Sokići u bebinoj ishrani

odgovora

Objavljeno

Lelo, ja bih još malo sačekala..ili joj daj sasvim malo, možda 5 ml razrijeđeno sa vodm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sacekacu, kao dobila sam i sad me pitaju jel sam dala i jel dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sacekacu, kao dobila sam i sad me pitaju jel sam dala i jel dobar...

nemoj da gledas na to sto si dobila, kazi lepo beba jejos mala za sokice.

kao stoti je filipa rekla, mozes vrlo malo razredjeno sa vodom.

ja sam za sto manje soka!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne trebaju ti sokovi, pogotovo sa bilo kojim procentom secera! Osnova ishrane je bez secera i bez soli, bez ikakvog konzervansa. Prema tome, ukoliko hoces da koristis sokove iscedi bilo koju vocku bez icega, razredi sa vodom i daj na probu.Uglavnom daj prvo sok od jabuke, kruske, breskve, pa tek onda visnje i ostalog.

Da li si uopste davala detetu sveze voce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba pije samo caj od kamilice,vise joj se svidja nego sokic (moja proizvodnja,tj.koje ja pravim :) )

Sad je pocela da pije samo jogurt sa vocem.....napravim skroz retko-ne bas kao vocni jogurt-i dam joj na onu flasicu sa piskom,...obozava.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne trebaju ti sokovi, pogotovo sa bilo kojim procentom secera! Osnova ishrane je bez secera i bez soli, bez ikakvog konzervansa. Prema tome, ukoliko hoces da koristis sokove iscedi bilo koju vocku bez icega, razredi sa vodom i daj na probu.Uglavnom daj prvo sok od jabuke, kruske, breskve, pa tek onda visnje i ostalog.

Da li si uopste davala detetu sveze voce?

Samo svezu bananu, jabuku i breskvu sam kuvala kompot i pekla jabuku.

I meni se nije davala visnja ali reko' da vas pitam...

Hvala devojke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo svezu bananu, jabuku i breskvu sam kuvala kompot i pekla jabuku.

I meni se nije davala visnja ali reko' da vas pitam...

Hvala devojke :)

Onda prvo sveze voce cisto ili razredjeno sa vodom i to bas ovo sto si davala kuvano. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda prvo sveze voce cisto ili razredjeno sa vodom i to bas ovo sto si davala kuvano. :)

Vazi Yelena! Moram da ti kazem da ulivas mnogo poverenja, kad ti pises sve deluje lako i logicno! Svaki savet ti je zlatan! :)))) Znam da nije mesto ali morala sam! pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Hvala draga! Sustina je da se ne opterecujes vec da ti sada uvodjenje hrane i sokova, caja i svega neceg predstavlja zanimaciju. Secam se, kad je Petar imao tako 5.5 meseci, svasta sam eksperimentisala i uvek smo se oboje lepo zabavljali kad je klopao. Samo opusteno i samo se informisi o svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem Ognjenu sok od borovnice,i ponekad od jabuke.Popije oko 1l dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je prvi put počelo da pije sokiće sa godinu dana, i to samo noću (kad je definitivno prestao da pije mleko), nekad je znao da pocevči skoro litar, sad popije do 300 ml.

Kad su vrućine i više.

Pije ga od početka razblaženog sa vodom (što ponavljam stalno - toliko vremenom povećavali deo sa vodom da sad pije: vodu sa sokom ;)), preko dana retko traži sok, ako popije to je jednom nedeljno par gutljaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo iskljucivo vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka i sada popije uglavnom jedan sok, 0,2l dnevno. bude situacija kada popije vise ali isto tako kada uopste i ne pije, ali zato vodu pije dosta.

Stefan jos ni jednom nije pio sok :lol: kod njega je sve na kasiku, voce se klopa sveze ne cedjeno u sok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko vasa deca popiju sokica u toku dana ?

Marko preko dana pije samo sokove , retko vodu , nju nocu konzumira ali vrlo malo ... Najvise voli sok koji osane kada mu kuvam jabuku , tako ne zasladjen , ne znam dali je to previse ali on bi ga i litru popio da mu dam , bas ga voli , sledeci je sok od sargarepe , kupovni i voli gusti od breskve , mada njega mu kupim samo kad ne nadjem sargarepu ...

minimum mu je 300ml dnevno a maximum i litra cak ? Dali je to previse ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko vasa deca popiju sokica u toku dana ?

Marko preko dana pije samo sokove , retko vodu , nju nocu konzumira ali vrlo malo ... Najvise voli sok koji osane kada mu kuvam jabuku , tako ne zasladjen , ne znam dali je to previse ali on bi ga i litru popio da mu dam , bas ga voli , sledeci je sok od sargarepe , kupovni i voli gusti od breskve , mada njega mu kupim samo kad ne nadjem sargarepu ...

minimum mu je 300ml dnevno a maximum i litra cak ? Dali je to previse ?

