Neljudski odnos u veletrgovinama

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

Nadam se da sam temu postavila na pravo mesto.

Evo o cemu se radi. Ne bih, jer i ne zasluzuju da se reklamiraju (bar ne po dobrom), pa cu napisati "Metrt" (ko razume, znace) - imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i majkama.

Izgleda da JOJ je smena bila pri kraju i verovatno je zurila kuci, mislim da je NE LJUDSKI (pogotovo sto se radi o ZENI), da NE PUSTI TRUDNICU i otkuca tih par artikala. To je prva SRAMOTA.

Druga SRAMOTA: Sto je zena sa 3 male dece isto pitala da i njoj otkuca par artikla, na sta je ova odbila, jer je zurila da sto pre smugne.

Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?! A GDE JE TO NAGLASENO - NAPISANO NA VRATIMA FIRME?! -NIGDE-

Sta zena tada da radi, vec da se upita DA LI TRUDNICE DA ULAZE U TAKVE PRODAVNICE?! :blink:

Losa reklama za firmu.

Kada mogu da stave nalepnice da ne sme da se slika, da ne smeju kucici da se uvode, a sto onda ne istaknu i za decu ako je tako pravilo?

Druge, PAMETNIJE, veletrgovine su smislile resenje mnogo bolje - mala deca imaju posebna kolica (autice) u kojima se voze tokom kupovine, a ona malo vece mogu da sednu i na odredjeno mesto u obicnim korpama na guranje (kolicima).

I znate vec da negde postoje i igraonice za decu gde dok roditelji kupuju, ona mogu da se igraju.

No, kuda IDE ovaj svet, kada negde i same ZENE imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i zenama za malom decom, ne razmisljajuci da ce se i one naci u takvoj situaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nadam se da sam temu postavila na pravo mesto.

Evo o cemu se radi. Ne bih, jer i ne zasluzuju da se reklamiraju (bar ne po dobrom), pa cu napisati "Metrt" (ko razume, znace) - imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i majkama.

Izgleda da JOJ je smena bila pri kraju i verovatno je zurila kuci, mislim da je NE LJUDSKI (pogotovo sto se radi o ZENI), da NE PUSTI TRUDNICU i otkuca tih par artikala. To je prva SRAMOTA.

Druga SRAMOTA: Sto je zena sa 3 male dece isto pitala da i njoj otkuca par artikla, na sta je ova odbila, jer je zurila da sto pre smugne.

Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?! A GDE JE TO NAGLASENO - NAPISANO NA VRATIMA FIRME?! -NIGDE-

Sta zena tada da radi, vec da se upita DA LI TRUDNICE DA ULAZE U TAKVE PRODAVNICE?! :blink:

Losa reklama za firmu.

Kada mogu da stave nalepnice da ne sme da se slika, da ne smeju kucici da se uvode, a sto onda ne istaknu i za decu ako je tako pravilo?

Druge, PAMETNIJE, veletrgovine su smislile resenje mnogo bolje - mala deca imaju posebna kolica (autice) u kojima se voze tokom kupovine, a ona malo vece mogu da sednu i na odredjeno mesto u obicnim korpama na guranje (kolicima).

I znate vec da negde postoje i igraonice za decu gde dok roditelji kupuju, ona mogu da se igraju.

No, kuda IDE ovaj svet, kada negde i same ZENE imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i zenama za malom decom, ne razmisljajuci da ce se i one naci u takvoj situaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?! A GDE JE TO NAGLASENO - NAPISANO NA VRATIMA FIRME?! -NIGDE-

Sta zena tada da radi, vec da se upita DA LI TRUDNICE DA ULAZE U TAKVE PRODAVNICE?! :blink:

Losa reklama za firmu.

Katastrofa!!!!!!!!!!! Ova država je dno dna. Takav odnos prema deci??!! !A, KAO BORIMO SE ZA POVEĆANJE NATALITETA? Letos sam bila u Italiji, tamo deca, kao i kolica, mogu da se unesu u svaku prodavnicu, a prodavnice su daleko bolje od naših.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?!

Laze!!!! Cista, gnusna njena laz!!!!! Kako je nije sramota!!!! Zakon nigde ne pominje takve zabrane!!! Jao Lady molim te podnesi zalbu direktno nadleznoj osobi (sefu).... To je strasno!!!!!

