Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Prisustvo budućeg oca na porodjaju. Da ili ne?

Moje lično iskustvo je predivno! To je najveća podrška koju sam imala, pored doktorke. A i tata koji je bio skeptičan, rekao je da će obavezno prisustvovati i na drugom..trećem.. kad ih bude!

:rolleyes:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put je bio sa mnom sve vrijeme dok nisam usla u OP salu. (cekali smo prirodni na kraju sam morala na carski)

Sad se je ohrabrio, kaze, ako bude opet carski ovaj put ulazi i on! ;)

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, tako i treba! podrška tatici tammy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ovaj put se radja sin pa tata mora biti siguran da doktori nesto ne zbrljaju! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata je prisustvovao prvom porođaju, na svoje insistiranje...Mogu vam reći da mi je bio neverovatna podrška. Baš mi je značilo što je pored mene. On se sada šali sa budućim očevima da slobodno idu na porođaj jer njega ništa nije bolelo. :P

U maju idem na porođaj sa drugim detetom ali on neće moći samnom jer to nije moguće u porodilištu Dragiša Mišović. Nema veze, dočekao je princezu a ja ću ovog junačinu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas dragi tata je prisustvovao porodjaju na moje sitno nagovaranje i sad kaze da bi bio blesav da taj dogadjaj propusti drugi, treci put :) On je uzivao sa mnom i ja sa njim dok smo cekali naseg Aleksu. U zivotu ga nisam videla da tako place. Predivno iskustvo za njega, a meni neopisiva podrska. Hvala mom dragom muzu :))

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufffff....... Nisam imala ovu vrstu podrske ali znam da je sve vreme bio ispred vrata porodilista! U jednom trenutku sam zelela da je sa mnom, vec sledeceg sam zelela da ga zadavim i stalno sam se pitala sta mi je sve to u zivotu uopste i trebalo. S obzirom da sam u sali za porodjaj provela 25 sati, mislim da bi mi bilo lakse da je bio sa mnom, ovako..... Medjutim, sledeci put ima da ide sa mnom i da se muci kao i ja! ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj muz je prisustvovao porodjaju.Kaze da je osecaj neopisiv i da ce sigurno prisustvovati i sledeci put.Meni je neverovatno puno znacilo sto je bio pored mene i bodrio me svo vreme.Celo iskustvo nas je jos vise zblizilo .

:wub:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se slažem sa tim da prisustvovanje očeva jako zbližava! i sa mamom i sa bebom, mada još uvek ima puno puno tatica koji se plaše i misle da je bauk, pa onda i doktori, koji se uglavnom nerviraju kada su tu i budući očevi, mada ne razumem zašto. Ok, mozda nekom i pozli, ali mislim da je to redje slučaj nego da su tu kao podrška.

Moj dragi je sve vreme gledao na ctg, jer sam ja imala epidural, pa nisam znala kad su tačno kontrakcije, nisam ni napone nešto osećala, pa sam mu rekla da gleda na ctg i priča doktorki..

eh, kakva sreća i radost na njegovom licu, kad je beki došla na svet i kmeknula..hihihih, sad se naježim kad se setim- samo velika glava i malo nešto nogica ..hahahha A već sutradan je bila prava beba, a ne vanzemaljac! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mm je bio, doduse samo na drugom, ali bilo je predivno, mnogo mi je znacilo. ne znam kakvi su to muzevi sto se plase, mislim, kakvi su to muskarci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je suprug prisustvovao porodjaju i to nam je oboma bilo neprocenjivo iskustvo. Nisam ga mnogo namucila, nisam mu krv iz sake iscedila ili ga verbalno zlostavljala, ali umalo da ga ugusim stezuci mu duks oko vrata (naravno potpuno svesna sta radim :P ).

Prvi ko prvi put- tata je bio malo bled, video je vise no sto se nadao a bolnice i krv inace ne podnosi, morali ga podsetiti na slikanje i tako... Za sledeci put zna sta mu je ciniti! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZELIMO ZELIMO ZELIMO jako , oboje, ali nam ne daju u nasoj bolnici, ne mozes ih ni podmititi!

