Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

I moj muz je bio sa mnom na porodjau jer je to ovde normalno i ne placa se nista! Jos kada smo otisli u bolnicu,jer sam imala bolove,a nisam imala pojma da su kontrakcije,jer mi jos nije bio termin,bio je sav uzbujden,ali on vec ima iskustva sa tim.Jer je vec bio ozenjen,pa je prisustvovao i tada.Ali sve u svemu,stvarno je lepo kada je muz pored tebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvim detetom je prisustvovao porodjaju, i to je jedno predivno iskustvo bilo za nas oboje.. i sada sam u 9.mesecu i planiramo opet da prisustvuje..

licno smatram da je to intimna stvar koja se tice i mene i njega.. i ne vidim zasto bi ga izuzela iz najvaznijeg trenutka u nasim zivotima.. toliko prelepog i uzvisenog da je stvarno greh propustiti ga...

on je to zeleo prvi put, zeli i sada i nizasta na svetu to ne bi propustio.. i ja sam vrlo srecna zbog toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj mm je trebao prisustvovati porodjau ali je tog dana bila tolika guzva u sali da je bio haos...a on je ostao kod kuce cupkajuci i cekajuci da ga pozovu....ko zna zasto je to dobro...al mislim da bi svaki muskarac trwbao prisustvovati rodjenju svog deteta......ne vidja se to svakog dana...i nemaju svi sansu to doziveti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I oni koji su doziveli to prepricavaju kao najlepse iskustvo u zivotu.Zato trudnice koje se dvoumite ,obavezno muza pod ruku ,pa na porodjaj.Posle ce vam biti ceo zivot zahvalan sto ste ga nagovorile. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za to da muz bude prisutan na porodjaju, po meni je to velika podrska a i znaci nam puno!! Inace ja zivim u Svajcarskoj i to je ovde obavezno a i on nema nista protiv cak je to njegova zelja!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozda znate u kojim prodilistima u BG je dozovljeno prisustvo oca na porodjaju? MM je za to da bude na porodjaju, a i ja mislim da bi se osecala sigurnije da je on samnom i da idemo kroz to zajedno. Citala sam na nekom od foruma iskustva oceva sa porodjaja, i verujte nisam procitala ni jedan negativan komentar. Svi su bili odusevljeni sto su to doziveli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dozvoljeno u svim...samo negde platiš manje, negde više. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se lomim gde cu ovaj put (treci) da se poradjam, a prvi uslov koji porodiliste mora da ispunjava je da mm moze da prisustvuje. bio je tu i prva dva puta, i ne bih to propustila ni za sta. bila bih uzasno tuzna da upoznam nase dete sama.

ruskinja, jesi li sigurna za dragisu misovica? ja sam cula da tamo ne moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila protiv,ali on je hteo da prisustuve i ovde to nije zabranjeno niti se naplacuje. Na kraju je dobrodosao,imala sam koga da ucutkujem i da bude uz mene :lol: . Nije da sam bas protiv toga,mislila sam da on to nece najbolje podneti nisu mi muskarci za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volela bih i znacilo bi mi, ali on se, vidim, necka... mislim da se boji da ne vidi nesto strasno od cega cu mu postati grozna. rekla sam mu da ne treba on da me poradja ni dagleda kako beba izlazi, samo da bude uz mene dok cekam napone. posle moze i da izadje. ma necu da navaljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je sad glavni promoter tata na porodjaju.Kad bi ga video kako se uzivi u objasnjavanje kako je to divno,ocas posla bi ga ubedio :lol: :lol: :lol: Znaci,posalji TM kod MM i stvar resena.Ali,stvarno,ako postoji i trunka zelje kod njega ne dozvoli mu da to propusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je sad glavni promoter tata na porodjaju.Kad bi ga video kako se uzivi u objasnjavanje kako je to divno,ocas posla bi ga ubedio :lol::lol::lol: Znaci,posalji TM kod MM i stvar resena.Ali,stvarno,ako postoji i trunka zelje kod njega ne dozvoli mu da to propusti.

viki, a da li je TM sve vreme bio uz tebe, cak i kad je bebe krenula? Sta je on radio dok su babice bile oko tebe? Ili je bila samo jedna babica? Kako bih volela da M i ja zajedno prodjemo kroz porodjaj.

Ma ja ne znam, mozda me posalju i na CR jer su dve bebe, ali vec 20 dana su okrenute glavicam na dole i nemaju mesta da se drugacije okrenu... Ako sve bude kako valja, nadam se da mi krene prirodni porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ruskinja, jesi li sigurna za dragisu misovica? ja sam cula da tamo ne moze?

