Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Moj muz uziva da ide sa mnom na UZ, samo sto ne uskoci u monitor... Stalno gleda sve za bebu, po ceo dan mazi tibu i mene... I stalno prica o bebi...

Takodje, sto se njega tice mi bi sad vec trebali da imamo komplet opremljenu sobu punu robe i igracaka do maltene skolskog uzrasta :)

A sto se tice prisustva tate na porodjaju, kod nas ne postoji ta opcija. Volela bih da moze da bude kraj mene, i znam da bi i on hteo, al opet s druge strane, nikad se nisam poradjala do sad, ko zna kakva cu biti, jos da ga izbacim napolje ili tako nesto ( posto imam svojih "radova" kad nisam u elementu :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela da buduci tata bude sa mnom tad, i on se slaze, al' samo da nemora da kupa dete ili da sece pupcanu vrpcu (to u Belgiji nude) jer ne podnosi krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako je off topic, ali da li neko zna koja je cena za prisustvo oca na porodjaju u KBC Zvezdara? Procitala sam negde da je ranije bilo 2000din, da li se to menjalo?

I da li je potrebno jos nesto sem brisa grla i nosa?

Hvala. :)

Tek sad videh pitanje,nadam se da nije kasno.

Cula sam da preko telefona daju informacije da se placa,ali to nije istina.Moj muz je prisustvovao,i nije nam bilo potrebno apsolutno nista sem briseva.

P.S. Porodila sam se u decembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas tata je bio na oba porodjaja,ovde se ne rade nikakvi brisevi islicne stvari,drugi put je bio neobrijan i u kacketu,ali znacio je vise nego bilo ko...on je presekao vrpce,kupao bebe,prve fotke su njegove,cak imamo i mali snimak :rolleyes:

prvi put je gledao direktno izlazak bebe,a drugi put usivanje,morao covek sve da proprati...

inace ja mu skidam kapu,neverujem da bih mogla prisustvovati necijem porodjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam za to da otac prisustvuje porodjaju. Smatram da je to velika podrska svakoj porodilji, kada ima koda te drzi za ruku. kod nas nazalost moze samo preko veze. bilo je oceva koji su prisustvovali i nisam cula da se neko onesvestio, a ta razdrazenost tih oceva posle takvog dogadja je divna. budu drugi ljudi, drugacije gledaju i mamu i bebu.

ja sam za prisustvo oceva porodjaju.

strasno je sto se naplacuje, i mislim da je to jedino prblem jer se onda babice nebi mogle tako nemarno ponasati prema porodiljama. Morale bi ih tretirati kao ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja planiram da mi muz bude podrska na porodjaju, interesujeme kad pustaju tatu na porodjaj , jel on svo vreme prisutan dok traju kontrakcije ili samo to pred kraj kad te vec stave na sto za poradjanje? Ja planiram da se porodim i u vodi pa jel i tamo tati prisustvo dozvoljeno ako je neko imao takvo iskustvo uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tata je sve vreme sa tobom,spajaju vas cim tebi zavrse pripremu(klistir,tusiranje...) I kada si u kadi takodje je sve vreme sa tobom.

MM je bio i ovog puta.Manje je plakao,ali je zato bio organizovaniji.Prosli put je bio toliko uzbudjen da nije ni slikao,a sada imamo i snimak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja sve porodilista od NS do Beograda dozvoljavaju da muz prisustvuje porodjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prisustvo budućeg oca na porodjaju. Da ili ne?

Moje lično iskustvo je predivno! To je najveća podrška koju sam imala, pored doktorke. A i tata koji je bio skeptičan, rekao je da će obavezno prisustvovati i na drugom..trećem.. kad ih bude!

:rolleyes:

Moj ce prisustvovati porodjaju,iako mu nije svejedno,gadljiv je i strah ga je :) ali opet ce mi izaci u susret jer ne znam ni jezik ni nista,a bice i sa nama u sobi posle porodjaja dok smo mi tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ce prisustvovati porodjaju,iako mu nije svejedno,gadljiv je i strah ga je ali opet ce mi izaci u susret jer ne znam ni jezik ni nista,a bice i sa nama u sobi posle porodjaja dok smo mi tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm..Mm je non stop pored mene,ja sam inace 36 nedelja..Jos 29 dana :) Svaki trenutak mi mazi stomak i svaki UZ jedva ceka,vise nego ja :) Kada sam ga pitala da pisustvuje porodjaju bez problema je prihvatio i zaiste se unapred zajedno radujemo tom trenutku.

