Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Uceni muza necim, a sestru nemoj ni slucajno da vodis, ako je u pitanju tvoja rodjena sestra koja jos nije radjala, samo ce se jadna bez potrebe istraumirati. Ja sam se isto plasila da ce mi mm samo smetati ali je bio divan i jako se raznezio kad se rodila Anita, sad kaze da ne bi to menjao ni za sta.

mna mama i wida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam razmišljala o tome da je za nju to možda tu mač :D ali zato za mamu nije :D

Muža ubeđujem i ucenjujem, možda na kraju i upali :D

A gotovo svi muškarci koji su prisustvovali porođaju svojih žena kažu da je to super iskustvo i nimalo gadno i krvavo kako su isprva mislili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazi mu ako ne dodje na porodjaj, nema seksa 6 nedelja!! :lol:

Ma daj, reci mu da mora i gotovo. Ti si ta koja ce prolaziti kroz bolove, nema on tu sta da se prenemaze. On je tvoj lek, nije humano da ti sebe uskrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM ce ici sa mnom na porodjaj :) Njegovo prisustvo mi je kao da su mi dali lek za laksi porodjaj. Mirnija cu biti u glavi, manje straha od porodjaja, manje straha zbog moguceg nemara...

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i meni. Kad je on tu, ne treba mi ni epi ni veza ni ništa. Bar mi se sad tako čini. :D

Tako i meni. Kad je on tu, ne treba mi ni epi ni veza ni ništa. Bar mi se sad tako čini. :D

i meni se tako indenticno cini. :) Prosto imas osecaj da niko tako ne moze da te za.ebava :)

Varijanta: govori tiho i nosi psa sa sobom :)

Ja idem na Zvezdaru...tamo je dozvoljeno prisustvo, jedino jos nisam sigurna da li se stvarno placa 'samo' 5000 dinara, plus brisevi za tatu...

A moze li tata da prisustvuje ako nismo u braku? Tj nemamo vencani lilst? Jel to traze? Apsurdno je, ali bolje da pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ni moj ne izgleda kao da jede osoblje za rucak, bas suprotno, ali ono 'govori tiho i nosi psa sa sobom' se odnosilo na osiguraciju :D, imam svedoka za slucaj bezobrazluka i propusta.

Ja sam sad citala nesto iz januara ove godine, mislim da jeste baby friendly fazon. Ne znam koliko je to dobro.

Dobro je za laktaciju, tj tako sam bar cula...ali lose za odmor.

Ja i o kadi razmisljam. Sto da ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zvezdari je pre moglo da se bira, hoćeš BF ili ne, sad je msilim obavezno i mislim da se ne plaća prisustvo, samo brisevi... ali proverićemo :)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih mm-a na porodjaju jer bi me on samo ucutkivao. Ne vici, smiri se, ne prenemazi se :wacko:

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Fox prisustvo tate je za dzabe :) ne treba ti vencani list samo ga identifikujes kao bebinog tatu :) sve sto treba je da uradi bris grla i nosa i rezultate ponesete sa sobom, na prijemu kazes i tata ide s nama i oni ga pozovu kad dodje vreme :)

babyfriendly je obavezan, nema vise biranja, ali ako ste mnogo umorni odnece sestra bebu :)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Fox prisustvo tate je za dzabe :) ne treba ti vencani list samo ga identifikujes kao bebinog tatu :) sve sto treba je da uradi bris grla i nosa i rezultate ponesete sa sobom, na prijemu kazes i tata ide s nama i oni ga pozovu kad dodje vreme :)

babyfriendly je obavezan, nema vise biranja, ali ako ste mnogo umorni odnece sestra bebu :)

Bas sam se obradovala sada :)

Nema nikakvih prepreka dakle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih mm-a na porodjaju jer bi me on samo ucutkivao. Ne vici, smiri se, ne prenemazi se :wacko:

Moj isto :lol: ,rekao bi ajde ajde,stisni zube i 'odradi to',pa tolike žene su se porodile i poradjaju se ,nisi jedina :wacko::o

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm je prisustvovao porodjaju, na Zvezdari. Pored brisa grla i nosa nama su rekli da uradi i koprokulturu,al na kraju mu niko nije ni trazio ni pogledao rezultate. Nisam htela epi a ni da platim dr ni babicu,zato je isao sa mnom. Mnogo mi je znacilo njegovo prisustvo,ako nista,da mi pokvasi usne,jer sam bas bila zedna. Mislim i da su bili finiji jer je on bio tu. A inace,kad sam se poradjala,jos 3 tate su prisustvovale porodjajima :) Izgleda je to postala normalna stvar u Srbiji :)

da dodam,zaboravih malopre- mene su pitali, kad sam usla u boks, za datum vencanja. Zbog cega-ne znam,al su me pitali.