Izvini, malo sam neozbiljna, svakako se raspitaj. Mm nije hteo da prisustvuje, pa se nisam ni raspitivala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

viki, a da li je TM sve vreme bio uz tebe, cak i kad je bebe krenula? Sta je on radio dok su babice bile oko tebe? Ili je bila samo jedna babica? Kako bih volela da M i ja zajedno prodjemo kroz porodjaj.

Ma ja ne znam, mozda me posalju i na CR jer su dve bebe, ali vec 20 dana su okrenute glavicam na dole i nemaju mesta da se drugacije okrenu... Ako sve bude kako valja, nadam se da mi krene prirodni porodjaj...

Jeste,bio je.Ja sam u bolnicu stigla 3 prsta otvorena i odmah su me pripremili i usli smo u taj porodjajni apartman.U apartmanu smo bili oko 9h30min,a porodila sam se u 1h15min i za ta skoro 4h dr je usao da me obidje 2puta i trci da me porodi,a babica mozda 3 puta.Sve vreme smo bili sami,pricali izmedju kontrakcija,pratio mi kontrakcije na ctg-u,babica mu pokazala kako da me masira kad krene kontrakcija...Za vreme samog izlaska bebe stajao je iznad mene,a kada je video Minu plakao je kao kisa...(ja se uvek zezam da je dobro da je bio tamo da se bar neko obraduje,posto ja onako iscrpljena nisam imala bas nikakva osecanja,osim olaksanja)Nama je stvarno bilo super.Nikad necu zaboraviti kako je Mina,kada su mi je stavili na grudi,gledala cas mene ,cas njega...Tacno ga je pogledom trazila,kao da je znala da joj je to tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki, mm i ja samo danas zajedno citali tvoje postove. Namera mi je da ga ohrabrim tvojom pricom. Uhvati se covek za glavu iz smeh!

Mislim da ima sanse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv, posto moj muz nema zeludac za te stvari. Jednom smo gledali emisiju "vreme je za bebe" gde se malo nesto vidi kada beba izlazi. Jadan on je pozeleneo, malo mu je falilo da se onesvesti. Tako da sam odmah odustala od nase ideje da on prisustvuje. :) Mislim samo mi je falilo da se on na porodjaju onesvesti i da se svi doktori skupe oko njega.... :D

Viki77, svaka cast zbog tvog muza, stvarno je za primer! :)

E da je moj kao tvoj, ja bih bila ZA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je prisustvovao porodjaju,bio je u sobi od momenta kada me je dovezao pa sve dok nisam zajedno sa bebom premestena na odeljenje.Za vreme porodjaja me je drzao za ruku,cak se i on naprezao,sve sto sam ja radila radio je i on,tako da smo se zajedno poradjali.A mislim da sam prva kojoj je i svekrva prisustvovala porodjaju,ona radi u bolnici i kada smo dosli bila je i ona non stop sa nama,kada je krenuo porodjaj i one muke,moj suprug pita:"Jel ti smeta mama"?Koja mama ne vidim ni doktorku ni babicu od bolova ispred sebe a gde nju koja stoj pozadi.Tako da smo se svi troje poradjali,videcemo kako ce biti za drugu bebu sledece godine(druga polovina aprila).Sto se tice samog porodjaja super sam prosla,sto bih svakoj trudnici pozelela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak nije isto gledati porodjaj na televiziji i prisustvovati rodjenju svog deteta i porodjaju svoje supruge. i ja kad gledam tudj porodjaj pozelenim, ali kad je moj, ne vidim tu nista ni gadno ni strasno.

mom muzu je bila malo frka pred prvi porodjaj, kao kako ce da me gleda kako se mucim itd, pa sam ga samo pitala "dobro, a da mi nesto ne daj boze nije dobro, da mi negde pozli, sta bi onda radio, da li bi se pomerio od mene i ostavio me zato sto ne volis da gledas kako se mucim? a ovde je ipak sve u cilju neceg najlepseg pa je utoliko lakse i meni i tebi" i od tad vise nije imao dileme da ce da ide. doduse, rekao je da mu ne pada na pamet da stoji "dole" dok se poradjam i tako to, sto ja naravno nisam ni ocekivala, nego smo se dogovorili ad mi stoji kod glave. e malo sutra, kad je beba krenula da izlazi, sestra kaze "vidim glavicu", a on odjuri od moje glave ka "dole" da je vidi. ma kakvo gadjenje, tad vam se dete radja! pa tolike mesece smo jedva cekali da ih vidimo, zar ne?