Ajde jedna od clanica je imala sl.problem u sud kada je otisla ali ajde to nekako opravdavam objasnjenjem da u sud dolaze svakava "sumnjiva" lica i cesto imaju "lazne" dojave o podmetnutim bombama pa mozda zbog sigurnosti deteta ne dozvoljavaju ulaz (dako sam bar ja "opravdala" tu glupu zabranu)... Ali zabraniti ulazak dece u Me...trt ;) e to mi je bas u potpunosti nelogicno!!!! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec odavno besna na taj metrt.Jos kad je Mina bila mala ,pa nismo smeli sa kolicima,pa onda nosiljku uglavimo u njihova kolica...a logicnig objasnjenja nema.Uh,kad se setim,jos sam ljuta.Zanima ma samo da li,recimo u Nemackoj,smeju da zabrane majci da sa kolicima udje u objekat.Ajde ,ako neko zna neka javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja ne idem u METRT :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec odavno besna na taj metrt.Jos kad je Mina bila mala ,pa nismo smeli sa kolicima,pa onda nosiljku uglavimo u njihova kolica...a logicnig objasnjenja nema.Uh,kad se setim,jos sam ljuta.Zanima ma samo da li,recimo u Nemackoj,smeju da zabrane majci da sa kolicima udje u objekat.Ajde ,ako neko zna neka javi.

Bila u Nemackoj. Samo sto ti jos radnici ne ponesu dete :).

Ma definitno prijava :) :) :) sefu. Neka naprave oramar ili civiluk ''za odlaganje dece'', pa ih lepo tu obesis, i kada krenes kuci, skines ih.

E stvarno nista gluplje nisam cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, nije mi bilo mrsko pa sam poslala mail portparolu sa pitanjem "da li je dozvoljen ulazak bebe u objekat". Prosledjujem vam odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, to je bas strasno i verujem da kad bi otisla u srbiju i tako nesto mi se desilo da bih joj lupila samar......

kad sam bila u bgdu u jednom supermarketu, da ne pominjem ime, ispred mene je bila zena sa bebom u kolicima koja je sve vreme vristala i naravno niko ispred nje, a bilo ih je bar desetoro, se nije ni setio da je pusti preko reda.... i onda sam ja poludela, i rekla "alo bre, jel vi cujete da dete place, ajde prodjite ispred svih ovih ljubaznih i kulturnih da ne bi cekali na red"...i niko nista nije rekao, pravili se ludi...mama se zacrvenela, ali mi se posle zahvaljivala i rekla joj da nema potreba da se zahvaljuje za nesto sto je normalno....tako da nisu samo radnice, vec i nas narod....i to obicno zene, kao da nikad nisu bile majke...zgrozavam se toga...i ovde se ponekad to desi da cekas sa detetom u redu, ali jako retko, uglavnom te pustaju....

e mene takve stvari dovode do ludila....zato prosledite bre ovo pismo nekim novinama, oni ce jedva cekati da nekog ispljuju!!!! a to je najbolji nacin da se neke stvari malo promene.....

ja bih to odmah uradila.....

evo sad sam se iznervirala i odoh...ahahahaha

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila u Nemackoj. Samo sto ti jos radnici ne ponesu dete :).

Ma definitno prijava :) :) :) sefu. Neka naprave oramar ili civiluk ''za odlaganje dece'', pa ih lepo tu obesis, i kada krenes kuci, skines ih.

E stvarno nista gluplje nisam cula.

Znala sam .Sada sam jos ljuca.Jedino kod nas u zemlji su majke sa decom diskriminisane.Grrrrrrrrrrrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ovako, sto mozemo da razmenimo iskustva ovde, ali covek, ZENA - trudnica, majka, ne moze nista SAMA da izmeni u ovakvim i slicnim slucajevima. NAZALOST. :( I sto je najgore ni oni koji to mogu - jednostavno se prave da ne cuju. A samo mi "kidamo zdravlje" i ko zna da li ce se ikada situacija promeiti na bolje. Ne misle na zdravlje jedinke - ZENE i na BELU KUGU. :(

Otici i reci na medijima - NISTA, pisati nadleznima u zajednici - NISTA, pisati predpostavljenima u veleprodajama - NISTA. Kao da i ne postojimo,... Do kada tako? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasno je sto kazu da ne smes sa detetom i da je zakonom zabranjeno ulazak sa detetom u prodavnicu ! Ae da vidim gde to pise.. Odes lepo prijavis ako nista zoves novine tv da ih ipljuju i gube klijente.. Ovde tako nesto NEMA !!! Ovde su duzni da te puste bila trudnica ili sa malim detom BILO GDE ! I u svaki centar imas malo "obdaniste "za decu ... Ali u Srbiji jos to ne znaju ,ili znaju ali ih bas briga...