Previse, Sanja previse. Sok je namirnica bez koje se moze, tako da ovo jeste solidna kolicina. stvara jako losu naviku, da pije sok umesto vode. Sok treba da mu bude kao neka poslastica ne nikako zamena za vodu. E sad, ta vodica u kojoj se kuvala jabuka mi je super ili neki cedjen sok, ali ni sa tim nemoj da preterujes, jer mora da stvori naviku da osnovna tecnost kad je zedan mora da bude voda. Takodje moze da mu pokvari apetit tolika kolicina soka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo sok u proseku dva do tri puta nedeljno (kad joj iscedim sok ili idemo u igraonicu ili u goste)

Složila bih se sa Dy. Trebalo bi svesti sok (bio on domaći ili kupovni) na najmanju moguću meru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja mama dy je u pravu.Najvise bi trebalo 300ml dnevno i to ako je moguce i bez toga.

Probaj da mi razblazujes sokice sa vodom,pola pola slobodno.

Jana pije flasicu dnevno znaci 150ml i to ako je obican iz tetrapaka obavezno razredim.

A zasto ne probas sa cajevima?Npr neki lepi vocni,zasladis sa medom i bas ce lepo prihvatiti.Kazi mu da je sokic. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanja, jel Marko pije toliko soka stalno ili je naisao period? Primetila sam da neka deca kada im izbijaju zubici odbijaju bilo kakvu klopu, cak i supe i traze samo sok. To traje nekoliko dana i prodje. ako je tako dugo vremena, obavezno menjaj za vodu. neka mu je flasica sa vodom ili dve uvek negde na dohvat ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo je zivela na soku i malo mleka kad su nam izbijali ovi prvi kecevi...

Kod vas ce bas biti veselo kad budu izlazile troje, cetvorke i petice. Naoruzaj se strpljenjem i sokovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak mislim da bez obzira na sve tako preterano konzumiranje sokova nije dobro. I kad su najbolesniji nikakvu uslugu im ne cinimo ako im dajemo npr puno slatkisa ( slatkise traze kad imaju T), Sve treba svesti na meru koja je u granicama. Pisala sam vec, imam drugaricu cija deca kad su zedna traze sok, vodu apsolutno odbijaju, a evo idu u skolu. ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanja, jel Marko pije toliko soka stalno ili je naisao period? Primetila sam da neka deca kada im izbijaju zubici odbijaju bilo kakvu klopu, cak i supe i traze samo sok. To traje nekoliko dana i prodje. ako je tako dugo vremena, obavezno menjaj za vodu. neka mu je flasica sa vodom ili dve uvek negde na dohvat ruke.

Onog kupovnog pije manje , maximum 150ml dneveno ali svaki dan a taj domaci od jabuke pije dok ne iscedi flasicu , on nije zasladjen uopste pa me to tesi . On kad se uspavljuje preko dana pije sokic i njime se uspava . A vodu mu dajem celog dana tj nudim , gucne on ali to bude maximalno 50ml na dan i zato se plasim da mu ne zafali tecnosti pa pribegavam soku :( Potrudicu se da smanjim . Hvala na savetima devojke !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 mjeseca i 2 sedmice,mali bucko pravo napreduje.;D

Od koliko ste vi bebicama davali sokice?Ja se razmisljam, da pocenem sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 mjeseca i 2 sedmice,mali bucko pravo napreduje.;D

Od koliko ste vi bebicama davali sokice?Ja se razmisljam, da pocenem sad?

Ja sam starijoj cerkici kupovne sokice davala od 6. meseca a od 4. sam joj davala pravljeni (kad joj kuvam jabuku za rucak,tu vodicu joj dam posle kao sokic).A moja zaova daje bebi kupovne sokice a ima 4 meseca i ne smeta mu.Svako zna sta je najbolje za svoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr rekla da krenemo sa sokovima kada napuni 5 mes, a sa hranicom kada napuni 5,5 mes. Ja bih sa hranom krenula kada napuni 5 meseci, a sokice ne bih davala jer on ni vodu nece da pijem. kontam, ako mu dam sok, vodu tek onda nece hteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr rekla da krenemo sa sokovima kada napuni 5 mes, a sa hranicom kada napuni 5,5 mes. Ja bih sa hranom krenula kada napuni 5 meseci, a sokice ne bih davala jer on ni vodu nece da pijem. kontam, ako mu dam sok, vodu tek onda nece hteti.

sad kad krenu vrucine sam ce traziti vise tecnosti,ako nece vodu iz flasice,case s piskom ili kasike probaj da mu das iz plasticne case, mi se tek sa 7 meseci pili sokove prvi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.