odgovora

Objavljeno

pa da ako se pokvasi ili upiski, dovoljno je 1xdnevno sto ona promeni pa stavi hidrogen i jod... A kad otpao ja sam cistila po par puta dnevno isto hidrogenom i jodom... Ako nece na zadnju stranicu samo napises komentar i krene unazad od nekog datuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malac ima tek 10 dana, nije mu jos otpao pupak, a patronazna mi dolazi svaki drugi dan. Rekla je jutros da mogu i uvece da mu ga obradjujem, samo da stavim gazu obavezno posle. Ovde u Beceju rade sa zutim praskom jer je kao najbolji, najbolje isusuje, iako su mi u porodilistu rekli da ga prskam sa octaniseptom... Izem li ga koga poslusati, nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj djeci je pupak otpadao u roku 7dana. Malenom je otpao sad u petak, znaci 6.dan, i nit sam sta stavljala, kapala, praskala, dirala, zamotavala, znaci nista nikad i sve nam je super. Ne znam sto je to dole tolika "patnja" oko pupka :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj djeci je pupak otpadao u roku 7dana. Malenom je otpao sad u petak, znaci 6.dan, i nit sam sta stavljala, kapala, praskala, dirala, zamotavala, znaci nista nikad i sve nam je super. Ne znam sto je to dole tolika "patnja" oko pupka :huh:

Pa ti si se porodila? Čestitam od srca:wub:

Ni kod nas se pupak ne tretira ni sa čim, sem medicinskim alkoholom i to na štapić za uho pa površinski da se očisti, odnosno prekrije.  I nikakve veze nema sa kupanjem, jer ovde se ne pravi nikakav problem ako se pupak okvasi. Čak šta više, bebe potapaju cele u vodu (izuzev glave) i tako sam i ja moja sva tri deteta kupala. Nikada nismo imali nekih problema zbog mokrog pupka.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM čestitam! 

Da, i ja mislim da se ovdje tripuju oko pupka i još mnogo drugih stvari bez potrebe. 

Strelac84 i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D je otpao pupak 2 dana po dolasku kuci,rekla nam je da treba da ga prekrivamo pelenom dok ga kupamo,ali ja sam ga odmah stavila u kadicu.Nikada nismo imali problem..samo ga isusiti dobro i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Da li je neka od vas imala iskustva sa crvenilom pupka bebe izazvanim stafilokokama ili streptokokama?  

Pupcani patrljak je otpao, pupak lepo zarastao, nije flisovao i bio je uredan dok se u drugom mesecu nije pojavilo crvenilo. Beba sad ima 5 meseci, a jos nismo otkrili uzrok niti trajno zalecili infekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.