Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Blago vama... moj muz je panicar, mislim da bi se uspanicio i srusio u sali, a ja i dalje gurala... ja sam se relativno brzo i lako porodila a bio je i prvi porodjaj, nisam puno razmisljala mozda je zato sve bilo tako. Posle porodjaja dok sam jos 2h provela u sali sama, beba u inkubatoru jer je bilo mnogo hladno u sali, iskreno tada mi je trebao muz da me je cisto uhvatio za ruku nista vise jer sam se bas osetila i usamljeno..  ovako ga na porodjaju ne bi zelela uspanicio bi se a mozda i ja pored njega 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

mislim da bi ga pustili. Samo mora da ima svez bris da je sve ok. Najbolje je da svratite do NF i njih tamo to i pitate.

Ja na prvom porodjaju nisam zelea da mi muz prisustvuje iako je on insistirao to je bila po njega odlicna odluka jer je bio kuci,moj porodjaj trajao preko 12 sati i on je to jako tesko podneo,da ja prolazim kroz agoniju. Da je bio tu, mozda bih bolje prosla jer bi me tretirali kao coveka a ne kravu. I krava ima vise postovanja kad se teli. C: Tako da od tada podrzavam tate na porodjaju bili slabog zeluca ili ne

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li tate da prisustvuju porodjaju ako se prethodno nismo dogovorili sa doktorima i platili.. Tj. npr. iznenadi nas porodjaj, mi dodjemo, kazemo da zelimo da i on prisistvuje i da li bi ga pustili u tom slučaju? 

Ja bih se poradjala u Narodnom frontu...pa eto ako smo spremni da platimo tih pet hiljada i ako je box za poradjanje s tatama slobodan da li mislite da bi nam dopustili bez prethodnog zakazivanja? 

Nije moguce "zakazati" prisustvo oca na porodjaju jer se moze desiti da nemaju slobodnih boksova / sala gde moze da se obavi porodjaj. Treba uraditi briseve i samo pri prijemu, reci da ce i muz prisustvovati... Uglavnom bude sve ok, ali teorijski moze se desiti da nema mesta... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je dva puta prisustvovao. 

In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima :) Sl nedelje cu svakako na UZ u front pa cu da pitam..al da, sto @majat kaze ima logike da se ne zakazuje..sto meni zapravo odgovara :) Procitala sam da je od briseva potrebno bris nosa i grla, i stolica...valjda ne stariji od deset dana..treba to tempirati..mozda se porodim pre termina il na termin il posle..ko ce ga znati :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imamo neko sveže iskustvo prisustva tate na porođaju u Višegradskoj? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo posto meni niko nije odgovorio, da podelim ja svoje iskustvo. Dakle, prisustvo tate na porodjaju u Visegradskoj (za one koji guglaju). Prisustvo je moguce, za njega su potrebni sterilni brisevi nosa i grla. Placa se 5000 dinara. Sa brisevima se ode na drugi sprat, gde se dobija propusnica i ona vazi 15 dana. Ako istekne, uz nove briseve dobijate novu i tako sve do porodjaja. 

Porodjaj se obavlja u posebnoj, izolovanoj prostoriji. Tata nije od starta tu, preskace one pocetne procedure i zovu ga na oko pola porodjaja, oko 6 prstiju otvorenosti. Kod mene konkretno "problem" je bio sto sam se ja od 5 do 10 prstiju otvorila za bukvalno pola sata, neosetno, pa je tata stigao bukvalno u poslednjem trenutku da vidi bebu. Tako da bih ja ipak preporucila da malo vise dosadjujete i insistirate da ga ipak pripreme i pozovu ranije. Jer im ne daju da se presvuku dok iz boksa ne pozovu. 

Meni je mnogo znacilo sto je video bebu kad i ja, sto smo zajedno prosli kroz to iskustvo. Sto je bio uz mene i za usivanje i nakon toga, ona dva sata koje moramo odlezati u boksu. 

Nisam primetila promenu u ponasanju osoblja prema meni kad je muz dosao, zaista su svi bili divni i pre i nakon toga prema meni, prema nama. Sve u svemu, sjajno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li svezih iskustava iz Gradske bolnice? Hvalaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.