Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Zato cu ja da upisem skolu jahanja. Nikad se ne zna. Vidis, preti globalni problem sa nedostatkom nafte. Da li cemo uopste voziti ikakva kola, osim na struju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato cu ja da upisem skolu jahanja. Nikad se ne zna. Vidis, preti globalni problem sa nedostatkom nafte. Da li cemo uopste voziti ikakva kola, osim na struju?

pametno to za jahanje...i mene to privlaci ali kad luka krene onda cu i ja. :lol:

salim se....sto se sedista tice, posalji slikicu da vidimo to vase swedish sediste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos jedno "upozorenje"...gledajte da ne bude sediste od plisa jer leti se bas znoje u tome.osim ako nemate navlaku od frotira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu posle svih ovih prica da menjam auto na kraju, da uzmem neki hummer dzip i ne razmisljam o bezbednosti :lol::lol:

Samo sto se hamer vise ne proizvodi, mnogo zagadjuje okolinu ;)

Nego, da se ne udaljavamo od teme, nastavite sa sedistima

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sto se hamer vise ne proizvodi, mnogo zagadjuje okolinu ;)

Nego, da se ne udaljavamo od teme, nastavite sa sedistima

:P

ma znam :( ....kakvo zagadjivanje,kad su ameri vodili racuna o zagadjivanju?!; :lol: Bankrotirali su. f578e538aaa223be2df246311c3239b1.gif

steta bas sam mislila da kupim jedan. :lol::lol:

offtopic znam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.bebeconfort.com/collection/UK/v..._trianos_ss.htm

http://www.britax-roemer.com/car-seats/evolva-123

http://www.recarochildseats.com/store/reca...-prosport-misty

ovih :) Izbacio me Bebac danas kada sam pisala :(

znam da se vas obara, ali ne znam da li se i ovaj model recaro(do 36kg) obara

I mi treba da menjamo auto i da kupimo sediste...nadam se da cemo do decembra kada prognoziram da ce da izraste iz maxi-cosi-ja, da kupimo auto...pa po njemu i sediste(mislim na isofix)...ako ne onda treba da jurim seat koji ima i isofix i vezivanje...uh...

Citana Recaro Pro Sport je naslednik Recaro Young Sport i (po meni) ima jednu veliku manu u poredjenju sa prethodnikom- ne obara se jednim potezom i samo povlacenjem prednje rucice ko Young sport. Novi model ima plasticni drzac ispod sedista koji ga dize u lezeci polozaj ali mora se namestiti pre vezivanja sedista u kolima. Ista prica kao kod Briatax Evolva 1-2-3.

Upravo zbog toga se meni Britax Evolva nije dopala kada smo ih testirali... U startu moras birati kako ces dete- ili vertikalno ili horizontalno i ako zaspi ostaje kako je. Takodje (sto Secer rece) nije u pitanju neki veliki ugao- recimo obara se za 5-10% i to zavisi i od sedista u kolima koliko ce ti ici a da ostane bezbedno i lepo zategnuto kaisem... e zato se ova sedista ne smatraju dobrim izborom za svakodnevnu upotrebu i duza putovanja...

Ovaj model Bebe Comfort je za koplje nize od Evolve i Sport-a prvenstveno zbog slabe sigurnosti i lose bocne zastite. Ja ga licno ne bih uopste razmatrala bez obzira na udobnost itd.

Srecno sa kupovinom i kola i sedista- ma koliko mozda stresan odabir super ce biti kad se podnovite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu posle svih ovih prica da menjam auto na kraju, da uzmem neki hummer dzip i ne razmisljam o bezbednosti :lol::lol:

O seceru, ma nista od Hummera nego ti vozaca ne unajmis da te razvozi okolo :lol: vise bi ti to leglo, cini mi se! :P

Ili sto rece da je Recaro testiran za avione- kakvi konji i jahanje, odma ti Luku u pilote da das! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici thanks!

