Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Jekalina, to ti je to, jaje..izgleda dosta duboko, i meni je bilo cudno kako cu novorodjence da stavim tu, ali to je ta fetus - poza koja njima najvise odgovara..

Sara jos koristi jaje, nije joj malo..ali racunam za par meseci cemo uzimati vece..uh bice to muke koje odabrati..

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba jastuce, ta sedista su takva ;)

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oki doki :) hvala vam..probacu onda daje stavim tako cim budemo isli negde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora jastuce, samo je lepo stavi znaci dupence skroz dole i onda se ledja lepo naslone i podesi kaiseve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uskoro treba da uzmemo vece autosediste...ok joj je jaje i dalje, ali racunam kad bude imala 8 kg mozemo vec u vece..ili da cekam bas 9kg? Ko zna kad ce to biti, tek ima oko 7..ali mislim zbog visine mozda i ranije

Uglavnom, gledala sam ovo:

http://www.nonstopsh...9-36kg-s159_213

Jel ima neko mozda? Deluje mi skroz ok, bas ono sto trazim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne idem u off na nekim drugim temama sa opremom, da pitam ovde, posto je auto sediste doslo na dnevni red :D

Ja necu kupovati kolica sa sintezom, to mi je mnogo parica, nego cu uzeti kolica koja imaju i lezeci polozaj.

Samim tim se pitam sta cu sa kupovinom jajeta (tj 0/0+ sedista za auto)

Vidim da se jaje koristi do 13 kg a i da ima auto sedista koja nisu jaja vec prava auto sedista koja idu od rodjenja pa do 18 kg.

Sta je bolje uzeti? Da li je to veliko auto sediste koje je i za starije a spada u 0+ grupu sigurno za bebu?

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox ja te pratim u stopu sa ovim temama :D

To je i mene bunilo, jer je jaje do 10/13kg, i posle moraš da kupuješ novo, a ovo "veliko" mi je nekako mnogo veliko, kako se mala beba koja ne može da sedi smesti tu?

joj, verujem da će nam za neki godinu dana ovo biti smešno kako pojma nismo imale ni o čemu :lol:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti prati, bolje u horu da pitamo :D

Ko pita ne skita, tako cu ja na svakoj temi da pitam :D

A i ja mislim da ce biti smesno, al sad mi nije smesno ni najmanje :unsure:

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad ne znam za te nove opcije "all in one", mi kad smo kupovali bilo je jaje, i posebno za sedenje.

Najbolje je da odeš u neku veću radnju i da tamo sve prečekiraš od opcija, izmučiš radnicu, zapišeš šta ti se svidelo pa od kuće pregledaš cene :)

Mislim ako ti/vam se ne žuri da kupujete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je bolje uzeti jaje prvo, jer tako je beba okrenuta do godinu dana u smeru suprotnom od voznje, tako je najzasticenija..plus imas i nosiljku u vidu jajeta..

A sediste posle kupis ono od 9-36 kg i to je to..

Mi sad gledamo to vece, ona je jos u jajetu ali za septembar za more hocemo autosediste..

I da kupis to do 18, posle ces opet morati do 36..doduse tu mozes samo buster onaj, on je jeftin...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispasce da se trpam u svaku temu ali ajde i ovde da odgovorim :) Ako mislis da ti ne treba jaje tj. grupa 0 mozes da kupis sediste iz grupe 0+/I od 0-18kg s tim da dok je beba mala autosediste montiras suprotno od smera kretanja i mirna si do trece godine ;)

My happiness i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je samo bitna sigurnost za ta veca sedista 0/1... :) ostalo je stvar kombinovanja sa paricama i potrebama posto sam cula da mnogi iznose bebu sa sve jajetom i da im jaje sluzi za ljuljanje kod kuce :) Hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo jaje.Treba na poklon da dobijemo autosediste.Recite mi koje je bolje da se uzme,ono od 0 do 18 ili od 9 do 18.Mislim da to od 9 do 36 nije dobro jer je uglavnom sedeci polozaj.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila jaje, a kasnije kupila ovo od 0 do 18 kg... jaje je korisno jer možeš da ga koristiš i u kući, lakše se montira, lakše iznosiš bebu sa sve jajaetom kad negde ideš itd... ja sam imala neko polovno pa su mu pukli kaiševi, tj. ona kopča i onda sam uzela ovo do 18kg.. tu imaš neku kao ručkicu i bukvalno oboriš sedište da bude kao jaje.. s tim što je nezgodno vaditi ga i nositi bebu u tome.. a opet kasnije, tj. sada mi super služi jer kad zaspi ja je oborim i onda joj ne pada glava onako kao kad sedi...

eto... moj savet uzmi jaje.. kasnije neko veće.. sedišta imaš i za male novce, ja sam ovo naše platila 4000 dinara u Tempu, Nania je u pitanju ;)

