Neljudski odnos u veletrgovinama

odgovora

Objavljeno

E pa ti one stvari što te ne zanimaju jednostavno preskoči, ovo je tema za sve nas, kao i ovaj forum, tako da ako admin ne pravi probleme oko mog posta nemoj ni ti!

Odakle ti da ovde iko pravi problema?

Procitaj lepo sta je napisano.

Mislim da se vrtite oko beznacajnih stvari, a ne oko sustine teme - trudnice, majke i deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne razumijem šta želiš da postigneš?

Tema ide normalnim tokom, MarinaK možda nije u mogućnosti da odgovori na tvoje pitanje, tako da nema potrebe da joj tri puta postavljaš isto. Vjerovatno će odgovoriti kada se prijavi.

Apsolutno ne vidim u čemu je poenta, zaobiđi post sa postavljenim snimkom i i demo dalje!

Znam da, mozda nije u mogucnosti, ali moze neko drugi da odgovori,... A sustinu teme ne dobijamo.

Predlazem ti ako mozes, kao administrator, da taj deo izdvojis odavde?

Recimo kao neka zanimljivost i pod drugom temom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da ne narušava suštinu teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ako roditelji nemaju kome da ostave dete na cuvanje? :mellow:

Mislis kao mi? E onda tata ide sam sa spiskom, a mi sedimo kod kuce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fili, ovde ima dosta postova koji su OT, a da ne bi nastavili sa daljnim OT postovima, malo sredi temu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis kao mi? E onda tata ide sam sa spiskom, a mi sedimo kod kuce :)

Tako i mi radimo, jednom ide mm, a drugi put ja :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis kao mi? E onda tata ide sam sa spiskom, a mi sedimo kod kuce :)

Napokon neki odgovor. :)

Ali, sta ako treba oba roditelja da idu? Jer u nekim veletrgovinama nema igraonica ili neko ko ce cuvati decu kada kupujete. Neko je vec pisao da ima toga, ali na zalost ne i kod nas,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na primjer idem u one markete, prodavnice, velemarkete gdje imam pozitivno iskustvo, Bože moj imam izbor. Organizacija je pola posla...

Sve i da te poslovnice imaju igraonice ne bih ostavila dijete od godinu dana...nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš u nekim veletrgovinama igraonicu, ali nema ko tu decu da pazi, tako da ako je dete malo, ne možeš ga ostaviti samo da se igra, znači ili vozite dete u kolicima ( onim u marketu) ili ostane neko od roditelja kod kuće.

Ja do sad nisam imala problema ako pošaljem mm samog, jer je uvek donosio šta treba :P :P

A ako idem sa detetom, ne obazirem se na matore penzoše i druge koji nemaju razumevanja, već pravac na kasu, kad su oni bezobrazni ja sam još gora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uvek, pa i dan danas, idemo na smenu u veletrgovinu.

I ranije, kad je je dete bilo mala beba, išli smo na smenu. Kad smo kupovali nameštaj - isto smo išli na smenu. Ode mm, pogleda, zapiše šta mu se sviđa, a onda odem ja i vidim da li ima nešto što nam se oboma svidelo.

Nije to tako jako komplikovano.

Ima i kod nas u nekim veletrgovinama igraonice. Mada, ja nikada, pa ni dan danas ne bih dete tamo ostavila bez mog nadzora. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady, mislim da je Phoenix adekvatno i potpuno dala odgovor na tvoj post

"Nema direktne, ali je prilog ODLIČAN"

E sad sto se direktno u prilogu sticajem okolnosti nije "snimila" ni jedna trudnica ili zena sa detetom ne znaci da one ne konzumiraju hleb. Pa zar sam prilog ne treba da nam ukaze na (ne)kulturu usluge u prodavnicama?! Do duse sad kao hleb ubace u papirne kese, ali dok ne dodje na police, mislim da se jos samo ne uvalja u blato.