Jedino sto sam sigurna je da necemo uzeti bebe confort ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O seceru, ma nista od Hummera nego ti vozaca ne unajmis da te razvozi okolo :lol: vise bi ti to leglo, cini mi se! :P

Ili sto rece da je Recaro testiran za avione- kakvi konji i jahanje, odma ti Luku u pilote da das! ;)

pa luka ionako kad ga pitas sta vozi kaze avion...a sto se vozaca tice, imam mm, inace da ja vozim sama pa to bi bio pokolj po ulici :lol: zato sam ja i zapela za hummer samo tu mogu biti bezbedna :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo Recaro young sport sedište. Ne obara se da je baš u ležećem položaju, ali jeste malo nagnut. Mi vozimo bebu u tom položaju sve vreme jer smo dobili savet od prodavca da je to bezbednija varijanta (ne pitajte zašto, nisam ukapirala), a i kad je sedište baš skroz zategnuto kaiševima, malo se teže pomera taj točkić da bude sedeći ili polusedeći položaj. I da, nije u pitanju pliš, već mikrofiber, a u njemu se naša beba mnogo manje znojila nego u chicco 0-13 koje smo imali pre toga. Naslon za glavu ne može da se pomera gore dole, ali je dovoljno visok za različite uzraste bebe (deteta). Eto, nadam se da sam malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto uskoro treba da promenimo autosediste,na osnovu iskustva majki sa foruma, pretgage po radnjam i internetu,a ja trazim sediste od 9 do 36kg, ovo je lista najboljih:

1.Cybex pallas

2.Kidy comfort pro

3.Recaro young sport

4.Britax evolva1-2-3

5.Starligth sp.

Odlucili smo da kupimo Recaro. Na kraju je doslo do izmene i uzeli smo Kidy sediste. Uradnji nisu imali Recaro,a Victorii se svidelo ovo drugo :D . Mi je postavili u njega da vidimo kako izgleda,funkcionise...i treba da ga isprobamo ovih dana. Ono sto mi se posebno dopada je odlican polozaj za spavanje,bolji nego kod ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li po novom zakonu beba u korpi sme na prednjem sedistu (okrenuta suprotno od smera voznje)? Pitali smo jednog pandura na ulici-i on nam je pun sebe rekao da NE SME DETE DO 12GODINE!!! A na netu sam u par tekstova procitala da sme dete od 0-3god... Da li neko pouzdano zna? Da me ne zaustave pa olaksaju za koju hiljadu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li po novom zakonu beba u korpi sme na prednjem sedistu (okrenuta suprotno od smera voznje)? Pitali smo jednog pandura na ulici-i on nam je pun sebe rekao da NE SME DETE DO 12GODINE!!! A na netu sam u par tekstova procitala da sme dete od 0-3god... Da li neko pouzdano zna? Da me ne zaustave pa olaksaju za koju hiljadu <_<

Ja sam pre neki dan "popila" kaznu od 5.000din. da mi ne bi 'prisio' navodno kaznu zbog 'nesavesne voznje deteta" na prednjem sedistu u autosedistu,okrenutog suprotno od parvca kretanja. Kad sam ga pitala da izadjem iz kola i da na licu mesta prebacim dete na zadnje, rekao je: " Neka sad, ali da znas da to ne sme!". Sta to znaci, ne znam da ti kazem. Ja sam se raspravljala sa njim da sam ja mnogo savesniji vozac ako mi je dete pred ocima nego da ga eventualno gledam preko retrovizora i da ne mogu da reagujem ako se, ne daj boze, nesto desi. Rasprava nije urodlia plodom osim sto mi je 'smanjio kaznu'. Mozda je to 'rupa' u zakonu!

Nemam odgovor na tvoje pitanje, a zelim i ja da ga dobijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ne sme ... Ako ima airbag na suvozacevo mesto onda definitvno ne sme ,to zna jer sam procitala skoro na svaki auto koji smo imali i ne zna gde jos procitala a i logicno je ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li po novom zakonu beba u korpi sme na prednjem sedistu (okrenuta suprotno od smera voznje)? Pitali smo jednog pandura na ulici-i on nam je pun sebe rekao da NE SME DETE DO 12GODINE!!! A na netu sam u par tekstova procitala da sme dete od 0-3god... Da li neko pouzdano zna? Da me ne zaustave pa olaksaju za koju hiljadu <_<

A.N.A. izgleda da si u pravu, izguglala sam Zakon o bezbednosti saobracaja.

