Menjanje pelena u vrticu

odgovora

Objavljeno

Moje dete od godinu dana je proslog meseca krenulo na adaptaciju u jaslice i to po novom programu gde su i roditelji prisutni tu sa decom.Tokom adaptacije zbog bolesti morali smo da napravimo pauzu od nedelju dana a za to vreme ostala deca su vec pocela da ostaju bez roditelja.E sad ja sam tako tu bila jedina majka sa detetom i naravno jos uvek sam ga ja tamo presvlacila i hranila ali sam se ZGROZILA :o kad je doslo vreme da vaspitacica presvuce opstalu decu i kad sam videla da ih uhvati u hodu skine im prljavu,stavi cistu pelenu bez ikakovog brisanja maramicama i mazanja pavloviceve.Jedna majka sa kojom sam o tome razgovarala mi je cak rekla da ona tako radi od rodjenja i pere dete samo uvece i tada mu maze guzu maramice i ne koristi cak je pocela da kupa dete svaki drugi dan.Sad me stvarno interesuje da li sam ja luda i zar je moguce da ustvari ja preterujem sto svako presvlacenje obrisem dete maramicama i namazem mu pavlovicevu.Molim vas ako imate vremena odgovorite mi kako vi presvlacite decu koja jos uvek naravno nose pelene :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da obrišem maramicom i namažem PAVLODERM-om...čak ga i operem.

Ne mogu da zamislim da djetetu samo stavim pelenu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno brisanje maramicom i mazanje kremom. Van svake pameti mi je to sto cujem. Kada je vruce kupam ga svaki dan, a kada je bas hladno (kao ovih dana), onda svaki drugi dan. ( Do 6-tog meseca svaki dan )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas i katastrofa! :blink: Pa normalno da posle svakog menjanja pelena beba treba da se obrise i namaze! Svasta... Mislim da je to samo njihova lenjost i neodgovornost :angry:

Bar o tome necu morati da razmisljam jer smo se pelena otarasili :P A za ostalo... Videcemo...

Sto se tice kupanja radimo isto kao LEgenda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas strasno ali ja tu ne mogu nista jer cak i da se pobunim,one mogu samo da mi klimnu glavom i nastave po starom pretpostavljam da tako rade godinama........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne znam kako ga presvlače u vrtiću, ali znam da jednom mesečno odnesem maramice i kremu i da nisam primetila ništa neuobičajeno kod sina. I za tih 8,5h (koliko je u vrtiću) presvuku ga 3x. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne znam kako ga presvlače u vrtiću, ali znam da jednom mesečno odnesem maramice i kremu i da nisam primetila ništa neuobičajeno kod sina. I za tih 8,5h (koliko je u vrtiću) presvuku ga 3x. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od godinu dana je proslog meseca krenulo na adaptaciju u jaslice i to po novom programu gde su i roditelji prisutni tu sa decom.Tokom adaptacije zbog bolesti morali smo da napravimo pauzu od nedelju dana a za to vreme ostala deca su vec pocela da ostaju bez roditelja.E sad ja sam tako tu bila jedina majka sa detetom i naravno jos uvek sam ga ja tamo presvlacila i hranila ali sam se ZGROZILA :o kad je doslo vreme da vaspitacica presvuce opstalu decu i kad sam videla da ih uhvati u hodu skine im prljavu,stavi cistu pelenu bez ikakovog brisanja maramicama i mazanja pavloviceve.Jedna majka sa kojom sam o tome razgovarala mi je cak rekla da ona tako radi od rodjenja i pere dete samo uvece i tada mu maze guzu maramice i ne koristi cak je pocela da kupa dete svaki drugi dan.Sad me stvarno interesuje da li sam ja luda i zar je moguce da ustvari ja preterujem sto svako presvlacenje obrisem dete maramicama i namazem mu pavlovicevu.Molim vas ako imate vremena odgovorite mi kako vi presvlacite decu koja jos uvek naravno nose pelene :unsure:

Evangelina,da li je tvoje dete u drzavnim jaslama i na kojoj opstini?Moje treba da krene za koji dan pa se sad brinem zbog ove price jer mu se desava da se ojede kad nekoliko puta kaki tako da on bas zahteva posebnu higijenu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O planeto!! Evangelina, ne mogu da verujem da se o desava. To je uzas! Male sirote bebeine guze :( I u mom vrticu, kao sto rece Ruskinja, jednom mesecno paketic maramica da donese svaka majka, a ja sam pridodala i kremu (ako ima vremena da namaze). Posle dorucka i posle rucka, sve ih poredjaju na nosu, obrisu dupetanca, cista pelena, oblacenje i to je to.. A sto se mene tice, ja kod svakog menjanja pelene nosim Guzonju u kadu, ona stoji, drzi se za mene, operem, obrisem, namazem, pelena i oblacenje.. Bilo da je velika ili mala nuzda.. Nekad kad sam maksimalno lenja, samo je prebrisem maramicom, ali je obavezno namazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kuda ce svet od tako savesnog osoblja vrtica :blink: Nemam reci, zaista...

