Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Sada, pošto sam uradila test na Bebac.com, vidim da airbag mora biti isključen. Sad još samo da saznam kako se to radi.

Šalim se, to će mi isključiti neki majstor. Nego;

Ovo sedište na koje sam bacila oko ima oznaku ECE 44/03, ali mu fali "r" i to me isto buni.

Znate i sami da se roba kopira, a u nazivu se izostavi i doda slovo.

Kako da znam da je to OK?

joj ne znam sta da ti kazem. ako ima tu oznaku onda je valjda ok. kako mislis da postoje kopije i sedista? tj marki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene neke stvari bune. Danas sam gledala sedište za novorođenče; montira se u smeru suprotnom od vožnje, ima ECE oznaku, ali piše i da se ne koristi u autu koji ima airbag.

Pa šta sad da radim? Beba ne sedi, mora u takvo sedište. Koga da pitam? Naravno, osim Vas forumaša.

Mislim, postoji li neka služba koja bi dala tačne informacije?

Da, moze napred da se montira al ja se time ne bih zezala.. al to sam samo ja. Otkud ja znam dal je iskljucen ili ne. I da li ce ne daj Boze "proraditi" ili ne. Isto tako kao sto se montira napred, moze da se montira i pozadi. U suprotnom smeru naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me od koliko meseci mogu stavljati bebu u autosediste ovog tipa:

auto_sediste_teo_plava.jpg

auto-sediste.jpg

Kod mog pise 0+ ali je polozaj polusedeci tako da se ne usudjujem zbog njene kicmice. A mozda je i smem sad staviti?

Inace ima mesec i po beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj, u ovome si mogla i da izneses bebu iz porodilista.

Tebi se cini da je polozaj polusedeci, ali nije vec je fetus polozaj i dozvoljeno je koriscenje od rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznela sam je u onoj lezecoj nosiljci, ovde ne traze bas odredjeni model mozes je i u korpi za pijacu izneti.

A meni nekako izgledalo ko da ce se izlomiti u tome pa je ne stavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznela sam je u onoj lezecoj nosiljci, ovde ne traze bas odredjeni model mozes je i u korpi za pijacu izneti.

A meni nekako izgledalo ko da ce se izlomiti u tome pa je ne stavljam.

Mozes je izneti, ali za voznju u kolima beba mora da je u autosedistu. Ona lezeca nosiljka to nikako nije, a ovo je pravo autosediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je lakse kad znam da je smema staviti u to. Ovo em je kabasto em nezgodno.

Ali meni stvarno izgleda kao polusedeci , kao kada bih kolica podigla. U svakom slucaju bice nam puno prakticnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo napokon resili posle duzeg razmatranja,da Anji kupimo cybex sediste. Juce sam narucila,trebalo bi za par dana da stigne

cybex

CHILLI PEPPER je boja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo napokon resili posle duzeg razmatranja,da Anji kupimo cybex sediste. Juce sam narucila,trebalo bi za par dana da stigne

cybex

CHILLI PEPPER je boja

Sedište je super, mi imamo Cybex Pallas 2 fix :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj, mi smo u tome izveli bebu iz porodilista. Ona uziva da je u sedistu. Njia taj polozaj prija jer je fetusni, tako su lezali u stomaku. Danas kad smo zavrsili sa vakcinom prestala je da place cim sam je stavila u sediste i kola krenula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je na početku uživao dok je sedeo u jajetu, sad već gadno protestuje kad se stavi u isto <_< Verovatno zato što je postao radoznao da gleda okolo a iz onog sedišta nema baš neku perspektivu, a još kad je okrenut unazad katastrofa. Jedva čekam da ga preraste da mu kupimo ono koje gleda napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosimo je sad u tome ali mi se ne svidja kako joj stoji glavica. Onako joj klone.padne sa strane, posebno jer uglavnom spava unutra, ali mi nekako strasno kad vidim kako se sva iskrivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću možda sad postavti glupo pitanje, ali nek mi neko ko se više razume pojasni ako je moguće. Zašto se insistira na tom fetusnom položaju toliko dugo? Meni je logično da bebi nekoliko dana nakon rođenja fetusni položaj odgovara jer još nije naviknuta na spoljni svet, ali ne vidim zašto bi recimo beba od 6 meseci trebala da bude u fetusnom položaju, pošto je uveliko naviknuta da leži a neke i da sede.

