Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

MaraMO kupili ga u PN-u, Anabela se zove radnja, znas mozda.

Drage moje prostudirala sam ga danas malo, videh neke dve rupe kroz koje bi mogao da se provuce pojas, sta ga znam probacemo. A uputsvo je kao lose kopirano, sve izmrljano, a ova prodavacica lepo zna sve da ti objasni kad treba nesto da ti uvali, a sad jadna ne zna. Videcu vec ja da li moze ovako kako mi pade na pamet, ma kupicemo svakako novo, videh jedno lepo veliko NORMALNO bertoni i takooo. Javljam jesam uspela!!!

Htedoh danas da ispišem post,l pa zaboravila.

Dakle ne reče nam, imaš li dodatno plastiku ispod tog jajeta ili ne?

Pre mislim da ne kapirate kako treba da se namesti. Bez ikakve uvrede to kažem, jer meni za sedište uputstvo nalepljeno na samom sedištu i svaki put se po pola sata makljam sa nameštanjem :lol:

Za jaje smo imali dodanu plastiku koja se pričvršćuje pojasom, a jaje se samo uglavi na plastiku.

Meni liči kao da su vam oni prodali jaje bez podmetača (čini mi se da to masa prodavnica radi u Srbiji, da bi uzeli dodatnu lovu), mi smo uzeli polovna komplet kolica sa sve velikom korpom (čvrstom), jajetom i klasičnim kolicima. Jaje nam je služilo do nekog 9 meseca kada ga je prerasla, jednostavno nisu joj ramena više stala u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh danas da ispišem post,l pa zaboravila.

Dakle ne reče nam, imaš li dodatno plastiku ispod tog jajeta ili ne?

Pre mislim da ne kapirate kako treba da se namesti. Bez ikakve uvrede to kažem, jer meni za sedište uputstvo nalepljeno na samom sedištu i svaki put se po pola sata makljam sa nameštanjem :lol:

Za jaje smo imali dodanu plastiku koja se pričvršćuje pojasom, a jaje se samo uglavi na plastiku.

Meni liči kao da su vam oni prodali jaje bez podmetača (čini mi se da to masa prodavnica radi u Srbiji, da bi uzeli dodatnu lovu), mi smo uzeli polovna komplet kolica sa sve velikom korpom (čvrstom), jajetom i klasičnim kolicima. Jaje nam je služilo do nekog 9 meseca kada ga je prerasla, jednostavno nisu joj ramena više stala u njega.

AAAAA NEMAMO TU PLASTIKU!!! Treba da ima dakle? Ma cuti, za sve su me zeznuli, tamo smo sve narucili, od posteljine do kolica, nista nije kako treba, nego aj' sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Govorim o ovoj plastici

KLIK

A evo ti i autosedišta koja su na slici sa plastikom ispod:

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAA NEMAMO TU PLASTIKU!!! Treba da ima dakle? Ma cuti, za sve su me zeznuli, tamo smo sve narucili, od posteljine do kolica, nista nije kako treba, nego aj' sad...

Gledaj, možda grešim, nisam siurna. Ali skoro svako jaje to ima, dala sam ti linkove u gornjem postu.

Na nekim stranicama su jaja bez postolja, a onda ti daju postolje posebno, a na drugim slikama je jaje već na postolju. Koja kolica si rekla da ste uzeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj, možda grešim, nisam siurna. Ali skoro svako jaje to ima, dala sam ti linkove u gornjem postu.

Na nekim stranicama su jaja bez postolja, a onda ti daju postolje posebno, a na drugim slikama je jaje već na postolju. Koja kolica si rekla da ste uzeli?

