Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Jel zna neko koliko kosta prisustvo tate na porodjaju u gradskoj bolnici Zvezdara,i sta je potrebno da bi prisustvovao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko koliko kosta prisustvo tate na porodjaju u gradskoj bolnici Zvezdara,i sta je potrebno da bi prisustvovao?

Ja sam se porodila u decembru i nije se ništa plaćalo,samo su nam bili potrebni brisevi iz usta i iz nosa.

To smo uradili u njihovoj laboratoriji i čini mi se da je bilo oko 600 din. tako nešto,ali nemoj me baš držati za reč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u decembru i nije se ništa plaćalo,samo su nam bili potrebni brisevi iz usta i iz nosa.

To smo uradili u njihovoj laboratoriji i čini mi se da je bilo oko 600 din. tako nešto,ali nemoj me baš držati za reč.

E hvala ti mnogo.:)

Jel si bila zadovoljna osobljem?Iskreno planiram tamo da se porodim a nemam vezu.Samo po onom sto sam citala odlucila sam se za Zvezdaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti mnogo.:)

Jel si bila zadovoljna osobljem?Iskreno planiram tamo da se porodim a nemam vezu.Samo po onom sto sam citala odlucila sam se za Zvezdaru.

ja sam se bas raspitivala dok sam bila u bolnici kazu da je oko 5 000. Toplo ti preporucujem,prema meni su svi bili jako ljubazni i niko mi dinara nije trazio. mi nismo stigli da ordadimo briseve za tatu pa nije mogao sa nama, ali osoblje ce se ponasati prema tebi onako kako se ti ponasas prema njima. Nemoj da cekas nekog konkretnog dr-a da te poradja nego zgrabi prvog koji naidje da zavrsis s tim :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva tri puta sam isla sama. Prvi put nije bilo mogucnosti da tata bude tu, drugi put nisamo bas dobro stajali finansijski a to prilicno kosta a treci put sam zelela da ostane sa nasom devojcicom, kako se ona ne bi osetila usamljeno odbaceno ili nesto trece. A pored ovih prakticnih razloga moje dileme su bile i da li u situaciji kada mi je tesko i kada jedva samu sebe podnosim treba da bude iko ko ce mi biti pogodan za istresanje na njega, kao i da li zaista zelim da iko osim onih koji moraju da vide, gleda kako to sve izgleda. A ponajvise me kopkao savet ginekologa da tata ne treba da bude tu jer to vrlo cesto zna da narusi seksualni zivot kasnije jer kod nas nema onog finog obicaja da se vidi samo radno podrucje, nego se seva, curi na sve strane, i nesto sto muz dozivljava kao seksualni objekat se siri, deformise krvari i sl. Sticajem svih tih okolnosti, ja odoh sama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti mnogo.:)

Jel si bila zadovoljna osobljem?Iskreno planiram tamo da se porodim a nemam vezu.Samo po onom sto sam citala odlucila sam se za Zvezdaru.

I ja sam razmišljala isto kao i ti,nisam imala nikakvu vezu,a čula sam da su u Gradskoj svi super,i bila sam u pravu.

Meni se zadesila u smeni dr Milica Kostić,a babica sam zaboravila kako se zove i obe su bile fenomenalne!

I veruj mi,kao što sam već i pomenula,još su bolji ako je muž uz tebe,baš podržavaju to.

Na odeljenju može da se desi da te iznervira neka pedijatrijska sestra,da je mrzi da ti nešto objasni,ali to je manje bitno.

Lekari i babice su fantastični!

Baš mi je drago što ste odlučili da u tom trenutku budete zajedno,veruj mi to je iskustvo koje ne može ni sa čim da se uporedi i koje stvori posebnu vezu između žene i muškarca.

Dakle,mužić i Gradska bolnica-napravila si pravi izbor,nema greške. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle ovoga sto ste rekle ne menjam odluku za porodiliste :),znaci vise necu razmisljati o tome.

