Djak prvak

odgovora

Objavljeno

Covece,ti se smejes ili podsmevas? :unsure:

Pa meni tvoj post deluje podsmevanje sa sve namigivanjem...ja se samo šalim, znam da je pedagog trudna i da se brine više nego obično...ali 1. razred je uvek zanimljiv i prođe bez ikakvih problema...obično su majke te koje se plaše...umesto da se raduju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni tvoj post deluje podsmevanje sa sve namigivanjem...ja se samo šalim, znam da je pedagog trudna i da se brine više nego obično...ali 1. razred je uvek zanimljiv i prođe bez ikakvih problema...obično su majke te koje se plaše...umesto da se raduju... :)

Ja se uopste nisam podsmevala ja sam objasnjavala da je ona mozda zabrinutija jer je trudna,a ti si se cudila sto ona uopste pita tako nesto jer je pedagog...

No tebi je ocito sve smesno i na sve gledas sa smehom ili podsmehom i ne zelim da se sa tobom raspravljam,a posebno me nerviras sto si na moje pitanje da li se smejes ili podsmevas odgovorila napadom da sam ja ta koja sam se podsmevala.

Od sada cu se brinuti sta god da napisem da li ce se Neuhvatljiva kikotati pred ekranom ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, pa ti sumnjas da sam ja pedagog, :P sram te bilo trudnu zenu zaj....as.. :) u sustini bas zato sto sam pedagog, brinem, jer pisanje ga nesto posebno ne interesuje, matematika da, i tu mislim da necu brinuti mnogo, samo malo ;) , malo je lenj, ali imam nacina da ga motivisem, i da mnoooogo je jadan dobar i naivan i tu se prosto plasim kakva su deca i kako ce se snaci , mada je omiljen u drustvu....videcu.....u sustini Brezo u pravu si za hormone, ali ja od Lukine trece godine brinem pomalo, nadam se da ce biti kako ti kazes i pitacu te za savet, ali dok ne krenemo i vidimo, meni ostaje da brinem :( znam da se spremam da radim sa njim, pa bice rezultata . Mogu ja da budem psiholog, pedagog, uciteljica, nastavnik, ali sam prvenstveno majka, nadam se da me razumete! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, pa ti sumnjas da sam ja pedagog, :P sram te bilo trudnu zenu zaj....as.. :) u sustini bas zato sto sam pedagog, brinem, jer pisanje ga nesto posebno ne interesuje, matematika da, i tu mislim da necu brinuti mnogo, samo malo ;) , malo je lenj, ali imam nacina da ga motivisem, i da mnoooogo je jadan dobar i naivan i tu se prosto plasim kakva su deca i kako ce se snaci , mada je omiljen u drustvu....videcu.....u sustini Brezo u pravu si za hormone, ali ja od Lukine trece godine brinem pomalo, nadam se da ce biti kako ti kazes i pitacu te za savet, ali dok ne krenemo i vidimo, meni ostaje da brinem :( znam da se spremam da radim sa njim, pa bice rezultata . Mogu ja da budem psiholog, pedagog, uciteljica, nastavnik, ali sam prvenstveno majka, nadam se da me razumete! :)

Naravno da te razumemo!

I moj je dobar i naivan,ali uz to i stidljiv pa se desavalo da ga je sramota da se obrati uciteljici za neko obicno pitanje informaciju,ali i da prijavi ozbiljniju stvar npr da mu ih nema patike..a oni uocljiviji bi za nestanak gumice digli galamu...Ali evo opusta se i on ja ga malo celicim,suocavam sa strahovima i stidljivoscu i prevazilazi nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da te razumemo!

I moj je dobar i naivan,ali uz to i stidljiv pa se desavalo da ga je sramota da se obrati uciteljici za neko obicno pitanje informaciju,ali i da prijavi ozbiljniju stvar npr da mu ih nema patike..a oni uocljiviji bi za nestanak gumice digli galamu...Ali evo opusta se i on ja ga malo celicim,suocavam sa strahovima i stidljivoscu i prevazilazi nekako.

