Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Matilda ne znam, ali mislim da je ovo tek za bebu od 6 meseci, ali nisam sigurna. Ipak gore pise od 0+, ali dole pise age group 6 months, sto mi je cudno. Mada znam da se ovde ovakva sedista prodaju za stariju decu, ili gresim, nisam sigurna.

Na deklaraciji mi pise da je od 0+ i tako su mi rekli u prodavnici u kojoj sam kupila sjedište. Ono stvarno ima taj malecni ulozak za novorodjence, gdje definitivno ne bi moglo stati dijete od 6 mjeseci, ali opet mi se polozaj u kom se bebac nalazi nikako ne dopada. Sjediste je standardno okrenuto suprotno smjeru kretanja vozila, ali obzirom na to da su sjedista u autu nagnuta po svojoj prirodi, cak i kad sjedjeljku namjestim u polozaj kao lezeci, meni bebac skoro pa sjedi. Toliko se opterecujem da se pitam ocu li ga vise tu sjesti uopste dok malo ne poraste.

E ovo je tacno sjediste, nisam bila dobru sliku na prethodnom linku nasla

http://babychicstore.blogspot.com/2011/04/...cco-eletta.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda su moji postovi nestali u onom slupavanja servera, pa da samo kazem da smo mi imali bebece sediste Maxi Cosi u kome je bio do 16 meseci. Tad ga je prerastao. Kupili smo u Svedskoj (narucili) isto Maxi Cosi ali koje se montira na prednje sediste, naravno suprotno od pravca kretanja vozila. Njega cemo koristi do 4 godine.

Osim sto je suvozacevo sediste najbezbednije sediste u vozilu, prednost ovog sedista je sto vam je dete stalno u vidokrugu-ukoliko vozite ili sedite na zadnjem sedistu. Meni je ovo olaksavajuca okolnost jer vrlo cesto se vozim sama sa detetom. Odlicno za laku komunikaciju bez rizika.

YelenaC, moze li neka slika tog sedista, kako izgleda kad se stavi na prednje sediste?

Ja to nikad nisam videla, a drugarica se isto raspituje o tom nacinu voznje!

Jel moze po potrebi da se stavlja i na zadnje sediste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matilda, mislim da ovaj ulozak u sedistu je za male bebe, za malo vecu decu on se izvadi pa sede bez njega, a i celo sediste moze malo da se izvuce (baza ostaje na mestu) pa se sediste zavali i dobije se neki slican polozaj kao i u jajetu. Zato moze i za O+ a i stariju decu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali prvo Peg Perego jaje. u njemu se vozio do nekog 9 meseca. Onda smo mu uzeli Porsheovo sediste. U njemu moze da se vozi do 12godine-izdize se deo za glavu. Kad bude bio malo veci necu morati da ga vezujem pojasom od auta jer ima kao neki pravoguaonik koji se montira na sediste a to se prisloni njemu na stomak. Materijal sedista je fantastican, leti se uopste ne znoji u njemu.

Sada ga vezujem sedistem od auta+pojas od sedista koji ide preko stomaka. Navlake se mogu prati. Ja sam prezadovoljna.

Cicana, izvini sto te moram pitati, ali kako si vozila 80-90km/h a vozis dete u autu. Da si bila na autoputu pa hajde, ali tako brzo da vozis iz prodavnice?!

Kada sam sama u kolima, volim da ponekad brze vozim, ali kad je dete samnom, taj luksuz sebi ne mogu dozvoliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad dete preraste sva sedista, mora se voziti u busteru jer kad sedne u njega vislji je. Samim tim ga pojas od auta ne sece oko vrata, tj. mora da stoji kao i nama odraslima, na pocetku ramena.

Znam da na granici to proveravaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali prvo Peg Perego jaje. u njemu se vozio do nekog 9 meseca. Onda smo mu uzeli Porsheovo sediste. U njemu moze da se vozi do 12godine-izdize se deo za glavu. Kad bude bio malo veci necu morati da ga vezujem pojasom od auta jer ima kao neki pravoguaonik koji se montira na sediste a to se prisloni njemu na stomak. Materijal sedista je fantastican, leti se uopste ne znoji u njemu.

