Bolovi u leđima i karlici

odgovora

Objavljeno

Bebac je napunio 3 meseca, i mene ponovo pocinje da boli karlica kao pred porodjaj i lumbalni deo ledja!

Fizijatar kaze da je to normalno, vracaju se kosti na svoje staro mesto.

Je l' ste imale slicna iskustva? Kako ste resavale ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovi u karlici su me mimoisli ali zato ledja i zglobovi ruku i kolena nisu... Mislila sam da ce to zauvek ostati :lol: i pocela da "zivim" sa tim. Ustajala sam uz pomoc "stapa i kanapa" pridrzavajuci se na stvari oko sebe a nosenje tezih stvari i kupanje bebe je preuzeo mm. Sto se tice kolena stavljala sam one (kako da ih nazovem) stitnike kao kod rukometasa i pomagalo mi je a ledja sam umotavala u neko salce. Ma izgledala sam kao da sam zaradila reumu i da imam 70god.

Vremenom me je to popustalo a sad me jos uvek ponekad zabole zglobovi ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sad mi je lakse,i ja mislim sve kao da sam uz bwebu,dobila i reumu na porodjaju!!!! :( Stvarno! Ajde sto me bole kolena,to znam da je od viska kilograma (8kg),ali ledja...Kad uvece legnem,ujutro,ne mogu da ustanem,koliko me boli, sporo se prevrcem sa boka na bok! Uzas jedan, a evo beban ima vec 3 meseca! Iisto tako,bole me krsta i kukovi! Ja stvarno nisam isla kod dr zbog ovog,sve nekako mislim prestace kad malo smrsam..Nadam se bar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uzasno bole krsta... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj, mi da sam istu temu htela da postavim i ja!

Moj sin ima 5 meseci, i ja imam bolove još od ranije, nisam se javljala lekaru, kao proćiće, ali evo prekjuče sam "stradala"-kupala sam bebca, savijena nad koritom i tako me je "sevnulo"u krstima, da nisam mogla da ustanem.

I danas i juče mi je loše. MM me je terao da spavam na dasci, mada nije dalo nekog rezultata.

Bolovi se javljaju iz više razloga.-Vraćanje kosti na svoje mesto. Ima veze i višak kg, ali i položaj kičme prilikom nošenja bebe, ja sam mog sina nosila tako što nekako izbacim donji stomak, sve plašeći se da ga ne ispustim, tako da ga faktički držim na kičmi, umesto na rukama... Mnooogo me boli kičma u tom lumbalnom predelu. Držim pelenicu ili peškirić ispod majce, jer mi prija da mi je toplo tu!!! Čak i na 40 stepeni!!!

Nemoj samo da prilikom tuširanja, stavljaš puno toplu vodu tu...Kažu da nije dobro.

Kažu da je dobar Tedonal i izvesna "KONJSKA MAST", i to "zelena kutija", ja ću to da probam, pa ću javiti. Mada ovde u porodici su imali svi tih problema, kažu da traje nekih nedelju dana, ali se često javlja posle...

Kreći se polako i probaj pravilno da nosiš dete, Trudi se da se ne savijaš prilkom kupanja bebe...Koliko je to moguće...

Meni recimo prija skroz prava kičma, ali ona blaga nagnutost ka napred, kao kad pereš sudove, me ubija... TAko. Mnooogo me boli, pa moram da kukam, izvini, to je sve što znam za sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni recimo prija skroz prava kičma, ali ona blaga nagnutost ka napred, kao kad pereš sudove, me ubija... TAko. Mnooogo me boli, pa moram da kukam, izvini, to je sve što znam za sad...