Sto kaze secer ,da meni neka tako kaze pa ja joj nebi opalila samar ,isutirala bi je pred svima !!! Sad sam se i ja iznervirala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ovako, sto mozemo da razmenimo iskustva ovde, ali covek, ZENA - trudnica, majka, ne moze nista SAMA da izmeni u ovakvim i slicnim slucajevima. NAZALOST. :( I sto je najgore ni oni koji to mogu - jednostavno se prave da ne cuju. A samo mi "kidamo zdravlje" i ko zna da li ce se ikada situacija promeiti na bolje. Ne misle na zdravlje jedinke - ZENE i na BELU KUGU. :(

Otici i reci na medijima - NISTA, pisati nadleznima u zajednici - NISTA, pisati predpostavljenima u veleprodajama - NISTA. Kao da i ne postojimo,... Do kada tako? :blink:

ne draga vredi.....to je inace srpski problem, sto mi cutimo i gutamo.....i tako kroz celu istoriju,,,,,dosta jedinki je promenilo svet, a ovde se ne radi o menjanju sveta, vec o najobicnijoj stvari...nadji nekog novinara da ih ispljuje do bola....zapravo ciji je to market???slovenacki ili hrvatski ili?

nadjes telefon i zoves glavne u toj zemlji gde su i napadnes ih kao nista i zapretis da ces sve objaviti u novinama.....videces odmah menjaju pricu...znam iz iskustva jer smo to radili za jednu drugu firmu koja je u srbiji, nevezano za supermarket...

strasno je sve to....ali kultura nam je na nivou velike NULEEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze pojedinac - VERUJ MI.

Ni kada se vise ljudi skupi, ZENA, nema uvek efekta ili bude na pola uradjen posao - tako reci da te ucutkaju.

Mozes na licu mesta da se pobunis, sto je mnogo bolje za tebe i tvoje zdravlje, nego da zadrzavas u sebi. :(

Prema nama se ponasaju kao prema nekome sa druge planete,... Sramota ! :angry:

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja za ovo prvi put cujem-zabranjeno deci! pa nek prestanu da prodaju stvari za decu pa im roditelji nece ni dolaziti!!! znaci nek izbace 1/3 ASORTIMANA(garderoba,obuca,igracke,slatkisi,hrana/sokovi/prozivodi za bebe i decu,skolski pribor,sveske,ranceve...)

!!! pa da ih vidim ko bi im provirio :angry: da ne spominjem da se i ovako ,,elitisu`` tim karticama ,,samo za odabrane`` itd itd...da ne spominjem da uglavnom prodaju najjeftiniju robu i da su jednino po tome i privlacni osiromasenom srpskom potrosacu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo devojke, danas sam dobila iscrnpo obrazlozenje:

Poštovana gospođo Nikolić,

Povodom Vašeg maila u vezi sa ulaskom kupaca u METRO Cash & Carry distributivne centre želimo da Vas obavestimo o sledećem:

Ulazak sa decom u distributivne centre nije zabranjen, ali imajući u vidu isključivo bezbednost kupaca i njihove dece nije dozvoljen ulazak sa dečijim kolicima.

METRO Cash & Carry je prema svom poslovnom konceptu trgovina na veliko. Obzirom na način poslovanja koji se razlikuje od maloprodaje, u našim centrima robu kupuju profesionalni kupci, odnosno pravna lica, preduzetnici i fizička lica koja obavljaju samostalnu delatnost, a koja kupuju robu radi obavljanja svoje poslovne delatnosti, prerade ili dalje prodaje. Tako na primer najveći deo naših kupaca su ugostitelji kao što su vlasnici restorana, hotela, ali i vlasnici trgovina na malo itd.

Opšti uslovi prodaje su koncipirani tako da je veliki značaj dat bezbednosti kupaca. Naime, u METRO centrima u toku radnog vremena roba se transportuje viljuškarima do prodajnih polica a zatim raspoređuje na visoke regalne stalaže. U cilju zaštite kupaca, METRO sprovodi stroge mere opreza prilikom manipulisanja robom. Jedna od mera opreza je i da se ne dopušta ulaz kupcima sa dečijim kolicima, što je i predviđeno tačkom 5. Opštih uslova prodaje, sa kojom se saglasio svaki kupac, njihovim potpisivanjem.

U slučaju da kupac sa dečijim kolicima poseti jedan od naših centara, zaposleni na ulazu za kupce će ljubazno zamoliti kupca da ne unosi dečija kolica u prodajni deo objekta i zamoliti da se kolica ostave na ulazu za kupce. Budite uvereni da se radi isključivo o dobroj nameri kojom želimo da izbegnemo neprijatne situacije odnosno da sprečimo situacije u kojima bi bila ugrožena bezbednost i zdravlje naših kupaca.

S obzirom na navedeno, molimo Vas za razumevanje, jer se, podvlačimo, ovde radi isključivo o Vašoj bezbednosti i bezbednosti Vaše dece u našim distributivnim centrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto vidite, ulazak deci je dozvoljen tako da je douticna g.djica sa kojom je Lady imala "susret" LAGALA!!!!! Jedino sto nije dozvoljeno sa kolicima i ajd to i nekako da razumem ali da je DECI ZABRANJEN ULAZAK????? Majketi ga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pa dobro , ovo je druga prica...onda treba goniti doticnu gospodju :)...mada opet mi je glupa ta pricao kolicima...to znaci da smo svi ugrazeni da nas viljuskarima ne ubiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U redu je bezbednost sto se navodi u odgovoru na tvoje pismo, ali NIJE TACNO da na ulazu opominju da ne smeju da ulaze deca u kolicima, tj. bebe. Majka koja je bila, imala je i dete u kolicima.

