Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Hvala mnogo na odgovorima!

Razmisljali smo o opciji 1-2-3 jer smo mislili da je to najjednostavnije, kupis jednom i ne mislis par godina. Andja ima 7 meseci i vec preko 9kg, pa je vreme da joj se kupi sediste. A i nemamo gde da drzimo stvari koje nam vise ne trebaju, pa sam mislila da bar ustedim na prostoru <_<

Ali sad kada cujem da su komplikovana za podesavanje... Razmislicu!

Hvala za linkove sa testovima (neke sam vec gledala), veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo na odgovorima!

Razmisljali smo o opciji 1-2-3 jer smo mislili da je to najjednostavnije, kupis jednom i ne mislis par godina. Andja ima 7 meseci i vec preko 9kg, pa je vreme da joj se kupi sediste. A i nemamo gde da drzimo stvari koje nam vise ne trebaju, pa sam mislila da bar ustedim na prostoru <_<

Ali sad kada cujem da su komplikovana za podesavanje... Razmislicu!

Hvala za linkove sa testovima (neke sam vec gledala), veliki pozdrav!

U istoj smo dilemi! :unsure: Mislim da su ta prakticna 1-2-3,ali zasto se komplikovana za podesavanja? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo na odgovorima!

Razmisljali smo o opciji 1-2-3 jer smo mislili da je to najjednostavnije, kupis jednom i ne mislis par godina. Andja ima 7 meseci i vec preko 9kg, pa je vreme da joj se kupi sediste. A i nemamo gde da drzimo stvari koje nam vise ne trebaju, pa sam mislila da bar ustedim na prostoru <_<

Ali sad kada cujem da su komplikovana za podesavanje... Razmislicu!

Hvala za linkove sa testovima (neke sam vec gledala), veliki pozdrav!

Skroz razumem na sta mislis kad pomenes prostor! Ja da nemam kod svekija i na tavanu da skladiram svu deciju opremu ne znam sta bih radila sa nasom... :rolleyes:

Nisu ona komplikovana za podesavanje, jednako se lako/tesko namestaju, ali se kompenzuje na ponecemu.. Ako pogledas konacan skor ona generalno imaju zvezdicu manje- ili gube na prakticnosti ili na udobnosti ili na sigurnosti... Ali daleko od toga da su gora, cak naprotiv kada se uporede sa vecinom sto se na trzistu moze naci.

Po meni je najbolje uzeti bilo koje koje ima extra dobre ocene sigurnosti, a dobre ocene na prakticnosti i udobnosti... U stvari na sigurnosti nikako ne treba zakidati zarad bilo cega drugog. A ostalo sve zavisi od navika- koliko ce vremena dnevno dete provoditi u sedistu, dal ce u njemu spavati, da li ce se sediste redovno premesatati iz automobila u automobil itd... Takodje i kako sediste pase u vasim kolima. Maxi Cosi i Britax recimo imaju na svojoj stranici ovde mogucnost da se pogleda lista vozila i da li sediste u njima pase i gde pase (isofix ankeri). Uvek je najbolje prvo probati, ali ako ne postoji opcija onda je takva web stranica nezamenljiva. Mi recimo imamo kola sa jako visokim zadnjim staklima za koje nam treba visoko sediste. Zato nam MC Priori nije dolazio u obzir. Da pojasnim- kad deca ne mogu da u toku voznje vide van kola sanse za mucninom i povracanjem su visestruko povecane. Takodje volimo sediste pozadi u sredini- zato sto je najbezbednije kod bocnog udara i bolje za interakciju sa vozacem i suvozacem. E u Hondi CRV to ne mozemo jer srednji kais ide sa plafona i nije dovoljno dugacak... :rolleyes:

Suma sumarum- nije svako sediste za svaki auto, za svako dete i za svaku porodicu... Fenomenalno je moci ga prvo od nekog pozajmiti na testiranje al to je retko izvodljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suma sumarum- nije svako sediste za svaki auto, za svako dete i za svaku porodicu... Fenomenalno je moci ga prvo od nekog pozajmiti na testiranje al to je retko izvodljivo...

Haha, pa ti si iscrpnija nego sto sam ocekivala od bilo koga :)

Sad kad procitah sve ovo, kapiram da zivis negde van kad sve ovo znas, jer kod nas je zakon od skora, pa niko nema pojma...

Sjajni saveti, dacu muzu da prouci, pa nek se on bakce :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, pa ti si iscrpnija nego sto sam ocekivala od bilo koga :)

Sad kad procitah sve ovo, kapiram da zivis negde van kad sve ovo znas, jer kod nas je zakon od skora, pa niko nema pojma...

