Sokići u bebinoj ishrani

odgovora

Objavljeno

Luka nepije sokice jer smatram da mu netreba. Ako svaki dan jede i voce i povrce mislim da mu je to dovoljno. I da najgluplji savet koji sam dobila da bi izbacili nocne podoje je da mu umesto da sisa dam sokic. Pa valjda je bolje da sisa nego da se navikne da pije sok i to nocu. Deca moje drugarice koja su inace posla u skolu kad su zedna ne traze vodu vec sok. :angry:

u potpunosti se slazem sa tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u tm dobu uvela sokic,po preporuci doktorice,malo kasnije mi se to obilo o glavu,pocela je da bojkotuje mleko,jer sokic je koliko toliko je zasicavao.To je moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pitala pedijatra i ona mi je rekla da moze od 4 m sokic, i bas zbog sisanja joj nisam dala sokic na flasicu nego nekoliko kasicica samo da probam i popila je, inace pije i vodu ali cajic nece ni da lizne.....no samo sam htela da cujem vasa iskustva :rolleyes:

A kako ces ceo sokic da joj das na kasicicu? Ceo dan ce da ti prodje...

Olivera je jako volela sokove, ali i da sisa. Flasicu smo koristili samo u te svrhe i to dok nije malo porasla da moze na solju ili na slamcicu da pije.

Kristina nece sokove nikako, a nece ni flasicu. Hoce vodu, malo, i da sisa. Mada, ona nece nikakvo voce, jako joj je kiselo. To je vec problem, jer smo uveli svo povrce i meso, sad, a voce smo samo isprobali na alergije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac i sisa, i pije na flasicu.. I dalje je lud za sisom kao i prvog dana xD Jedino dudu nece, nema sanse... Tako da, svaka beba je prica za sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da, svaka beba je prica za sebe...

Da, i ako se budes uporedjivala sa drugima, samo ces se zbuniti ili zabrinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u potpunosti se slazem sa tobom...

I ja....

Tek sa četvrtim detetom sam uvidela grešku ishvatila da je sok apsolutno nepotreban u ishrani...mojoj Anđelini ga nisam nudilaa i sada kada probam (da vidim kako će da reaguje) vidim da joj se ne sviđa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nažalost nisam mama koja 'dobro zna šta valja za svoju bebu'...ranije sam mislila da ako dam detetu sok da smo 'završili' sa vitaminima za taj dan i nema veze ako neće da jede voće....i to je ta greška....dok nisam 'malo porasla' i iščitala i poslušala savet 'iskusnijih' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja Filipu dnevno pravim sok od cijeđene cikle, mrkve, naranče i jabuke...

Mislim da se ta doza vitamina ne može mjeriti ni sa kojim dnevnim unosom voća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ako se budes uporedjivala sa drugima, samo ces se zbuniti ili zabrinuti.

Bas tako... A jedna prijateljica me napala kao sta mu dajes flasicu jel si ti luda, sta ovo sta ono, moj mali je posle sisu odbijao, bla bla...

E doslo mi u k da je oteram... Valjda ja znam kako cu i sta cu sa svojom bebom, i kako se on ophodi prema svemu tome...

I za dohranu sto me napadaju... Sta cu kad moram da mu dodajem i nju.... Prvo ne mogu nista da jedem, odma povracam... Muka mi na sve... Ko zna kakvo je to moje mleko...Grudi me bole jako kad sisa... Doduse dam mu kmozda 3-4 puta dnevno, a ostalo sisa koliko se ima...

A sta da rade bebe cije majke nemaju mleka i koje MORAJU na dohrani da budu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja Filipu dnevno pravim sok od cijeđene cikle, mrkve, naranče i jabuke...

Mislim da se ta doza vitamina ne može mjeriti ni sa kojim dnevnim unosom voća.

Ma u pravu si ali sokovi sadrže puno šećera za razliku od 'celog' voća gde je ono puno vlakana....ja sam htela reći da sma pravila grešku što se nisam 'više borila' da mi deca pojedu voće nego sam jednostavno rešavala problem tako što sam cedila sokove... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FILIPA opet nista ne moze da zameni unos vockica,dobro je jos zbog mnogo cega osim zbog vitamina.Al opet bolje i tako nego nikako ili kupovni sokici.

Sokici povlace vodu iz organizma da bi se svarili.

A ja sam se zacudila kada mi je fizioterapeut (moj) rekla koliko je voda vazna za kicmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumijem. Ja sa Filipom nemam problema, što god da mu ponudim on jede ili pije...tako da voda, voćka, sok, čaj, kompot...ma kod njega sve ide...