:) nadam se da cemo i mi tako! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta je ovo sada ? Nema ni jednog prvaka na bebcu ili ste se ucutale ? :)

MMov sin je krenuo u prvi razred ... I desilo se da je cela grupa iz predskolskog sad u istom odeljenju , i sad se on tu oseca kao da je u skolici ( tako ga tata pravda a ja se ne slazem ali necu da se mesam ) i odmah prvi dan je bilo muke sa uciteljicom , koja je inace super pedagog . Pravio je loptice od papira i gadjao ostale djake dok je ona pokusavala da ga smiri i da odrzi cas, bezuspesno i jedno i drugo :unsure: I to smo odmah prvi dan culi od jednog djaka iz njegovog odeljenja ali danas mi se desilo da svratim u neku prodavnicu i tamo cujem razgovor o tome izmedju dve mame cija deca idu u isti razred ... Nije mi bilo prijatno uopste, ocito da je on glavna tema medju prvacima i mamama prvaka vec od pocetka ... Ja znam sta bih sa svojim detetom ali kako mm da skrenem paznju na to ? Kad sam mu ispricala za dogadjaj iz prodavnice rekao je sledece : " MA sto ja nisam bio tamo da im zacepim usta ? Kakva su njihova deca ? ... " Rekla sam mu da njihova deca nisu tema nedelje medju prvacima nego njegovo dete ... Mada sam u neku ruku i ocekivala takvu reakciju ... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta je ovo sada ? Nema ni jednog prvaka na bebcu ili ste se ucutale ? :)

MMov sin je krenuo u prvi razred ... I desilo se da je cela grupa iz predskolskog sad u istom odeljenju , i sad se on tu oseca kao da je u skolici ( tako ga tata pravda a ja se ne slazem ali necu da se mesam ) i odmah prvi dan je bilo muke sa uciteljicom , koja je inace super pedagog . Pravio je loptice od papira i gadjao ostale djake dok je ona pokusavala da ga smiri i da odrzi cas, bezuspesno i jedno i drugo :unsure: I to smo odmah prvi dan culi od jednog djaka iz njegovog odeljenja ali danas mi se desilo da svratim u neku prodavnicu i tamo cujem razgovor o tome izmedju dve mame cija deca idu u isti razred ... Nije mi bilo prijatno uopste, ocito da je on glavna tema medju prvacima i mamama prvaka vec od pocetka ... Ja znam sta bih sa svojim detetom ali kako mm da skrenem paznju na to ? Kad sam mu ispricala za dogadjaj iz prodavnice rekao je sledece : " MA sto ja nisam bio tamo da im zacepim usta ? Kakva su njihova deca ? ... " Rekla sam mu da njihova deca nisu tema nedelje medju prvacima nego njegovo dete ... Mada sam u neku ruku i ocekivala takvu reakciju ... <_<

Ovo stvarno ume da veliki problem za sve. Ja ove godine (opet) predajem prvacima i isto su svi bili zajedno u predskolskom. Treba im vremena da se naviknu na novu sredinu i obaveze. Njima je najteze sto 45 minuta moraju da sede,nema setanja,igranja... Roditelji bi trebalo da pripreme prvake tj.da im objasne sta ih ceka,da je skola drugacija od vrtica,nije dovoljno samo mi da im to ponavljamo jedno 15 puta u toku casa. Greska je sto roditelji zauzimaju taj "odbrambeni" stav kao sto je Sanja napisala,tad nastaju problemi. Vremenom ce se smiriti,ipak svi treba da imamo razumevanja. Meni su slatki kad me zovu vaspitacice ili imenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu objasnila da knjige nisu igracke i da uciteljica nije vaspitacica , da kad udje u ucionicu nije usao u igraonicu i da tad uciteljica treba da bude njegov centar sveta . On ne zna ni da je dobio papiric od uciteljice sa porukom a dobio je i stavio ga u peronicu , kao da nije bio tu mislima , ne zna da su ucili pesmicu a njegov drug iz razreda je zna napamet ... ne uporedjujem ga sa drugom decom ali da bude bas kao pao sa marsa nije ni to u redu ...Cucemo danas kako je prosla druga nedelja , nisam bas optimista a vise me brine to sto niko od njegovih najblizih ne vidi njegove greske ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite, da li djak koji krece u prvi razred treba da zna osnovne boje ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, ne da treba , nego mora !