A odluka da dragi bude samnom na porodjaju,ja sam mu rekla da bih volela, ali da je to ipak njegova odluka da ncu ja da ga teram,i on je izrazio zelju da bude i da me mazi i drzi za ruku dok se poradjam.Samo je pitao kako ce izgledati on posto ce sigurno i zaplakati kada ugleda dete :) (mnogo je osecajan)....bas mi je bio sladak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle ovoga sto ste rekle ne menjam odluku za porodiliste :),znaci vise necu razmisljati o tome.

A odluka da dragi bude samnom na porodjaju,ja sam mu rekla da bih volela, ali da je to ipak njegova odluka da ncu ja da ga teram,i on je izrazio zelju da bude i da me mazi i drzi za ruku dok se poradjam.Samo je pitao kako ce izgledati on posto ce sigurno i zaplakati kada ugleda dete :) (mnogo je osecajan)....bas mi je bio sladak :)

E,pa baš mi je drago što smo ti pomogle u odluci. :rolleyes:

I lepo je što ti je dragi podrška,pa i ako zaplače neće biti ni prvi ni poslednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je prisustvovao prvom porodjaju,a Boze zdravlja,i ovom drugom ce!Oko toga se nije nikad postavljalo pitanje medju nama,jednostavno to se podrazumevalo.On nije ni po koju cenu zeleo da propusti dolazak na svet nase bebe,presekao je vrpcu,prvi ga obukao...odusevljen je i kaze da bi sad mogao i sam da me porodi ;) posto je aktivno ucestvovao u porodjaju rame uz rame sa babicom,kojoj se ja ni lika ne mogu setiti,jer sam bila apsolutno usredsredjena na ono sto mi muz kaze,a njemu babica,u onom bolu mi je bilo jako bitno sto je on tu,posto sam padala u trans povremeno od bolova.Bila sam iznenadjena jer sam mislila da ce on sve vreme provesti uz moje uzglavlje,drzeci mi ruku i da nece ni zaviriti "tamo dole",a on je vecinu vremena tamo proveo,sa babicom,pogotovo kad je krenulo istiskivanje bebe :blink: .Bio je jako hrabar i super je sve podneo,to nas je samo jos vise zblizilo,a sexualni zivot nam je kao i ranije,nista se nije promenilo,jednako smo pozeljni jedno drugom.

Ovde je dozvoljeno,cak i pozeljno da je neko sa porodiljom za vreme porodjaja,mogu biti cak dve osobe (sa mojom koleginicom su bili muz i kuma),a i carski rez se vrsi pod delimicnom anestezijom,tako da tata moze i tu da bude prisutan.

Tako da,drage zene ja vam od srca preporucujem prisustvo tate na porodjaju,velika je podrska i olaksanje,a i nezaboravno iskustvo!!!!

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,da,i mm je rekao da je bio na ivici suza kada je ugledao Nikolicu,ali mu bilo glupo da place,posto ja nisam.Ja sam samo bila u fazonu-Super sto je gotovo!

Suze su stigle kasnije.

Ali,dirljivo je i nezamenjivo u svakom pogledu.