Kao što rekoh, nisam stručnjak pa mi nemojte zameriti a ako sam OT prebacite post u odgovarajuću temu. Pitala sam ovde jer većina tih autosedišta grupe 0+ je do 13 kg, a neka deca sa tom kilažom su vremenski malo podaleko od fetusnog položaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću možda sad postavti glupo pitanje, ali nek mi neko ko se više razume pojasni ako je moguće. Zašto se insistira na tom fetusnom položaju toliko dugo? Meni je logično da bebi nekoliko dana nakon rođenja fetusni položaj odgovara jer još nije naviknuta na spoljni svet, ali ne vidim zašto bi recimo beba od 6 meseci trebala da bude u fetusnom položaju, pošto je uveliko naviknuta da leži a neke i da sede.

Kao što rekoh, nisam stručnjak pa mi nemojte zameriti a ako sam OT prebacite post u odgovarajuću temu. Pitala sam ovde jer većina tih autosedišta grupe 0+ je do 13 kg, a neka deca sa tom kilažom su vremenski malo podaleko od fetusnog položaja.

Ne postoje glupa pitanja,postoje samo glupi odgovori :)

Ja nisam strucnjak,ali pretpostavljam da bebama taj polozaj odgovara jer im ne opterecuje kicmu. Najbolje vidi u temi "Pravilno drzanje bebe" ili slicnog naziva.

Sve je to individualno,neke bebe ne sede samostalno ni sa 8-10 meseci,a konkretno sedista su napravili takva da mogu da koriste bebama od samog rodjenja,pa zato i taj fetusni polozaj,pa do nekih 6-8 meseci. Stavili su grupu od 0+ do 13kg,ali ako cekamo da dete ima 13 kg,glava ce mu odavno izviriti iz sedista. Tako da ta brojka po meni znaci samo to,da su morali neku brojku da stave. Mojoj deci je jaje odgovaralo do nekog 7-8. meseca,obe su bile u tom periodu oko 8-9kg teske,a 13 kg su imale oko druge godine. prosto je ne moguce nositi dete od dve godine u jajetu. Ili su moja deca vanserijske proizvodnje :D Najbolje je uzeti sediste od rodjenja pa do 18 kg(tj.najisplatljivije). Ali to nije tkzv. jaje,i ne vadis ga iz kola sa sve bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, i moje dete ima skoro pa 5 meseci, a još nema ni 7 kg, tako da pretpostavljam da će trebati ihahaj vremena da dogura do tih 13 kg, a dotad će mu uveliko prekipeti ova sedalica, jer je već ne voli :lol: Nego, ima li još slučajeva da dete ne voli biti u autosedištu, ili je to samo kod ovog mog deteta? Ako ima, kako zabavljate decu u toku putovanja, zbog pomenutog položaja suprotno od smera vožnje i na zadnjem sedištu? On hoće da gleda okolo a tako ništa i nikog ne može da vidi.

Inače, sedište je MaxiCosi, lepo izgleda, mekano je i deluje mi udobno, koliko je sigurno pojma nemam, niti želim da proveravam. Kupljeno je u EU tako da standarde zadovoljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti vozis auto,stavis ga napred i obavezno iskljucis Airbag,ili sednes nazad pored njega,ili opet on napred a ti pozadi,vidi koja kombinacija mu odgovara. Mi nismo imali problema da nece,njima je bitno samo da se voze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, i moje dete ima skoro pa 5 meseci, a još nema ni 7 kg, tako da pretpostavljam da će trebati ihahaj vremena da dogura do tih 13 kg, a dotad će mu uveliko prekipeti ova sedalica, jer je već ne voli :lol: Nego, ima li još slučajeva da dete ne voli biti u autosedištu, ili je to samo kod ovog mog deteta? Ako ima, kako zabavljate decu u toku putovanja, zbog pomenutog položaja suprotno od smera vožnje i na zadnjem sedištu? On hoće da gleda okolo a tako ništa i nikog ne može da vidi.