Sta mislite, da li djak koji krece u prvi razred treba da zna osnovne boje ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, ne da treba , nego mora !

Ok,tako sam i ja mislila.

Nego,mali od mog djevera nije znao pa se ja pitam ko je tu zakazao, roditelji ili vrtic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,tako sam i ja mislila.

Nego,mali od mog djevera nije znao pa se ja pitam ko je tu zakazao, roditelji ili vrtic?

oboje !

MMov sin do proslog leta nije znao boje , cak je njegova mama , uopste ne pokusavajuci da ga nauci tvrdila da je daltonista . Ja sam ga naucila boje , jeste da nam je trebalo skoro pola godine ali savaldali smo . On je znao da pokaze koje je boje sunce , koje je boje kecap , koje je boje trava , koje je boje nebo , ali im je mesao nazive tj nije znao da ih imenuje sto nam je kod ucenja pravilo problem ... 2,3 godina je savrsena za ucenje boja . U sedmoj bi trebalo da zna i vise od osnovnih .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite, da li djak koji krece u prvi razred treba da zna osnovne boje ili ne?

Pozeljno je da zna.Roditelji bi na prvom mestu trebalo da nauce decu kroz igru. I u vrticu-poseno u predskolskom to moraju da rade. Mnogo dece krene u prvi razred bez ikakvog predznanja. :( Boje su samo mali deo koji ne poznaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa vama. Ma on je dijete razvedenih roditelja, majka nije dobrog mentalnog zdravlja, tako da od nje nema vajde, a tata radi...i on je izgleda mislio da ih oni tome uce u vrticu.

ja mislim da su kod nas i vrtici grozni(mislim na ove drzavne), djeca izadju sa nikakvim predznanjem; stave djecu pred tv i upale im crtani, s vremena na vrijeme puste neku pjesmicu i to je to...ovdje govorim o vrticu u blizini moje kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa vama. Ma on je dijete razvedenih roditelja, majka nije dobrog mentalnog zdravlja, tako da od nje nema vajde, a tata radi...i on je izgleda mislio da ih oni tome uce u vrticu.

ja mislim da su kod nas i vrtici grozni(mislim na ove drzavne), djeca izadju sa nikakvim predznanjem; stave djecu pred tv i upale im crtani, s vremena na vrijeme puste neku pjesmicu i to je to...ovdje govorim o vrticu u blizini moje kuce.

I nas Mita je dete razvedenih roditelja i otac mu puno radi ali se posvecivao tome , to nije izgovor . Za dete se mora imati vremena ... A da nam skolstvo nije ni S od onog sto treba da bude to se slazem . Po novom Ucitelj nema pravo ni ton da povisi a kamoli da kazni dete , otera u cosak ... A rezultat svega toga , hmmm...397243341651502594381105.jpg

majat i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa vama. Ma on je dijete razvedenih roditelja, majka nije dobrog mentalnog zdravlja, tako da od nje nema vajde, a tata radi...i on je izgleda mislio da ih oni tome uce u vrticu.

ja mislim da su kod nas i vrtici grozni(mislim na ove drzavne), djeca izadju sa nikakvim predznanjem; stave djecu pred tv i upale im crtani, s vremena na vrijeme puste neku pjesmicu i to je to...ovdje govorim o vrticu u blizini moje kuce.

Uzas. Ovaj u koji N. ide je odlican. Ja radim vec cetvrtu godinu sa prvacima koji izlaze iz te predskolske grupe i zadovoljna sam vecinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas Mita je dete razvedenih roditelja i otac mu puno radi ali se posvecivao tome , to nije izgovor . Za dete se mora imati vremena ... A da nam skolstvo nije ni S od onog sto treba da bude to se slazem . Po novom Ucitelj nema pravo ni ton da povisi a kamoli da kazni dete , otera u cosak ... A rezultat svega toga , hmmm...