Mi inace zivimo u Ankari i ovde nista ne traze za njegovo prisustvo.

Mislim da je prisustvo muza jako lepo iskustvo za oboje.Ne verujem u nikakve price tipa da ce se njegov odnos prema meni promeniti na gore moze samo na bolje,ionako me pazi i mazi kao kap vode na dlanu.Kaze da sam sada najlepsa i da izgledam najsrecnije i zanosno(ajd nek mu bude :) ).Meni su ti komplimenti znacajni samo u smislu da mi je zaista jasno koliko on mene voli i koliko je srecan sto nam dolazi nas sin.

Pozz svim mamama i ne dozvolite muzevima da vas degradiraju ni u jednom trenutku jer onaj koji to radi i ne posmatra vas vise kao RİBETİNU,je zreo za..Pa ni sam o sebi da se brine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se u samom pocetku nase trunoce neckao, dali da ili ne. Kako je moja trudnoca odmacinjala tako je i njegova zelja za tim rasla. Prisustvovao je porodjaju. S obirom kakav mi je porodjaj bio, nije bio najopusteniji, al' mi je svakako bio od velike pomoci. Bodrio me, govorio mi kako ja to mogu, i sl. Kad sudoneli vakum malo se izmakao, secam se da sam mu videla na licu da je samo tako zabrinut. Kad su mi legli na stomak i slicno osetila sam da me je drzao za rame i stego, da bih znala da je on i dalje tu. Kad sam se porodila, kad je ustanovio da smo i ja i beba preziveli, onda se jedva suzdrzao da ne zaplace. Sada, kada mu pomenem drugo dete on mi odgovori: "Ti i dalje zelis drugo dete?" Mnogo se uplasio. No,i ako je bilo kako je bilo, znam da nebih uspela bez njega. Sada mogu opusteno da kazem da nam je spasio zivot. Svaka njegova rec, svaki njegov stisak mi je davao snage da nastavim. Da ga nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na prvom porodjaju nisam ni razmisljala o tome ... a sinoc sam ga pitala dali bi voleo da prisustvuje drugom porodjaju ... " NIKAKO" :) Ja se skenjala :P Pitam zasto ?! E onda se izvadio kako ne zna kako bi podneo da vidi kako se mucim , posto mi je prvi bio jako tezak porodjaj ... Ponekad razmisljam i mislim da bih volela da prisustvuje a po nekad NIKAKO , ne znam ni ja ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je prisustvovao porodjaju i moram da kazem da mi je mnogo znacilo... imala sam nekog da me drzi za ruku u momentima kad sam mislila da cu se raspasti od bolova, ali i nekog da mi pomogne, podrzi me i bude tu i u momentu kad je nasa devojcica dosla na svet i prvi put zaplakala. Lepo je u tom trenutku ne biti sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da kad bi neki muzevi bili na porodjaju onda bi vise cenili tu istu zenu koja im radja dete ....

Da, u pravu si... Podpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizi se porodjaj,blizi.... :o Mm se jos uvek necka,ali ja molim boga da bude sa mnom,da sam u Srbiji ne bih insistirala,ali ovde me je strah,a i ne znam jezik,pa ko onda moze da mi bude veca podrska... :rolleyes: Videcemo sta ce biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizi se porodjaj,blizi.... :o Mm se jos uvek necka,ali ja molim boga da bude sa mnom,da sam u Srbiji ne bih insistirala,ali ovde me je strah,a i ne znam jezik,pa ko onda moze da mi bude veca podrska... :rolleyes: Videcemo sta ce biti...

