Neljudski odnos u veletrgovinama

odgovora

Objavljeno

filipa,i imala si pravo..ja bi joj na licu mesta pokazala moju ,,sibu,,...i odmah bih trazila da pricam sa nadleznim,sefom ili gazdom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi šta odgovore, javljam...sada se kajem što nisam odmah reagovala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam poslala žalbu na zvanični mail...morala sam, sinoć mi se stalno motalo po glavi.

Svaka cast! I treba te nadobudne kretenke spustiti na zemlju! One kad imaju los dan, pokusavaju da ga pokvare i kupcima! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi šta odgovore, javljam...sada se kajem što nisam odmah reagovala...

A ako se ne jave, znači ni poslodavac nije mnogo bolji od prodavačice...

Realno - moj šef bi je isprašio da tako mušteriji "preti" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor od direktora:

Hvala Vam što ste odvojili vremena da nam ukažete na odnos naših zaposlenika prema kupcima.

Vrlo nam je žao zbog neugodnog iskustva koje ste imali i zbog neprimjerenog načina reagiranja našeg zaposlenika.

Zbog raznih oštećenja i zaprljanja namještaja u izložbenom salonu godišnje pretrpimo štetu u iznosu od nekoliko hiljada maraka te stoga nastojimo svesti to na minimum, te je to jedini razlog neprimjerene reakcije zaposlenika, znači ništa nije bilo zlonamjerno.

Unutar poduzeća smo mi izvršili sankcije prema zaposleniku.

Još jednom se ispričavam u svoje ime i ime cijelog poduzeća za neugodno iskustvo koje ste imali kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas lepo sto se udostojio da odgovori ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor od direktora:

Hvala Vam što ste odvojili vremena da nam ukažete na odnos naših zaposlenika prema kupcima.

Vrlo nam je žao zbog neugodnog iskustva koje ste imali i zbog neprimjerenog načina reagiranja našeg zaposlenika.

Zbog raznih oštećenja i zaprljanja namještaja u izložbenom salonu godišnje pretrpimo štetu u iznosu od nekoliko hiljada maraka te stoga nastojimo svesti to na minimum, te je to jedini razlog neprimjerene reakcije zaposlenika, znači ništa nije bilo zlonamjerno.

Unutar poduzeća smo mi izvršili sankcije prema zaposleniku.

Još jednom se ispričavam u svoje ime i ime cijelog poduzeća za neugodno iskustvo koje ste imali kod nas.

Lepo, lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo u maxiju mi se desilo oko ovih guzvi. Bila sam sa mamom i ona je zamolila jednu "gospodju" da nas pusti koja kada je videla da imamo punu korpu, rekla je "A neeee, vi imate vise od mene ne mogu da vas pustim". Cekale ko zna koliko u kilometarskom redu. Ja sam je pitala, znaci ja u devetom mesecu trea da cekam na kraju reda na sta je ona spustila glavu, kao i svi ostali u redu. Niko se nije ponudio da ustupi mesto. Ne mogu da verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo u maxiju mi se desilo oko ovih guzvi. Bila sam sa mamom i ona je zamolila jednu "gospodju" da nas pusti koja kada je videla da imamo punu korpu, rekla je "A neeee, vi imate vise od mene ne mogu da vas pustim". Cekale ko zna koliko u kilometarskom redu. Ja sam je pitala, znaci ja u devetom mesecu trea da cekam na kraju reda na sta je ona spustila glavu, kao i svi ostali u redu. Niko se nije ponudio da ustupi mesto. Ne mogu da verujem.

:angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo u maxiju mi se desilo oko ovih guzvi. Bila sam sa mamom i ona je zamolila jednu "gospodju" da nas pusti koja kada je videla da imamo punu korpu, rekla je "A neeee, vi imate vise od mene ne mogu da vas pustim". Cekale ko zna koliko u kilometarskom redu. Ja sam je pitala, znaci ja u devetom mesecu trea da cekam na kraju reda na sta je ona spustila glavu, kao i svi ostali u redu. Niko se nije ponudio da ustupi mesto. Ne mogu da verujem.

