Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Stvarno je strasno. Pa, sada je jeftiniji epidural nego prisustvo tate!!! Ali, ovo je Srbija! Samo nalaze razloge da uzmu pare! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno,da je to neka simbolicna cifra od par hiljada pa i nekako,ali ovo je lopovluk na kub. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

`Ajde i par hiljada. Ali, ipak mislim da to ne bi trebalo nista da se placa. Trudnici mnogo znaci podrska, tata ce biti presrecan jer je bio tu, a sta ce oni koji nemaju pare za to, a zeleli bi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to da tata prisustvuje porodjaju. Po meni je to intimna stvar zene, i ne znam...mislim da bi se ovaj moj srusio tu pored mene, a drugo mislim da bi izgubio zelju za seksom. Ni ja sigurno ne bih zelela da me on vidi u izdanju kako vristim, guram, cupam sestricu za ruku, psujem njega u sav glas, ili sta vec.

potpuno isto mislim kao i ti!Mm to ne bi dobro podneo ni ukakvom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS se to jos ne radi,ali se pominjalo da ce kostati 15 000 din,po meni je to cist i bezocan lopovluk,jer apsolutno ne vidim sta im daje za pravo da buducem ocu naplacuju to sto ce u porodjajnoj sali zauzeti mozda 30 cm2 stojeci uz svoju suprugu.

Radice se i u Betaniji? Sta, ponestalo im para?

Je l' nisu do sad nesto pricali u stilu da ne postoje mogucnosti tamo? Valjda je falilo i tih 30 cm <_<

Sto se mog stava o prisustvu tate na porodjaju tice - da, ako on to zeli. Ne bih terala muza ako nema zelju, razumela bih.

Ja sam se porodila CR, totalna anestezija, u Betaniji. Muz mi i nije bio nesto potreban. Naredna dva dana koja sam provela u shock sobi, bila sam iskreno zahvalna sto tamo nema poseta. Stvarno sam bila umorna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Felina,trebalo je odavno da se pocne sa tim,makar sudeci po pricama sestara iz skolice za trudnice,kao ''radi se na tome''.Medjutim,ja sam skolicu pohadjala pre vise od 2 godine,a rekla bih da jos nisu nista uradili,prazne price kao i uvek...

Nije tema,al se sad setih da su nam tako napricale i da ce u narednih godinu-dve (kad se otprilike budemo ponovo poradjale) epidural postati besplatan i svima dostupan na porodjaju,pa cvrc Milojka...

Valjda im je receno da nam velicaju Betanijicu :lol:

A sto se prisutva oca tice,izgleda im stvarno fali tih 30 cm2,ne vidim sta drugo moze biti... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zelela da moj muz prisustvuje porodjaju, ali je on rekao da bi mu bilo suvise tesko da to podnese. Tada sam mislila da nije u pravu, ali sada smatram da verovatno jeste. Mene je porodjaj iznenadio po tome koliko boli i jako mi je prijalo da budem sama i da me niko ne gleda i ne pita nista (sem babice), mislim da ne bih podnela ni da mi je rodjena majka tu. Naravno svako ima prava na izbor, kao i u svemu drugom, ali savetovala bih buducim mamama da razmisle pre nego pozovu tatu na porodjaj, jer mozda ni njima samima to na kraju ne bi prijalo. Znam da su sada svi za to da tata bude tu, ali mislim da ima nesto i u ovom mom iskustvu- ipak su se zene poradjale same toliko vekova i izgleda da u tome ima mozda i toga da im je to odgovaralo,da su tako opustenije na neki nacin, a ne da je u pitanju diskriminacija po polovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom nisam ni dala priliku da se izjasni, jer nisam za to i kad bih mogla najvise bih volela da se sama porodim i da niko ne bude pored mene. Ali ja sam takva.

A sto se tice cene prisustva oca na porodjaju, ja znam da je u Frontu 5000 rsd, a KBC Zvezdara 2000 rsd.

Za ostale ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv prisustva tata na porođaju. Znala sam da mi je on najveća podrška, kako prije trudnoće, kroz trudnoću pa tako i na porođaju, iako nije bio pored mene dok sam se porađala. To su veliki bolovi koji žena mora da podnese bio muž pored nje ili ne. Ja previše volim svog muža da bi mu priuštila svu neugodnost porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kakva neugodnost porodjaja?Kao sto sam rekla,ja sam zelela da mm prisustvuje mnogo vise zbog njega nego zbog sebe.Kaze da mu je to bilo najlepse iskustvo u zivotu i kad god to prepricava suze mu krenu ponovo.I ako pitate bilo kog tatu koji je prisustvovao reci ce vam isto-da sa tim nista sto su doziveli ne moze da se uporedi.Ne bih mu to nikad uskratila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kakva neugodnost porodjaja?Kao sto sam rekla,ja sam zelela da mm prisustvuje mnogo vise zbog njega nego zbog sebe.Kaze da mu je to bilo najlepse iskustvo u zivotu i kad god to prepricava suze mu krenu ponovo.I ako pitate bilo kog tatu koji je prisustvovao reci ce vam isto-da sa tim nista sto su doziveli ne moze da se uporedi.Ne bih mu to nikad uskratila.