Neka se ne zajebava, kajace se ako na bude sa tobom. Moj muz je video horor od porodjaja, pa kaze da ce obavezno biti tu uz mene i drugi put. Iskreno, mislim da ni ja njega ne bih toliko cenila da nije bio sa mnom kad mi je bilo najteze, a ni on nas, i sam taj cin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi obožava da ide na UZ i da sluša kako nam bebac napreduje.... ali na porođaj nema šanse da ga povedem... da mi tamo plače, kuka, pada u nesvest... nema šanse... onesvesti se pri samoj pomisli da ide samnom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm nije bio sa mnom na prvom porodjaju, jer u N. Sadu to nije moguce, i puno je propatio zbog toga. Sad na drugom kaze da ce obavezno biti, mada ja ne znam gde cemo stariju cerkicu ostaviti, nadam se da se necu poroditi pre nego sto dodje njegov tata da nam pomogne... Inace cim me iznervira kazem da cu ga izbaciti iz porodjajne sale ako se ne smiri :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm je prisustvovao porodu,mi zivimo u Austriji pa je to ovdje pod obavezom da neko prisustvuje...presjekao je i pupcanik i plakao nakon toga kad je vidio nasu djevojcicu... :rolleyes: od tada ga gledam drugim ocima,prvo nisam vjerovala da ce biti tako hrabar,al kao sto je ovdje vec neko rekao,muz stoji kod glave i uopste na zaviruje dole,mislim da ni nama ne bi to bio bas neki prizor,nisam bila prekrivena nikakvim platnom al na sebi sam imala neku ogromnu spavacicu koja je dosta pokrivala...uglavno ko ima priliku da muz bude prisutan porodu,toplo preporucujem,jer ne samo sto je ogromna podrska,i naravno sto se mozes i na nekoga izderati kad zagusti :lol: nego vas jos vise zblizi i ne mozete vjerovati da ga mozete jos vise voljeti nego prije...jos kad dobijete bebu u ruke...uh...neprocjenjivo...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak je bio prisutan mm ;) I puno mi je to znacilo... Doduse, lako bih i bez njega sve pregurala, s obzirom na to kako mi je bio lak porodjaj :D Ali mi je stvarno bilo divno sto me je drzao za ruku sve vreme (sad mi kaze da sam ga grebala kad sam imala kontrakcije, a ja se toga ne secam :lol: ), posle kad je okupao malenu... Ma divota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak je bio prisutan mm ;) I puno mi je to znacilo... Doduse, lako bih i bez njega sve pregurala, s obzirom na to kako mi je bio lak porodjaj :D Ali mi je stvarno bilo divno sto me je drzao za ruku sve vreme (sad mi kaze da sam ga grebala kad sam imala kontrakcije, a ja se toga ne secam :lol: ), posle kad je okupao malenu... Ma divota...

jao divno :wub:

ma ja mislim da bi ovaj moj plakao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se na pocetku trudnoce dvoumila da li da on bude tu,ili ne,ali kako se priblizavalo,shvatala sam da bih se osecala sigurnije uz njega,i tako je i bilo.

Bio mi je od neverovatne pomoci.Posto je otvaranje trajalo jako dugo,jos da nije on bio tu sa mnom,ne znam kako bih.

Stvarno,u tim trenucima instiktivno reaguje i gleda ako ikako moze nesto da uradi da ti olaksa.Drzao mi je glavu,grlio me,kvasio gazu (posto nisam smela da pijem vodu,a nikad zednija u zivotu),govorio lepe reci (skoro nicega se ne secam,ali u tom trenutku i te kako znaci)...A da ne pricam o tome koliko osoblje ima drugaciji odnos prema tebi ako je neko sa tobom (nismo imali nikakvu vezu,ali su svi bili odusevljeni sto smo zajedno).

I u krajnjoj liniji,to je nase zajednicko dete i treba zajedno da ucestvujemo u svemu vezano za njega.

Nemam apsolutno ni jedan argument protiv,kao ni mm,i sigurna sam da ce za koju godinu to i kod nas biti obavezno kao i svuda u svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao divno :wub:

ma ja mislim da bi ovaj moj plakao :)

E,da,i mm je rekao da je bio na ivici suza kada je ugledao Nikolicu,ali mu bilo glupo da place,posto ja nisam.Ja sam samo bila u fazonu-Super sto je gotovo!

Suze su stigle kasnije.

Ali,dirljivo je i nezamenjivo u svakom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je takođe bilo divno. Meni je značilo toliko da se ne može izmeriti, tih 8 sati je uz njega brzo prošlo, hrabrio me je i osnaživao kad je bilo potrebno. Gledao je u monitor i govorio kako napreduju kontrakcije i računao kad će da prestane da me boli, presladak je bio sa još 10,9,8 ajde još 5 sekundi i gotovo...

Čak je sam porođaj gledao iz onog ugla koji često ne preporučuju i to nam nije promenilo seksualnu želju.

On je oduševljen što je bio tu na rođenju svog deteta i stalno svima priča (više on inicira priču o porođaju nego ja).

Iskrena preporuka, čak i za one koji misled a to nije za njih, neka pokušaju...lako će izaći iz sale ako im bude stvarno teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.