:angry:

Mene u Maxiju nikada nisu pustili preko reda,ni trudnu,a ni sa detetom,a jednom me je u Tempu (u 8. mesecu) čovek umalo oborio,jer je kasirka otvorila novu kasu da ja ne bih čekala,a on je brže bolje potrčao da stigne pre mene.

Tužno je to. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno! Mene najvise ljute zenske osobe, te koje su radjale i imaju decu. Pa, zar je moguce da su zaboravile kako je njima bilo i da su i one prosle kroz to!? Ili je mozda inat u pitanju: ni mene nije niko pustao preko reda, pa necu sad ni ja...bla,bla

Da,da...ima ih koliko hoćeš koji razmišlaju tom ''logikom''.

Ovo je sada možda OT,ali ne znam gde drugo da napišem,a pade mi na pamet...pre neki dan u Maxiju ispred mene neka babetina (kad moram tako da kažem) dva sata smara kasirku (koja je bila jako ljubazna) da joj ispriča koji su sve proizvodi na akciji...pritom je kupila samo kesicu kikirikija,i na kraju baci tu kesicu na kasu i kaže drsko ženi-'Otvorite mi ovo!' :blink: I ona joj mukica otvori...

Meni je tako bilo muka i uvek se iznova iznenadim kakvi smo to ljudi...ali,tešim se time da je takvima teško sa njima samima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,sada vidim da su žene gore pisale uglavnom o prodavcima...ali,stvarno,ima i nas svakakvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da priznam da u Maxiju (mini Maxi) u mom kraju, UVEK kada idem sa Emom zovu da prođem preko reda a ako slučajno ne vide da sam sa detetom uvek se nađe neka uviđajna osoba koja će napomenuti i pustiti nas preko reda a o GSP i penzosima koji se prave blesavi (čitaju novine ili gledaju kroz prozor)... e to je već za neku drugu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizu nas je IDEA. Pre neki dan sam poludela! Otisla sa Vukom u nabavku:

1. Nisam mogla da otvorim lepo vrata jer sam bila kolicima, a vrata se automatski zatvaraju, zato neko mora da ih drzi dok ulazim, a kada sam zamolila jednu zenu, jedva je pristala.

2. Radnja je na dva sprata i skoro sve je na gornjem spratu. Ne mogu da se popnem kolicima nikako, znaci moram da drzim Vuka u rukama, a u drugoj ruci korpu.

3. Ostale stvari-kao na primer bajato voce i povrce, meso i siromasan asortiman proizvoda necu da spominjem jer sam htela da ukazem na nesto drugo.

Toytalno neprilagodjena prodavnica zenama sa decom, invalidima...

A jedino ona nam je blizu, tako da kada je hitno, moramo tamo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, ja uvijek pustam ljude ako imaju jedan ili dva artikla, a ja punu korpu, naravno ako na vrijeme primijetim i kasirka nije pocela vec da kuca. Da li mi djeluje reakcija te mame predimenzionirana - da. Sad to da mjerim ona je sa bebom sama, a ti sa muzem i djetetom trudna, ne znam, nekako su to jednostavne stvari, ili pustis ili ne, onaj koga su pustili moze se zahvaliti, a ako ga ne puste, eventualno progundjati nesto sebi u bradu i to je to. 

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo naduvana i preterana reakcija te zene. Ti u svakon slucaju imas vece prvenstvo od nje. Apsolutno nekorektno ponasanje.

Ja se redovno posvadjam u radnjama, jer vise nemam zivaca za budale. Nikada se ne bih pobunila i ne bunim se ako je ispred mene neko ko ima malo dete ili trudnica. 

Ali,ako vidim,kao pre neki dan, tri velike muskarcine sa punim korpama i ja sa S i bebom u kenguru i tri artikla, e onda popizdim. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazna je i nije u pravu kako god okreneš, ti si bila ispred nje, isto sa malim detetom plus tvoji artikli su išli vec kroz kasu te je nisi mogla propustiti i da si htela. Trudnoća jos plus na to al ajde da kažemo da mozda ne primeti svako da je zena trudna. Nema pravo da se buni nikakvo a protiv kasirke pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njena reakcija jeste preterana i to je cinjenica. E sad... Dok sam bila trudna pustala sam mame sa bebama i malom decom, ali ja nisam imala jos jedno pride. Takodje sam se odlicno osecala pa sam mogla. MAda sada nas skoro pa nigde ne propuste preko reda, ali to vec ne uzimam za zlo. Sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misljenja sam da je to nas mentalitet..velikom vecinom. Ta budala sto je siktala na kasirku vidi samo svoje dupe i zali se sto nije pustena preko reda iako si ti isto majka jos pri tom trudna sa malim detetom. Hocu reci  ta ista nece pustati posle preko reda nikog..