Sto se tice tvog pitanja : "A sta ako roditelji nemaju kome da ostave dete na cuvanje?" posto napominjes da bi mogao i neko drugi da da odgovor na ovo pitanje, ja kazem da uvek dete moze da ide sa roditeljima u kupovinu jer postoje i drugi hipermarketi i trgovinski lanci jer bojkog nekog prodajnog mesta je licni izbor roditelja. A hvala bogu u Srbiji ima mali milion trgovinskih lanaca koje (ne)brane ulazak roditelja sa decom. A sa druge strane u kupovinu UVEK moze da ide jedna osoba (tako se mm i ja organizujemo, on cuva Emiliju a ja idem u kupovinu). Hajde realno gledano koliko je cesto potrebno da oba roditelja idu zajedno u kupovinu u hipermarkete?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....

Ali prosto ZELIM da se ova tema odnosi ISKLJUCIVO na trudnice, majke i bebe i odnos prema NJIMA u veletrgovinama.

Lady, nema isključivosti na forumu. Desi se da na svakoj temi malo odemo levo, malo odemo desno, malo se našalimo... Jeste da nas to usporava :lol: ali bitno je da držimo kurs.

Jedna moja bliska prijateljica radi u Metrou u ljudskim resursima. Zaista se desilo prošle godine da je jednom od radnika viljuškar odsekao deo ruke.

Sad, kakva je generalno njihova politika prema majkama i deci, ne znam, raspitaću se. Činjenica je i da je Metro registrovan kao veletrgovina, tj. ciljni partneri /kupci su im pravna a ne fizička lica...

U hipermarketima znam da postoje adekvatni uslovi i za trudnice i za mame sa decom.

Ne znam kakva je regulativa u veletrgovinama tj. trgovinama na veliko.

Raspitaću se pošto imam priliku da informacije dobijem iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato smo i ovde da iznosimo misljenja. Na kraju krajeva svako ima svoje misljenje i normalno je da se ne mozemo svi slagati, ali mislim da je red da ga postujemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj forum mi se upravo sviđa zbog poštovanja mišljenja drugih forumašica!

;%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Metro mora imati izvesno pravo zabrane kupovine sa decom,jer je to veletrgovina. Uslovi u Metrou nisu namenjeni potrosacima koji nisu pravna lica,druga je stvar sto se nama dozvljava da tamo kupujemo. Ja licno sa detetom ne bih tamo isla,jer jedan pogled na rafove i to mi ne pada na pamet.

U kupovinu cesto idemo zajedno,ali najmanji mi je problem da spisak dam suprugu ili da sama odem dok on cuva dete. Pitanje koje Lady postavlja jeste bitno,jer nadje se situacija kada prosto nije prakticno ici sa detetom,a oba roditelja moraju ici. Ja nemam ovde osobu kod koje bih dete mogla ostaviti,prosto svi rade,a bejbisiterka mi je suvisna,mada mozda jedina opcija. U svakom slucaju,za nedeljnu nabavku nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ukoliko zelite da izbegnete besnilo, (lat. rabies) zaobidjite objekat tempo express na novom naselju (NS) u sirokom luku :) Naime, kasirka Gordana Gavrilovic (bas obratih paznju na plocicu s imenom) je toliko nepristojna i neprijatna svaki dan da to prevazilali granicu tolerancije najtolerantnijih. Pozuruje kupce recima "hocete li vise?" iako se taj neko trudi da bude brz pri pakovanju kupljene robe, obavezno mi uvali iscepanu,prelepljenu novcanicu i protestuje kad ja trazim drugu, nikada, nikada se ne nasmeje, uvek je smrknuta injeno "dobro vece" je kiselije od cuvenih "shock" zvaka :) nadam se da ih se neko seca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ukoliko zelite da izbegnete besnilo, (lat. rabies) zaobidjite objekat tempo express na novom naselju (NS) u sirokom luku :) Naime, kasirka Gordana Gavrilovic (bas obratih paznju na plocicu s imenom) je toliko nepristojna i neprijatna svaki dan da to prevazilali granicu tolerancije najtolerantnijih. Pozuruje kupce recima "hocete li vise?" iako se taj neko trudi da bude brz pri pakovanju kupljene robe, obavezno mi uvali iscepanu,prelepljenu novcanicu i protestuje kad ja trazim drugu, nikada, nikada se ne nasmeje, uvek je smrknuta injeno "dobro vece" je kiselije od cuvenih "shock" zvaka :) nadam se da ih se neko seca :)