397243341651502594381105.jpg

U potpunosti si u pravu. Na zalost,vecina ljudi ne deli nase misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prvo da pozdravim clanove, ja sam ovde nova i imam veliki problem. Cerka je ove godine krenula u prvi razred i za ovih mesec dana se nikako nije uklopila sa vrsnjacima. Mi smo se pre skole preselili iz jednog grada u drugi pa tako sada ovde nikoga ne poznaje ali sam se nadala da ce za mesec dana steci neke drugare. Inace je vrlo drustvena i dobra devojcica pa mi je prosto neverovatno da joj je tako tesko da se uklopi, jer joj to nikada nije bio problem,a jos i ide u vrtic od jaslica. Molim ako neko ima neki savet da mi pompgne, da li je to normalno ili ako neko ima slicna iskustva koliko traje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prvo da pozdravim clanove, ja sam ovde nova i imam veliki problem. Cerka je ove godine krenula u prvi razred i za ovih mesec dana se nikako nije uklopila sa vrsnjacima. Mi smo se pre skole preselili iz jednog grada u drugi pa tako sada ovde nikoga ne poznaje ali sam se nadala da ce za mesec dana steci neke drugare. Inace je vrlo drustvena i dobra devojcica pa mi je prosto neverovatno da joj je tako tesko da se uklopi, jer joj to nikada nije bio problem,a jos i ide u vrtic od jaslica. Molim ako neko ima neki savet da mi pompgne, da li je to normalno ili ako neko ima slicna iskustva koliko traje?

Nisi nam rekla u cemu je njen najveci problem , na casu ne slusa , ne voli da ide u skolu , drugari je odbacuju ili ona njih ...?

Juce je do mene dosla prica iz skolske zbornice . Ucetiljica se svaki dan u zbornici hvata za glavu jer ne znam sta ce sa mm-ovim sinom . Neposlusan je , uspaljuje i drugu decu , mama je bila na razgovoru i na sve sto joj je ucetiljica pricala da on radi njoj je bilo smesno i jedini kometar koji je dala ucetiljeci je bio da nadje nacin sama da ga smiri :P Takodje se zale na njega dezurni nastavnici jer se vitla po hodnicima , roditelji dece iz odeljenja pa i sama deca . Kaze da su prosle godine imali jedno takvo dete jako slicno njemu i posto nisu uspeli da izadju na kraj sa njim , pisana je peticija i dete je prebaceno u specijalno odeljenje ... Ja ... nisam znala sta da radim , da li da prenesem mm ili da se ne mesam ... On je jako subjektivan i ne vidi pravu sliku ...A ja sam mu jos proslo leto rekla da ce do ovog da dodje i ispalo je da ja njegovo dete smatram za debila :blink: Ipak sam mu rekla jer nisam govno da pustim to tako pa da mu za godinu dve kazem eto vidis da sam bila u pravu ... Jako se potresao , bio je jutros u skoli ali... Kad se vratio ja vidim po njemu da je on stao opet u njegovu odbranu ( roditeljski subjektivo , sto donekle razumem ) i da od toga nista biti nece . Mislim da treba sad definitivno da dignem ruke od svega vezanog za njegovo dete ... jedino sta mene plasi je to da ce i moje dete gledajuci brata postati isto takvo ... Totalno sam sludjena ,ne znam sta mi je ciniti da ne preopteretim svoje dete problem koji ima mm sin i dobijem tako kontra efekat ... Bas sam uznemirena i sama sebi delujem totalno nemocno u ovoj situaciji ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, pa jel postoji neki skolski psiholog-pedagog koji moze pomoci malom, a moze i da porazgovara sa roditeljima i otvori im oci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala palcice, mislim da je mesec dana malo za privikavanje na sve novine koje su snašle tvoju ćerku. Znam, jer pričam iz sopstvenog iskustva, mi nismo promenili grad, ali jesmo kraj, ja se porodila, novi stan.... Sve novo za par meseci... U razredu, bar kod nas, su uglavnom deca iz istog vrtića i puno njih se poznaje. Ja sam sve to objasnila učiteljici, upisala ćerku u boravak (iako nisam radila, tamo se ipak druže), vodila je na sve rodjendane o sl. Potrajalo je malo, ali već do polugodišta bilo je skroz super, imala je najbolju drugaricu, pa druga, čak i simpatiju... Samo strpljivo. Ne znam ima li tvoja ćerka nekih problema, tipa da odbija da ide u školu ili se samo oseća usamljenom. Pokušaj i sa psihologom i pedagogom, oni imaju iskustva i mogu da posavetuju...

