

Čak i kad mi gledamo nešto, buni se i želi da ugasi tv.

Naravno da mi nije žao što ne gleda tv, ali ne bih imala ništa protiv ni kad bi hteo malo da gleda.

Ista situacija :D . Samo, kod nas to traje već skoro dva meseca. A, kada se setim koliko je ranije volela TV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, moji "gledaju" TV od kada su se rodili, pa nemaju smetnje u govoru, čak šta više, pričaju pravilno ko navijeni...

I kod mene je ista situacija, barem sto se starijeg deteta tice ama bas nikakvih smetnji nema u govoru (to sto prica previse nema veze sa TV-om :lol: ). Po mom skromnom misljenju treba izbegavati crtace gde likovi gucu i mucu umesto sto govore, narocito ako dete neki crtani pazljivo prati, kako dok su mali tako i kada su malo stariji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od pre jedno 2 sedmice ne gleda tv uopšte. Apsolutno ga ne zanima. Pokušala sam da mu nudim nekoliko puta hoće li crtani, pa mu nabrajala sve koje voli, ali odgovor je uvek NE!

Čak i kad mi gledamo nešto, buni se i želi da ugasi tv.

Naravno da mi nije žao što ne gleda tv, ali ne bih imala ništa protiv ni kad bi hteo malo da gleda.

Pametno dete :) Ja inače nisam gledala TV godinama.A kad sam zatrudnela,pošto sam morala ležati celu trudnoću ceo dan sam gledala travel chanel.E sad kad je beba tu,ja ne palim TV,bolje da gleda u igračke i da se igra.Kad je bila baš mala videla sam da je TV nekako hipnotiše,što me zabrinulo.Kada vi mislite da je idealno vreme pustiti detetu crtani film?Ja sam kupila čudesnu šumu,nju baš volim,ovi novi crtaći su mi nekako agresivni.Ne sviđa mi se šta danas crtani filmovi promovišu.Imate vi neke predloge?Naravno,ona je prilično mala za crtane,al da već sad počnem praviti neku kolekciju :) Inače,imam cijelu kolekciju Miazakija,al pošto je na japanskom moramo pričekati da nauči da čita ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako novi crtaći agresivni? Nodi je baš lep crtać i Jagodica bobica... i Pepa prase.. baš su lepi i poučni, nama su malo neobični jer smo mi navikli na drugačije crtaće, ali kad odledaš par vidiš da su super :)

ja ne smatram da je televizija štetna... kao ni internet ni fejs ni twitwr ni rialiti ni ništa od toga.. neophodna je za normalno funkcionisanje u društvu, bez tv-a se ne može :) ona je izvor raznih informacija i ako ne želiš da budeš kao pao sa marsa moraš je gledati ... a i teško je izbeći je :)

e sad, o preterivanju ne govorim, već o normalnom korišćenju televizora ... znači u vreme odmora pogledamo neku emisiju, film, vesti ili šta već... tv je uglavnom uključen, ali je na njemu VH1 i svira muzikica... prema tome, ja tako i učim svoje dete... TV postoji, nije babaroga, nije greh pogledati ga... nije greh ni gledati ga ceo da po depresivnom, tužnom i nikakvom danu... ali nije ok ni gledati ga uvek, ima toliko drugih zanimljivih stvari koje ne treba da zapustimo zbog tv-a...

eto, to je moja filozofija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro Shveco al šta ti misliš,ne odgovori na moje pitanje kad bi možda bilo idealno vreme?Mislim da je sad mala jer bi više trebalo da puže,da vježba motoriku,a ne da gleda u TV.Meni se nešto pepa prase ne sviđa ;) Al Nodija nisam pogledala.Hajde još neki predlozi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tebi i ne treba da se sviđa, nego Sofiji ;) šalim se :)

raspisala sam se gore pa sam zaboravila poentu :) ne znam koje je pravo vreme, ja mojoj sari odavno već puštam šareniš na tv-u da bi bila miran 5 minuta da je nahranim... sada je već počela da kapira pa ume sa pažnjom da odgleda celu epizodu neke kratke serijice na Baby TV-u .. tako sam i počela od pre par dana da joj puštam uveče, pre kupanja i spavanja po jednu epizodu recimo Nodija i ona to odgleda, isprati, reaguje na omiljenje likove i tako :)

neće joj se usporiti motorni razvoj zbog 10 minuta TVa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocoyo je lep crtać, ima ga na youtube-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo mede, nije bitan kakv je crtac samo da ima meda, sad gleda, Medu Bendzamina, i onog medu carlija :D obozava i Mikijevu igraonicu ako neko zna kako da nadjem na netu neka mi ostavi link, na youtubu ima samo jedna epizoda i nesto zapucava, za sad gleda na engleskom i nebuni se, cak smo i u knjizari kupili slikovnicu ali je i ona na engleskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo mede, nije bitan kakv je crtac samo da ima meda, sad gleda, Medu Bendzamina, i onog medu carlija :D obozava i Mikijevu igraonicu ako neko zna kako da nadjem na netu neka mi ostavi link, na youtubu ima samo jedna epizoda i nesto zapucava, za sad gleda na engleskom i nebuni se, cak smo i u knjizari kupili slikovnicu ali je i ona na engleskom :D

Podseti me na onaj crtani Mece dobrići ako se sećate.Kako je bio lep.Imam osjećaj kako ona raste da opet proživljavam djetinjstvo i to je tako divan osjećaj.Ja sam volela pink pantera,štrumfove,ne znam da li bi se njoj to svidelo kad malo poraste. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ti rekla od kad bi mogla malena da gleda crtani?Mislim uzrast?Meni se ne sviđa,iz nekih drugih razloga.Prijateljica mi se žalila kako joj dete počelo da "grokće" :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, ali mi smpo tad imali 16 mes i mi smo rekli da ona voli da gleda i trazi od nas da joj pustamo, rekla je jedan dva dnevno, ali ne stalno iste ne mora uvek pepa, ali su recenice kratke i jasne bas kao za njihov uzrast..Fifi bi ti ja prporucila on je onako blag crtic, mada moja Tara najvise voli sad Malu princezu, a meni je uzasna, ali ona je ocarana pogledamo ujutru jedan zajedno traje 10 min i u kolima ponekad gleda na tabletu i to je to..Pa ne znam od kog uzrasta, ali samo da se sa detetom ucestvuje u gledanju da joj pricas pokazujes i sl do traje crtic, interakcija vas dve-tv :)

Mnogo mi se sviđa to što si rekla da treba da mama sedi sa detetom dok gleda crtać.Čuvala sam jednom dete od 4 godine.Želela sam da je izvodim napolje,da crtamo,igramo se.Al ona je insistirala da gleda cartoon network svih 4 sata koliko je bila sa mnom.Plašim se da vremenom dete ne postane zavisno od TV-a.Mada-više me plaše igrice.A zašto ti se ne sviđa ta mala princeza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocoyo je lep crtać, ima ga na youtube-u.

Baš je jednostavan,sviđa mi se.Al našla sam samo hrvatsku sinhronizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ti rekla od kad bi mogla malena da gleda crtani?Mislim uzrast?Meni se ne sviđa,iz nekih drugih razloga.Prijateljica mi se žalila kako joj dete počelo da "grokće" :(

To je od pepa praseta i sve su to faze... Zasigurno neće tako mala da usvoji ne znam šta, ali će svakako pre ili kasnije da zaboravi...

I ne samo da zaboravi, nego i da izgustira i neće hteti da čuje npr. da joj pustite Malu princezu ;)

Videćete - samo dok malo poodraastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.