Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Vidi, pa mislim da ces i ti moci da sednes u to sediste :lol:

E kamo lepe srece da imam toliko kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je vec veliki. Po meni je buster najbolje resenje.

I ja bih najradje buster draga ali Atina ima ogroman saobracaj a i mi uvek idemo na neka duga putovanja tu bez dobrog sedista ni ne pomisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oca Concord mi se mnogo svidja sto je Marina postavila. Jel' na taj concord mislis da je dobio dobre ocene ?

Imas na ovom sajtu svasta nesto,pa pogledaj. Iskreno ja bih Buster koristila ovde za lokalnu voznju,ali za duze putovanje nikako,jer kako ce npr. deca da mi spavaju? Ovako vecina auto-sedista ima poziciju za spavanje i mirna glava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj Cybex sedišta i ona su do 36 kg, dobila su dobre ocene.Buster može da se odvoji, naslon za glavu se podešava, imaju isofix varijantu,i izuzetno su udobna. Mi smo kupili mlađem klincu prošle godine kad je napunio godinu dana,ja sam zadovoljna, jedini je problem bio letos,pošto ta sedišta nemaju svoje pojaseve već neki jastuk koji je ekstra naročito kad dete zaspi,što on mnogo greje.Tako da smo prilikom odlaska na more starijeg sina (5god) ubacili u Cybex ( lepo se naspavao i nije mu padala glava), a mlađeg u bratovo sedište pošto ono ima svoje pojaseve. Ja sam se u trenucima ludila razmišljala da kupim još jedno Cybex (bez jastuka pošpto je on za malu decu) a da prodam ovo naše staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj Cybex sedišta i ona su do 36 kg, dobila su dobre ocene.Buster može da se odvoji, naslon za glavu se podešava, imaju isofix varijantu,i izuzetno su udobna. Mi smo kupili mlađem klincu prošle godine kad je napunio godinu dana,ja sam zadovoljna, jedini je problem bio letos,pošto ta sedišta nemaju svoje pojaseve već neki jastuk koji je ekstra naročito kad dete zaspi,što on mnogo greje.Tako da smo prilikom odlaska na more starijeg sina (5god) ubacili u Cybex ( lepo se naspavao i nije mu padala glava), a mlađeg u bratovo sedište pošto ono ima svoje pojaseve. Ja sam se u trenucima ludila razmišljala da kupim još jedno Cybex (bez jastuka pošpto je on za malu decu) a da prodam ovo naše staro.

Gledala sam Cybex bas mi se svidjaju, narocito kad sam videla onaj jastuk preko pojasa. Ali onda sam se razocarala sto se taj jastuk skida sa 2 ili 3 godine, tako nesto.

inace ne bih razmisljala uzela bih njega.

mada videcu, jos nista nismo odlucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas na ovom sajtu svasta nesto,pa pogledaj. Iskreno ja bih Buster koristila ovde za lokalnu voznju,ali za duze putovanje nikako,jer kako ce npr. deca da mi spavaju? Ovako vecina auto-sedista ima poziciju za spavanje i mirna glava

Ma draga mi ni nemamo ovde lokalnu varijantu jer odmah upadamo u haos saobracaj. secate se proletos kad nas je ona udarila od pozadi, od tada bas imam trip.

Zato buster otpada jer kazem mi nemamo tu lokalnu mirnu voznju, sto ti kazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klik najverovatnije kupujemo ovo, zbog nekih standarda. Ima li ko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klik najverovatnije kupujemo ovo, zbog nekih standarda. Ima li ko iskustva?

Ne otvara ni jedan link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klik najverovatnije kupujemo ovo, zbog nekih standarda. Ima li ko iskustva?

Meni se link otvorio i deluje mi ok. Mi imamo pozajmeljeno Chicovo.

Ko god može da pozajmi dobro očuvano, toplo preporučujem.

Ne kažem da ćete ovo baciti, ali možete puno da uštedite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo jedno pitanjce. Moja bebana za nedelju dana ima 7 meseci i 6kg 700gr. Sedi, ali ne stabilno i ne bez moje pomoći. Kupili smo joj odavno sedište koje se meni zalepilo za oči kad sam ga prvi put ugledala, nemam pojma koje je marke samo znam da je od 9 do 36 kg. Kad bebu staviti u to sedište, kad je sitna i ne sedi samostalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo jedno pitanjce. Moja bebana za nedelju dana ima 7 meseci i 6kg 700gr. Sedi, ali ne stabilno i ne bez moje pomoći. Kupili smo joj odavno sedište koje se meni zalepilo za oči kad sam ga prvi put ugledala, nemam pojma koje je marke samo znam da je od 9 do 36 kg. Kad bebu staviti u to sedište, kad je sitna i ne sedi samostalno?