U ovome se pronalazim..suđe. moja bolna tačka...kako me tada bole, strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicmo moje mladosti gde si nestala :lol:

Kocim se redovno,ali redovno idem na remont,da mi srede ukljestenje tzv "kostolomci",jednom isla u Krusevac kod cuvenog cika Voje(njemu dolaze i profesionalni fudbaleri iz Partizana),a vec 4-5 puta me vraca u normalu covek iz sela mm koji isto to radi uspesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovome se pronalazim..suđe. moja bolna tačka...kako me tada bole, strašno.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicmo moje mladosti gde si nestala :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve nesto povezujem sa tim sto sam mrsava... Ajde noge i nekaka, ali kicma i sva rebra, mogla bih da posluzim kabinetu za biologiju <_< , a ovo moje malo mace ima 7600g, ja sve mislim da je od nosenja nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U TRI MESECA 7600 g? Ili sam ja pogrešno videla?

Moj sin ima pet meseci i ima isto tolko...Danas smo se merili.

Moguće je da je od nošenja.

Meni su nabavili neki melem iz okoline Rudnika i za sad deluje, mada nisam nosala sina već dva dana, videćemo za dalje....

Ako deluje daću vam br.tel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve nesto povezujem sa tim sto sam mrsava... Ajde noge i nekaka, ali kicma i sva rebra, mogla bih da posluzim kabinetu za biologiju <_< , a ovo moje malo mace ima 7600g, ja sve mislim da je od nosenja nje...

Da to moze biti od nosenja bebice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U TRI MESECA 7600 g? Ili sam ja pogrešno videla?

Moj sin ima pet meseci i ima isto tolko...Danas smo se merili.

Moguće je da je od nošenja.

Meni su nabavili neki melem iz okoline Rudnika i za sad deluje, mada nisam nosala sina već dva dana, videćemo za dalje....

Ako deluje daću vam br.tel. :)

Da, da sa 3 i po meseca 7600g, a bila nedonesena i izasla iz porodilista sa 2900g :lol:

Lutka mamina :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene-sada od bebe u donjem delu,a od Mine od ranije u gornjem.Sva sam rastelovana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, svaka vam čast! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, svaka vam čast! :)

Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da sa 3 i po meseca 7600g, a bila nedonesena i izasla iz porodilista sa 2900g :lol:

Lutka mamina :rolleyes:

Bebo D,pa bravo! Vi stvarno divno napredujete pu pu *hahahahaha..Sisa li ili je na vestackoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bole sad vise noge,kolena i butine! Ali kolena bukvalno konstantno,jedva cekam da ispruzim noge kad god to mogu..Kicma prestala,zaboli na mahove.Kukovi me obavezno bole ujutro kad se budim da jedva uspema da se okrenem.Uh....Ja nista ne radim po pitanju tih bolova!!!! Niti sta pijem,nit sta mazem.Ali gledam da sedim i kad kupam bebana i kad presvalcim.Lezeci se hranimo ili se dobro zavalim u stolicu dok ga dojim.Ne znam,nadam se zene da ce proci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo D,pa bravo! Vi stvarno divno napredujete pu pu *hahahahaha..Sisa li ili je na vestackoj?

Samo sisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da mene kičma boli i posle 15 meseci od porođaja u tom lumbo-sakralnom delu? (što bi moja baba rekla "krsta" :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što reče breza davno, ...kičmo moje mladost gle li si? Kako mi je to slatko :D

Kiki @ i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da mene kičma boli i posle 15 meseci od porođaja u tom lumbo-sakralnom delu? (što bi moja baba rekla "krsta" :D )

Moguce je,moguce. I mene ledja bole 15 meseci posle porodjaja. Mislim da nema leka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio "Kosmodisk", i da li mu je pomogao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam razmisljala da kupim Kosmodisk,ali ne bacaju mi se pare ako to nije bas,bas delotvorno. Koristila sam neki "magnetni pojas" i bilo mi je lakse dok sam ga nosila,grejao mi je ledja. Ali,nije bas praktican za svakodnevno nosenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki...nista bacene pare, inace Kosmodisk se pravi u mom seocetu :)

Kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.