Ma neka bzv, pegiolino mozda. Ma nista nisam znala, prvo dete, nisam znala ni sta da gledam, sada bih znala... Cisto eto svidjala mi se, jooooj glupace... Sad cu ovo da pogledam, prethodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Govorim o ovoj plastici

KLIK

A evo ti i autosedišta koja su na slici sa plastikom ispod:

KLIK

Hm, nije ona nama ovo ni spominjala, niti sam ja znala... Nego videla sam cenu sad samo postolja, mislim da je najbolje da mi uzmemo odmah novo sediste, presisalii smo 9kg, ovim bi smo svakako kratko bas eto mogli da se posluzimo. Osim da moze dobro da se fiksira, da ima vise polozaja naslona i da njemu odgovara, na sta jos bi trebalo da obratimo paznju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tu tek kreće nauka hahaha

Šalim se. Položaji sedišta nisu neki, barem ne na ovom što smo mi uzeli, ima kao ono ''lžeće'' ali to baš i nije ležeće hehe

Mi smo uzeli Brevi čini mi se i za sada smo zadovoljni.

Pre njega smo gledali jedno drugo (ubi me ne sećam se imena) koji je imao nešto slično stočiću, to je kao dodatno osiguranje bilo, samo meni se to i nije toliko svidelo. I ovo smatram da je isto glupost, ali zakon kaže da mora pa je kupljeno.

Ne znam kakva sve imaju u Srbiji, ali čini mi se da sam negde čitala da ima i taj Brevi i da su bili zadovoljni.

Ako imaš isofix, uzmeš ono koje je na isofix. Ako ne ono na pojas. Nisam pametna po tom pitanju

p.s. i meni je ovo prvo dete, ali sam se pre toga debelo raspitala :D

Evo to sa ''stočićem

Avtosedezi-Cybex---Pallas---Razlicne-Bar

A ovakvo je naše, samo je plavo

brevi-avtosedeZ-grand-prix-silverline-07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hejj, hej Trto :) to rade i u Slov ni jedno jaje ne dobije tu plastiku eto mi smo kupili nova kolica u kompletu znas koja Peg Perego i ne dodje taj isofix ako zelis da ti dodje trebas da izdvojih tricavih 100 eur :D,a svako jaje koje nema isofix tj tu plastiku u koju se samo ubaci fixsira se pojasom na youtube ima sve lepo korak po korak :)

DAJ LINK, ZIVOTA TI!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico bre isofix nije ta plastika o kojoj ja govorim, isofix je sistem sa motkom koja ide na pod ispred zadnjeg sedišta a pričvršćuje se na kuke na spoju naslona i sedišta.

A reče ja gore da nisam sigurna da mora da ide plastika, samo ja ne znam sistem nameštanja onda :D

Koliko se sećam ovo naše je išlo dole preko plastike pa onda iza sedišta, naravno jaje okrenuto ka naslonu i nema di da mrda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi na ovom linku ima neka plastika mi to nismo dobili...pa se u to sediste stavi, majke mi nismo samo jaje,narucili smo preko mimovrste komplet i nimalo povoljno nije bilo, a ovo nije bilo ni kod baby centra ni pikapolonice :unsure: stvarno ja sam mislila da je to model isofixa chicco znam da ima takve isofix sisteme bez te nozice koja ide na pod, pa sam mislila da su manje vise takvi,a vidjala sam kod radjaka maxi cosi sa nozicom koja ide na pod

Na početku snimka ima kako se namešta samo sedište bez ičega, dakle golo sedište tj jaje, onda sa tom plastikom (bazom/osnovom kako je oni zovu) koju smo mi imali, pa na kraju isofix. Koliko sam skontala isofix je samo sa tom motkom, to što su oni imali je baza.

Isofix je sada najskuplji, dok se on nije pojavio ta osnova, deo plastike je bio 100€, sad vidim da je ta plastika najviše 50€, isofix je sad naravno skuplji.

Sad, oni koji nemaju auto sa klinovima za isofix mogu da se slikaju.

Ma bre napravili celu nauku oko sedišta, zlo mi je od toga. Ne mogu sa detetom noću ni da putujem kao čovek, kako da beba/dete spava u sedištu??? Bilo kakvom!