Mi smo uvek i za svako presvlacenje prali guzu, i uvek je posle pranje mazali kremom pa tek onda cista pelena... Maramice nismo preferirali, samo topla voda i blagi sapun svaki put. Tako da evangelina i meni je, ko i tebe, to jedino prihvatljivo i normalno, ovo sa lepljenjem ciste pelene na prvljavu guzu mi je grozno :huh:

A sto se nasih vrtica tice- u prvi je isla godinu dana i pelene smo po licnom izboru slali svisekratne iako su jednokratne bile uracunate u cenu. Nikad mi se sa crvenom guzom nije vratila, uvek bi potrosili svih 3-4kom koje posaljemo.

Sada u ovom vrticu ona hoce sama da se brise pa je pustaju i zato ponekad ne odradi posao do kraja i dodje kuci sa malo crvenom guzom. Ali to se desilo tek par puta u godinu i nesto, tako da se ne zalim... Znam da ako primete sredice je jer mi kazu ako su je tog dana maznule kremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od godinu dana je proslog meseca krenulo na adaptaciju u jaslice i to po novom programu gde su i roditelji prisutni tu sa decom.Tokom adaptacije zbog bolesti morali smo da napravimo pauzu od nedelju dana a za to vreme ostala deca su vec pocela da ostaju bez roditelja.E sad ja sam tako tu bila jedina majka sa detetom i naravno jos uvek sam ga ja tamo presvlacila i hranila ali sam se ZGROZILA :o kad je doslo vreme da vaspitacica presvuce opstalu decu i kad sam videla da ih uhvati u hodu skine im prljavu,stavi cistu pelenu bez ikakovog brisanja maramicama i mazanja pavloviceve.Jedna majka sa kojom sam o tome razgovarala mi je cak rekla da ona tako radi od rodjenja i pere dete samo uvece i tada mu maze guzu maramice i ne koristi cak je pocela da kupa dete svaki drugi dan.Sad me stvarno interesuje da li sam ja luda i zar je moguce da ustvari ja preterujem sto svako presvlacenje obrisem dete maramicama i namazem mu pavlovicevu.Molim vas ako imate vremena odgovorite mi kako vi presvlacite decu koja jos uvek naravno nose pelene :unsure:

Ja svog bebca svaki put kada kaki operem vodom i namažem kremom( šta može da bude i po 5 puta na dan). Kad je samo piškio, presvučem pelenu bez pranja i čišćenja maramicama jer mu škode. Od njih se ojede kao i od česte upotrebe sapuna. Našla sam sistem koji mu odgovara i radim uvek tako.

U vrtiću rade slično kao ja kod kuće. Kad piški samo promene pelenu a kad kaki brišu mokrom pelenom za višekratnu upotrebu, lepo namažu pa stave čistu pelenu. Vaspitačice su nam divne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete ima dve godine ali jos uvek pampers koristi, ali i za starijeg sina je pre 4 god i mladjeg isto posto su krenuli sa 12 i 11 meseci vazilo, vlazne i papirne maramice i jedna pavloviceva mast mesecno i svaki dan po tri pampersa, sada ga odvikavaju od pampersa pa saljem po dva , inace u pitanju je drzavni vrtic u Krusevcu, znam da ih operu kada se ukake, ali kada samo upiske obrisu ih vlaznim maramicama, mladji se ojeo samo jednom jer su mu stavili pampers neke druge marke, inace imamo osetljivu kozu i od rodjenja koristimo original pampers, tako da od tada markerom napisem ,, PAJA,, i one znaju da je njegov papi :lol: :lol: :lol:;)

kuci praktikujem isti princip, preko dana kada se ukaki perem, kada se upiski maramice, ali ga uvece obavezno operem,tako sam i sa starijim sinom, inace imam drugaricu koja uopste ne koristi vlazne maramice pere dete i kad se upiski i kad se ukaki....

naravno i u vrticu mazu pavlovicevu i ja kuci OBAVEZNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama rekli da ne donosimo pampers za Strahinju jer to od njih daju... Jedino sto treba da nosimo jesu patofne,i rezervno odelo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo mi deluje potpuno nemoguce, a ako je istina, imas inspekciju pa prijavi! ili reci ovde koje je obdaniste, mi cemo prijaviti, ako se plasis da bi se iskalili na tvom detetu!

a reci u svakom slucaju koje je obdaniste, ovakva izjava je zaista zabrinjavajuca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve vaspitacice u vrticu kada se dete ukaki naravno da dete operu toplom, vlaznom platnenom pelenom iskljucivo koja ne iritira decju kozu kao vlazne maramice i pojedini sapuni! posle toga dete se dobro namaze pavlovicevom cak i ako roditelji nedonose uvek ima u rezervi i za takvu decu! kada se upiske posto se relativno cesce presvlace i u toku daana budu na nosi posle dorucka i posle uzine ne bitno da li kod kuce ide ili ne time ih navikavaju na ono sto ih ocekuje prilikom skidanja pelene,i ne ceka da dete natopi pelenu, vaspitacice ih samo presvuku sem ukoliko neko dete nema jako osetljivu kozu ili nije vec ojedeno! tako rade iz prakticnih razloga jer kada bi min. 15-toro dece stalno prali ne bi nista drugo radila sem bila za pultom i presvlacila decu, a ostala deca bi bila prepustena sama sebi jer je ona sama sa celom grupom!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam da imaju pult na kome ih presvlace i u sklopu njega malu kadicu sa slavinom. Brisu ih platnenim mokrim pelenama a kada se ukake tu ih peru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.