e da, a posto sam imala epidural, on je bio odusevljen jer nije takoreci uopste morao da me gleda kako se "mucim", sto je njega najvise brinulo, tako da je on posle mog porodjaja postao najveci zagovornik epidurala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svog muza pripremala psihicni neko vreme. Posto je ovde skoro nenormalno da muz ne prisustvuje. Prvo je rekao da nece, bilo mi je tesko ali sam kontala "mozda je i bolje". Kad je dosao dan, kad me je zabolilo, bio je samnom non-stop. Moram da kazem da sam i mamu povela samnom posto se nisam nadala da ce on biti do kraja. Imala sam "malo" tezi porod. Obadvoje su bili uz mene tih 7 sati. Ja sam mu govorila da izadje ako ne moze vise(toliko sam bila svesna). Mama mi je rekla da joj bilo drago sto je bila ali nece vise nikad a muz nije mogao da zamisli da me ostavi kad je video koliko se patim i da ce najverovatnije opet ;)

Sve u svemu jako mi je drago sto je bili samnom da dozivi rodjenje svog mezimca i MNOGO su mi pomogli obadvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad,posto sam prosla kroz porodjaj,ne bih ni zelela da je on bio tamo! zaista ne bih zelela da me je gledao u onom bolu,a da ne moze da mi pomogne...ne volim ni sto treba da me gleda ovakvu ,dok se oporavljam od porodjaja,a kamoli da je bio tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih jako željela da je u mom gradu (Banjaluci) moguće pravo izbora na bilo šta kad je porod u pitanju. Na žalost kod nas, za razliku od većine zemalja, žena nema pravo da izabere na koji će se način porađati, da li će koristiti epidural ili ne, kao i to da li će suprug prisustvovati porođaju ili ne. Mislim da bi muževima trebalo biti omogućeno prisustvo porodu jer i oni na neki način prolaze s nama kroz trudnoću i na kraju to je i njihovo dijete.

Neki dan je u jednim dnevnim novinama izašao članak o pravu izbora žene kada je porod u pitanju. Komentari načelnika ginekologije su bili otprilike ovakvi: Na pitanje zašto žene kod nas nemaju pravo da biraju na koji će se način poroditi on je rekao da oni kao ljekari znaju da je ženi najbolje da se porodi prirodnim putem ležeći na stolu :angry: ( ja znam dosta slučajeva gdje su žene dobro izmučili pokušavajući da ih porode prirodnim putem iako nije išlo, gdje bi ih u zadnji čas hitno vozili na carski rez, imam drugaricu koja i nakon 6 god. ima noćne more vezane za svoj porod).

Na pitanje zašto žene nemaju pravo da biraju da li će se poroditi uz epiduralnu anesteziju ili ne on je odgovorio da nemaju za to dovoljan broj anesteziologa.

A na pitanje zašto suprug ne može da prisustvuje porodu on je (zamislite samo) odgovorio da je ženama oduvijek bilo mjesto u rađaoni, a muževima u kafani :angry:

I šta reći na ovo u 21 vijeku???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm....porodilište na Paprikovcu...toliko propusta i nepažnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni će ovo biti drugi porod i za 4,5 god. koliko je prošlo od prvog poroda na Paprikovcu se nista nije promijenilo na bolje. Skoro sam ležala na odijelu konzervativne ginekologije jer sam imala krvarenje u 10 nedelji trudnoće i tretman prema trudnicama je i dalje isti( odnosno nikakav), a o higijenskim uslovima i da ne pričam. Žalosno je što su svi ti ljudi zaboravili da bi posao ljekara i svog medicinskog osoblja trebao biti human, da je njihova misija da pomažu, a ne da rade suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 39-oj sam nedelji, prvorotka sam, i nisam za to da mm prisustvuje porodjaju. Ne bih zelela da me gleda u tom stanju kad se mrstim, vicem, kad sam nervozna ili sta god vec.. Ipak mi trebamo da nastavimo sa romantikom i erotikom i posle rodjenja naseg zlata! A kako cu izgledati u njegovim ocima nakon sto je na pr video kako sam se pokakila ili ispovracala od naprezanja i bolova? A cula sam jednog starijeg muskarca da je rekao da kad je to bio video, nestalo je erotike izmedju njega i njegove zene, od tada je ona za njega bila "samo" Majka.

Zaljubljena sam u svog muza i zelim da me on uvek vidi kao Ribu-Ribetinu / Zenu macku itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh samo da mi njima uvijek stojimo na raspolaganju i sve će biti OK...postojimo da zadovoljimo njihove potrebe :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.