Fox i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI imamo ovakvo jaje

http://www.minimarket.rs/fotelje-za-automobil/hauck-auto-sediste-zero-plus-comfort-0-13kg-0-black/a-744

Mada ovo je ruzna boja na linku, ali sigurno ima i drugih..pre nas je jedna drugarica koristila povremeno, a posle nje jos jedna drugarica, pa smo onda mi nasledili, neosteceno kao novo..hocu reci, ocigledno da je kvalitetno vrlo..a cena nije previse jaka

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila jaje, a kasnije kupila ovo od 0 do 18 kg... jaje je korisno jer možeš da ga koristiš i u kući, lakše se montira, lakše iznosiš bebu sa sve jajaetom kad negde ideš itd... ja sam imala neko polovno pa su mu pukli kaiševi, tj. ona kopča i onda sam uzela ovo do 18kg.. tu imaš neku kao ručkicu i bukvalno oboriš sedište da bude kao jaje.. s tim što je nezgodno vaditi ga i nositi bebu u tome.. a opet kasnije, tj. sada mi super služi jer kad zaspi ja je oborim i onda joj ne pada glava onako kao kad sedi...

eto... moj savet uzmi jaje.. kasnije neko veće.. sedišta imaš i za male novce, ja sam ovo naše platila 4000 dinara u Tempu, Nania je u pitanju ;)

I mi još uvek koristimo jaje. Baš mi je bilo korisno u zimskim mesecima, upakujem ga lepo, ušuškam i tako pravo unesem u kola. I kad idemo kod baka i deka, lepo nam je služilo za spavanje, hranjenje, luljanje. Mi smo uzeli chipolino euphoria, odlično se pokazalo. Ali sad je vreme za veće, pa se razmišljam koje da uzmem 9-36, 9-18... ? A i ja ću Nania, cena im je povoljna, a mislim da je solidan kvalitet. Koje si uzela ti, i koja je razlika između ova dva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovo autosediste.Samo druge boje.Ono moze od rodjenja jer ima i ove dodatke za novorodjence,vise polozaja nagiba...Jaje smo prestali da koristimo oko 4meseca jer se moja beba bunila u njemu.Do pre mesec dana je bila okrenuta suprotno od smera kretanja,sad smo je okrenuli u smeru kretanja.

http://shop.aksa.rs/bellelli-auto-sediste-leonardo-0-18kg-0-1---petunia.html

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,

Kada ste pocele same da vozite bepca u kolima, u tom jajetu? I jel bebac na zadnjem ili suvozacevom mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je vozila kad je imala dva meseca iz Bg u Ns..na zadnjem sedistu (po gradu sam je vozila i ranije, naravno)..mada generalno bi trebalo da jaje montiras na suvozacko mesto ukoliko nemas airbag tu, a ako imas airbag, onda pozadi...meni je bilo lakse da zaglavim lepo jaje pozadi, a napred bi samo pojasom bilo vezano..ovako gurnem sediste do kraja, i jaje ne mrda ni mrvicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem sta je problem sa sedistima od 9-36? Mislim, sta im fali?

Ako neko ume da mi objasni, da se ne zeznem pri kupovini..

Inace nema sanse da bi ona meni sedela okrenuta suprotno od smera voznje jos dugo, jer ne bi joj nogice dosle na naslon...plus ne voli tako da se voza, ja je ne vidim, jedva cekam da se okrene ka nama..znaci to mi nije vazno, jer cu je svakako voziti u smeru kretanja..

Jel ima jos neka mana tih od 9-36?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljudi, a kako se uopšte montira to jaje? mi nemamo pojaseve na zadnjem sedištu :blink: sad sam zbunila :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pojasevima se veze, a ako nemate pojaseve nazad, mozete ga i samo zaglaviti izmedju sedista valjda..ili da ga stavite napred pa vezete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem sta je problem sa sedistima od 9-36? Mislim, sta im fali?

Ako neko ume da mi objasni, da se ne zeznem pri kupovini..

Inace nema sanse da bi ona meni sedela okrenuta suprotno od smera voznje jos dugo, jer ne bi joj nogice dosle na naslon...plus ne voli tako da se voza, ja je ne vidim, jedva cekam da se okrene ka nama..znaci to mi nije vazno, jer cu je svakako voziti u smeru kretanja..

Jel ima jos neka mana tih od 9-36?

Ми имамо до 36.Нама је ок,вози се у правцу кретања,јер би иначе полудела.Наниа је у питању,добили смо га кад се беба родила.

ljudi, a kako se uopšte montira to jaje? mi nemamo pojaseve na zadnjem sedištu :blink: sad sam zbunila :wacko:

Нисмо ни имали појасеве позади,возимо југића.Али их је мм монтирао због деце.А и син није хтео да се вози без везаног појаса.Гледало дете рекламу да је потребно 5 секунди да се веже појас и да дете буде сигурно и од тада нема теорије да седне у ауто,а да се не веже.

respect voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.