Sada ga vezujem sedistem od auta+pojas od sedista koji ide preko stomaka. Navlake se mogu prati. Ja sam prezadovoljna.

Cicana, izvini sto te moram pitati, ali kako si vozila 80-90km/h a vozis dete u autu. Da si bila na autoputu pa hajde, ali tako brzo da vozis iz prodavnice?!

Kada sam sama u kolima, volim da ponekad brze vozim, ali kad je dete samnom, taj luksuz sebi ne mogu dozvoliti.

Zvuci mi super to sto se naslon za glavu izvlaci. Ajde bas slikaj sediste da vidimo.

A sto ga vezujes samo pojasom od auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa vezujem ga pojasom od sedista+pojas od auta, tako da ima 2pojasa preko struka i jedan preko ramena. za ovaj pravavoguaonik je mali jer mu dodje do brade. a otkrila sam pre mora da ima opciju i da se spusti, za spavanje. duduse, nije bas da lezi, ali mu glava ne pada kad spava. sad cu videti neku sliku sa neta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, moze li neka slika tog sedista, kako izgleda kad se stavi na prednje sediste?

Ja to nikad nisam videla, a drugarica se isto raspituje o tom nacinu voznje!

Jel moze po potrebi da se stavlja i na zadnje sediste?

Evo, draga:

Preko ovog sajta smo kupili sediste:

http://www.carseat.se/

I uzeli smo ovo:

http://shop.textalk.se/en/article.php?id=1...amp;art=1848381

Cena je poprilicno visoka, ali bezbednost nema cenu. Ranije sam na ovoj temi napisala da mi nemamo para za noviji auto, da vozimo auto 20 godina star i da iz tog razloga kupujemo najbezbednije sediste.

Sad, na home page imas flash slicice raznih nesreca i vesti, ali se slicice smenjuju,pa ces videti jednu devojcicu kako sedi u tom sedistu. ja nisam slikala peru, ali mogu ako treba.

Ne mogu sada da jurim slike po netu.oprosti mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na deklaraciji mi pise da je od 0+ i tako su mi rekli u prodavnici u kojoj sam kupila sjedište. Ono stvarno ima taj malecni ulozak za novorodjence, gdje definitivno ne bi moglo stati dijete od 6 mjeseci, ali opet mi se polozaj u kom se bebac nalazi nikako ne dopada. Sjediste je standardno okrenuto suprotno smjeru kretanja vozila, ali obzirom na to da su sjedista u autu nagnuta po svojoj prirodi, cak i kad sjedjeljku namjestim u polozaj kao lezeci, meni bebac skoro pa sjedi. Toliko se opterecujem da se pitam ocu li ga vise tu sjesti uopste dok malo ne poraste.

E ovo je tacno sjediste, nisam bila dobru sliku na prethodnom linku nasla

http://babychicstore.blogspot.com/2011/04/...cco-eletta.html

Po pravilu su sedista koja obuhvataju manji raspon u vremenu (koja krace traju, na primer 0-13 u odnosu na 0-18) bolje napravljena. O tome je vec bilo reci na pocetku topika. Kad sediste pokriva vise kategorija, na necemu se ta prednost (duzina koriscenja) kompenzuje, na kvalitetu bezbednosti ili udobnosti.

Verovatno bi sediste 0-13 bilo vise lezece i udobnije.

Inace, ako smem da prokomentarisem i ako gledam dobro, ovo sediste na ADAC-u nije zadovoljilo postavljene kriterijume.

1674.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kako ti dete podnosi ovaj jastuk? Mi smo razmisljali o Kidy-ju s ovim jastuckom, ali smo odustali misleci da bi beba bila vrlo revoltirana :)

Evo, draga:

Preko ovog sajta smo kupili sediste:

http://www.carseat.se/

Yelena, kako ste kupili, odnosno narucili? Jeste li platili postarinu, kolikko vas je sveukupno izaslo na kraju i koliko ste cekali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prego, ne citas me B)

napisala sam da je mali sad za taj jastuk i da ga vezujemo duplim pojasevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, kako ste kupili, odnosno narucili? Jeste li platili postarinu, kolikko vas je sveukupno izaslo na kraju i koliko ste cekali?