Sjajni saveti, dacu muzu da prouci, pa nek se on bakce :lol:

Hvala draga, drago mi je da mogu da pomognem! ;)

Hihihihihi! Ma to je samo pocetak! Sedista sam do sad mogla da doktoriram koliko sam ih i isprobala i razgledala. Blesavo, zar ne? :lol:

Ali posto mi jako znaci bezbednost u kolima (profesionalna deformacija- dete iz "mehanicarske" porodice) a nasa cura u kolima provede po min 1h dnevno i to svakog dana sa sedistem nista nisam prepustila slucaju- posebno sa ovim grupe 1. 0+ bih da uzimam opet uzela drugo, ali tad nam je ovo odgovaralo i nismo imali puno iskustva. Sad sam postala i izbirljiva i zanovetam i ne znam kako cu da nadjem grupu 2 jer vec im svima nalazim mane :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi se 'spremamo' za novu kupovinu sedista. Sad imamo Maxi cosi 0, do 13kg, pa cemo ga jos vozikati u njemu. Medjutim, mm je ukapirao da nisu svedjani i norvezani ludi sto iskljucivo koriste sedista koja gledaju unazad. Kod nas izgleda da nema takve opcije u prodaji. Mi se sad razmisljamo da porucimo nekako jer mm ne odustaje od ideje da je tako najsigurnije.

Micilici, kao iskusna majka, sta ti kazes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi se 'spremamo' za novu kupovinu sedista. Sad imamo Maxi cosi 0, do 13kg, pa cemo ga jos vozikati u njemu. Medjutim, mm je ukapirao da nisu svedjani i norvezani ludi sto iskljucivo koriste sedista koja gledaju unazad. Kod nas izgleda da nema takve opcije u prodaji. Mi se sad razmisljamo da porucimo nekako jer mm ne odustaje od ideje da je tako najsigurnije.

Micilici, kao iskusna majka, sta ti kazes?

i ja mislim da su bezbednija...ali posto luka i ja imamo bas slab zeludac, to jest svako okretanje unazad prilokom voznje je praceno povracanjem, odustali smo od toga :lol:

tako da ako petar ima dobar zeludac, naruci iz inostranstva :rolleyes:

mi imamo recaro i za sada smo prezadovoljni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad nismo imali problema sa varenjem, a sve kapiram ako mu ne pokazem drugu opciju, nece i imati pojma. Da, porucicemo iz Sweden. To cu prepustiti mm, kao i su opremu do sada. Hvala ti na komentaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali prvo bubu sediste,nije bio lose, ali nam nije bilo udobno za daleka putovanja, na koja nas troje svakog meseca idemo... :)

Pre pola godine uzeli smo joj lazzaro sediste, koje je poprilicno udobno i mnogo jednostavnije se postavlja od prvog.:) Cena mu je bila oko 12000, sto mislim da nije mnogo za njenu bezbednost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Evo me sa konkretnim rezultatima nase potrage!

Posle duzeg raspitivanja i istrazivanja, shvatila sam da sediste 1-2-3 nije najbolje resenje, posebno za malu decu (Andja ima 9,5kg i 8 meseci) jer je poprilicno glomazno i ne toliko udobna za bebe. Takodje, teze se namestaju u polozaj za spavanje. I saznala sam da zakon u Srbiji propisuje sediste za decu dok ne napune 3 godine, sto znaci da sediste 1 (9-18kg) tu zavrsava posao. Posle moze da se kupi i ona sedalica koja ce dete da podigne dovoljno visoko da mu se veze regularni pojas u kolima.

Kada smo se odlucili za sediste od 9-18kg, suzili smo izbor na 3 brenda: Recaro, Romer i Maxi Cosi - najpouzdanija koja se mogu naci kod nas. Najbolji izbor imaju Leto i Kika (u Bg).

Recaro smo odbacili iz estetskih razloga, lice na sedista u trkackim automobilima, a mi ipak imamo devojcicu :)

Dvoumili smo se oko Maxi Cosi Priori XP i Romer King Plus, u istoj su klasi i cena im je slicna.

Na kraju smo uzeli Romer i to zbog:

- odlicnih ocena bezbednosti

- porekla (Nemacka)

- 3 polozaja za sedenje i vrlo lako podesavanje cak i u toku voznje!

- sigurnosni jastuk oko glave

- mekani pojasevi i lako kopcanje

- dizajn (bozanstvena kombinacija teksasa i roze boje)

Vec smo putovali, bebac uziva! Jedina mana je prilicno visoka cena, ali kad smo vec nasli nesto sto nam potpuno odgovara i sto ce trajati tri godine - isplati se!

