Tata na porođaju

odgovora

Objavljeno

Ne bih volela da mi je muž tu. On i ovako nije nešto zainteresovan za bebu sad :( , pa mislim da ni meni ni njemu ne bi bilo baš interesantno da je tu.

U KOM SMISLU NIJE ZAINTERESOVAN :( ? I MM TAKO DRMAJU NEKI CUDNI PERIODI ... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas ne bih volela da mm bude na porodjaju, on je meni najveca podrska u svakom trenutku, ali kad su bolnice u pitanju tu sam ipak najhrabrija kad sam sama... Bilo ko od mojih najblizih bi me samo dodatno poremetio... On se i ovako istraumira kad me zaboli glava, a ne nesto drugo... Tako da zaista ne zelimo da to prodjemo zajedno kroz to, a dogovor sa dr je da moze da vidi bebu, 15 min nakon porodjaja ako bude u toku dana :)... Zaista u tom prisustvu muza ne vidim podrsku i ne smatram da je neophodno da ucestvuje u tome ili da ostaje uskracen za sve to samo zato sto nije u sali...

Ako odem na CR u opstoj, on ce videti bebu pre mene, mislim da je u svakom slucaju caroban trenutak kad prvi put ugledas svoje dete, a da je mesto, porodjajna sala ili soba, manje vazno... Moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako budes morala na CR,trazi epidural,pa ces odmah videti bebu :lol: Bez sale,ljudi,zasto svi idu na Cr sa opstom anestezijom,kad je to mnogo teze i opasnije? OT sam,pa neka neko premesti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji problemi su takvi da ce se najverovatnije raditi CR u opstoj, jer druga opcija ne postoji, svakako da je u spinalnoj i epudaralnoj bolji... Mada meni ce ovo biti 9 opsta anestezija, pa nemam strah od nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Bez sale,ljudi,zasto svi idu na Cr sa opstom anestezijom,kad je to mnogo teze i opasnije?

Nije toliko opasno. Ipak, odluka je do politike klinike. Negde se radi, negde ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim svoje iskustvo od pre nekoliko dana. Porodila sam se u Narodnom frontu. MM je morao da uradi samo bris grla i nosa i da ponese rezultate na porodjaj. Da li zbog guzve koja je tu vladala to jutro ili zbog njihove pometnje, niko mu ih nije trazio vec su ga samo pitali da li ih ima i da li su uredni.

Inace mm ne podnosi bas dobro ni doktorske emisije, tako da mozete da zamislite kakav je odnos ima prema krvi. Medjutim, na porodjaju je to sasvim drugacije. Ceo porodjaj je imao osmeh na usnama i upoznao se sa sinom cim je dosao na svet. Rekao je da ce ici i sledeci put. Znam da je meni mnogo znacilo sto je bio tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim svoje iskustvo od pre nekoliko dana. Porodila sam se u Narodnom frontu. MM je morao da uradi samo bris grla i nosa i da ponese rezultate na porodjaj. Da li zbog guzve koja je tu vladala to jutro ili zbog njihove pometnje, niko mu ih nije trazio vec su ga samo pitali da li ih ima i da li su uredni.

Inace mm ne podnosi bas dobro ni doktorske emisije, tako da mozete da zamislite kakav je odnos ima prema krvi. Medjutim, na porodjaju je to sasvim drugacije. Ceo porodjaj je imao osmeh na usnama i upoznao se sa sinom cim je dosao na svet. Rekao je da ce ici i sledeci put. Znam da je meni mnogo znacilo sto je bio tu.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: BAS LEPO... KOLIKO BI TEK SAMO MENI ZNACILO PRISUSTVO MM... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je maki veliki veoma mlada osoba. Riba-ribetina, žena-mačka, ha, ha, očekujem da za njega budem mnogo više od toga. Ako ne može da me gledam kako rađam njegovo dete, znači da je nezreo, da me ne poštuje dovoljno. Jaka stvar ako povraćam, ukakim se ili mrštim. Mene je mm viđao u svakakvim izdanjima, a i ja njega, pa mu to ne predstavlja problem da ga seksualno uzbuđujem i više nego što želim.

Na žalost mom porođaju nije prisustvovao mm, nije postojala ta mogućnost u porodilištu.

