Djak prvak

odgovora

Objavljeno

Meni poklon zavisi samo od stepena bliskosti sa porodicom đaka prvaka. Od najbližih smo dobili ranac, pernicu, nešto od "klasične" gardarobe (npr košulja).... ali ako je nivo druga iz vrtića, suma mi je oko 1000 din max. Kupovala sam i ona Stabilo penkala. A mogu se dati i pare... Đaku prvaku sve treba:D

broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala, takodje!

Slazem se sa majat, zavisi koliko ste bliski.
Mi smo od ovih najblizih dobili pare. Pa kupujemo sta nam je potrebno.
Ali ako je u pitanju drug/drugarica ja bih tu kupila neki pokloncic. Nesto od skolskog pribora ili garderobice. Jer nikad ne znas na sta ce tata i mama da im potrose pare:-))))

majat i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam:)

Uzeh duksic i stalak za pribor sa nekim priborom, vodene bojice (to se jos niko nije setio).  Ranac i pernicu su vec spremili.

Nas djak prvak mnogo sladak, spakovao knjige i seta se po stanu, raduje se i jedva ceka:)

Pisite i vi vasa prva iskustva;)

In-Greed, mama maza i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj djak prvak je juce teska srca ostavio babu, djeda i ujaka i krenuo sa nama kuci:-) danas je vec mnogo raspolozenija bila, imali smo goste, narucila sam tortu koja joj se mnogo svidjela, a sa kumom koji ju je krstio isla je pod Ostrog(i jos sa tatom i kumovim sestricinama).
Dan ispunjen,lijepo proveden. Ja mrtva umorna,al slatki je to umor;-)
Sjutra u 9h idemo da se upoznamo sa uciteljicom i ucionicom:-)
Javljam utiske cim ugrabim vremena!

Pa nek nam je sa srecom ovaj pocetak!:-***

Voljena, Earl Grey, majat i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretno prvaci :baby:

Nama vec treca sedmica :) imali smo i zadacu da napise ime, prezime, adresu, broj tel. i datum rodjenja te da se nacrta od glave do pete :D

Vec smo se uspjele posvadjati pri toj zadaci jer gospodjica hoce da joj mama radi zadacu, a zna i citati i pisati, al sto ona da se zamara kad moze mama <_< mudrica mala <_<

Proklimao nam se i prvi zubic ^_^ malkice :rolleyes: ona jedva ceka da ispadne pa da joj dodje Zubic Vila, a ja bih voljela da priceka jos malo pa da mozemo reci da joj je prvi zubic ispao na 7.rodjendan :D al tesko da ce izdrzati jos 22 dana u ustima :D

Earl Grey, broccoli i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u petak imali svečani prijem, sa priredbom i nekim simboličnim poklončićima a danas je imao časove u trajanju od dva sata. Tako će biti pune dve nedelje a zatim kreću pravi časovi, od devet do jedan pa onda ručak i boravak do oko četiri.

Mislim da on sve to prihvata prilično opušteno  a ja ne bih da kvarim:D

Njemu je najvažnije da su mu najbolji drugovi tu a što se obaveza tiče - vidi kako mu je starija sestra super pa mu se domaći i učenje i ostalo podrazumeva... videćemo...

Smatram da je pozitivan stav prema obrazovanju i školi najvažniji i da decu treba poštedeti priča kako je Mika / Žika / Pera ponavljao u školi a sad ima avione / kamione... Na žalost, često sam imala prilike da čujem kako roditelji pred malom decom o školi pričaju sa omalovažavanjem a onda se samo par godina kasnije žale kako deca ne uče ništa... i naravno da nigde u tome ne vide sopstvenu krivicu... 