Lep pozdrav!

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je sjajna informacija! Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo kad je luka napunio godinu dana dobili za rodjis da biramo sediste...e posto je iskljucivo zahtevao recaro (jer kao oni su najbezbednija auto sedista i koriste se u avionima, a ja sam samo za dizajn zaduzena :lol: ) izabrali smo recaro. hvala Bogu ali nije bilo prilike da proveramo bezbednost, ali smo sasvim zadovoljni. kupili smo ovo sediste, tad je plis bio aktuelan, mada sad manje vise.

9hh-grey-p.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bi trebalo da je ovo?

http://www.recarochildseats.com/store/reca...s-proride-misty

Mislim da cemo uzeti recaro,dvoumim se i oko bebe confort...ali mi je recaro i lepsi i sigurniji...ali je bebe confort udobnije...

Seceru jel mu se podize naslon?jel moze da se zavali?

pa iskustvu mama oko mene, mnogo ti je bolji recaro od bebe confort.

ovaj nas ima napred tu rucku koju povuces i onda ako zaspi kao spustis sediste...tj malko se uvali...

http://www.recaro-seats.co.uk/child-seats/young-expert.php

nas je kao ovaj, "recaro young expert".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sa polozajem mi se najvise svidja...ali nama treba ovaj do 36kg a da ima vezivanje u 5 tacaka...a cini mi se da se nijednom iz te grupe ne obara sediste :(

e dobro si mi rekla za bebe confort...kod nas u okolini ga niko nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sa polozajem mi se najvise svidja...ali nama treba ovaj do 36kg a da ima vezivanje u 5 tacaka...a cini mi se da se nijednom iz te grupe ne obara sediste :(

Ima sigurno i ovih do 36 koja se obaraju (malo, ali ipak znaci). Ne secam se da li su mi rekli za Romer ili Recaro, proveri.

A kad sam pitala za bebe confort, rekli su mi da nisu nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sigurno i ovih do 36 koja se obaraju (malo, ali ipak znaci). Ne secam se da li su mi rekli za Romer ili Recaro, proveri.

A kad sam pitala za bebe confort, rekli su mi da nisu nesto.

mani b.confort deluje bas udobno...sire je od svih drugih,ali dzaba...

Imamo jos oko 3cm fore u ovom i onda se bacamo u potragu...

Provericu,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi se 'spremamo' za novu kupovinu sedista. Sad imamo Maxi cosi 0, do 13kg, pa cemo ga jos vozikati u njemu. Medjutim, mm je ukapirao da nisu svedjani i norvezani ludi sto iskljucivo koriste sedista koja gledaju unazad. Kod nas izgleda da nema takve opcije u prodaji. Mi se sad razmisljamo da porucimo nekako jer mm ne odustaje od ideje da je tako najsigurnije.

Micilici, kao iskusna majka, sta ti kazes?

Jelena izvini, ja sam sad tek videla tvoje pitanje :rolleyes:

To za sedista okrenuta u pravcu suprotnom od pravca voznje stoji! Medjutim jako je tesko pronaci ih u grupi 1- bilo gde, ne samo u Srbiji. Takodje su puno skuplja od onih okrenutih napred.

Evo linkova sa par modela:

http://www.carseat.se/store.html?gclid=CIL...CFZNo4wod_xaPTA

http://shop.babyworld.co.uk/DisplayDetail.aspx?prodid=2433

i tu mozes da vidis cene i izbor. Mi licno nismo takvo uzeli iz razloga sto se na njih cekalo, placala isporuka i sto ga licno nisam mogla uzeti po ceni po kojoj smo Maxi Cosi (zaova narucila od dobavljaca pa smo ustedeli nekih 20-25%). Drugo sto je i to sa okrenutoscu malo skakljivo... Moze se staviti ogledalo na zadnje sediste, ali definitivno detetu od 2-3-4 god treba vece zabava od toga... Ja sam se plasila da ce mala negodovati i da cemo je stalnim okretanjem da je zabavimo zapravo vise ugroziti "ne drzanjem oka na put". Posto smo u to vreme kupovali i novi auto gledali smo da uzmemo vozilo koje ce imati dobre ocene sigurnosti i gde ce mala biti u sredini, znaci najvise zasticena od bocnog udara. Ali ako dodje do direktnog sudara definitivno su ova okrenuta unazad jedina skoro pa 100% sigurna...