Dakle svaka ti cast,bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U KOM SMISLU NIJE ZAINTERESOVAN :( ? I MM TAKO DRMAJU NEKI CUDNI PERIODI ... <_<

Pa, ne možeš ga uterati u radnju bebi opreme, ništa ne čita o bebama, pre neki dan nije hteo ni da pogleda zeku kog smo dobili za bebu, ne pipa mi stomak samoinicijativno. Više ga zanima da li sam ja dobro, da li su dobri rezultati, da li sam šetala, šta sam jela, kako se osećam...A kaže kad beba dođe da će biti drugačije, da će ga beba tad zanimati a sad mu još nije interesantno :( Mada možda sam se i ja nagledala američkih filmova o savršenim tatama pa sam projektovala tu sliku i na nas pa se bunim za bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas ne bih volela da mm bude na porodjaju, on je meni najveca podrska u svakom trenutku, ali kad su bolnice u pitanju tu sam ipak najhrabrija kad sam sama... Bilo ko od mojih najblizih bi me samo dodatno poremetio... On se i ovako istraumira kad me zaboli glava, a ne nesto drugo... Tako da zaista ne zelimo da to prodjemo zajedno kroz to, a dogovor sa dr je da moze da vidi bebu, 15 min nakon porodjaja ako bude u toku dana :)... Zaista u tom prisustvu muza ne vidim podrsku i ne smatram da je neophodno da ucestvuje u tome ili da ostaje uskracen za sve to samo zato sto nije u sali...

Ako odem na CR u opstoj, on ce videti bebu pre mene, mislim da je u svakom slucaju caroban trenutak kad prvi put ugledas svoje dete, a da je mesto, porodjajna sala ili soba, manje vazno... Moje misljenje...

Potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim svoje iskustvo od pre nekoliko dana. Porodila sam se u Narodnom frontu. MM je morao da uradi samo bris grla i nosa i da ponese rezultate na porodjaj. Da li zbog guzve koja je tu vladala to jutro ili zbog njihove pometnje, niko mu ih nije trazio vec su ga samo pitali da li ih ima i da li su uredni.

Inace mm ne podnosi bas dobro ni doktorske emisije, tako da mozete da zamislite kakav je odnos ima prema krvi. Medjutim, na porodjaju je to sasvim drugacije. Ceo porodjaj je imao osmeh na usnama i upoznao se sa sinom cim je dosao na svet. Rekao je da ce ici i sledeci put. Znam da je meni mnogo znacilo sto je bio tu.

Svaka mu čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ne možeš ga uterati u radnju bebi opreme, ništa ne čita o bebama, pre neki dan nije Više ga zanima da li sam ja dobro, da li su dobri rezultati, da li sam šetala, šta sam jela, kako se osećam...A kaže kad beba dođe da će biti drugačije, da će ga beba tad zanimati a sad mu još nije interesantno :(

ZNACI ISTI JE KAO I MM... A MENE TO BAS NERVIRA... NIJE BIO SA MNOM NI NA JEDAN ULTRAZVUK...f812eadb0c8e738435c5debaaef78f80.gif NIJE TO TO KAZE... NIJE MU ZANIMLJIVO A UZIVO KAD BUDE BICE DRUGA PRICA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNACI ISTI JE KAO I MM... A MENE TO BAS NERVIRA... NIJE BIO SA MNOM NI NA JEDAN ULTRAZVUK...f812eadb0c8e738435c5debaaef78f80.gif NIJE TO TO KAZE... NIJE MU ZANIMLJIVO A UZIVO KAD BUDE BICE DRUGA PRICA...

E, a da nemamo mi istog muža? On je bio na dva ultrazvuka, ali pod pretnjom bejzbol palice. Na prvom se još i zanimao, jer je video da mali ima pišu, i to mu je bilo dosta. A na drugom se otvoreno smorio, i videla sam da je išao zbog mene, da meni učini lepo a ne jer njega zanima :( i ista ta priča o tome da će biti drugačije kad se beba rodi..ja khm nisam toliko sigurna u to...ali, živi bili pa videli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a da nemamo mi istog muža? On je bio na dva ultrazvuka, ali pod pretnjom bejzbol palice. Na prvom se još i zanimao, jer je video da mali ima pišu, i to mu je bilo dosta. A na drugom se otvoreno smorio, i videla sam da je išao zbog mene, da meni učini lepo a ne jer njega zanima :( i ista ta priča o tome da će biti drugačije kad se beba rodi..ja khm nisam toliko sigurna u to...ali, živi bili pa videli...