Ju! Kad bi ovo upisala u knjigu utisaka, ostala bi Goca bez posla, U stvari ne, ali bi je reasporedili na neko drugo mesto, tipa da meri voće i povrće ili slično... Manje plaćeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju! Kad bi ovo upisala u knjigu utisaka, ostala bi Goca bez posla, U stvari ne, ali bi je reasporedili na neko drugo mesto, tipa da meri voće i povrće ili slično... Manje plaćeno...

Znas da ja bezim od konflikta koliko god mogu,ali mislim da je Goca prekardasila...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ukoliko zelite da izbegnete besnilo, (lat. rabies) zaobidjite objekat tempo express na novom naselju (NS) u sirokom luku :) Naime, kasirka Gordana Gavrilovic (bas obratih paznju na plocicu s imenom) je toliko nepristojna i neprijatna svaki dan da to prevazilali granicu tolerancije najtolerantnijih. Pozuruje kupce recima "hocete li vise?" iako se taj neko trudi da bude brz pri pakovanju kupljene robe, obavezno mi uvali iscepanu,prelepljenu novcanicu i protestuje kad ja trazim drugu, nikada, nikada se ne nasmeje, uvek je smrknuta injeno "dobro vece" je kiselije od cuvenih "shock" zvaka :) nadam se da ih se neko seca :)

I pored knjige utisaka gde bi je upisale, treba je prijaviti i njenom sefu,...

E sad, zavisi koliko ima savesti i odgovornosti taj sef - moze da bude pravedan ili "pravedan". Ipak, po njima je radnik u pravu (u glavnom ih stite), a ne kupac (na zalost) i ako od njih zavise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo posjetili jedan salon namještaja, suprug, Filip i ja. Radnica je mom djetetu prijetila nekoliko puta, žargonski rečeno šibom. Naravno, to je sve bilo uz usiljeni osmijeh. Smatram da se Filip nimalo ne razlikuje od ostalih dvogodišnjaka, niti je njegovo ponašanje to zaslužilo. Istina, popeo se na jedan krevet, u sjedeći polažaj, za Boga miloga, da li je to takav prijestup? Baš sam juče bila ljuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( Treba si joj skrenuti paznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam poslala žalbu na zvanični mail...morala sam, sinoć mi se stalno motalo po glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam poslala žalbu na zvanični mail...morala sam, sinoć mi se stalno motalo po glavi.

I ja bih odmah reagovala!

Pa to što se popeo na krevet nije ga poceapo nožem... :lol:

Pa i ja mogu da isprobam nameštaj kad kupujem - pa oće li mi pretiti šibom i ništa ne prodati?

Ja živim u progradskom naselju - sve prodavačice i komšije znamo i situacija je mnogo drugačija od grada - ljudi daju prednost trudnicama i ženama sa decom, čak pomažu oko korpe i dece - ulaz i izlaz iz radnje - a selo je!

Kad sam bila trudna - dolazim na poso u BGD i niko neće da mi ustane u gradskom, ja stomak do zuba- što se kaže... A pre neki dan sam šiznula - dolazim na poso - deda vodi unuka u vrtić, ulazi u 31. na Slaviji, svi se prave ludi, niko da ustane!!!

O prodavnicama da ne pričam, nisu ljubazni ni kad uđem sama a kad vide kolica i dete - mislim da se osipaju... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka si neverujem da bi joj ja precutala <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.