Skrenula sam sa teme, nego sam bila inspirisana nečim što sam čula:D:D

Srećno prvaci i roditelji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd da ugrabim da se javim, ovih dana sam bas u nekoj trci.
Elem, juce ujutru smo sa sestricom (nije bilo sanse da i Milica ne podje:-) bile prije 9 ispred skole. Odrzan je kratak program, muzika, pjesma, skecevi i sl. Direktor skole odrzao govor (na koji sam se ja budala rasplakala:), pozelio dobrodoslicu prvacima. Nije bilo prpzivke jer bi to bas potrajalo, vec su se oformili redovi od I1 do I7, i svaki od uciteljao je uveo svoje odjeljenje u skolu tj ucionicu i tu su se upoznavali jedno pola sata.
Bilo je fotografisanja, snimanja.
Moja smizla je bila super, svidjelo joj se sve pocev od uciteljice i vidim da je prihvatila sve tako zrelo i odgovorno s jedne strane a opusteno i bez grca i treme s druge. Potpuno spremna za skolu i obaveze koje idu uz nju,rekla bih.
Ove nedelje imaju jedan cas, sledece dva, one tamo tri...a krajem mjeseca imaju ful 4 casa.
E da, ove godine su od opstine dobili besplatno knjige, pa smo juce razgledali i listali i njih kod kuce, sa velikim uzbudjenjem:-)

Toliko od mene, begam sad jer ima poslaaaaa preko vr' glave.

:-***

majat, Voljena, Earl Grey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem da skolu treba predstaviti u sto pozitivnijem svetlu,ali isto tako s druge strane  nastavnike kao obicne ljude,a obicni ljudi grese s tim sto staviti naglasak na to da dete da sve od sebe kad je gradivo u pitanju.Recimo S ucoteljica koristi izraz Jadna ne bila,i kad je moje dete krenulo to da koristi i reklo mi izvor,fino sam joj objasnila da je izraz loš i da ga ne koristi,jer ucoteljica tu gresi.

Inace,meni je mozda promaklo ali primetila sam ove godine da sa polaskom u prvi razred dolazi cela rodbina na nekakve proslave,da se od toga pravi velila pompa prevelika za moj ukus.Ja se toga ne secam da je bilp lad sam ja kretala u skolu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jadna ne bila:D

Ta zena je mozda previse opustena:huh:

Npr, ja zaista vodim racuna sta pricam, kako se ponasam, i kako se oblacim pred decom. Mada sam u privatnom zivotu opustenija.... 

P.s. Pa cekaj, kako uciteljica, zar S nije odlozila skolu? 

 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jadna ne bila:D

Ta zena je mozda previse opustena:huh:

Npr, ja zaista vodim racuna sta pricam, kako se ponasam, i kako se oblacim pred decom. Mada sam u privatnom zivotu opustenija.... 

P.s. Pa cekaj, kako uciteljica, zar S nije odlozila skolu? 

 

Ma bre vaspitačica,učiteljica ja to stalno brkam. :D (posebno što ih deca zovu učiteljice)

Inače ja sam njima kad su prešli iz jednog vrtića u drugi rekla vi sad idete u školicu da ublažim šok od menjanja vrtića.I sad oni govore mi idemo u školicu,a kad porastemo u školu. :lol: A dežurni vrtić smo zvali zabavna ljetnja školica.Jer dežurni je zvučalo kao autobuska stanica.hahaha

Elem,da ima raznih izraza,to su starije žene ne opterećuju se previše.(naravno,ima raznih)

Poenta je da ja detetu neću nastavnika,učitelja,profesora predstavljati kao neprikosnoveni autoritet jer i oni greše.Takodje da ocena nije najveće merilo znanja I da ne moraju sve predmete da razbijajU.Najbitnije je da otkriju u čemu su najbolji iu čemu  najviše uživaju i to teraju do kraja i savršenstva a ostalo koliko mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače nas je nastavnik iz ruskog nazivao bravima,ali preživeli smo :lol:

Bilo je svega tih devedesetih.Sad se dosta promenilo.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je sou ta vaspitacica. Cu li ti nju. Ja kao i broc pazim kako i sta pricam, posebno na poslu.
No, iznenadila sam se kada sam cula kako je profesorica likovnog u skoli gdje sam radila prije nekoliko godina oslovljavala ucenike. Bila je strah i trepet u toj skoli. Magarce, konje i sl se moglo cuti od nje. Djeca su je ili voljela ili ne, sredine nije bilo. Na njenim casovima tisina i disciplina za pozeljeti. Al eto kako je ona izgradila autoritet...mada i sama njena pojava je bila strasna(kao ona Kruela Devil hahah
Odoh ja sad predaleko.