Prošle godine sam videla da su napravili onu veliku košaru koja ide na isofix sa motkom hahahaha alito je za bebicu samo.

Sad zbog tog glupog zakona ja ne mogu noću da putujem sa Anom, da je normalno vreme, natrpala bi nešto iza prednjih sedišta i dete bi imalo krevet, ali neeeeeeeeeeeeee

Mora da sedi!

DODATO: izvinjavam se, proverila - izgleda da postoji isofix baza i bez noge, eto za godinu dana se sve promeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad zbog tog glupog zakona ja ne mogu noću da putujem sa Anom, da je normalno vreme, natrpala bi nešto iza prednjih sedišta i dete bi imalo krevet, ali neeeeeeeeeeeeee

Mora da sedi!

Ali ne daj Boze da se nesto desi,a tvoje dete spava na tom krevetu pozadi,sta bi onda bilo? Mislim da je bolje stvari posmatrati tako da je ovako bezbednije. I vecina sedista ima takozvanu "lezecu" poziciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ne daj Boze da se nesto desi,a tvoje dete spava na tom krevetu pozadi,sta bi onda bilo? Mislim da je bolje stvari posmatrati tako da je ovako bezbednije. I vecina sedista ima takozvanu "lezecu" poziciju

Joj draga moja, ja nikad ne idem tom logikom i kad god mi neko tako nešto kaže dobije moj odgovor:

''To značilo da kad god izađem iz kuće može da se desi da mi padne saksija na glavu, iz tog razloga nikad neću izaći iz kuće''

Znam za rizik, i za 2 putovanja godišnje sam spremna da prihvatim taj rizik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još i ovo to nije ''ležeći'' to je blago zavaljen :D

Sad me linčujte :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još i ovo to nije ''ležeći'' to je blago zavaljen :D

Sad me linčujte :lol:

Ma jok,sto da te lincujemo,blago tebi kad tako razmisaljas(ne mislim nista lose),ja ipak se vodim drugacijom logikom. Ne brinem ja zbog mene i mm dok vozimo jednom godisnje oko 3200km u oba pravca,ja brinem zbog onih okolo nas,jer odkud znam ko sve drzi volan u rukama.

Blago zavaljeno,taman kako treba da ne opterecuje njihovu kicmu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili chipolino modeno do 36kg, sto znaci da se skida naslon i staje samo ono booster sediste, kako li se vec kaze i stvarno je lepo :) bilo je 7500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok,sto da te lincujemo,blago tebi kad tako razmisaljas(ne mislim nista lose),ja ipak se vodim drugacijom logikom. Ne brinem ja zbog mene i mm dok vozimo jednom godisnje oko 3200km u oba pravca,ja brinem zbog onih okolo nas,jer odkud znam ko sve drzi volan u rukama.

Blago zavaljeno,taman kako treba da ne opterecuje njihovu kicmu :D

Zezam se ble, samo znam da postoje sigurno one koje bi me i linčovale :lol:

To ti je ono, ja znam gde idem, što dajem migavac, a onaj iza što mi ne čita misli? :lol:

Šalu na stranu, kapiram šta hoćeš da kažeš, ali kao što si rekla ja tako ne razmišljam. Sve je to lepo što hoće bezbednost i sve, ali evo slučaja (ne vezan za decu, ali vezan za propise u automobilu)

Moja rođaka je imala saobraćajku. Podijagonali suvozač -iza vozača su nadrljali (ta moja rođaka je izletela kroz PROZOR, iza vozača momak je umro), dijagonala vozač-iza suvozača - ogrebotine i po koja slomljena ruka ili noga.

Poenta priče - da je moja rođaka (suvozč) imala vezan pojas - bila bi na mestu mrtva, ovako je proletela kroz prozor.

Znam i to za kičmu, al aj ti zavali sedište i spavaj u kolima cele noći. To vam sve govori dete koje od 9 godine ni jedno putovanje nije prespavalo, već uredno sedelo između sedišta i gledalo na put.