Mamino dijete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FILIPA opet nista ne moze da zameni unos vockica,dobro je jos zbog mnogo cega osim zbog vitamina.Al opet bolje i tako nego nikako ili kupovni sokici.

Sokici povlace vodu iz organizma da bi se svarili.

A ja sam se zacudila kada mi je fizioterapeut (moj) rekla koliko je voda vazna za kicmu...

Da...voda je za sve bitna....

Razumijem. Ja sa Filipom nemam problema, što god da mu ponudim on jede ili pije...tako da voda, voćka, sok, čaj, kompot...ma kod njega sve ide...

Mamino dijete...

E ako je tako što više da 'jede' a manje da 'pije' (sokića)...kad već hoće :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja Filipu dnevno pravim sok od cijeđene cikle, mrkve, naranče i jabuke...

Mislim da se ta doza vitamina ne može mjeriti ni sa kojim dnevnim unosom voća.

Filipa,koji omjer voca ili otprilike?Razblazeno sa vodom ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dnevno ml soka i kog dajete bebama do godinu dana i kada ste prešli na "obične" sokove?

Pavle popije dnevno 125ml frutekovog soka razblaženog u isto toliko vode. Nekad mu dam kompot kad kuvam jabuke, kruške ili šljive. Razmišljala sam da mu uskoro uvedem nextov sok bez šećera ist razblažen sa vodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju, ja uopšte nisam videla ovu temu a lepo sam išla od početka do kraja u Ishrani, izvinjavam se... ako može obrišite ovu moju temu! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izbegavam da mu dajem sokove, vise mu forsiram vodu posto inace slabo pije tecnost, pa bolje onda vodu da pije koliko bilo neko sokic, ponekad mu dam neki juvitanin al popije samo par gutljaja. Spremam mu cesto kao neki frape to bas voli. Izmiksam bananu, kuvanu jabuku i sokic u kom su se kuvale, sargarepu malo nacedim pomorandze ili limuna ili samo bananu i mleko, pa kombinujem kako sta imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala nameru da uvodim Pavlu sokiće, ali sam uvela od pre dva meseca, pošto je on alergičan na k.mleko, a neće da pije ni jedno AD. Nije i neki ljubitelj vode, mada kad je žedan pije! Pije frutekove, ali se razmišljam da počnem uskoro next bez šećera razblažene sa vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,koji omjer voca ili otprilike?Razblazeno sa vodom ili ne?

80% soka i 20 % voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega,zdravo svim mamama,ja sam ovde nova.Htela sam da se nadovezem na pricu i da kazem da je svaka beba drugacija.Recimo,moj Viktor sisa i od 15-og dana pije vodu na flasicu,a sa 2 meseca je poceo da pije caj na flasicu.Jos uvek mi sisa i pije caj i vodu i nemamo nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena dobrodosla

I moja je sa mesec dana pila caj na flasicu i nije odbila sisu, iskreno mislim da je to zabluda, zna beba sta je sisa a sta flasica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve su bebe razlicita. Moj stariji sin je odbio da sisa zbog flasice. Tako da ja svakako nebih rizikovala. Sokici nista toliko dobro im nemogu doneti i mislim da je to jako losa navika, da deca piju sok. Mislim u velikim kolicinama. Znam dosta majki cija deca po celu noc piju sokove, npr. deca od moje drugarice kad su zedna ne traze vodu vec sok. Luka nije popio za 2 flasice sokica za ovih 15 meseci. Jede voce i mislim da mu je to sasvim dovoljno. Flasicu je poceo da koristi pre skoro mesec dana kad je prestao da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega,zdravo svim mamama,ja sam ovde nova.Htela sam da se nadovezem na pricu i da kazem da je svaka beba drugacija.Recimo,moj Viktor sisa i od 15-og dana pije vodu na flasicu,a sa 2 meseca je poceo da pije caj na flasicu.Jos uvek mi sisa i pije caj i vodu i nemamo nikakvih problema.

Milena dobrodosla

I moja je sa mesec dana pila caj na flasicu i nije odbila sisu, iskreno mislim da je to zabluda, zna beba sta je sisa a sta flasica :lol:

I kod nas je tako bilo. Siku nije moglo nista da zameni do nekih 14 meseci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam flasu prirodnog soka od visanja, samo iscedjene visnje i dodato 100gr secera. Da li to da dam detetu ima 5,5 meseci. Do sada joj nisam davala sokive. Da li uopste sme visnje? Do sada je jela jabuku, bananu i breskvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.