Tiroidna žlezda u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Imam hipotireozu i vec par godina sam pod terapijom, bez problema sam ostala u drugom stanju i sve je, sto se toga tice, ok. Ali ja nisam bas najbolje upucena koliko je hipotireoza opasna po dete, doktorka mi govori da se ne brinem....... ih.... to sa brigom mi ne ide bas najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam hipotireozu i vec par godina sam pod terapijom, bez problema sam ostala u drugom stanju i sve je, sto se toga tice, ok. Ali ja nisam bas najbolje upucena koliko je hipotireoza opasna po dete, doktorka mi govori da se ne brinem....... ih.... to sa brigom mi ne ide bas najbolje.

obzirom da znas za svoju hipotireozu, sigurno redovo uzima spotrebnu terapiju kako bi t3, t4, ft3 i ft4 odrzavala na potrebnom nivou

Opasna je hipotireoza koja se ne leci jer ona onemogucava zacece. Verovatno i sama znas da nedostatak hormona stitne zlezde izazaiva ili spontani, ili usporeni razvoj ploda... Ali to je sve ukoliko se NE LECI!!!

Samo redovno pij terapiju i sve ce biti u redu...

Pa zar ne rece da si bez problema zatrudnela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu tebi,Millar,bas radili hormone tiroidee? To se obicno u trudnoci ne radi,a i ako se radi ,mslim da to rade u privatnim laboratorijama.Znaci,da li su ti radili T3,T4 i TSH?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ne znam...jel ti rezultati nisu kod tebe ,da pogledas?Mislim da se ti hormoni nigde ne vade u trudnoci bez potrebe,a i ako nesto nije ok odmah te salju kod endokrinologa,sto kako sam shvatila,tvoj dr nije uradio.A za gvozdje su ti super vitamini Prenatal od Natural Weltha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,bice to sve ok,ali obidji ti te dr za svaki slucaj.Ako ne pijes nikakve vitamine,obavezno pocni-ipak ti nosis dve bebice.Ljubi maleckog i mazi stomacic i uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar ja ne znam gde trenutno zivis, ali npr ovde rade Taj T3, T4 itd kao redovno jos na prvom vadjenju krvi....E sad ne znam da li su i tebi to radili...Trebalo je da ga pitas ,u svakom sucaju i za to se dobija terapija i prati tokom cele trudnoce. Dont worry, tiroidna zlezda je bolest novog doba, ja vise, ne znam kome nije pojacana.Ako pricamo o istoj stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao problema sa tim u trudnicu i da li je opasno po bebu.U decembru sam imala spontani pobacaj sto je bio vjerovatni razlog povisen TSH hormon stitnjace.doktorica mi je dala da uradim anti tela i da neostajem trudna u medju vremenu,da ce mi ona reci kad mogu.E sad me interesuje da li kad se to sve sanira moze da trudnoca bude normalna i uredu.A imam ve jedno dete od tri i po godine i tad nisam proveravala hormone ali sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru,obratila sam se ja endokrinologu ali mi je rekla da ne treba terapija dok ne uradim anti tela pa cemo videti.U svakom slucaju ne planiram ponovo trudnocu dok se to ne sanira i ona mi ne kaze da mogu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini ,rodila sam zdravog divnog decaka a moja tiroidea je bila ubrzana(sad sam je operisala)i pila sam PtU celu trudnocu.Budi disciplinovana slusaj savete lekara i ne brini.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Meni su i antitela bila povecana tokom cele trudnoce.Doduse jesam koristila i utrogestan(imala kontrakcije) od 5 meseca ali poznajem mnoge koje su ga takodje koristile a da nemaju problem sa tiroideom.

Ne citati puno o rizicima i opterecivati se.I OSMEH MOLIM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Meni su i antitela bila povecana tokom cele trudnoce.Doduse jesam koristila i utrogestan(imala kontrakcije) od 5 meseca ali poznajem mnoge koje su ga takodje koristile a da nemaju problem sa tiroideom.

Ne citati puno o rizicima i opterecivati se.I OSMEH MOLIM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Meni su i antitela bila povecana tokom cele trudnoce.Doduse jesam koristila i utrogestan(imala kontrakcije) od 5 meseca ali poznajem mnoge koje su ga takodje koristile a da nemaju problem sa tiroideom.

Ne citati puno o rizicima i opterecivati se.I OSMEH MOLIM

Drage moje, da li neka od vas moze da mi pomogne...naime, ja vec par meseci pijem eutirox radi kontrole stitne zlezde 07.06. je TSH bio 0.3, sto je odlicno. Medjutim, suprug i ja smo u postupku vantelesne oplodnje i u subotu mi je uradjem embrio transfer, 4 jako lepa embriona, sve je super i danas sam opet vadila TSH i pojavi se cifra 23.44!!! Moje pitanje je da li je moguce od stimulacija i hormona da ovaj hormon ovako podivlja i da li to moze da mi utice na embrione. Hvala vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.