:lol: :lol: :lol: JA GA PITALA PAR PUTA ZA ULTRAZVUK I ON KAO HOCE A POSLE CUTI KAD TREBAM DA IDEM... SAMO STO MU JA UVEK ZA TO STO NIJE BIO NABACIM U RAZGOVORU... I PRESTALA SAM I DA GA PITAM. AKO HOCE DA IDE SAM NEKA KAZE... NECU DA SE NERVIRAM OVAKO.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA JA MISLIM DA CE IPAK DA OMEKSAJU KAD DODJU BEBICE.. VIDECEMO... ALI NADAM SE DA HOCE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: JA GA PITALA PAR PUTA ZA ULTRAZVUK I ON KAO HOCE A POSLE CUTI KAD TREBAM DA IDEM... SAMO STO MU JA UVEK ZA TO STO NIJE BIO NABACIM U RAZGOVORU... I PRESTALA SAM I DA GA PITAM. AKO HOCE DA IDE SAM NEKA KAZE... NECU DA SE NERVIRAM OVAKO.. :angry:

Ma bre, treba da se opustimo i ti i ja. Ako se brinu o nama, znači da će biti tu mesta i za bebu. Meni je drugaricin muž priznao da kad je video bebu prvi put pomislio "beba k'o beba, ništa posebno" Iako je zbog žene glumio tatu zaljubljenog u svoju bebu. I tek kad je ostao da je čuva posle jedno dve nedelje, i kad je počeo da je kupa...zaljubio se u malu i sad je obožava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKO I MNOGE MAME NE SAMO OCEVI...

Pa verujem. Mislim mi ipak imamo veću vezu sa bebom jer je u nama. Ali i ja ne mogu sad da kažem da obožavam bebu jer je ne znam, ali se brinem za njega i drago mi je da ga osetim da se javi, i slatke su mi benkice i užasno sam radoznala pred svaki UZ... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujte da je to sasvim normalno... Ja sam jednom, dok sam bila trudna, mm-u spomenula kako mislim da on uopste nema osjecaj da ce postati otac, i uvrijedio se. A nikada se nije nesto pretjerano odusevljavao... Isao je sa mnom na UZ, gledao igrackice, ponekada mazio stomace, ali sam shvatila da to radi vise zbog mene, da bi meni ucinio, a ne zbog toga sto osjeca neku posebnu povezanost sa bebom. I hvala mu zbog toga, mogu da ga razumijem.

Ne brinite, potpuno druga prica je kada beba dodje na svijet- nista ih nece moci razdvojiti! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz uziva da ide sa mnom na UZ, samo sto ne uskoci u monitor... Stalno gleda sve za bebu, po ceo dan mazi tibu i mene... I stalno prica o bebi... Mada moj zet kad je sestra bila trudna nijednom nije bio nesto zainteresovan bebom, a kad se bebac rodio bili su nerazdvojni...

Mada mm i ja smo se plasili da necemo moci da imamo bebu, mozda je on zato toliko privrzen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKO I MNOGE MAME NE SAMO OCEVI...

Ustvari,vecina mama.Kao ja ,napr. :lol: :lol: :lol: I ne treba ocekivati neku preteranu ljubav kad se beba rodi,to dolazi posle,Pre je to neki jako prijatan osecaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim svoje iskustvo od pre nekoliko dana. Porodila sam se u Narodnom frontu. MM je morao da uradi samo bris grla i nosa i da ponese rezultate na porodjaj. Da li zbog guzve koja je tu vladala to jutro ili zbog njihove pometnje, niko mu ih nije trazio vec su ga samo pitali da li ih ima i da li su uredni.

Inace mm ne podnosi bas dobro ni doktorske emisije, tako da mozete da zamislite kakav je odnos ima prema krvi. Medjutim, na porodjaju je to sasvim drugacije. Ceo porodjaj je imao osmeh na usnama i upoznao se sa sinom cim je dosao na svet. Rekao je da ce ici i sledeci put. Znam da je meni mnogo znacilo sto je bio tu.

Ni nama nisu trazili,a nije bila guzva...Ma,taj bris je i onako bezveza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je sasvim normalno da tata prisustvuje porodu. Moj muž je izrazio želju da ide u prvoj trudnoći, pogotovo kad je video na UZ. Bio je uz mene, bodrio me je, pravio mi društvo dok sam imala kontrakcije(ceo dan) i šetao samnom....onda je presekao vrpcu, drzao bebicu, vodio na merenje... sve vreme je bio pozitivan i nasmejan, to me je opuštalo.

Sada kaže da drugi porođaj neće ni slučajno da propusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako je off topic, ali da li neko zna koja je cena za prisustvo oca na porodjaju u KBC Zvezdara? Procitala sam negde da je ranije bilo 2000din, da li se to menjalo?

I da li je potrebno jos nesto sem brisa grla i nosa?

Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavidim onima koji zive u mestima gde je prisustvo normalna stvar i gde je dozvoljeno... -_-:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.