Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

cula sam dosta lepih iskustava iz porodilista na Zvezdari. Ja sam sad u 37 nedelji, zanima me jel to sigurno ta cena? I kako mogu da proverim? Ponosni tata ne moze da izdrzi da vidi svoju cerkicu, prvo nisam htela da prisustvuje, ali to ga je rasplakalo, pa mojoj kmezi od 190cm i 110kg zelim da ipak ucinim to. Da li slucajno znas jel tamo imaju apartmane, koja je cena i koja je procedura doci do jednog? Jel se to zakazuje?

Inace cula sam da je kolektiv koji radi tamo dobar i da zene ne vuku traume kao iz Narodnog fronta i Visegradske (cast izuzecima). Svi mi toplo preporucuju Zvezdaru, a ne Visegradsku i Narodni gront :unsure:

molim vas sve koje imate neku informaciju, tj odgovor na neko od mojih pitanja, da mi javite sto pre ove nedelje idem po uput za prodiliste

Moja iskustva sa Zvezdarom su zaista pozitivna, a Narodni Front ti nikako ne bih savetovala. O Visegradskoj sam cula razlicita misljenja, sve zavisi kako se kome zalomi. Imaju apartmane u Zvezdari, sad sve zavisi da li hoces u baby friendly prigram ili na opste odeljenje. U oba slucaja imaju apartmane, mislim da je 3000 dan, ali nisam sigurna, najbolje da odes da pitas. Sto se tice prisustva oca, to je sigurno ta cena. Moj savet ti je da odes na baby friendly program, jer si onda od prvog trenutka sa bebom zajedno. :rolleyes: Veruj mi, prisustvo oca ce ti puno znaciti, jer dok se otvaras manje vise si sama, povremeno te obidju, i puno ce ti znaciti da on bude tu. Meni kada su krenuli naponi njega sam poslala da ode po lekarku, inace da on nije otisao ne znam kako bih je dozvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel neko mozda zna koliko je prisustvo na porodjaju u Visegradskoj ili kako da saznam to,front ima svoj sajt ali visegradska izgleda nema ili ja ne mogu da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li u Srbiji dopustaju da tate prisustvuju porodu, u Banja Luci to je nemoguca misija.

A iskreno i da kazem nisam sigurna da li bi mu dopustila da se toliko istraumira .... Mislim da bi imao nocne more a i da bi mu se sex zgadio (sav je neki gadljiv). Jednom sam mu preko youtube pustila da vidi kako izgleda sam cin poroda i mislim da mu zeludac isprevrtao 300 puta. Sta bi tek bilo da svoju zenu gleda :blink:

Da li bi vi dopustile da vas voljeni prisustvuje tom cinu (kada bi mogao) i kakva su iskustva onih mama koje su imale priliku da ih tetosi i grli suprug dok su prolazile kroz to sve. Na bebacu sam procitala zanimljiv clanak pa koga interesuje moze da "zaviri"

http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=5542

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li u Srbiji dopustaju da tate prisustvuju porodu, u Banja Luci to je nemoguca misija.

A iskreno i da kazem nisam sigurna da li bi mu dopustila da se toliko istraumira .... Mislim da bi imao nocne more a i da bi mu se sex zgadio (sav je neki gadljiv). Jednom sam mu preko youtube pustila da vidi kako izgleda sam cin poroda i mislim da mu zeludac isprevrtao 300 puta. Sta bi tek bilo da svoju zenu gleda :blink:

Da li bi vi dopustile da vas voljeni prisustvuje tom cinu (kada bi mogao) i kakva su iskustva onih mama koje su imale priliku da ih tetosi i grli suprug dok su prolazile kroz to sve. Na bebacu sam procitala zanimljiv clanak pa koga interesuje moze da "zaviri"

http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=5542

Tek sad vidim da si iz BL...

Ja sam ipak cula da moze da prisustvuje, naravno debela veza i sve moze. Znam komsinicu kojoj je svekrva prisustvovala, ali je babica, pa mozda zbog toga.

Ja bih volela da prisustvuje ako on iskaze zelju. Prosto bih bila sigurnija. Poradjala sam se 11 i po sati, on bio ispred, nije me puno bolelo, a ko zna sta je on ispred mislio, da je bio tu, shvatio bi da sam ''jaka'' :). Jedino sto bi ga uplasilo sto sam morala na hitni CR, e to ne bih volela da je video....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih volela da muz bude u sali, ali ispred da :) Nisam gadljiva,ali on jeste. U stvari, nije on gadljiv, tj. ne bude mu muka, nego padne u nesvest cim vidi iglu :D volela bih da znam da je tu, iza samo jednih vrata i da ce odmah doci da nas vidi, cim se sve zavrsi, a ne posle 3 dana kad izadjemo iz porodilista.

I iskreno, nikad ne bih mogla da presecem pupcanu vrpcu, malo mi je to

:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas to nije moguće, no pitala sam ga da je moguće da li bi voleo, pa baš nešto nije bio oduševljen tom idejom. Iskreno, ni ja nešto ne bih da on prisustvuje. Da je mogao u operacionu salu samnom, s obzirom da sam bila budna, na to bih pristala. Ne bi ništa video kao što ni ja nisam, ali bi video bebirona i meni držao strah. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam vec pisala o tome,ima tema.Moj je bio i nema sanse da idem bez njega,a ni on to ne bi propustio ni za zivu glavu.Predivno iskustvo za oboje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bila je vec negde tema i i ja sam pisala da je mm prisustvovao i da ce prisustvovati svaki sledeci put- svojevoljno. ;)

Nije meni on sluzio kao ne znam kakva podrska u smislu da bez njega ne bih mogla, ili da mi je bio "dzak za udaranje" il da mu lomim prste... Jednostavno je bilo divno biti svedok dolaska na svet NASEG deteta, biti tu sa njom i za nju u prvim trenucima njenog zivota, videti prvi udisaj, cuti prvi plac...