Upravo tako!!!! Evo mm čita komentare i kaže da je za njega to bilo prelepo iskustvo i da mu je jako značilo što je bio uz mene i što je dočekao svoju princezu... Kaže da bi mu bilo jako teško da čeka negde drugde jel bi stalno razmišljao o nama...ovako je bio u toku...

A da ne pričam koliko je meni značilo. Ja nisam htela da prisustvuje jer samo čula priče da to može da nam unazadi sex...Kod nas se to nije dokazalo tačnim, hvala Bogu ;) A mm kaže da me sad gleda nekim drugim očima i da sam mu sad još privlačnija...da sam veća u njegovim očima...(da se razumemo ne fizički veća :lol::lol::lol: )

To je naše iskustvo :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv prisustva tata na porođaju. Znala sam da mi je on najveća podrška, kako prije trudnoće, kroz trudnoću pa tako i na porođaju, iako nije bio pored mene dok sam se porađala. To su veliki bolovi koji žena mora da podnese bio muž pored nje ili ne. Ja previše volim svog muža da bi mu priuštila svu neugodnost porođaja.

Slazem se sa tobom u potpunosti! Niti sam ja bila za to, jer u tom momentu mi zaista nije potreban, niti bi ikada pristao na to. A inace to ne bi smelo da se naplacuje, o tome se i pricalo i pisalo ali nekima je izgleda zinulo d.. za parama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je prisustvovao porodjaju tj dok je sve teklo kako treba,dok me nisu odneli u salu na cr. Veruj te mi da mi je tih sat i po dva koliko sam bila u porodjajnoj sali mnogo znacilo njegovo prisustvo. Sve vreme me je drzao za ruku i bodrio. Nazalost nije sve teklo glatko pa sam morala na cr pa nismo zajedno prvi put videli nase cedo. Ali nema veze,dace Bog drugo pa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam do sada ni razmisljala o tome da mm prisustvuje porodjaju... Nekako, nisam smatrala da mi to moze koristiti (kao ni njemu).

Medjutim, poslije citanja vasih iskustava, sada se premisljam, a sinoc sam ga sasvim slucajno upitala da bi on to volio, i rekao je (doduse, malo neodlucno :D ) da bi htio.

Samo, moram provjeriti da li je to u bolnici u kojoj se namjeravam poroditi moguce, i nadam se da cemo, ako se to dogodi, imati tako lijepo iskustvo kao vecina vas koja je to dozivjela. f025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam se porodila bez prisustva muža, nismo ni razmišljali o toj opciji, niti je on sam izrazio želju za tim. Kasnije sam razmišljala i došla do zaključka da bih volela da je bio tu, samo da vidi kako to izgleda, jer iz njegove priče vidim da on ima sasvim drugačiju predstavu o tome kako porođaj izgleda. Oba porođaja su mi bila relativno laka, pa mi njegovo prisustvo i ne bi sad nešto puno značilo, ali da je bio verovatno da bi mi prijalo. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja nisam ni pomislila da bi mm mogao da prisustvuje porodjaju nego je on imao izrazitu zelju za tim i ja nisam htela da mu kvarim volju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Trstu i moj suprug je prisustvovao porodjaju.Meni je sasvim ok da prisustvuje ako on to zeli.Ovde se to nista ne naplacuje jer je sasvim normalno da i suprug bude tu.Prosto ne mogu da verujem da se to kod nas naplacuje. :mellow: Strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u pancevackom porodilistu i nista nismo platili prisustvo mm na porodjaju. Samo je uradio neke briseve i potpisali smo sagalasnost on,dr i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je prisustvovao porodjaju u KBC Zvezdara, i prezadovoljni smo iskustvom!

Ja sam zelela da on bude tu, on je olako pristao (kako je sam posle priznao), ali je na kraju bio odusevljen.

Citala sam dosta o prirodnom porodjaju, i molila ga da i on procita par tekstova da bi znao kako da mi na najbolji nacin pruzi podrsku (streberka sam od malena :-P).

Naravno, nije stigao - niti ga je preterano zanimalo da to cita.

Nakraju, meni je puno znacilo njegovo prisustvo. Iako se nije "spremao" za to, prosto je radio stvari koje su mi izuzetno prijale: kvasio mi je celo i usne, masirao mi stopala, mazio me, grlio... slikao nas :)

Lekar i babica su bili u nekoj drugoj prostoriji i sa vremena na vreme bi svratili, ali moj dragi je bio tu pored mene.