Potpuno se slazem, prelijepo iskusto, jedva cekam da ponovo budem trudna. i pored svih bolova bilo nam je prelijepo. E drage zene da znate koja je podrska kada je muz prisutan, Ja ne znam ni da li bih uspjela da nije njega bilo. Bila sam odustala u jednom trenutku, al mi je davao podrsku hajde, hajde, jos malo, jos malo....Inace bebica se rodila sa 4,310kg sto je bilo iznenadzujuce cak i za doktoricu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima novije informacije plaća li se prisustvo oca u gradskoj bolnici na porođaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema nista lepse kada muz prisustvuje porodjaju a isto tako mislim da je to i za njih jedno lepo i ne zaboravno iskustvo.Na zalost ja nisam imala tu srecu jer to kod nas u Zrenjaninu nije jos dozvoljeno...Mislim mozda bi i bilo kada bi se podmitilo.Mislim sta reci takav lep trenutak za roditelje koji po meni imaju pravo da oboje prisustvuju a drugi im ne daju i to pitaj Boga iz kog razloga jer kao sto je pomenuto tih 30kvadrati a i manje sto bi tata zauzeo ne znaci im nista.Da stvarno postoji razlog zabrane ne bi niko imao prodju ni uz podmicivanje.Jer ni jedno prisustvovanje nema cenu nema ga na cenovniku .Cena je doktor koji vas u tom trenutku zadesi pa vam odredi cenu onoliko koliko njemu treba.Zalosno ali istinito... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema nista lepse kada muz prisustvuje porodjaju a isto tako mislim da je to i za njih jedno lepo i ne zaboravno iskustvo.Na zalost ja nisam imala tu srecu jer to kod nas u Zrenjaninu nije jos dozvoljeno...Mislim mozda bi i bilo kada bi se podmitilo.Mislim sta reci takav lep trenutak za roditelje koji po meni imaju pravo da oboje prisustvuju a drugi im ne daju i to pitaj Boga iz kog razloga jer kao sto je pomenuto tih 30kvadrati a i manje sto bi tata zauzeo ne znaci im nista.Da stvarno postoji razlog zabrane ne bi niko imao prodju ni uz podmicivanje.Jer ni jedno prisustvovanje nema cenu nema ga na cenovniku .Cena je doktor koji vas u tom trenutku zadesi pa vam odredi cenu onoliko koliko njemu treba.Zalosno ali istinito... :angry:

Ne ynam odakle ti ta informacija, ali suprug moje sestre je prisustvovao na sva tri porođaja njihovih beba u porodilištu u Zrendži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima novije informacije plaća li se prisustvo oca u gradskoj bolnici na porođaju?

[/quote

Najnovije info koje ja imam od pre recimo mesec dana je da se ne plaća, samo su potrebni brisevi (grlo, nos i koprokultura). Idem na pregled iduće nedelje, pa ću sve da se raspitam još jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najnovije info koje ja imam od pre recimo mesec dana je da se ne plaća, samo su potrebni brisevi (grlo, nos i koprokultura). Idem na pregled iduće nedelje, pa ću sve da se raspitam još jednom.

Pa bravo za neplaćanje prisustva tate na porođaju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je prisustvoavao na oba porođaja i naše iskustvo je veoma pozitivno. Oba puta sam se porodila u Frontu i bilo je super. O tome da će prisustvovati porođajima dogovorili smo se jako davno, dok još nismo bili sigurni da je to moguće u Srbiji. Nekako nam je to bilo prirodno, uostalom i ja mislim da to i jeste zajednička stvar. Bio mi je velika podrška i sigurna sam da bi mi bilo puno teže da sam bila sama.

Naveće izneneđenje nam je bilo kada mu je dr ponudila makaze da preseče pupčanu vrpcu, on je naravno prihvatio i kaže da mu je to nešto zaista posebno. Drugi put je, mislim, sestra krenula da to uradi a on skočio: Mogu li ja? Svi smo se smejali.

Mnogo mi je značilo i što je odsedeo sa mnom ona dva sata posle porođaja, dok me nisu odgurali u sobu.

Zato, glasam za tate na porođaju! :)