Platili smo ga 299E i 15E za postarinu do Francuske u roku od 5 radnih dana. Tamo je preuzeo prijatelj koji je bez problema dovezao sediste u svojim kolima. ;)

Istina da su skupa...ipak je to Sweden ;) ali jedino smo tamo mogli da kupimo sediste koje je okrenuto suprotno od pravca kretanja.

Videla si site?

Kamilice, dugujem ti odgovor: ne moze ovo sediste da se namesti u pravcu kretanja vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prego, ne citas me B)

napisala sam da je mali sad za taj jastuk i da ga vezujemo duplim pojasevima

Hm...da, jesam pretrcala, ali mi i dalje nije logicno.

Jel to sediste ima svoje pojaseve? Sva sedista koja smo mi gledali a da imaju ovaj jastuk uopste nemaju pojaseve. Otuda zbrka u mojoj glavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to sam napisala, da ima svoj pojas kojim ga vezujem oko struka, a koristim i pojas od automobila. imam i isofix kojim je sediste fixirano za sediste od auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Platili smo ga 299E i 15E za postarinu do Francuske u roku od 5 radnih dana. Tamo je preuzeo prijatelj koji je bez problema dovezao sediste u svojim kolima. ;)

Istina da su skupa...ipak je to Sweden ;) ali jedino smo tamo mogli da kupimo sediste koje je okrenuto suprotno od pravca kretanja.

Videla si site?

Da, videla sam ga jos ranije, i proucavala vise puta (price o prednostima voznje s obrnutim sedistem), ali sam uvek dolazila do zakljucka da ne mogu doci do njihovih sedista jer se nalaze u Svedskoj, pa da prema tome zaboravim na njih.

Nije mi palo na pamet to o cemu pricas, takva kombinacija.

A 3 stotine kosta i Romer, ovde u kod nas u Aksi. Mi smo se juce kao odlucili za njega, Romer king plus, ali bi ga narucili iz Nemacke preko prijatelja, sto bi bilo znatno jeftinije (oko 170).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...da, jesam pretrcala, ali mi i dalje nije logicno.

Jel to sediste ima svoje pojaseve? Sva sedista koja smo mi gledali a da imaju ovaj jastuk uopste nemaju pojaseve. Otuda zbrka u mojoj glavi :)

Koliko ja vidim ovaj pojas sto ide preko stomaka izlazi iz sedista, ili gresim?

Koliko kostaju ovakva sedista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to sam napisala, da ima svoj pojas kojim ga vezujem oko struka, a koristim i pojas od automobila. imam i isofix kojim je sediste fixirano za sediste od auta.

Ok, izvini onda, ova sedista (Cybex i Kidy Comfort) bas i jesu karakteristicna po tome sto nemaju pojaseve nego samo jastuk, pa sam krenula s pretpostavkom da to vazi za sva takva. A za ova kazu da se jastuk skida tek kasnije, vecoj deci, pa mi je u prvi mah bilo nelogicno. Kako se tacno zove model, jel imas neki link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne izlazi nego visi pa ti podesavas kao na rancu kolika ti treba duzina da bi ga zakacila na sediste.

ne znam koja je cena, mm ga je uzeo u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, videla sam ga jos ranije, i proucavala vise puta (price o prednostima voznje s obrnutim sedistem), ali sam uvek dolazila do zakljucka da ne mogu doci do njihovih sedista jer se nalaze u Svedskoj, pa da prema tome zaboravim na njih.

Nije mi palo na pamet to o cemu pricas, takva kombinacija.

A 3 stotine kosta i Romer, ovde u kod nas u Aksi. Mi smo se juce kao odlucili za njega, Romer king plus, ali bi ga narucili iz Nemacke preko prijatelja, sto bi bilo znatno jeftinije (oko 170).

Pa eto ti resenja i za Sweden ;) Nek ti stigne u Nemacku.

Btw, Aksa i nije neko povoljno mesto. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja vidim ovaj pojas sto ide preko stomaka izlazi iz sedista, ili gresim?

Koliko kostaju ovakva sedista?