Inače, sedište je MaxiCosi, lepo izgleda, mekano je i deluje mi udobno, koliko je sigurno pojma nemam, niti želim da proveravam. Kupljeno je u EU tako da standarde zadovoljava.

I mom detetunje jaje posalo usko i neudobno oko 9.meseca,takodje +13 kg,plakao je kad god ga stavimo,dok nismo uzeli vece.Sada zna da mora tu da sedi,o mu je normalno,ceka da ga vezem,gura ruke sam kroz pojas :rolleyes: Uglavnom zaspi,ali nekad mu bude i dosadno,pa place,uvek neko sedi pored njega posto ga vozimo pozadi,i zabavalja ga.I ovde se deca voze okrenuta suprotno od smera kretanja.Imas ona ogledala sto se montiraju tako da vidis bebu i da ona vidi tebe ako je vozis sama na zadnjem sedistu,i jos mnogo igracaka za zabavu :rolleyes: Mada je sad ovaj moj veci,pa vidi ponesto i napolju Ali kad je bio mali skoro uvek je spavao.Ma ja mislim da kad naviknu da tako treba da se voze onda vise nema problema,narocito ako se voze cesto,naviknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa Cam autosjedistima?

Ili, i ako ne, molim vas recite mi sta mislite o ovom modelu

http://www.camspa.it/en/prodotti/in-auto/p...?product_id=951

Treba mi misljenje nekog iskusnijeg, da li mogu ovo sjediste koristiti za novorodjence?

Djeluje mi malo neudobno, iako je od 0-18 kg i moze se spustiti u fetusni polozaj, a opet mislim da je ta varijanta najisplativija.

Mozda ima neko predlog kako bi se mogla povecati udobnost? :rolleyes:

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nakon mesec dana intenzivne pretrage odlucila da uzmem Fisher Price sediste. U kategoriji je 0-18kg, izuzetno udobno, bocna zastita, isofix, podesivi pojasevi, 5 polozaja (od polulezeceg do sedeceg), navalaka koja se skida (isto veoma vazno :-)) i zadovoljava EU standarde. Sad samo jos da otputujemo negde u EU xaxaxaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba uveliko sedi,i kupili smo bertoni sedište za auto koje je od 6plus.Međutim ona ne voli u njega hoće u sedište koje smo pozajmili chico od 0plus,jer u njemu lijepo zaspi,u sedećem položaju ne može zaspat.Koji je vaš savjet?Da joj kupim ipak za 0plus kad bude velika biće bezveze..ne znam šta da radim,uskoro moramo vratit ovo sjedište?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto slabo ko gleda temu Mali oglasi, mozda ce nekom znaciti i ovde da vidi ponudu ;)

Prodajemo autosediste Maxi cosi 0-13kg

50E

slika-38384-2011-02-1297298253-default.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba uveliko sedi,i kupili smo bertoni sedište za auto koje je od 6plus.Međutim ona ne voli u njega hoće u sedište koje smo pozajmili chico od 0plus,jer u njemu lijepo zaspi,u sedećem položaju ne može zaspat.Koji je vaš savjet?Da joj kupim ipak za 0plus kad bude velika biće bezveze..ne znam šta da radim,uskoro moramo vratit ovo sjedište?

Kupite joj sediste 0-18, ono moze da se spusti pa da bude kao jajasce, a moze i da se podigne u sedeci polozaj, a trajace ti dok ne bude imala 3-4 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak smo za poklon dobili sedište koje je sedeće za 6plus.Nedavno je počela da se buni u jajetu,pa kad joj se prispava lepo zaspi.Ovo sedište može da se spusti kako je Nađa opisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze jedan savet? Mi smo dobili tj pozajmili od drugarice sediste za bebu(pise od 0 do 13kg),moja beba ce za koji dan napuniti 2 meseca,juce smo isli malo u skitnju,ali nisam je stavila u to sediste jer mi se cini neudobno i na sredini ima velika rupa(udubljenje),i nije mi jasno kako je to predvidjeno za bebe ,ni kako da je u to sediste stavim?? Da li da kupim drugo,koje je dobro,na sta treba obratiti paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekalina a koje sediste je u pitanju?Mozes da postavis sliku.Za tako malu bebu se uglavnom koristi to od 0 do 13kg i to je tzv.jaje

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.