I devedesetih je bilo svega kao sto Mare rece. Al je bilo opustenije. Nastavnici nisu bili na meti kao sada. Sada za svaku rijec,povisen ton haos nastaje. A onda(devedestih) se nastavnik ipak vise postovao....

Da se vratim na temu prvaka...rece ovaj direktor da se svako sjeca dana kad je krenuo u skolu. Ja vala i ne bas. Izgleda da sam dobro omatorila a sjecanje izbledjelo:-)

majat, paper_moon i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje da ocena nije najveće merilo znanja I da ne moraju sve predmete da razbijajU.Najbitnije je da otkriju u čemu su najbolji iu čemu  najviše uživaju i to teraju do kraja i savršenstva a ostalo koliko mogu.

Eh, kada bi bilo vise ovakvih roditelja, kao ti draga Mare, i kad bi nas skolski sistem imao slicnu praksu... 

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno



Da se vratim na temu prvaka...rece ovaj direktor da se svako sjeca dana kad je krenuo u skolu. Ja vala i ne bas. Izgleda da sam dobro omatorila a sjecanje izbledjelo:-)

Vala se ne sećam ni ja prvog dana.Ali,ostalih stvari vezanih za prvi razred se sećam savršeno.Npr pjesme Petliću pevaču,prve pjesme koju smo učili napamet,i moje mame kako mi je rekla da ni slučajno ne zaboravim kad budem recitovala da spomenem Desanku Maksimović.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa....na temu ucitelja... jutros odvela I.u skolu i njen razred je upored sa trecim razredom, kad dolazi jedan ucenik iz treceg i govori kako ga je neko udario u nos. Nakon kratke price sa uciteljicom govori mu ona hajd sjedi na svoje mjesto, na odmoru cemo nastaviti, a njoj ce ucenik povisenim tonom- Ne govori mi da idem sjesti, necu! Sad mi nije do toga. Necu da sjedim! Necu da slusam, necu da radim! Nemoj da me stisavas, nemoj da mi to govoris! Ljut sam! I ti me ljutis kad mi to govoris! Ljut sam, LJUT!

:mellow: treci razred. U moje vrijeme bi uciteljica fino za soluf i odvela do klupe :lol:

Dok sam ja isla u skolu uvijek smo vise postovali i bojali se nastavnika, profesora koji su bili lahki na jedinicama i kod kojih je malo koji ucenik imao vise od dvice ili trice, a ovdje takve uopste ne postuju jer to je znak da ne znaju da rade svoj posao i da ne znaju da prenesu znanje. U biti ucitelj je kriv za sve.

Jucer jedan ucenik iz razreda pokazao I.prstom preko vrata :mellow: kako biste vi reagovale??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@snowhite jesi u toku da je od ove godine uvedena reforma obrazovanja-smanjenje obima gradiva da se malo popnemo na lestvici PISA testova?U medjuvremenu su i kolege iz susedne nam Hrvatske otkrile plagijat nekih u ministarstvu koji su bukvalno prepisali njihov rad.Takodje engleski će biti obavezan već od prvog razreda u svim školama.

@mama maza ne znam odgovor,zato i ne radim u prosveti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mari, mislila sam kako biste reagovale kao roditelj da cujete da je neko dijete pokazalo tako(znak "mrtva si") vasem djetetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mari, mislila sam kako biste reagovale kao roditelj da cujete da je neko dijete pokazalo tako(znak "mrtva si") vasem djetetu.

Ne znam kakva je praksa kod vas, ti ako si videla to kao roditelj, treba obavezno da kazes uciteljici, a ona treba da porazgovara sa njim i njegovim roditeljima. 