A to bi bilo nezaboravno iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo.... Tata svakako na porodjaju, ali samo ako tata zeli da bude tu! Ja nisam htela da moj suprug prisustvuje porodjaju zato sto znam da ne voli da vidi krv (momentalno mu bude lose), te sam mislila da nema svrhe muciti ga. Medjutim, on se sam izjasnio da zeli da prisustvuje. Nisam ni bila svesna koliko ce mi znaciti njegovo prisustvo, pogotovo sto je porodjaj bio malo tezi (malo se oduzio).

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to da tata prisustvuje porodjaju. Po meni je to intimna stvar zene, i ne znam...mislim da bi se ovaj moj srusio tu pored mene, a drugo mislim da bi izgubio zelju za seksom. Ni ja sigurno ne bih zelela da me on vidi u izdanju kako vristim, guram, cupam sestricu za ruku, psujem njega u sav glas, ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bio.Nije se srusio,a jos manje izgubio zelju za sexom.Ali je zato plakao kao kisa.Iako je u pocetku bio malo skeptican,sada kaze da bi ponovo prisustvovao i da imamo jos desetoro dece i makar kostalo 100000.Inace,kostalo je 15000,sramota.Ja sam insistirala vise zbog njega ,jer to je stvarno neverovatan ,jedinstven i najdivniji dogadjaj za svakog oca.Preporucujem najtoplije.

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: moj muz je bio prisutan na porodjaj i bilo je jako lepo i meni a i njemu...nista lepse naga tata preseci pupcanu vrpcu... :wub: :wub: :wub:
bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zavisi od samog muskarca.

Moj je zeljan da ucestvuje u svemu tome, i da moze sigurno bi mu to bilo izvanredno iskustvo.

Ali da ima imalo straha ili sumnje u tu zelju, ne bih zelela da je tamo.

Nas dvoje smo toliko stvari presli zajedno, da imamo toliku intimu da gleda tu scenu uzasa.

Ali ne moze i NE TREBA SVAKO to je cinjenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo da se budem poradjala u kadi ili na stolu, svakako ću gledati da to bude u bolnici gde je prisustvo partnera moguće. Mi prosto volimo zajedno da radimo sve :D E sad, timski rad je negde moguć, a negde nije u potpunosti, ali je prisutvo vrlo bitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da mm prisustvuje porođaju. Mislim da to kod nas može. Pitaću doktora kad odem na pregled. To je jedno jako lepo iskustvo, za oboje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOd nas recimo ne moze, jer imaju 3 porodjajna kreveta u jednoj sali p abi ispalo da MM ucestvuje i na ostalim porodjajima, sto ne bi bilo u redu. Ali da moze....on prosto vapi za tim da bude pored mene i da nadzire da se lepo ponasaju samnom i da vidi to cudo radjanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam veliku podrsku od svog partnera. Definitivno zelimo da budemo zajedno i kad nas malisan dodje na svet..

:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to da tata prisustvuje porodjaju. Po meni je to intimna stvar zene, i ne znam...mislim da bi se ovaj moj srusio tu pored mene, a drugo mislim da bi izgubio zelju za seksom. Ni ja sigurno ne bih zelela da me on vidi u izdanju kako vristim, guram, cupam sestricu za ruku, psujem njega u sav glas, ili sta vec.

I ja mislim isto. Mene je muž pitao da li želim da prisustvuje i ja sam odbila. Ne kajem se zbog toga ali nemam ništa protiv ako nekome to znači :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kosta prisustvo tate na porodjaju? Citala sam da to u Srbiji kosta oko 18 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kosta prisustvo tate na porodjaju? Citala sam da to u Srbiji kosta oko 18 000.

Ja sam se porodila u novembru 2008. u Višegradskoj i platili smo 7.500 za prisustvo oca...Sada je verovatno i to skočilo, čim im je epidural (koji je bio tada besplatan) sada 20.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS se to jos ne radi,ali se pominjalo da ce kostati 15 000 din,po meni je to cist i bezocan lopovluk,jer apsolutno ne vidim sta im daje za pravo da buducem ocu naplacuju to sto ce u porodjajnoj sali zauzeti mozda 30 cm2 stojeci uz svoju suprugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.