Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Ja sam pocela odavno da vozim Doru na prednjem sedistu. I mnogo mi je lakse. Nisu me zaustavljali do sad, ali ukoliko me zaustavi i hoce da me kaznizbog toga-neka pise. Nemam ja sa pandurom sta se ubedjujem-tu su sudije koje resavaju nedoumice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas konacno kupili car seat II-III grupu

http://www.globalbaby.co.nz/index.php?targ...;product_id=291

Bilo je "zanimljivo" ovih dana,dok smo obilazili radnje i pokusavali da je namolimo da sedne u neko sediste (zbog visine kaiseva,na kraju smo kupili ovo bez dodatnih kaiseva,opet zbog visine) "Nece...ima svoje stajo sediste...nece kupi novo"

Mada mi je recaro i dalje no.1 cena je ipak presudila,ovo je i vise nego duplo jeftinije od recara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas konacno kupili car seat II-III grupu

http://www.globalbaby.co.nz/index.php?targ...;product_id=291

Bilo je "zanimljivo" ovih dana,dok smo obilazili radnje i pokusavali da je namolimo da sedne u neko sediste (zbog visine kaiseva,na kraju smo kupili ovo bez dodatnih kaiseva,opet zbog visine) "Nece...ima svoje stajo sediste...nece kupi novo"

Mada mi je recaro i dalje no.1 cena je ipak presudila,ovo je i vise nego duplo jeftinije od recara

Joj, sou sa Leom!!!

Mi cemo Petra voziti, kako zakon nalaze do 3 godine na prednjem sedistu, okrenutog suprotno od pravca voznje. Smatrali smo da je tako najsigurnije. Kao i svaki Srbin, mm kaze da cemo da voziti i sa 4 godine tako jer necemo, valjda, policajcima pokazivati Petrovu krstenicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas konacno kupili car seat II-III grupu

http://www.globalbaby.co.nz/index.php?targ...;product_id=291

Bilo je "zanimljivo" ovih dana,dok smo obilazili radnje i pokusavali da je namolimo da sedne u neko sediste (zbog visine kaiseva,na kraju smo kupili ovo bez dodatnih kaiseva,opet zbog visine) "Nece...ima svoje stajo sediste...nece kupi novo"

Mada mi je recaro i dalje no.1 cena je ipak presudila,ovo je i vise nego duplo jeftinije od recara

WOW!!! Prelepo je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) A cena nije ova sa sajta haha

A odlicno je i sto se naslon pomera u polulezeci i sto se sedalni deo izvlaci napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Yelena upravu je tm haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sediste je super. Mislim da ce i Jana tako reagovati ha,ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa, drage moje, nama je upravo pre dva dana stiglo sediste od 12-25kg Maxi Cosi Mobi koje gleda suprotno od pravca kretanja vozila :P

Prema tome, dabome! zakon cu da stampam, pa cu da poturam pod nos svakom panduru dok ih neopismenim, a dete cu da vozim iskljucivo na PREDNJEM sedistu!

Ako je srpski inatiti se, ja cu da se inatim B)

Ovo sediste: http://www.carseat.se/store.html

Jelena fenomenalan izbor! ;) Sa srecom da ga koristite!

A Petar, jel voli da se vozi u njemu? Jeste ga isprobali vec? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas konacno kupili car seat II-III grupu

http://www.globalbaby.co.nz/index.php?targ...;product_id=291

Bilo je "zanimljivo" ovih dana,dok smo obilazili radnje i pokusavali da je namolimo da sedne u neko sediste (zbog visine kaiseva,na kraju smo kupili ovo bez dodatnih kaiseva,opet zbog visine) "Nece...ima svoje stajo sediste...nece kupi novo"

Mada mi je recaro i dalje no.1 cena je ipak presudila,ovo je i vise nego duplo jeftinije od recara

Citana super izgleda sediste. Ovde ih nema, ne uvoze se, ali Nemci kazu da je u svemu ili dobro ili zadovoljavajuce (zadovoljavajuce samo kod odrzavanja, al ono najbitnije- sigurnost, mu je dobra). Znaci dobar izbor, jos ako ste ustedeli a dobili kvalitet- pun pogodak!

Nego reci mi molim te gde ih ima, u kojim radnjama?

