Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Koje auto sediste imate? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cybex Juno fix

Pedja85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S jos koristi to do 18. Ima 16kg, 3 god i 2 meseca..jos nismo uzeli sledece ali uskoro cemo.

BgB, meni se njih dve voze pozadi obe, mm i ja napred. Masu smo vozili napred jedno vreme kad sam se bojala da ce je S dirati ali ne dira je, plus ni ne moze da je dohvati sve i da hoce..izmedju njih ima jedno mesto.

BgB i Pedja85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj treći red sedišta je pomoćni, ne znam koji je auto u pitanju, ali, genaralno, kada podigneš sedišta u trećem redu, videćeš koliko je blizu glava od krova automobila, pa i koliko si blizu vratima gepeka.

Ako imaš mesta, sedi između njih, a brzo će prerasti, pa možeš da sediš i napred.

Ja ne bih koristio taj treći red sedišta za tu namenu, osim ukoliko nas ne bi bilo više, pa mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije pomocni red sedista, regularna su. 

Evo ovako izgleda. Problem sa sedenjem izmedju njih je da ne postoji trece sediste u sredini. A problem da sednem pozadi je sto necu moci da udjem ako u sredini imam dva sedista (necu moci da ih savijem i prodjem pozadi). 

6b21015b0cb13bc91122e7641747f3cfx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro, ovo je veliki auto. Mogu li srednja sedišta da se okrenu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da mogu u nekim varijantama, ali iskreno nisam sigurna da nasa mogu. Bar nismo platili tu opciju, ne znam da li je standardna. Verovatno nije. Jedino da spustim to srednje da ostane samo jedno gde ce biti beba, a ja i cerka da sedimo pozadi da se ona ne oseti zapostavljeno. 

Mislim da sam upravo dosla do resenja :) Ako mislite da moze pametnije, recite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bgb mi smo bebu stavili napred a ja sedim sa njih dve pozadi.Mozda da njih dve stavis u drugi red a ti u treci,koliko ti je to uopste izvodljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne smem da stavim bebu na prednje sediste, da je zabranjeno to ovde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih srednje sedište, iza vozača, oborio, tako da bude kao mali sto, ako već ne možeš da ga okreneš. Onda staviš jedno dete, manje, na srednje sedište, ono svakako treba da sedi "naopako", ti sedneš iza onog što je oboreno, a drugo dete iza ovog prvog, sa suvozačeve strane :) al sam objasnio ... ihaaa

malalasica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom decaku je postalo tesno sediste do 18 kg, iako ih jos uvek nema:), a ni visinom prerastao... Buni se sve vise, verovatno mu je neudobno.

Od koliko godina-visine ide buster? Koje sediste do 36 kg preporucujete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta treba da se gleda kada se kupuje prvo redovno autosediste(mislim na ono koje ide nakon onog jajeta za novorodjencad)? Da li postojinrki zakon/standard prema kom treba da je proizvedeno? Koje vi preporucujete? Koje se pokazao kao dobro a koje kao lose? Da li postoji ono kao univerzalno za svaki uzrast - kupis jednom pa si miran ili i to ide po godinama/kilazi/visini deteta? Da li je tacno da sada deca do 12 god moraju da sede u sedistu ili ukoliko su niza od ne znam ni ja koliko cm??? Kakva nebuloza...

Eto, mnogo pitanja, nadam se da ce neko odg jer vidim da niko ne pise vec neko vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, postoje sedista od 9 do 36 kg to su 3 kategorije u jednom sedistu. Da deca do 145 cm visine moraju u sediste iz prostog razloga sto im pojas na autu ne odgovara tj prelazi im preko vrata pa moze da ih udavi umesto da ih spase. Problem sa sedistima univerzalne kategorije je sto je preveliko za prvu kategoriju a skuceno za vecu decu i obicno ne moze da se spusta nagib naslona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta sedista su sa vise polozaja naslona??? Hmm ja sam mislila da ima samo jedan polozaj, uspravno, i tu neki jastucici i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedišta od 9-18kg imaju više položaja naslona. Bebi je zanimljivije jer gleda u smeru vožnje, a kada se uspava, samo ga povučeš unapred i možeš ga namestiti do lezeceg položaja. Ona do 36kg imaju samo taj sedeći položaj, za dosta veću su decu, ali ni za njih nije baš zgodno kad se uspavaju, glava uvek nekako visi, tako da za malo dete ne bih nikako. 