Do tih godina sam uredno povraćala na putovanjima, pa sedeći položaj nije nikako odgovarao, već sam MORALA da legnem, u suprotnom tata je stajao na svaku banderu da ćera baci peglu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico bre isofix nije ta plastika o kojoj ja govorim, isofix je sistem sa motkom koja ide na pod ispred zadnjeg sedišta a pričvršćuje se na kuke na spoju naslona i sedišta.

A reče ja gore da nisam sigurna da mora da ide plastika, samo ja ne znam sistem nameštanja onda :D

Koliko se sećam ovo naše je išlo dole preko plastike pa onda iza sedišta, naravno jaje okrenuto ka naslonu i nema di da mrda.

Draga moja, hvala ti do neba za ovaj link, ovako bi mislim moglo, nije mi palo na pamet da sediste ide "naopako" ka sedistu, vidi mene pametne ;)<_< Probacu ovo sutra!!! Pa javljam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natawyyy, ti si genije! Nisi ukapirala da se jaje sediste postavlja suprotno od pravca kretanja vozila???!! Genije moj lepi!

Neko je pitao za "jaja" sedista. Nase iskutvo je sa Maxi Cosi sedistem vise nego zadovoljavajuce. Sada se u njemu vozi brat od strica ;) i izgleda kao novo, a vucarali smo ga i mi i ono gde god smo stigli. Hranili smo ga u njemu kada jos nije sedeo kako treba. Petar je znao i sa godinu dana da spava u njemu kod kuce. To sediste nam je bilo vaznije od kolica. :)

Inace, jaje sedista smo spominjali na temi:

Pravilno drzanje bebe

pa ako nekog interesuje, moze i tamo da procita kako su se sve koristila 'jaja'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas stiglo autosediste marke meggy,nije lose,naravno polovno preko oglasa smo ga kupili..i bilo je krajnje vreme posto je nasa "beba" odavno sediste-nosiljku prerasla.

Sa postarinom nas je iznelo oko 2500din.Za nase uslove super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meggy za Magi ;) Bas super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, pomagajte! Treba da kupimo sedište za bebca, ali vodim bitku sa mužem oko izbora... Ja zapela za Chicco (oko 200 evra- u kategoriji koja nama treba to mi dođe još i jeftinije a kvalitetnije), a moj dragi kaže da ne bacamo pare - "isto takvo" ima njegov kolega, bla, bla, bla... Nania (oko 50 evra)!

Nisam pametna šta da radim! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezo u zdravlju da se vozite :wub:

Hvala,Milice..Htedose braca da joj ga otmu veliko sediste kazu oni to je za njih :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja upucena chicco uopste nije dobro prosao testove, ako si vec spremna da das toliko novca za AS onda Romer, Maxi Cosi, Concord ili Cybex...ili tako neko koje je dobilo stvarno dobre ocene na testvoima..I Ja za Nania sediste nisam vidjala na listi tamo gde su ocene tako da nista ne znam o tom sedistu...nace mi smo uzeli malo skuplje sediste i ponovo bi nije mi zao ni evra, radije na nakeoj drugoj strani istrpim, ali da se vozi u udobnom i pre svega sigurnom sedistu...

Uh Milice, sad si me zbunila totalno!!! Chicco sam birala zbog, kako sam već rekla, dobrog odnosa cena/kvalitet! A valjda smem verovati atestu koji imaju njihova sedišta!? :unsure: Ova ostala su mi preskupa!

Uhhh.... Tek sad sam u dilemi! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uzeli Brevi i prezdovoljni, zlo mi je od atesta i ''udobnosti'' neće me niko ubediti kako je to udobno i pravilno za leđa.

Brevi smo mi gore platili oko 100€ (bilo neko sniženje - mi smo u sloveniji) - i ne vidim da je nešto lošije ili bolj eod drugih - pisala sam već na ovu temu te neću da idemo OT

200€ dati za sedište je po meni ludost - osim ako imaš para za bacanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.