Ne znam sta da savetujem... Ako ti savest nece biti mirna obavezno uzmi ovakvo, ako ne onda u dobrim kolima (isto se na ovom nemackom sajtu moze pogledati rejting) i sa dobrim sedistem na zadnjem sedistu u sredini rizik se puno smanjuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana u globalu Bebe Confort kao marka ima daleko slabije ocene sigurnosti od Maxi Cosi, Recaro i Romer (ili Britax) sedista. Ali ipak treba uporedjivati konkretne modele, ne marku.

Ako mi kazes izmedju kojih modela konkretno se dvoumis mogu ti reci kako stoje uporedjena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sigurno i ovih do 36 koja se obaraju (malo, ali ipak znaci).

Sedista grupe 1-2-3 (9-36kg) koja licno mogu preporuciti na osnovu kritika koja sam citala i testa su Recaro Young Sport i Britax (Romer) Evolva 1-2-3. Pisala sam u svom prvom postu oo njima i licno Recaro YS preporucujem vise zbog spustanja u lezeci, ali stvar je izbora.

Sedista grupe 2-3 (15-36kg) kojima se obara naslon, a koja mene licno jako interesuju i planiram (ako u medjuvremenu ne bude izasao novi model ili losa njihova kritika) uzeti kao sledece su Cybex Solution X i Cybex Solution X-Fix. Ja sam za X-Fix zbog Isofixa ako najsigurnije varijante, ali X je jednako dobra varijanta za vozila koja nemaju Isofix ankere (mada se prvo moze i kaisem vezati). Ona se ne odizu cela kao grupe 1 i 2, samo im se naslon obara, ali je i to super u poredjenju sa punom vertikalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana u globalu Bebe Confort kao marka ima daleko slabije ocene sigurnosti od Maxi Cosi, Recaro i Romer (ili Britax) sedista. Ali ipak treba uporedjivati konkretne modele, ne marku.

Ako mi kazes izmedju kojih modela konkretno se dvoumis mogu ti reci kako stoje uporedjena. ;)

Oko ovih se dvoumim... i sto je najbitnije ovih ima u Srbiji :)

Steta sto Cybex sedista nema kod nas...jos...

Ono sto je meni bitno,je da imaju svoje pojaseve(mirno nam dete :D )...a ne znam da li se i jedan od ovih obara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko ovih se dvoumim... i sto je najbitnije ovih ima u Srbiji :)

Steta sto Cybex sedista nema kod nas...jos...

Ono sto je meni bitno,je da imaju svoje pojaseve(mirno nam dete :D )...a ne znam da li se i jedan od ovih obara?

od kojih?

pa kazem ti recaro se obara..ali nemoj da mislis da je to neko obaranje da lezi vec samo malo obori na dole.

ja cu posle svih ovih prica da menjam auto na kraju, da uzmem neki hummer dzip i ne razmisljam o bezbednosti :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.bebeconfort.com/collection/UK/v..._trianos_ss.htm

http://www.britax-roemer.com/car-seats/evolva-123

http://www.recarochildseats.com/store/reca...-prosport-misty

ovih :) Izbacio me Bebac danas kada sam pisala :(

znam da se vas obara, ali ne znam da li se i ovaj model recaro(do 36kg) obara

I mi treba da menjamo auto i da kupimo sediste...nadam se da cemo do decembra kada prognoziram da ce da izraste iz maxi-cosi-ja, da kupimo auto...pa po njemu i sediste(mislim na isofix)...ako ne onda treba da jurim seat koji ima i isofix i vezivanje...uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kojih?

pa kazem ti recaro se obara..ali nemoj da mislis da je to neko obaranje da lezi vec samo malo obori na dole.

ja cu posle svih ovih prica da menjam auto na kraju, da uzmem neki hummer dzip i ne razmisljam o bezbednosti :lol::lol:

:):D:lol::D:lol:

Micilici, hvala na odgovoru. Sreca je sto imam jos vremena da se mislim, ali ce ipak mm odlucivati o tome. Najverovatnije da cemo juriti nekog od prijatelja u Sweden za sediste.

Mislim i ja bih kupila Hummera (Brrrrrrmmmm,Brrrrrm!), ali mi malo poskupo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:):D:lol::D:lol:

Micilici, hvala na odgovoru. Sreca je sto imam jos vremena da se mislim, ali ce ipak mm odlucivati o tome. Najverovatnije da cemo juriti nekog od prijatelja u Sweden za sediste.

Mislim i ja bih kupila Hummera (Brrrrrrmmmm,Brrrrrm!), ali mi malo poskupo ;)

skupo nego sta... iskreno najvise volim pesaka.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.