Mi smo u autu skoro stalno, od sedišta smo izmenjali sve, od jajeta do bustera, i to od više proizvođača i mogu reći da  su sva manje više slična, tj. zadovoljna sam svakim. Možda da obratis pažnju na kopče, eto, to mi pada na pamet jer i danas koristim jedno koje mi je malo nezgodnije za kopčanje.  I treba da vidiš kakva vrsta baze ti treba za tvoj auto, tu ima razlika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mene su lično najbolja sedišta sa isofixom, isto sam i ja sve moguće isprobala. Sa njima se mnogo lakse rukuje i bezbednija su. Ko može ,mislim da je to vrlo pametna investicija. Mi za sada imamo dva bez i jedno isofix jer smo poslednje otkrili isofix,i ova dva kad budemo menjali moraće da budu isofix.

ako je bez, gledaj da budu sto lakša za montiranje, da imaju jastučić oko glave, onda glava neće padati. Doduse, moji imaju i ležeći  i sedeći polazaj.

sto se tice baze nama rekose da sve pasu ,nasi auti su range rover. Nisam ni znala da mogu baze da ne pasu

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od koliko godina i visine moze buster? 

Moj ima 4,5, 17 kg i 107 cm. 

Trenutno imamo ono od 9-18 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli, možete već da predjete na buster. Važno je da ima 15kg, visinu nam niko nikad nije spominjao. Mi ga koristimo od njegovih cirka 105cm, možda i manje. Uz to, imaš bustere sa posebnom kopcom pomoću koje možeš regulisati visinu gornjeg pojasa iako ja svom jednostavno provucem pojas ispod pazuha i to je to.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, nema veze sto je jos malo pa dostigao kilazu. Ako u visinu nije prerastao, mozete da koristite sediste i preko 18 kg. Sediste je bezbednije od bustera svakako, pa sto duze ostane, to bolje.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Marg, i meni se cini da je obicno sjediste bezbjednije a i udobnije od bustera. Moja starija cerkica koja ce sad napuniti 6god i ima blizu 20kg se jos uvjek vozi u sjedistu, tako da Broc vi imate vremena jos za taj buster:-) Inace taj buster je po meni bas bzvZ, dijete nista ne vidi iz njega, tako da sa njim ili bez njega -meni je isto. Samo eto u njemu je bezbjednije. Kazem to jer moja starija smizla bas lose podnosi voznju i jos kad ne moze da gleda naprijed(a da je pritom podignuta, kao sto je u sjedistu) onda mi buster nije nikakvo resenje. Al eto, morace u njega jer bato polako prelazi iz jajeta u njeno :-)

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene:)

Slazem se i ja da je bezbednije sediste... No vec odavno se on u ovom sedistu vrpolji, tacno mu ne odgovara vise, njemu je sedeti mirno prava kazna-_-... A mora biti vezan. 

Gledala sam i ona 9-36, pa posle moze samo buster da se odvoji, ne znam jesu li udobnija i slobodnija... 

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udobnija i nisu bogzna koliko, opet su u njima relativno  stesnjeni (kao i u svakom as) , ali su svakako i zašuškaniji. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan smo gledali autosedista, mm se zakacio za neko 9-36kg jer on misli da ako usmemo 9-18kg da ce to V. da preraste za pola godine, pa ce ponovo morati drugo da uzima, i na kraju da ce izaci to konstantno menjanje autosediste duplo skuplje. Ne moze da ukapira da V. nece dobiti 9kg za pola godine (sada ima 9kg), i da je to autosediste za koje se on zalepio, mnooogo uspravno. Ima samo jedan nivo nagiba i to je ono tek tek malo, da ne sedi bas ravno pod konac. A planiramo ici i na more i svuda, malo malo pa odemo i do mojih 70kg u jednom pravcu, pa na kraju krajeva, i on sebi obori sediste kada duze vozi, a zamisli kakvo je mucenje za V-ovu kicmu da tako sedi... Moracu mu nekako objasniti tj nacrtati da nije u pravu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto su svi toliko protiv tih sedista do 36kg. Cybex sedista takva su savrsena, imaju jastuk koji lepo ogradi dete, ima gde da se nasloni, a medju najbezbednijima su, ako ne i najbezbednija. Mi nemamo to jer ga nije bilo kada smo kupovali, ali moja drugarica je za oba deteta kupila ta dva sedista i to su bukvalno jedina dva sedista koja je kupila. 

Moj sin ima tri i po godine i 16 kg, a vrlo je napredno dete, nije premrsav niti sitan. Tako da necete tako brzo doci do 18 kg, ne treba brinuti o tome. A cak i kada se predje kilaza, ukoliko visinom sediste odgovara detetu, bezbedno je da se vozi u njemu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protiv tog sedista sam iz prostog razloga sto V. ima svega 5 ipo meseci i sto je to autosed. skroz kao stolica. Nema nagib. To je ok za malo stariju decu, 3,4 god, makar ja tako razmisljam, ali za V. je jos rano da sedi u takvom sedistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.