Cybex i Kidy Comfort sigurno nemaju pojaseve, juce sam ih gledala sve :)

Kao sto rekoh, ovo je prvo koje vidim da ima pojaseve i jastuk istovremeno. (tj. ja ne vidim pojaseve vec citam o njima, ali oprosti mi, imam visoku dioptriju.)

Cybex kosta oko 200 Evra bez isofixa, i oko 270 Evra sa isofixom (ovde kod nas).

Kidy je oko 250 Evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, izvini onda, ova sedista (Cybex i Kidy Comfort) bas i jesu karakteristicna po tome sto nemaju pojaseve nego samo jastuk, pa sam krenula s pretpostavkom da to vazi za sva takva. A za ova kazu da se jastuk skida tek kasnije, vecoj deci, pa mi je u prvi mah bilo nelogicno. Kako se tacno zove model, jel imas neki link?

Jel' ti modeli porsche ili koji god sa tim jastukom imaju plasticnu ili aluminijumsku skoljku?

Ja sam odlucila posle ovog recara da uzmemo Recaro Start 2, posto oni tvrde da je to jedino sediste na svetu sa aluminijumskom skoljkom. zato me interesuje da li je to tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nasla sam ga na netu

http://www.recaro-cs.com/en/products/child...o-start-20.html

Ali ono sto me nervira jeste to da je od 15-25 kg. ovde po propisima, mada tako je svuda, sediste je obavezno do 12 godine. znaci opet posle ovog kupovati jos jedan. Interesuje me da li iko zna koje sediste ima najbolje ocene u kategoriji 9-36 kg? ili 15-25kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto ti resenja i za Sweden ;) Nek ti stigne u Nemacku.

Btw, Aksa i nije neko povoljno mesto. <_<

Hajde razmotricemo i to, hvala na ideji. :) Videcemo kako nam se uklapa vremenski i u njihove dolaske ovde.

A za Aksu znam, sve redje je posecujem. Jedno vreme sam jurila one vaucere....Ma daj, iznosi su mizerni (tek preko 50000 daju 3% vaucer, sto je pri redovnoj kupovini nedohvatljivo). Nego znam da imaju izbor, pa rekoh da vidim uzivo kako sve to izgleda.

Jel' ti modeli porsche ili koji god sa tim jastukom imaju plasticnu ili aluminijumsku skoljku?

Ja sam odlucila posle ovog recara da uzmemo Recaro Start 2, posto oni tvrde da je to jedino sediste na svetu sa aluminijumskom skoljkom. zato me interesuje da li je to tacno.

Ne znam nista o tome, iskreno receno. Ali ako kazes da to Recaro jedino na svetu, onda su sva ostala ista po tom pitanju, pa tu nemamo nikakvu dilemu.

Raspitacu se i u vezi toga, sad me i to intrigira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde razmotricemo i to, hvala na ideji. :) Videcemo kako nam se uklapa vremenski i u njihove dolaske ovde.

A za Aksu znam, sve redje je posecujem. Jedno vreme sam jurila one vaucere....Ma daj, iznosi su mizerni (tek preko 50000 daju 3% vaucer, sto je pri redovnoj kupovini nedohvatljivo). Nego znam da imaju izbor, pa rekoh da vidim uzivo kako sve to izgleda.

Ne znam nista o tome, iskreno receno. Ali ako kazes da to Recaro jedino na svetu, onda su sva ostala ista po tom pitanju, pa tu nemamo nikakvu dilemu.

Raspitacu se i u vezi toga, sad me i to intrigira :)

Jeste OT, ali moraaam :P : Mi smo u Turbo Limacu dobili popust od 12% sto nije zanemraljivo u odnosu na Aksinih 3%.

Uklopite da uzmete ovo sediste kakvo mi imamo. Neverovatno kakva je prednost kada dete ima komunikacuju sa svima u automobilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, da. Sad sam se setila, kad smo gledali Recaro sedista primetila sam da neka imaju drugaciju (metalnu) osnovu, odnosno kako kazes skoljku.

Ali evo, ja se odmah uhvatim ADAC-a.

Ovo je to koje si pokazala http://www.adac.de/infotestrat/tests/kinde...=9&nc=False

Mozes da procitas detaljno sta su prednosti a sta mane (ja koristim google translator posto ne znam nemacki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.