Hipertenzija

odgovora

Objavljeno

Koliko dugo moze da traje Hipertenzija posle porodjaja?

Meni se pojavila u 7.om mesecu trudnoce,ali je i sada imam iako je proslo 11 meseci po porodjaju.

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh da ozivim malo ovu temu, cudi me da nema vise postova, jer mi se cini da je povisen pritisak relativno cest kod trudnica...Ja kuburim s tim evo vec treci put (cekam trecu bebu), u svakoj trudnoci pijem lekove (methyldopa) i frkisem do kraja :rolleyes: . Ima li jos iskustava? Zanimalo bi me da cujem, jer sam tek u 4. mesecu, a pritisak mi se vec penje (ugl. 140/90, ponekad i vise). Ipak, ne oticem i nemam proteine u mokraci, pa me to malo tesi.

Pozdrav svim mamicama (i onima koje ce to tek postati)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo opusteno..pridrzavaj se rezima ishrane i redovno pij terapiju i nema problema....ja sam imala povisen pritisak u obe trudnoce ali meni je i prirodno povisen tj na granici uvek oko 140/80 a kad mi skoci skace samo gornji i to mi se desavalo u trudnoci...kontroliisi se redovno i teraj crne misli i bezi od problema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo opusteno..pridrzavaj se rezima ishrane i redovno pij terapiju i nema problema....ja sam imala povisen pritisak u obe trudnoce ali meni je i prirodno povisen tj na granici uvek oko 140/80 a kad mi skoci skace samo gornji i to mi se desavalo u trudnoci...kontroliisi se redovno i teraj crne misli i bezi od problema :rolleyes:

Najteze od svega mi je da se pridrzavam rezima ishrane, do ludila mi se jede sve sto je zabranjeno :lol:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najteze od svega mi je da se pridrzavam rezima ishrane, do ludila mi se jede sve sto je zabranjeno :lol: !

ahahah pa znam..ja sma povremeno te komplekse lecila nad vrucim burekom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahah pa znam..ja sma povremeno te komplekse lecila nad vrucim burekom :P

Jao, burek! Idem odmah da kupim :lol: ! O pritisku cu misliti kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i mene među hipertenzivne...

Čitavog života sam imala snižen krvni pritisak i evo sad krenuo da samra u trudnoći. Prvih osam msecei trudnoće bio je najviši oko 130/80, a evo poslednja dva dana ode i od 160/90. Divota. :( Popijem methyldopa tableticu, spusti se dva tri sata i opet divlja. Totalno bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i mene među hipertenzivne...

Čitavog života sam imala snižen krvni pritisak i evo sad krenuo da samra u trudnoći. Prvih osam msecei trudnoće bio je najviši oko 130/80, a evo poslednja dva dana ode i od 160/90. Divota. :( Popijem methyldopa tableticu, spusti se dva tri sata i opet divlja. Totalno bezveze...

Je l' piješ Bensedin uz Methyldopu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' piješ Bensedin uz Methyldopu?

Ne. Samo Metildopu za sad. Rekla mi je Dr da uzmem Persen ili neki drugi sedativ ako imam u kući (sve se to javilo danas), ali naravno da nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Samo Metildopu za sad. Rekla mi je Dr da uzmem Persen ili neki drugi sedativ ako imam u kući (sve se to javilo danas), ali naravno da nemam.

Mislim da bi trebala i Bensedin uz Metil. da piješ, moja bivša cimerka iz Fronta je imala hipertenziju u trudnoći, stalno joj je pritisak skakao, i ona je uz Metil. pila i Bensedin, od kad je počela tu kombinaciju lekova da koristi, pritisak joj bio sasvim normalan, 120,110/70,80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci pila samo metildopu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala u prvoj trudnoći hipertenziju,a inače imam normalan ili ponekad nizak pritiusak,pila sam metildopa a dr mi je rekao pošto mi samo kad dođem na pregled skoči pritisak a kući je normalan ponekad popijem bensedin,čim sam se porodila spao mi je na 90 sa 50 i nešto! Sad sam ope ttrudna pa ćemo videti,ja inače ne jedem slanu i začinjenu hranu,ali pokušaću da jedem zdravije i što posnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala u prvoj trudnoći hipertenziju,a inače imam normalan ili ponekad nizak pritiusak,pila sam metildopa a dr mi je rekao pošto mi samo kad dođem na pregled skoči pritisak a kući je normalan ponekad popijem bensedin,čim sam se porodila spao mi je na 90 sa 50 i nešto! Sad sam ope ttrudna pa ćemo videti,ja inače ne jedem slanu i začinjenu hranu,ali pokušaću da jedem zdravije i što posnije

ah i ja sam imala taj problem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.