Ta sedista su od 12 meseci tako da je bih je ja tek sa 11-12 meseci pocela stavljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha... malo sam se zbunila jer na sedištu piše od 9 do 36 kg i deca od 6 meseci! Ništa mi nije bilo jasno jer moje dete ne sedi samo a daleko je od 9 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha... malo sam se zbunila jer na sedištu piše od 9 do 36 kg i deca od 6 meseci! Ništa mi nije bilo jasno jer moje dete ne sedi samo a daleko je od 9 kg.

E pa mozda i jesu od 6 meseci ta veca,ali ja se secam da je ono prvo sediste tj jaje do 9kg pa onda ide to vase vece. ali ni mi ga nismo koristili pre nego je imao 10 .do tada smo jaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa mozda i jesu od 6 meseci ta veca,ali ja se secam da je ono prvo sediste tj jaje do 9kg pa onda ide to vase vece. ali ni mi ga nismo koristili pre nego je imao 10 .do tada smo jaje.

A da nema i neki ulozak kao sundjer za manju decu? I mi smo koristili ono jaje do njene prve godine, vec su joj nogice virile napolje al nisam htela da kupujem posto nam je moja mama rekla da ce joj to kupiti za rodjendan a i ne putujemo kolima cesto. Sada imamo ovo:

Karakteristike:

Autosedište Galaxy Grey Cosmo SP Plus

- dečije autosedište grupa 0 i 1

- od 0 do 18kg tj. do 4 godine starosti

Sopstveni pojasevi podesivi po visini

- pet položaja visine sedišta od poluležećeg do uspravno sedećeg

- tri položaja visine pojaseva prema uzrastu deteta

- lako zatezanje, otpuštanje pojaseva

- lako skidanje i odrzavanje navlake

- lako montiranje u autu.

- zvučni signal ukoliko se pojas otkači

Sertifikat o bezbednosti ECER 44-04

Zemlja porekla: Francuska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar dan! Ja bih molila za savet vezano za "jaje" tj. prvo auto sedište, pošto treba uskoro da ga nabavimo. Razmišljali smo da je bolje da imammo njega pošto tako bebu možemo svuda da nosamo, a i u kući po potrebi može da bleji u njemu. Pa, da li neko ima nek pozitivna iskustva (za sve to što smo mi mislili da treba da zadovoljavaju) sa nekim "jajetom" malo povoljnije cene.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar dan! Ja bih molila za savet vezano za "jaje" tj. prvo auto sedište, pošto treba uskoro da ga nabavimo. Razmišljali smo da je bolje da imammo njega pošto tako bebu možemo svuda da nosamo, a i u kući po potrebi može da bleji u njemu. Pa, da li neko ima nek pozitivna iskustva (za sve to što smo mi mislili da treba da zadovoljavaju) sa nekim "jajetom" malo povoljnije cene.

Hvala unapred!

Služiće ti u svakom slučaju... ;) Imaš na stranama u nazad iskustva sa jajetom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Služiće ti u svakom slučaju... ;) Imaš na stranama u nazad iskustva sa jajetom. :)

Ja sve iščitala i mahom se svi dotiču priče o auto sedištima, a ne o jajima. :) Gledam, nania su najpovoljnija (ubedljivo), a da li to znači da im nešto fali ukoliko su tri puta jefitnija od fensera tipa Per Perego? Kakva je marka Chipolino u odnosu na druge (to su sledeća najjeftinija)? Hiljadu zašto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Prelistah sve postove, i nigde nisam nashla da je neko koristio CAM auto-sedishte...? Mi smo krenuli u istrazivanje, bebac nam stize negde u aprilu :D. Ja sam pogledala do sada dosta modela po radnjama, znachi iskljuchivo me interesuje jaje varijanta, i zbog izlaska iz bolnice i zbog drugih prednosti, a najvishe zbog mobilnosti :)

Sedishte koje najvshe razmatram ovih dana je CAM area ZERO+, planiram da uzmem i njihova kolica, pa sam naletela i na sedishte i chini mi se da je ok. Ne znam da li neko ima neka iskustva sa tim brendom, pa bi mi znachila svaka pomoc :D

A evo i slichice:CAM

Hvala unapred :D:D!!!

post-48865-1330360476_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Prelistah sve postove, i nigde nisam nashla da je neko koristio CAM auto-sedishte...? Mi smo krenuli u istrazivanje, bebac nam stize negde u aprilu :D. Ja sam pogledala do sada dosta modela po radnjama, znachi iskljuchivo me interesuje jaje varijanta, i zbog izlaska iz bolnice i zbog drugih prednosti, a najvishe zbog mobilnosti :)

Sedishte koje najvshe razmatram ovih dana je CAM area ZERO+, planiram da uzmem i njihova kolica, pa sam naletela i na sedishte i chini mi se da je ok. Ne znam da li neko ima neka iskustva sa tim brendom, pa bi mi znachila svaka pomoc :D

A evo i slichice:CAM

Hvala unapred :D:D!!!