Sa srecom da se vozi Lea! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

saljem ti na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akiju je ujka kupio sedište čim se rodio. MAda, ja nemam pojma koje je u pitanju. Nigde ne piše. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena fenomenalan izbor! ;) Sa srecom da ga koristite!

A Petar, jel voli da se vozi u njemu? Jeste ga isprobali vec? :)

Voli, naravno, jer je do sada bio u onom bebecem Maxu Cosi sedistu iz koga nista nije video. Naravno, nama se svi ovde cude, cak i smeju kako ce nas dete kad tad maltretirati da ga stavimo da se vozi u pravcu kretanja.( Da ne pricam o prozivanju kako to nije posteno prema detetu :unsure:) Nasa logika je bila da, osim sto sigurnost nema cenu (mi imamo auto star 20godina!), dete nece spoznati kako je voziti se u pravcu kretanja. Prosto nema pojma kad nikad nije imao priliku ;)

Uvidela sam jos jednu prednost kada dete vozimo na prednjem sedistu. Kada smo i mm i ja u kolima sa njim, on nas oboje lepo vidi jer jedno sedi pored njega, a drugo pozadi i imamo odlicnu komunikaciju. Kad ga sama vozim, nema te sile da bih ga vozila pozadi i da komuniciram sa njim preko nekog retrovizora. Ovako je mnogo konfornije, sigurnije i zabavnije. :D Samo jeste skupo i komplikovano za nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sou sa Leom!!!

Mi cemo Petra voziti, kako zakon nalaze do 3 godine na prednjem sedistu, okrenutog suprotno od pravca voznje. Smatrali smo da je tako najsigurnije. Kao i svaki Srbin, mm kaze da cemo da voziti i sa 4 godine tako jer necemo, valjda, policajcima pokazivati Petrovu krstenicu :D

mislis da je tako najsigurnije?? a ja onda za dzabe bezim na zadnje sediste sve ovo vreme :lol::lol:

meni rekli da je najugrozenije sediste suvozaca! onda ja zivim u zabludi. :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sou sa Leom!!!

Mi cemo Petra voziti, kako zakon nalaze do 3 godine na prednjem sedistu, okrenutog suprotno od pravca voznje. Smatrali smo da je tako najsigurnije. Kao i svaki Srbin, mm kaze da cemo da voziti i sa 4 godine tako jer necemo, valjda, policajcima pokazivati Petrovu krstenicu :D

mislis da je tako najsigurnije?? a ja onda za dzabe bezim na zadnje sediste sve ovo vreme :lol::lol:

meni rekli da je najugrozenije sediste suvozaca! onda ja zivim u zabludi. :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislis da je tako najsigurnije?? a ja onda za dzabe bezim na zadnje sediste sve ovo vreme :lol::lol:

meni rekli da je najugrozenije sediste suvozaca! onda ja zivim u zabludi. :blink::blink:

To je manje vise stvar statistike, a statistika kaze da najveci procenat sudara je onaj, da izvines, ;) od pozadi. Ova statistika se odnosi bas na roditelje jer se smatra da su roditelji oprezniji vozaci i uglavnom nastradaju tako sto ih neko najcesce udari od pozadi. Zbog toga su u Svedskoj i Norveskoj zakonom zabranili sedista gde deca gledaju u pravcu voznje. Pri tim udarcima vrat najcesce strada.

Mislim da je Micilici napisala da je, ustvari, najsigurnije da dete vozis na zadnjem sedistu, ali u sredini. Naravno, to se odnosi na vozila u kojima mozes da instaliras takvo sediste. Mi nemamo tu mogucnost.

A ti se i dalje vozi pozadi, to jeste najsigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je manje vise stvar statistike, a statistika kaze da najveci procenat sudara je onaj, da izvines, ;) od pozadi. Ova statistika se odnosi bas na roditelje jer se smatra da su roditelji oprezniji vozaci i uglavnom nastradaju tako sto ih neko najcesce udari od pozadi. Zbog toga su u Svedskoj i Norveskoj zakonom zabranili sedista gde deca gledaju u pravcu voznje. Pri tim udarcima vrat najcesce strada.

Mislim da je Micilici napisala da je, ustvari, najsigurnije da dete vozis na zadnjem sedistu, ali u sredini. Naravno, to se odnosi na vozila u kojima mozes da instaliras takvo sediste. Mi nemamo tu mogucnost.