NSanja, čitala sam i ranije kako se brineš o sinu tm, ali ti tu, na žalost, ne možeš da uradiš više od onoga što činiš. Tvoj sin se neće i ne može ugledati na starijeg brata jer ga ne navodiš kao pozitivan primer, naprotiv. Žao mi je deteta, ali kad su roditelji slepi na apele drugih, rezultat je takav... Ti si odgovorna i osoba i majka, i tvoje dete će biti takvo.... Za 13 god, koliko radim u srednjoj školi nije se desilo da dete koje pravi probleme ima roditelje koji se njim bave... Možda neko ima i drugačije iskustvo, ne znam.

mala palcica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesko da se moze pomoci roditeljima kad njih dvoje (vise ona mada ni mm nije popustljiv prema bivsoj koliko bi trebalo da bude zbog svog deteta)jednostavno ne zele da saradjuju ! Ja sam ih letos bas zbog polaska u prvi razred prvi put spojila na kafi , kod nas kuci , da pricaju , da se dogovore , zbog deteta i to je funkcionisalo mesec dana i opet sve po starom .

U skoli postoji psiholog i ja se iskreno nadam da ce me mm poslusati i odvesti dete , ne znam da li to salje uciteljica ili kako ali ne moze odmoci.

Majat , puno ti hvala za ovaj post jer bez obzira na sav moj trud ipak je moja najveca briga moje dete i lagala bih kad rekla da sve sto radim za mm-ovog sina radim samo i iskljucivo zbog njega . Tvoje iskustvo sa skolskom decom puno znaci i ako ti kazes da je to tako ja onda mogu da se opustim sto se tice mog Marka . Primetila sam kod sebe , da zbog straha da ne bude kao mm-ov mali ja Marka cesto sputavam kad ima te napade jurnjave po kuci , dvoristu , kao da se ne nauci da je to normalna igra a on jadnicak svakako to radi samo kod kuce , u gostima nikad ne divlja tako . Ne zelim zbog svog straha da od njega pravim drvenu lutku , treba da se igra i skace kao i sva deca ...

Toliko sam se opteretila njegovim ponasanjem da sam ga nocas celu noc sanjala :P Celu noc mi se plazi onako decije i ja mu govorim da to ne radi , da je ruzno govorim mm-u :pogledaj ga on vice na njega a mali se i dalje plezi i to samo meni :D Strasno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja,uciteljica moze da posalje dete na razgovor u pp sluzbu i bez saglasnosti roditelja.Ima prava to da uradi ukoliko on pravi probleme na casu i za vreme odmora.Sledeci korak je da dete poseti pedagoga sa roditeljima. Najveci problem je tu sto njih dvoje nisu saglasni u vaspitanju deteta.Cesto se desava da deca razvedenih roditelja prave probleme o kojima si ti pisala.

Palcice,jesi li probala da pozoves decu iz razreda da dodju kod vas,da se dogovoris sa nekim od roditelja kad dolazite po decu da se nadjete negde,npr. u igraonici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj djak prvak je zavrsio prvi razred na prvom nivou i dobio pohvalu i kjnjigu!

Cestitam! :) Ali,znas i sama sta ga sve ceka od septembra! Puno srece i truda zelim! :) I naravno,da svakog Vidovdana dobija knjigu!

pedagog voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.