Takodje sa I. razgovaraj o tome, to si vec obavila sigurno... Nikako ne ignorisati... 

 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vidjela, vec me I. pitala sta to znaci i rekla mi da joj je jedan drug iz razreda tako pokazao kad je bio ljut na nju.

Razgovarala sam i sa njom i sa uciteljicom, al rekoh da nisam napravila od muhe magarca jer je rijec o djeci od 7god., al meni je nekako to opet velika stvar jer sad ih gradimo i pravimo ljude od njih, poslije je vec kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mari, mislila sam kako biste reagovale kao roditelj da cujete da je neko dijete pokazalo tako(znak "mrtva si") vasem djetetu.

Ja više pravo da ti kažem ne znam ni kako da reagujem kao roditelj prema tuđem nevaspitanju.Nedavno je dečak sa nekih desetak godina zgužvao papir i ladno bacio ispred nas pre nego smo ušli u auto.Ja mu kažem nije lepo da bacaš tako smeće,postoje kante za to.Nisam ni videla njegovu majku tek se ona ubaci sa rečima,pa šta ako je bacio?Tebi ako se ne svidja ovdje ti se seli!Ovdje svi bacaju smeće!N joj reče mi ne bacamo smeće,mi čuvamo prirodu.A ona zgužva paklicu cigara baci ispred sebe,i podrugljivo mi reče: Ajde sad ti i tvoje djete pokupite naše smeće kad ste tako kultruni!

Ja sam proključala i rekla joj svašta,bila sam zgranuta.

Ovaj primer sam ti navela iz razloga i da se obratiš roditelju tog malog možda je uzaludno,jer ko zna od kakvog roditelja je pokupio model.Možda taj roditelj samo mahne rukom,ili prođeš kao ja.

Earl Grey i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja više pravo da ti kažem ne znam ni kako da reagujem kao roditelj prema tuđem nevaspitanju.Nedavno je dečak sa nekih desetak godina zgužvao papir i ladno bacio ispred nas pre nego smo ušli u auto.Ja mu kažem nije lepo da bacaš tako smeće,postoje kante za to.Nisam ni videla njegovu majku tek se ona ubaci sa rečima,pa šta ako je bacio?Tebi ako se ne svidja ovdje ti se seli!Ovdje svi bacaju smeće!N joj reče mi ne bacamo smeće,mi čuvamo prirodu.A ona zgužva paklicu cigara baci ispred sebe,i podrugljivo mi reče: Ajde sad ti i tvoje djete pokupite naše smeće kad ste tako kultruni!

Ja sam proključala i rekla joj svašta,bila sam zgranuta.

Ovaj primer sam ti navela iz razloga i da se obratiš roditelju tog malog možda je uzaludno,jer ko zna od kakvog roditelja je pokupio model.Možda taj roditelj samo mahne rukom,ili prođeš kao ja.

Bože sačuvaj! :huh: Eh, kad bi mogla glomazna ljudska vrsta da se propusti kroz sito i rešeto...

Mmazo, reaguj svakako, sve sitno što se provuče neprimećeno obično postane veće. 

Earl Grey, broccoli i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, svasta :huh: Da neko baca smece na ulicu, to sam i cula i videla... Ali da neko brani takav svoj stav, to jos ne cuh... O, Boze, sta se desilo sa ljudskim osecanjem zvanim stid?!

Pa ja Mazo mislim da si dobro postupila, bitno je da uciteljica zna, i ona sad treba da izgladi i proprati situaciju. Mozda jeste bezazlena decija svadja, ali svakako treba skrenuti paznju. 

Mislim to tako ide kad se konflikt desi u skoli, sa roditeljima drugog deteta direktno, samo ako se otme kotroli, a skola ne preduzima nista... 

paper_moon i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bez komentara :mellow: Nevjerovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam iznenadjena,  u Pg se u poslednjih 5-6 godina doselio neki cudan polusvet, vidis i po ponasanju na ulici i po smecu. Odnos prema zajednickoj imovini ovde je uvek bio diskutabilan a sad uzasan. 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.