Tangerine, Schveca, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su pitali, kad sam usla u boks, za datum vencanja. Zbog cega-ne znam,al su me pitali.

Jel su oficijalno pitali ili onako za vreme nekog caskanja?

Jel si ti bila udata, tj sta ste rekli?

Da znam da se udajem na vreme ako treba :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se obradovala sada :)

Nema nikakvih prepreka dakle :)

meni je najveca frka bila od toga dal ce mu biti cisti brisevi jer je bila sezona prehlada i gripa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam ja planirala da on dve nedelje ranije pre roka za njihove briseve prvo proveri, pa ako nesto ne valja da to sanira pa da radimo opet...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l moguce da tata prisustvuje cr sa spinalom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel su oficijalno pitali ili onako za vreme nekog caskanja?

Jel si ti bila udata, tj sta ste rekli?

Da znam da se udajem na vreme ako treba :ph34r:

Jaoj,kao da je bilo pre sto godina, ne mogu da se setim! :ph34r: Cini mi se da su popunjavali neke obrascee,sta vec,da su me pitali za nase licne podatke i izmedju ostalog za datum vencanja. Valjda ce se neko setiti sto se skorije poradjao jel jos to rade?

Vencala sam se 3m pred porodjaj,tako da sam to rekla ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to lepa ideja teoretski, ali znajuci u kakvom je stanju bio mm samo dok je cekao da se porodim, posto je potrajalo 8-9 sati, jel, kaze drugarica - Muz ce ti izgoreti..izludjuje me samo me zove, brine kako si, jel gotovo (ona je sestra u porodilistu pa me obilazila na pororodjaju a njega izvestavala)

Mislim da je bolje sto nije bio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l ste smele da imate mobilni kod sebe? Jedna devojka koja se porodila posle mene na cr, kaze da je bila u sali za porodjaj gde je telefonirala sa muzem, ne bi li i on prisustvovao porodjaju, kaze, bukvalno su non stop bili na vezi, a telefon su joj oduzeli pred odlazak u operacionu salu na hitan carski. Kaze, muz joj se istraumirao, pa kako i nece?! Kontam kako li je onim tatama koji idu na porodjaj, a na kraju bude muke i hitan carski, a tata izbacen napolje?

Ja samo zbog toga nisam htela da mm prisustvuje i da sam pokusavala prirodno, jer kontam da bih opet zavrsila na carskom, ali samo jos namucena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine u NF je baby friendly i moze tata tj muz da prisustvuje na porodjaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to lepa ideja teoretski, ali znajuci u kakvom je stanju bio mm samo dok je cekao da se porodim, posto je potrajalo 8-9 sati, jel, kaze drugarica - Muz ce ti izgoreti..izludjuje me samo me zove, brine kako si, jel gotovo (ona je sestra u porodilistu pa me obilazila na pororodjaju a njega izvestavala)

Mislim da je bolje sto nije bio..

I moj je 2 sata dok je cekao da ga pozovu u salu brinuo,zivkao me non stop,ispusio ne znam koliko cigara,kaze da mu je vreme milelo,al kad je usao ta naredna 2h dok se ne porodih,ne znam kad su nam pre proletela. Tako da,da nije prisustvovao porodjaju,mislim da bi od silne brige i paranoje ostario bar 10god :lol:

Je l ste smele da imate mobilni kod sebe? Jedna devojka koja se porodila posle mene na cr, kaze da je bila u sali za porodjaj gde je telefonirala sa muzem, ne bi li i on prisustvovao porodjaju, kaze, bukvalno su non stop bili na vezi, a telefon su joj oduzeli pred odlazak u operacionu salu na hitan carski. Kaze, muz joj se istraumirao, pa kako i nece?! Kontam kako li je onim tatama koji idu na porodjaj, a na kraju bude muke i hitan carski, a tata izbacen napolje?

Ja samo zbog toga nisam htela da mm prisustvuje i da sam pokusavala prirodno, jer kontam da bih opet zavrsila na carskom, ali samo jos namucena...

Mob mi je non stop bio tu,niko mi ga nije uzeo. S njim je mm slikao mene i bebanu 5min posle porodjaja :wub:

E da,losa stvar u prisustvu oca ,je sto ce posle da prica bebi kako je on rodio :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mobilni je bio sa mnom non stop sem u sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine u NF je baby friendly i moze tata tj muz da prisustvuje na porodjaju :)

Tamo je 5000 prisustvo oca... a na sajtu piše da mogu i roditelji :)

Ja se sve više odlučujem za NF, jer je tamo najveća mogućnost za epidural i može otac da prisustvuje...

Veverice, tel nije bio kod mene u porođajnoj sali, oni kažu da ometa rad CTG-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo je 5000 prisustvo oca... a na sajtu piše da mogu i roditelji

Ja sam mislila da je 17000 u NF, kad su ovo promenili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.