Svi se zale na ostale a oni su isti takvi..to ti je vrzino kolol

Tangerine i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da naglasim da ne mislim da su bas svi takvi..ali vecina jeste.

Inace evo primer mama sa devojcurkom od 14-15 god na imd je siktala sto su mene prozvali pre nje sa bebom od 5 meseci. A ista ta mama je zelela prednost kad su njena deca bila bebe sigurno. 

Trebalo bi da postoje striktna pravila i da se svi zaposleni drze toga i pokriveni su istim. A na budale iz reda dele pravdu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kreten. To je onaj tip nadrkane zene koja stalno nesto isteruje pravdu a zapravo samo gleda svoje dupe. vidi da i ti imas malo dete.

Kad me puste preko reda-puste, ako ne, u redu. Kad imam 2-3 artikla ocekivala bih da nas propuste, ali s punim kolicima to i ne ocekujem. kapiram da svi negde zure. 

 

Mislim da je stvar kulture pustati malu decu i trudnice preko reda,mala deca nemaju strpljenja. Ja sam nedavno u prepunoj pekari jedva obuzdavala dete dok je urlao hteo da divlja po pekari. Prodavacica me pitala sta zelim, jos sam sacekala da odgovori neki lik sto je ispred mene, ali je cutao. Kako sam zinula on meni na engleskom "ja sam bio pre tebe".

Oke covece, ako tebi ne smeta da ti 2godisnjak urla pored gglave, samo izvoli. Tvoja kultura. Jos je birao tamo pola sata i ispitivao sta bi mogao uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta zena je reagovala preterano,po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njena reakcija je preterana i obicno takvi nemaju hrabrosti za nesto dalje. Mislim na prijave i maltretiranje radnice. To im je zadna rec odbrane jer vide da nisu bas uspele da izazovu zeljenu reakciju, pa onda idu na zastrasivanje.  Znam to iz licnog iskustva jer sam jedno vreme radila na kasi. A kakvih ljudi ima, to je vec druga tema.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U celoj prici, meni najzalije kasirke. 

Ne razumem te drkose koji se izivljavaju na ljudima koji nisu u situaciji da im adekvatno odgovore. Skoro sam prisustvovala sceni u kojoj se moronka iz reda izdrkava na mesara u maxiju jer se nije nacrtao tog milisekunda kad se ona pojavila, sa sve unosenjem u facu i onim'videćeš ti ko sam ja, ostaces bez posla'. Kobila jedna. 

Vrlo je lepo što si joj ponudila pomoć.

Idiota će uvek biti, neki su prosto bezosecajni, neki iz inata nekome/nečemu, neki su stoka. Prihvatis to i guras dalje. 

Tamo gde je jasno naznačena prednost-gsp, pošte, bolnice itd., prednost se i zahteva. Ovamo gde se ne ocekuje, ponekad nas pozitivno iznenade. Jebiga, tako smo, naopaki.

OT-vrhunac nehumanosti sam doživela u gspu, od penzosa. I kao trudnica i kao mama malog deteta, i kao trudnica i mama u isto vreme :)  daleko im lepa kuca. Grozno je što to kazem, al nekako mi tih desetak situacija baš smanjilo empatiju prema njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bi bilo oznaceno lepo na primer: 

Prednost imaju invalidi, pa trudnice, pa majke./ocevi sa malom decom pa zatim majke/ocevi sa malo vecom decom, pa svi ostali.. mislim sad sam lupila ne znaci da je ovo fer..ali kad nema pravila svako misli da bi on trebalo da ima prednost, cast izuzecima, a ostali ga ne zanimaju..i to je subjektivno sve..svodi se na ono prepucavanje kome je teze i sl

andisam, In-Greed i Nice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.