Evo ga i trazeni član zakona:

Члан 31.

У моторном возилу на предњем седишту не сме да се превози дете млађе од 12 година, као ни лице које је под утицајем алкохола, односно психоактивних супстанци или из других разлога није способно да управља својим поступцима.

Дете до три године старости превози се у безбедносном седишту, односно корпи, осим у возилима за јавни превоз путника.

Изузетно од става 1. овог члана, дете до три године, може се превозити на предњем седишту, уколико се превози у безбедносном седишту - корпи, која је окренута супротно правцу кретања возила, када возило нема или је искључен безбедносни ваздушни јастук.

Ближе прописе о начину превожења деце и условима које мора да испуњава безбедносно седиште корпа доноси министар надлежан за послове саобраћаја.

Ceo tekst Zakona mozes da pogledas ako pratis ovaj link

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz tog razloga se beba vozi suprotno od strane kretanja(da gleda u naslon sedista) i airbeg se iskljuci! Tako pise u tekstovima na net-pisu da je izvuceno iz zakona-e sad-gde ja mogu da se oslonim na tekst sa neta i da mislim da je pouzdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz tog razloga se beba vozi suprotno od strane kretanja(da gleda u naslon sedista) i airbeg se iskljuci! Tako pise u tekstovima na net-pisu da je izvuceno iz zakona-e sad-gde ja mogu da se oslonim na tekst sa neta i da mislim da je pouzdan

Ostavila sam ti link za Zakon o bezbednosti saobracaja. Iskopiraj pa nosi sa sobom. A saobracajci pi morali i sami da rodju neku obuku :angry:

Ovo nije iz ''nekog teksta'' nego član iz zakona. Uf kako mi ponekad idu na zivce.

Jelenu C su bas dobro odrpili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto nisi tom istom panduru pokazala sta pise na korpi, tj AS kako je sam proizvodjac nacrtao, za sve pismene i nepismene slikovit prikaz ima kako se montira AS

na prednjem tj suvozacevom sedistu, suprotno od smera voznje, sa iskljucenim airbag-om

oni su stvarno nepismeni,

u pravu je mama bojana iskopirati tekst zakona i imati u torbi i samo mu poturis pod nos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ali kada bi njima pred nos izneli da su pogresili, odrapili bi vam kaznu za nesto drugo, jer oni kada se namere to je to :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, samo se covek bolje oseca kad zna da je u pravu. Na kraju krajeva, necu da potpisem zijavu, pa cemo an sud!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam i ja upucena,ako ti je airbag iskljucena,mozes staviti bebu na prednje sediste. Mislim da je zakon svuda takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ali kada bi njima pred nos izneli da su pogresili, odrapili bi vam kaznu za nesto drugo, jer oni kada se namere to je to :angry:

OT , ali letos u toku sredjivanja nekih papira,sam u MUP odnela istampan mail iz ministarstva...u mup-u su ga ovlas pogledali kao da sam ga nasla na ulici,a kada sam trazila da se covek koji je potpisao mail kontaktira radi verifikacije teksta...nisu imali satro vremena :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se prevoziti dete ispod 3 godine na prednjem sedistu ukoliko je sediste adekvatno i po propisu.Pitala sam tatu,on je saobracajni policajac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEEEeeEEEeeeeee...Kako ti se zove tata da znam na kog da se pozovem? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa, drage moje, nama je upravo pre dva dana stiglo sediste od 12-25kg Maxi Cosi Mobi koje gleda suprotno od pravca kretanja vozila :P

Prema tome, dabome! zakon cu da stampam, pa cu da poturam pod nos svakom panduru dok ih neopismenim, a dete cu da vozim iskljucivo na PREDNJEM sedistu!

Ako je srpski inatiti se, ja cu da se inatim B)

Ovo sediste: http://www.carseat.se/store.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.