Mm kaze da koliko god da je bilo tesko za stomak (posto je i sam prosao kroz salu i komplikovanu operaciju ne mili mu se biti blizu krvi) nikada se nije pokajao i to mu je verovatno najvrednije zivotno iskustvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikad nismo razgovarali o tome,pa ne znam njegov stav.on je generalno odusevljen zbog bebe koju cekamo,pa bi mozda i to voleo. ja bas i nisam za,vise mi treba odmoran posle porodjaja da obavlja silnu dokumentaciju i poslednju kupovinu i da mi bude na raspolaganju ukoliko mi nesto u bolnici bude zatrebalo-tamo mi u sali nije niodkakve pomoci. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje sam se vec u slicnoj temi izjasnjavala da ne bih nikada pristala da on bude pored mene u tom trenutku niti bi on to zeleo, to mu je :wacko: . Sto kaze marinak moze eventualno da bude u drugoj prostoriji da mu kada se sve zavrsi odmah pokazu bebu i nikako drugacije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam trebala da se porodim i kada sam ga pitala da li zeli da prisustvuje porodjaju, mm je rekao.."hm, pa ne znam, kako ti hoces, ali ako te bude jako bolelo ja te vodim kuci....". Tako da smo odustali od toga. Ja licno nisam za to i ne bih volela da bude pored mene jer bi meni bilo jos teze, jer znam da bi on u tom momentu hteo da mi pomogne a ne moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheh ja mislim da bi moj suprug tamo pobio pola osoblja cim bi prvi put zaurlala :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheh ja mislim da bi moj suprug tamo pobio pola osoblja cim bi prvi put zaurlala :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: i mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ni suprug nismo za to. Kada sam se poradjala definitivno bi bio suvisan da je bio prisutan. U tim momentima samo sam razmisljala o disanju i o tome kako je napolju sugavo vreme :lol:

Suprug nije za to iz razloga sto smatra da bi mi bio samo psiholosko opterecenje a ne iz razloga sto mu je to strasno.

Mada je u Nemackoj (kuma mi pricala) obavezno prisustvo jedne bliske osobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prisustvo tate u Zvezdari se ne naplacuje odnosno, nije se naplacivalo u aprilu mesecu, a da li se sada nesto promenilo, ne znam, mislim da nije. Mm je bio pored mene, za njega je to veliki uspeh jer se onesvesti kada vadi krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u narodnom fronti je od prosle godine ili cak od ranije 15.000 prisustvo tate... :wacko: :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite promasila sma temu pa prebacila post u odgovarajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam zelela da mm bude tu.

jednostavno nisam za to.

ne zbog stida, ne zbog bola, ne zbog njegovih strahova..

jednostavno mislim da nije dobro..

pogotovu za kasniju intimnost i seksualnost medju njima...ne kazem da sam u pravu ...samo tako mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam zelela da mm bude tu.

jednostavno nisam za to.

ne zbog stida, ne zbog bola, ne zbog njegovih strahova..

jednostavno mislim da nije dobro..

pogotovu za kasniju intimnost i seksualnost medju njima...ne kazem da sam u pravu ...samo tako mislim

Ja se slazem. Ma koliko da je to dirljiva scena, izuzetno je potresna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nisu oni za to..

ovaj moj kuka kad ga grlo boli...a kamoli ne znam ni ja sta...ajoooj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh porodjaj....gledala...uzivo, iz prvog reda...(na praksi u srednjoj skoli). Neopisiv prizor, i strasan i prelep u isto vreme. Secam se da smo svi bukvalno zanemeli od soka, a znali smo teoriju. Jos malo pa cu da vidim kako izgleda posmatrano s druge strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bila uvek - ja da rađam naše dete, on da pijanči a ja ne smem?? A-aa neće to da može kod mene.

Srećom, pa se udah u zemlju gde je to normalno, kao što u Srbiji normalno da se oleši taj dan :lol:

Bio je pored mene, skoro od kad su krenule kontrakcije pa sve dok me nisu odveli u sobu da spavam. Plakala sam (i sad plačem, dobro ne plačem ali mi pune oči suza) kad sam videla kako drži našu bebicu i ta ljubav u njegovim očima. Meni nešto nezamenljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam negde pisala o tome, ali nemam pojma gde. Meni je izraz lica mm-a kada je gledao bebu i mene..... neprocenljiv, kada je poceo da mase rukama, skace i da se raduje... ma kao dete je bio, malo, srecno dete. Slazem se da nisu svi u tom fazonu i ne treba nikoga siliti da prisustvuje, ali ovde se to bas mnogo placa (neko rece u NF-u) 15000 din. Mislim da je to bezobrazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurna informacija za sve vas koje planiraju da se porode u Visegradskoj:

Za prisustvo supruga potrebni su brisevi nosa i grla (cisti naravno) ne stariji od 10 dana, i treba da se plati 5000 dinara. Onda to treba da odobri nacelnik klinike (valjda...).

Tako da, obavite sve na vreme da beba ne pozuri pa da ne stignete da zavrsite sve. ;)

Imaju dva boxa za porodjaj u prisustvu izabrane osobe. I zbog toga izmedju ostalog, treba sve zavrsiti na vreme.

SRECNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja smo se dogovorili da on prisustvuje porodjaju, i nekako nam je to oboma sasvim normalan sled okolonosti. Pa zajedno smo pravili dete, zajedno treba da budemo tu i da ga docekamo. Da ne pominjem da ce mi njegovo prisustvo biti osiguranje da nesto ne krene naopako, vec imam svedoka za ponasanje zaposlenih u bolnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.