A sem toga "nadlezna" je rekla da mala deca do 9 godina ne smeju da ulaze iz bezbednosnih razloga.

Gde je to navedeno na ulazu?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pa dobro , ovo je druga prica...onda treba goniti doticnu gospodju :)...mada opet mi je glupa ta pricao kolicima...to znaci da smo svi ugrazeni da nas viljuskarima ne ubiju.

U pravu si, ako se radi sa viljuskarima, i ja sam pomislila kao i ti, onda su svi koji udju u objekat ugrozeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u toj firmi bili kad je Petar imao 7 meseci. Na ulazu su nam upravo obajsnili te opste uslove prodaje i nije bilo nikakvih problema. Bebca smo vozili u kolicima za kupovinu i kad smo dosli na kasu, odmah su nas preusmerili na slobodnu kasirku. Razumem njihov nacin trgovine, pa me to nije nista poremetilo.

Druga je prica sto oni 'pravi' supermaketi koji nicu kao pecurke po Srbiji nemaju osnovne uslove za decu: pod tim podrazumevam igraonice, naravno. Putovala sam po celoj Evropi i videla sam kako se ophode tamo prema deci i zenama inace. Srbija je u nekom drugom veku, ne zbog nacina poslovanja vec zbog mentaliteta, sto kaze Secer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bzv i to sto u metrtu nemaju onaj deo na kolicima da dete sedne.I po cemu je dete u nosiljci na njihovim kolicima bezbednije nego kada je u svojim kolicima?Ma,to su sve gluposti.Ne mogu vise da se nerviram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nemaju? Gde? Mi smo bili u Zemunu i dete nam je lepo sedelo u kolicima za kupovinu kao i svuda! Nemoj da se nerviras, molim te. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nadam se da sam temu postavila na pravo mesto.

Evo o cemu se radi. Ne bih, jer i ne zasluzuju da se reklamiraju (bar ne po dobrom), pa cu napisati "Metrt" (ko razume, znace) - imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i majkama.

Izgleda da JOJ je smena bila pri kraju i verovatno je zurila kuci, mislim da je NE LJUDSKI (pogotovo sto se radi o ZENI), da NE PUSTI TRUDNICU i otkuca tih par artikala. To je prva SRAMOTA.

Druga SRAMOTA: Sto je zena sa 3 male dece isto pitala da i njoj otkuca par artikla, na sta je ova odbila, jer je zurila da sto pre smugne.

Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?! A GDE JE TO NAGLASENO - NAPISANO NA VRATIMA FIRME?! -NIGDE-

Sta zena tada da radi, vec da se upita DA LI TRUDNICE DA ULAZE U TAKVE PRODAVNICE?! :blink:

Losa reklama za firmu.

Kada mogu da stave nalepnice da ne sme da se slika, da ne smeju kucici da se uvode, a sto onda ne istaknu i za decu ako je tako pravilo?

Druge, PAMETNIJE, veletrgovine su smislile resenje mnogo bolje - mala deca imaju posebna kolica (autice) u kojima se voze tokom kupovine, a ona malo vece mogu da sednu i na odredjeno mesto u obicnim korpama na guranje (kolicima).

I znate vec da negde postoje i igraonice za decu gde dok roditelji kupuju, ona mogu da se igraju.

No, kuda IDE ovaj svet, kada negde i same ZENE imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i zenama za malom decom, ne razmisljajuci da ce se i one naci u takvoj situaciji?

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Nemam reci! Nijedna zemlja u svetu koju sam posetila ili u njoj zivela ne zabranjuje ulazak deci u veletrgovine! Ni za zakon/pravilo o kolicima nikada nisam cula! Blago receno strasno!!! :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega, sigurna sam da mame i tate nisu srecne kad moraju u kupovinu da idu s decom, posebno tako malom jer ne znaju da li ce i kad ce dete poceti da se dosadjuje iz dosade da place i histerise i uostalom koliko ce dugo morati da cekaju na kasi. Redovno odlazimo u Univer i Tempo i do sad nas niko nikad nije pustio preko reda,a ni kolica nam nikad nisu pretrpana, odnosno, brzo prolazimo kasu. Ne razumem ljude koji ne bi pustili trudnicu ili majku s malim detetom preko reda, pa ako jedan kupac i ne moze jer zuri npr, sigurna sam da ostalih 5 u istom redu ne bi propali kad bi ucinili jedno dobro delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.