Kada se malecka rodila, bio je pored nas da i nju pomazi, i ucestvuje u bozansvenim prvim trenucima nase bebe na ovom svetu.

Bozanstveno, divno, neprocenjivo zajednicko iskustvo!

Planiramo jos dvoje dece :) i svaki put cemo biti zajedno da ih docekamo :)

Ono sto je uslov porodilista KBC Zvezdara jeste da otac moze da priustvuje samo "finishu", tj. kada se trudnica dovoljno otvori da moze da predje u salu za porodjaj. Ja sam dotle bila vec oko 10 sati sama. Bila sam spremna na to, i nije mi toliko tesko palo.

Sa druge strane, nekim zenama znaci da njihov partner bude prisutan sve vreme. Od prijatelja koji su prosli to iskustvo nedavno sam cula da je u Visegradskoj dozvoljeno da buduci otac sve vreme bude uz porodilju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li bih baš želela da moj meda bude sa mnom u sali za porodjaje..svakako mi znači da je tu, uz mene, sve do momenta dok ne odem u salu, a tamo..to već ne znam...kako sam blesava, možda bih i vikala na njega hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je prisustvovao porodjaju u KBC Zvezdara, i prezadovoljni smo iskustvom!

Ono sto je uslov porodilista KBC Zvezdara jeste da otac moze da priustvuje samo "finishu", tj. kada se trudnica dovoljno otvori da moze da predje u salu za porodjaj. Ja sam dotle bila vec oko 10 sati sama. Bila sam spremna na to, i nije mi toliko tesko palo.

Sa druge strane, nekim zenama znaci da njihov partner bude prisutan sve vreme. Od prijatelja koji su prosli to iskustvo nedavno sam cula da je u Visegradskoj dozvoljeno da buduci otac sve vreme bude uz porodilju.

Zanima me koliko si platila i šta je sve potrebno da se uradi - brisevi i šta već ne, pošto planiram da se porodim u istom porodilištu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prisustvo muza na porodjaju se naplacuje u sredinama koje imaju malo porodiliste i bukvalno nemaju uslova da svaku trudnicu sa suprugom odvoje u posebnoj sobi (sali). Kod nas se naplacuje 200eura, koliko se inace placa i porodjaj ukoliko nemate uput izabranog ljekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se naplacuje 200eura, koliko se inace placa i porodjaj ukoliko nemate uput izabranog ljekara

Izvini, da li se to naplacuje prirodni porodjaj ili carski rez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko si platila i šta je sve potrebno da se uradi - brisevi i šta već ne, pošto planiram da se porodim u istom porodilištu

Potrebno je da muz ima bris iz nosa i grla i to da se izvadi jedno nedelju ili dve dana pred porodjaj (da bude svez, a opet pazi da ne zakasnite), prisustvo se placa 2000 dinara, i to se plati na kraju prilikom izlaska iz porodilista. Jeste, u Gradskoj ne daju da otac bude tu dok si malo otvorena, ja sam prva tri sata bila sama i onda su ga pustili. Mi smo odusevljeni time sto je on prisustvovao porodaju, meni je mnogo znacilo, a on kaze da mu je to najlepse iskustvo u zivotu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno je da muz ima bris iz nosa i grla i to da se izvadi jedno nedelju ili dve dana pred porodjaj (da bude svez, a opet pazi da ne zakasnite), prisustvo se placa 2000 dinara, i to se plati na kraju prilikom izlaska iz porodilista. Jeste, u Gradskoj ne daju da otac bude tu dok si malo otvorena, ja sam prva tri sata bila sama i onda su ga pustili. Mi smo odusevljeni time sto je on prisustvovao porodaju, meni je mnogo znacilo, a on kaze da mu je to najlepse iskustvo u zivotu. :rolleyes:

cula sam dosta lepih iskustava iz porodilista na Zvezdari. Ja sam sad u 37 nedelji, zanima me jel to sigurno ta cena? I kako mogu da proverim? Ponosni tata ne moze da izdrzi da vidi svoju cerkicu, prvo nisam htela da prisustvuje, ali to ga je rasplakalo, pa mojoj kmezi od 190cm i 110kg zelim da ipak ucinim to. Da li slucajno znas jel tamo imaju apartmane, koja je cena i koja je procedura doci do jednog? Jel se to zakazuje?

Inace cula sam da je kolektiv koji radi tamo dobar i da zene ne vuku traume kao iz Narodnog fronta i Visegradske (cast izuzecima). Svi mi toplo preporucuju Zvezdaru, a ne Visegradsku i Narodni gront :unsure:

molim vas sve koje imate neku informaciju, tj odgovor na neko od mojih pitanja, da mi javite sto pre ove nedelje idem po uput za prodiliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.