Djak prvak

odgovora

Objavljeno

Hvala puno divne ste:)prija cuti jos necije misljenje.ideju..probacu sigurno jos nesto...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno divne ste:)prija cuti jos necije misljenje.ideju..probacu sigurno jos nesto...

 

Blesava, jesi li pricala sa uciteljicom u vezi svega sto se desavalo u predhodnom periodu? Ima li ona malo razumevanja za njega ili se samo zali? 

Jako mi je zao zbog bebe:(

Meni iz price ona deluje malo kruta, ne znam da li gresim...

Takodje, nazalost, skolski psiholozi su cesto prezauzeti administracijom i slicno, pa nemaju vremena za individualne razgovore sa ucenicima, sto bi po mom misljenju trebao biti njihov primarni posao. Ne bi bilo loše da potrazis decijeg psihologa van skole, ako do ovog ne dodjes. 

Srecno, i ja verujem da ce na kraju sve biti ok;)

 

Ehinacea, blesava i Voljena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

jesam pricala sam...Mislilm da nema razumevanja.Tesko  mu pada prepisivanje sa table,kada ne prepise jos ga kazni tako sto ga ostavi na velikom odmoru da prepisuje ili ga ne pusti na fizicko (kako je bilo prosli put). Njegov razred ima tri puta nedeljeno po 5 casova,mislim da je i to puno.da svakako sam nameravala da ga odvedem kod psihologa ne zelim da cekam da me ovaj skolski primi.tj nas. Hvala,nadam se...

Izmenjeno od strane blesava
broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava, ne može razgovor sa psihologom da mu škodi, ali bojim se da je vaš problem baš u odnosu sa učiteljicom. Njoj neko treba da objasni da se tako mala deca pre svega stimulišu i motivišu, a ne kažnjavaju za svaku glupost. Kazna je valjda za ozbiljne prestupe, a ne za iživljavanje koje će kod deteta samo stvoriti apsolutni otpor i traumu. Pritom je verovatno upoznata sa vašom traumatičnom situacijom u kući i MORA na taj faktor da misli dok opšti sa detetom. Ne znam, probaj da insistiras na razgovoru sa njom, postavi se i ti odlučno i ne daj joj da ti se toliko žali na tvoje dete. U krajnjem, za njegovo dobro, možete ga i prebaciti kod druge. Kako god, iz iskustva znam da, ako to tako traljavo krene, problem se mora seći u korenu, sam se neće rešiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam ja par puta da joj kazem ali samo bi klimnula glavom...pricala sam sa jos jednom prijateljicom koja je uciteljica,kaze da se oni prilagodjavaju cak ceo prvi razred nisu svi isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Voljenom... Radim u skoli i znam da se mora imati mnogo, mnogo razumevanja i ljubavi za djake prvake ... Kazne, vrlo, vrlo retko, bas u ekstemnim slucajevima. I to one blage, vise kao opomena neka, vise razgovor i objašnjenja...

Gradivo i program su preteski za male glavice, ti se potrudi da mu to kod kuce kroz neku zabavu i igru provuces. Citajte decije casopise, umesto citanke, sabirajte kockice i autice... Hrabri ga i pricaj mu stalno da je on dobar i pametan. Nagradi ga za svaki pozitivan pomak... 

Znam mnogo dece koja se nisu bas najbolje snasla u početku, ali su vremenom i strpljenjem, dobrom saradnjom učitelja i roditelja jako napredovala. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Voljenom... Radim u skoli i znam da se mora imati mnogo, mnogo razumevanja i ljubavi za djake prvake ... Kazne, vrlo, vrlo retko, bas u ekstemnim slucajevima. I to one blage, vise kao opomena neka, vise razgovor i objašnjenja...

Gradivo i program su preteski za male glavice, ti se potrudi da mu to kod kuce kroz neku zabavu i igru provuces. Citajte decije casopise, umesto citanke, sabirajte kockice i autice... Hrabri ga i pricaj mu stalno da je on dobar i pametan. Nagradi ga za svaki pozitivan pomak... 

Znam mnogo dece koja se nisu bas najbolje snasla u početku, ali su vremenom i strpljenjem, dobrom saradnjom učitelja i roditelja jako napredovala. 

 

hvala na savetima...trudimo se..i trudicemo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava slazem se sa zenama, upravo je zadatak uciteljice da pomogne deci koja se sporije prilagodjavaju, da izvuku maksimum iz svakog deteta, da svakome posvete paznju, da budu tu za njih da sto lakse prihvate prvi razred, skolu, domace zadatke, tako bi barem trebalo... Da im razviju ljubav prema skoli, knjigama, ucenju, radu... da ih uce da se lepo druze, da se lepo ponasaju... Kazne nisu resenje, zapravo moze kritika na racun nekog loseg ponasanja, ali sve to prilagodjeno njima i njihovim malim glavama, nikakvo zastrasivanje i stvaranje onda jos veceg problema... I ja mislim da je problem sto je ona takva i to njemu stvara jos veci otpor, verujem da bi ti razgovor sa dobrim pedagogom ili psihologom jako znacio, da dobijes neki konstruktivan savet... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

hvala na savetima...trudimo se..i trudicemo se...

Blesava, vidim da si ponovo aktivna lepim povodom:wub:

Kako se završila školska godina i da li je učitljica malo "omekšala"?

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovu temu malo unazad.. Od septembra smo i mi djak prvak. Imate li savet kako da se pripremimo, da prodje sto bezbolnije?

Blesava, kakva je situacija sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije bilo srecnije osobe od mene kad se zavrsila skola:Dpa ono boravak je dosta uticao da se on tako ponasa...smanjili smo ga maksimalno...sto se tice uciteljice sve isto...videcemo kako ce biti od septembra a pravo da vam kazem strah me...ono sto smo odlucili je da ga upisemo na sport da trosi energiju e sad se tu dvoumimo da li na ono sto mi mislimo da treba ili na ono sto zeli...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas prvi dan škole. :) 

Ko bi rekao. Učiću je da je svaki njen naredni korak samo njen, a nek doda i oduzme po svojoj volji koliko oseća. Naučiće se sve, i slova, brojevi, planine, pričitaće se stihovi onih koji su ih zanavek ostavili. Kad u tom učenju oseti napor volela bih da shvati svaku pauzu kao dragoceni trenutak dokolice u kojoj se i najviše uči. I autoritet nek joj ne bude granica, kopija, već i nek i na njega smisleno gleda kritikom svoje kreativnosti. Da ne izgubi maštu, igru, da gradi drugarstva i ona koja gubi da ih gubi sa što manjom gorčinom kročeći na sledeće stepenike.

Ocenu nek ne vidi kaoncilj, nego samo znanje koje će napraviti nove svetove u njoj. Ako neki zakonik toga nije vredan eto ga tamo, ovlaš naučen i predan.

Prvi dan...ulaska u česticu što je kopija onog velikog sistema pa nek bude samo svoja.I u toj čestici prvog 4. 

Izmenjeno od strane paper_moon
blesava, majat, MakiJana i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.