A ti se i dalje vozi pozadi, to jeste najsigurnije.

ja i dalje sedim nazad :lol::)

mada kad je sudar, sve je zeznuto, zato ja kazem treba imati hummer-a :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i dalje sedim nazad :lol::)

mada kad je sudar, sve je zeznuto, zato ja kazem treba imati hummer-a :lol:

Tu smo se slozile odavno :D Samo sto je kod nas sitaucija toliko apsurdna da ce nam Petrovo sediste uskoro biti skuplje od naseg automobila B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu smo se slozile odavno :D Samo sto je kod nas sitaucija toliko apsurdna da ce nam Petrovo sediste uskoro biti skuplje od naseg automobila B):D

nema veze. bitno da je sediste dobro...a auto otom potom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi Luku od 9 meseca vozimo u istom sedistu, neko je Nania, bilo extra jeftino pa kupili u metrou. iako ne volim tako da kupujemo stvari a i mm uvek danima gleda karakteristike i komentare sta god da se kupuje, ovo smo kupili tako na prvu loptu i dobro se pokazalo. moze kao malo da se obori i to bas ako putujemo dalje a spava.. bitno je da sedi bez problema i da je siguran. do sad je imao dve grcke i bosnu- hercegovinu, i ove srpske relacije!!! sad me vise interesuje za drugu bebu kad dodje sediste za bebe, Luka kad je bio bebica nismo mu ni kupovali ono bebece sediste.. tako se vozio u nosiljki i spavao pored mene na sedistu- ZNAM DA TO NIJE DOBRO BILO !!!

zanima me da li ove korpe-sedista za bebe mogu tako da se pricvrste pojasevima ili bas moraju da se kupuju one sa nosacima- to me ubedjivala jedna u turbolimacu.., a i Luki cemo kupiti novo kad budemo i za bebu, gde imaju ta recaro, super mi izgledaju a nigde ih ovde kod nas nisam videla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima Maxi Cosi koje se pricvrscuje pojasem. Mi ga jos koristimo da se ljuljamo u njemu kod kuce. Odlicno je za prvih godinu dana, tj. do 13kg.

pogledaj sliku ovde:

http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/baby/cabriofix

Ima adaptere za bebu od rodjenja. Mi smo bili zadovoljni i jos smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana mi smo imali chicco bebece sediste, koje ja zovem jaje i nije imalo onaj sistem ulaska u sediste...ali ta bebeca sedista, zaglavis izmedju prednjem i zadnjeg sedista i vezes pojasom , i nema kud to mrdne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa Bellelli Leonardo auto sedistem? Zanima me da li moze da se postavi na prednje sediste suprotno od pravca kretanja i da li ima neki polulezeci polozaj (za duza putovanja mi je jako bitno da dete moze da spava)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa Bellelli Leonardo auto sedistem? Zanima me da li moze da se postavi na prednje sediste suprotno od pravca kretanja i da li ima neki polulezeci polozaj (za duza putovanja mi je jako bitno da dete moze da spava)?

Moja drugarica ga ima i ona je prezadovoljna. To je za grupu od 0-18 kg.

Italijanski je proizvodjac i lepo izgleda. Ona drzi sediste jos uvek suprotno od kretanja vozila ali na zadnjem sedistu. Pretpostavljam da moze i napred ali nisam sigurna koliko bi vozacu bilo pregledno ( mislim na retrovizor ).

Njen mali nije hteo ni u jedno sediste, vristao je i kad su ga prvi put stavili u njega on je bio miran. Znaci da je udobno za bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica ga ima i ona je prezadovoljna. To je za grupu od 0-18 kg.

Italijanski je proizvodjac i lepo izgleda. Ona drzi sediste jos uvek suprotno od kretanja vozila ali na zadnjem sedistu. Pretpostavljam da moze i napred ali nisam sigurna koliko bi vozacu bilo pregledno ( mislim na retrovizor ).

Njen mali nije hteo ni u jedno sediste, vristao je i kad su ga prvi put stavili u njega on je bio miran. Znaci da je udobno za bebe.

Hvala ti IvanaK. Da li mozes jos da mi kazes da li ima neki polulezeci polozaj ili samo sedeci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su sva chicco sedista. Zadovoljni smo i necemo menjati. Kristina ce naslediti Oliverina sedista. A kupicemo jos jedno vece, da imaju u kolima mojih roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.