I ja imam CAM-ova kolica i za sada su se pokazala super isto tako i jaje.

Neces pogresiti u izboru,a i tockici od kolica su dobri malo veci,nacicu slicicu na netu pa cu ti pokazati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i slicice...Moja su isto ovakva samo crvena :)

cz3-trio-m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su :D! Ali mi smo se ipak odluchili na kraju da probamo sa CAM PORTOFINO modelom, chekamo da stignu u radnju, pa da ih isprobamo uzivo :)... Jeste dosta jeftiniji model, ali je i puno lakshi od ostalih i lako se sklapa, a moze da se koristi za bebca od rodjenja :) Kako cu uglavnom ja baratati kolicima, jer je mm chesto na terenu, shvatili smo da je za mene to neki optimum-zivimo u zgradi bez lifta-jeste dva sprata, ali kolica, plus torba, plus najvaznije-bebac :D, i eto ti 15ak kg dok trepnesh! Treba to poneti, a ja metar i zelja da porastem :))))

Javljam se kada obavimo kupovinu, ako ima josh nekog sa iskustvom u vezi CAM-a, bilo bi lepo da to podeli :D:D

POzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee pomagajte, odlepila sam juce. Kupili smo kad se Ilija rodio kolica uz koja stize ona nosiljka jaje-autosediste. E sad, kad smo kupovali gospodja prodavacica nam je ispricala price, izmedju ostalog naravno da sediste mogu da fiksiram. Medjutim sad kad smo hteli da ga namestimo nismo se snasli kako, a u uputstvu ima neka snj slika na kojoj se i ne vidi. Ja odem lepo u radnju i pitam je da nam pokaze, da bi nam ona rekla- paaaaaa, kljbljmlj...ljhhlhikughhhhh, pa samo tako stavite, evo ovde se provuce... PA NE FIKSIRA SE, SAMO TAKO STAVITE!!! ALOOOOOOO BRE, JA VEC ZAMISLJAM ILIJU KAKO LETI PO ZADNJEM SEDISTU LEVO- DESNO!!! Dakle imate li iskustva sa ovim autosedistem? Svesna sam da cemo kratko moci da ga koristimo, deluje mi malo, ali bar malo da ga upotrebimo, pa cemo uzeti novo. I da, na ovim papirima pise da je do 6m, tako mm rece da je video, a ona kaze do godinu dana. Mada i ja mislim da je do godinu dana... Uh... Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee pomagajte, odlepila sam juce. Kupili smo kad se Ilija rodio kolica uz koja stize ona nosiljka jaje-autosediste. E sad, kad smo kupovali gospodja prodavacica nam je ispricala price, izmedju ostalog naravno da sediste mogu da fiksiram. Medjutim sad kad smo hteli da ga namestimo nismo se snasli kako, a u uputstvu ima neka snj slika na kojoj se i ne vidi. Ja odem lepo u radnju i pitam je da nam pokaze, da bi nam ona rekla- paaaaaa, kljbljmlj...ljhhlhikughhhhh, pa samo tako stavite, evo ovde se provuce... PA NE FIKSIRA SE, SAMO TAKO STAVITE!!! ALOOOOOOO BRE, JA VEC ZAMISLJAM ILIJU KAKO LETI PO ZADNJEM SEDISTU LEVO- DESNO!!! Dakle imate li iskustva sa ovim autosedistem? Svesna sam da cemo kratko moci da ga koristimo, deluje mi malo, ali bar malo da ga upotrebimo, pa cemo uzeti novo. I da, na ovim papirima pise da je do 6m, tako mm rece da je video, a ona kaze do godinu dana. Mada i ja mislim da je do godinu dana... Uh... Pozzzz

Gde i ga kupila? Mi smo pre neki dan uzeli ono do 18 kg i lepo sve pise u uputstvu...kako to da nije objasnjeno :blink: trebalo bi da ima jedna rupica :P izmedju dela koji staje na sediste i onog na koji beba sedi, i kroz to provuces pojas iz auta i on tako stoji...bar nama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaraMO kupili ga u PN-u, Anabela se zove radnja, znas mozda.

Drage moje prostudirala sam ga danas malo, videh neke dve rupe kroz koje bi mogao da se provuce pojas, sta ga znam probacemo. A uputsvo je kao lose kopirano, sve izmrljano, a ova prodavacica lepo zna sve da ti objasni kad treba nesto da ti uvali, a sad jadna ne zna. Videcu vec ja da li moze ovako kako mi pade na pamet, ma kupicemo svakako novo, videh jedno lepo veliko NORMALNO bertoni i takooo. Javljam jesam uspela!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.