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde prisustvo tate ne kosta,cak doktori insistiraju da tata bude prisutan,jer se smatra da roditelji trebaju docekati zajedno bebu kada dodje na svet,pa bas ko ne zeli,ne biju ga :lol: ima i onih koji se plase,nismo svi isti normalno...mm zeli :wub: pa Boze zdravlja videcemo...ali mozda mi zasmeta,pa ga ja sama izbacim iz prostorije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je prvi put bio sa mnom na porodjaju 2008. na Zvezdari. Imala sam epidural, iskustvo je bilo prelepo za oboje, dodavao mi je vodu, citao ctg, pravio drustvo... kada je bilo vreme za napone bodrio me zajedno sa lekarima i bio mi je neverovatna podrska! Kada su mi devojcicu stavili u ruke pogledala je mene, kasljucnula, a onda pogledala njega. Za nas je to bilo nesto najprirodnije na svetu i neverovatan bond sa bebom od samog pocetka. Davanje epidurala, sivenje, i ostalo sto nije bilo za gledanje nije ni gledao - lekari su ga uputili kada da izadje. Drugi put sam bila u kadi, pravio mi je drustvo, a napone sam prosla na stolu uz poprilicnu dreku jer nisam ni znala kako izgledaju, i tada mi je jos vise znacilo sto je tu. U trenucima panike nisam slusala doktore, a on bi ponovio sve sto i oni, i onda bih poslusala - to je za mene bila prava podrska. Njemu ni tad nije bilo lose, niti bilo sta slicno - znao je kako bebe dolaze na svet i ranije i samo mi je pomogao da ih docekamo zajedno :) Ali je oba puta pre porodjaja otisao da dobro jede jer niakda ne znas koliko ce sve to da traje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stigla da napisem...Mm je prisustvovao porodjaju,i to je jedno predivno iskustvo za oboje :wub: Bio mi je velika podrska u tim trenucima!Doduse,uradila bih ja to sve i bez njega da sam morala,ali ovako bilo je lepse!Na svet smo zajedno sacekali i docekali nasu najvecu ljubav,srecu nasu Tamaru! :wub: Mm je zadovoljan kao i ja,niti je dobio neku traumu kao sto zene pricaju,niti je on bio znatizeljan da gleda dole,znate gde vec,(pa ni ja ne gledam,a sto bi i on),zato su zaduzeni lekari,ali sve je proslo suuuperrrr!!! :wub::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko postoje mogucnosti, mislim ako pravila bolnice dozvoljavaju i ukoliko muz zeli, preporucujem da prisustvuje porodjaju. Moj muz je zeleo i ja nisam htela da ga odgovaram, iako mi je licno bilo svejedno, i da nije zeleo ne bih ga terala. Nakon porodjaja sam tek videla koliko mi je bilo znacajno njegovo prisustvo. Prvi mi je bio porodjaj pa se cela stvar poprilicno oduzila, tako da sad kad razmislim da nije bilo njega ne znam kako bih izdrzala, a i osoblje bolnice vas mnogo drugacije gleda i tretira kad ima neko uz vas. Dakle, ja sam za.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko postoje mogucnosti, mislim ako pravila bolnice dozvoljavaju i ukoliko muz zeli, preporucujem da prisustvuje porodjaju. Moj muz je zeleo i ja nisam htela da ga odgovaram, iako mi je licno bilo svejedno, i da nije zeleo ne bih ga terala. Nakon porodjaja sam tek videla koliko mi je bilo znacajno njegovo prisustvo. Prvi mi je bio porodjaj pa se cela stvar poprilicno oduzila, tako da sad kad razmislim da nije bilo njega ne znam kako bih izdrzala, a i osoblje bolnice vas mnogo drugacije gleda i tretira kad ima neko uz vas. Dakle, ja sam za.

Potpisujem,i mm je prisustvovao porodjaju i to nam je jedno prelepo iskustvo,takodje sam za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko da li može porođaju da prisustvuje neko drugi, npr. sestra ili mama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko da li može porođaju da prisustvuje neko drugi, npr. sestra ili mama?

Mislim da može, moja sestra je htela da ja budem prisutna ali sam bila bolesna tako da je otpalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ćemo pokušati da "prošvercujemo" moju kumu na moj porođaj. Ona je doktorica, ali nije ginekolog, ali se nadam da kad obuče mantil da će ipak biti neke kolegijalnosti i da će joj dozvoliti da prisustvuje.

Inače, u našem porodilištu nije praksa da dozvole čak ni tata da prisustvuje, osim ako baš poznaješ lekara, ili naiđeš na nekog dr koji je jako dobro raspoložen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih da ide mm, ali on kategorički odbija :) a i iskreno, paničar je i zentara, pa misžim da.bi me i nervirao :D

A bilo bi super da ide sestra sa mnom... to bi bilo carski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.